Hamileyim :( çok zor durumdayım lütfen yardım

Su tavsanlar gibi üreyen ve bi türlü korunamayan insanlardan nefret ediyorum, sevisebiliyorsan korunabilirsin!!!! Sanki bi esya hakkina konusuyor, aldircakmis...can tasiyorsun sen can, cocuk aldircaksan ya bacaklarini acmicaksin ya da korunmayi bileceksin!!! Nefret geldi sizin gibi insanlar yüzünden o kadar kadin üzülüyor cocugu olmuyor diye
Seviye ve üslup - 100..

Benim annem 2 kez hamile kalıp sağlığı için sorun olabilir ve bakamaz endişesi ile aldırdı. 2 kez kürtaj oldu.
Bu mevzuyu bu kadar büyütmeye dramatikleştirmeye gerek görmüyorum ben.
Bu çocuk sizin için problem olacaksa, ataklarınız da oluyorsa aldırabilirsinz. Hem sizin hem çocuk için en sağlıklısı bu.
Ama sonrasında ben bi cana kıydım diye kendinizi yiyip psikolojinizi bozacaksanız aldırmayın.
Evliliğim çok sorunlu diyenler de maşallah seksinden hiç geri kalmıyor. O da ayrı mesele.
:KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
Seksinden hic geri kalmıyor mu. Kahkaha atiyorum kaynanam diyorki neye gülüyorsun. Gel de açıkla :KK70:

Seni anlıyorum zor bir durum hayat senin karar senin elbet ama ben olayın eşinle olan tarafından bakıcam. Olan olmuş bir kere madem sorunlarınızda var mutsuz bir evliliğe bir can daha dünyaya getirmektense aldır. Yaşadığın hayatı sen biliyorsun sırf vicdanın için doğurmaktansa 2 çocuğuna sarılıp onlara enerjini ver derim. Allah yardımcın olsun.

Eskiden burada insanlara yardımcı olunuyordu artık sadece iğneleniyor cahil bir insan değilim Doğum sonrası doktorumla birlikte en sağlıklı korunma yöntemine karar verdik eşim de dikkat ediyordu ve diğer arakadaşa da belirttiğim gibi bebekten fırsat bulup bir araya bile zor gelirken nasıl oldu ben bile anlamadım hatta 2kere tahlil yaptırdım yanlışsız diye
Bu kadar korunurken hamile kaldiysaniz bu çocuğu dogurun derim ben Allah in hikmetine sual olmaz o çocuğun doğmaya hakkı var ve rabbim herşeyin hayırlısını verir belki bu çocuk size ve evliliğinize iyi gelecektir Allah yardımcınız olsun inşallah ama emin olun her ser sandigimizda bir hayır vardir

Ben aylık iğnelerle korunuyordum eşimde korunuyordu uzun aralıklarla birlikte olmamıza rağmen nasıl oldu yani nasıl oldu ben bile şaşkınım ve çok üzgünüm
Vardır bunda da bi hayır. Onca korunmaya ayda yılda bir olan ilişkiye rağmen sana tutunduysa aldırma Allaha bırak...

Bence şiz evliliğinzin ve küçük bebeğinizin de sorunlarıyla psikolojik olarak zor durumdasnz.
Zira bir sürü olabilecek şey var üzgünüm yani mesela ölüm ne zaman gelir bilemeyiz sizin içinde karnızdaki içinde yanlış anlamayın siz sadece ölüme odaklandığını için söylüyorum hiçbir şey kesin değil bu hayatta aldırirsaniz yaşarsınız aldirmazsanjz olursunuz diye bişey yok
Öyle bile olsa vadeniz dolduysa ecel bizi nerede olursak olalım bulur biliyorsunuz
Arkadaşların da dediği gibi bence bir doktor ile görüşün herkesin fikri kendine ama ben de çok sorun yaşamış doğumdan korkan biri olarak (1 çocukla) aldiramazdim günahını kaldırmaycgmi düşünerek.. zaten benim ölümüm o şekilde olacaksa yapacak bişey yk
İnşallah Allah gönlünüze göre verir

Su tavsanlar gibi üreyen ve bi türlü korunamayan insanlardan nefret ediyorum, sevisebiliyorsan korunabilirsin!!!! Sanki bi esya hakkina konusuyor, aldircakmis...can tasiyorsun sen can, cocuk aldircaksan ya bacaklarini acmicaksin ya da korunmayi bileceksin!!! Nefret geldi sizin gibi insanlar yüzünden o kadar kadin üzülüyor cocugu olmuyor diye
Çocuk mu? Daha yeni döllenmiş bir hücre topluluğuna çocuk denilmiyor. Embriyo olmasın o? :işsiz:
Üslûp konusuna hiç değinmiyorum.

Merhaba herkese 4yaşında bir kızım 5aylık bir bebeğim var ve 4buçuk haftalık hamileyim yani hamileymişim :KK42::KK42: mahvoldum ben ya bu bebeği aldırmam kazım ama vicdanen çok kötüyüm lütfen bana bir akıl verin moral verin ne yapacağım ben henüz eşime bile söylemedim çünkü söylesem kesin aldırmama müsaade etmeyecek ama benim çok büyük iki sıkıntım var hem bebeğim çok küçük hem evliliğim de büyük sorunlar var ve herşeyi geçtim en önemlisi Doğumda geçirdiğim ataklar iki Doğumda da tansiyonum çok düştü ve ciddi ataklar geçirdim hele ki ikinci Doğumda spinal yapıldığı an direk baygınlık gibi birşey geçirdim ve bütün nefesim kesildi nabzım ve tansiyonum çok düştü tansiyonum en son duyduğumda 5-3tü ve daha düştüğünü söyledi hemşireler Doğumdan sonra herkes şok geçirdi böyle bir atak üzerine herşeyin normale dönmesine ama ben o an yaşadığımı asla anlatamam size şehadet getirdim sürekli ölecektim resmen o nefessiz kalışım o fırlayacak gibi atan Kalbim şuurumun gidişi aklıma geldikçe bile içim titriyor ağlıyorum en son konuşabilseydim son bir kez görmek için kızımı istetecektim İnan’ın hala aklıma bunlar gelince çok kötü oluyorum yani kısacası ben o Doğuma giremem bu bebeği asla doğuramam arkamda iki tane çocuk var Doğumdan çıkamamaktan çok ama çok korkuyorum kızım bana aşırı düşkün sürekli anne beni şakın bırakma ben çok üzülürüm dedi ağladı bütün hamileliğim boyunca bende hep kesin ölücem Doğumda çoçuğun içine doğuyo diyodum dua ediyordum yalvarıyorum Allah’a kızımı bensiz bırakma diye duygularım ve durumun bu ama bir yanda da kucağımdaki oğluma bebeğime baktıkça karnındakinin de bir bebek olduğu ve aldırırsam ona haksızlık olacağını düşünüyorum sonuçta oda benim evladım ben ne yapcacgım ne olur bana bir akıl verin böyle bir Doğum yaşayan var mı bununla ilgili yada başka tavsiyesi olan varsa lütfen yardımcı olun çok kötüyüm
Arkadaşlar sizden şuan için yardım istiyorum lütfen insanları yargılamadan önce birkere daha düşünün siz yargılarken bunu yaşayan acısını çeken benim kendimce geçerli sebeplerim olmasayadı ne bu evliliği devam ettirir ne de düzeltme çabasına girerdim ama çocuğum için en doğru kararı vermeye çalışıyorum çabalıyorum bir mücadele içindeyim ve hemcinsim olarak sizlerden tek isteğim Öner’i ve destekleriniz...iğneleme yada sorgulamalar değil diğer bir konu ise korunuyordum hemde fazlasıyla ilişki aralığımızsa 5ayda 5kereyi geçmez (eleştiri yapanlar için detaylandırıyorum ) bu kadar üzgün bitkinken insanlar neden yaraya tuz basar hiç anlamıyorum eleştirecekseniz lütfen hiç okumadan geçin daha iyi !ziraa benim dertlerim bana yeterince ağır
Eğer çok ciddi sorunlarınız var madem nasıl korunmuyorsunuz peki? Herşeyi geçtim daha yeni doğum yapmışsınız onun için bile önlem almak gerek sorunlarınız olmasa bile. Ben eşimle sorun yaşadığım zaman birlikte olmuyorum sizin çoookk ciddi sorunlarınız varken nasıl birlikte olup hamile kaldığınızı da anlayamadım.

Ciddi anlamda derken? Dediğim gibi en bilinen markalardan biri milyonlarca prezervatifte hata yapmış üretim aşamasında. Sağlık ocaklarında verilen prezervatif çok dandik. Hap ile korunırken insanlık hali unuttun diyelim. İnsanın başına her şey gelebilir ben ondan bahsediyorum. Tabi ki korunma yöntemlerinin koruma oranları çok yüksek. Kabul ediyorum bunu ama dediğim gibi 1. Bu iki tarafın da görevi 2. Kadın yardım istemiş burdan yargı değil. O yüzden neden hala kadını sorguluyoruz ben anlamıyorum yok korunmadın yok inanmıyorum diye. Hem bize ne. Nasıl korunurum demiyor ki şimdi ne yapmalıyım fikriniz nedir diyor..
Markasi nedir condomun?

Tüpleri baglatirken bile yüzde yüz garanti verilemiyorsa butun doğum kontrol yöntemlerinin hic biri yüzde yüz korumaz umarım sizde tavşan gibi ummadiginiz anda cogalirsiniz!

Arkadaşım göz korneani yirtabilen seni hamileyken dovebilen bir adamı lütfen bir daha baba olmasina izin verme ...2015 yıllından bu yana konuların hep boşanmayla ilgili ve o zaman bi kizin varmış sadece şiddet uygulayan adama cocuk dogurulmaz ben sağlık problemlerini vs .geçtim ama eski konuları görünce aldir demekten başka bisey gelmiyor dilime :KK43:

Eğer çok ciddi sorunlarınız var madem nasıl korunmuyorsunuz peki? Herşeyi geçtim daha yeni doğum yapmışsınız onun için bile önlem almak gerek sorunlarınız olmasa bile. Ben eşimle sorun yaşadığım zaman birlikte olmuyorum sizin çoookk ciddi sorunlarınız varken nasıl birlikte olup hamile kaldığınızı da anlayamadım.

Yani siz birlikte olmıyorsunuz diye kural mı koyalım? Kavga dinamiğini tahrik edici bulan insanlar da var.

Her şeyi geçtim, bu tarz bi adamın yapabileceklerini düşünemiyorum. Zorlamış olabilir, tecavüz etmiş olabilir bize hesap mı verecek? Ama size vermeli değil mi çünkü siz kavgalıyken asla birlikte olmazsınız!

Tecavüz meselesinde bile bu kadar rezil bir hukuk sistemi ve akıl tutulmamız varken evlilik içi tecavüz ciddiye alınmıyor, tecavüz olarak görülmüyor. Bu durumda eşin tecavüz etmemesi ama "sevişelim" diye baskı yapması bile taciz. Ama kalkıp da böyle bir şey olsa bile kadın nasıl yazsın bunu? Bu travmaları yaşayan kadından zaten doğru kararlar vermesini beklemek tıbben bile mümkün değil..

Ama önemli değil, siz kavga ettiğinizde sevişmişmiyorsunuz.

Sen de doğur bacım. Cenin ölmesin ama sen öl doğumda önemli değil. Cenin ölmesin ama her gün babasının annesine eziyet etmesini seyretsin. Cenin ölmesin ama babasonın annesine yaptığı eziyeti normaleştirsin (doğal olarak) böyle başka kadınlara zulm etsin. Aman cenin ölnesin acı çekecek ama senin ruhun parçalansın her gün. Cenin ölmeain sen 3 çocukla ortada kalmaktansa bu herife bi kez daha mecbur kal. Yeter ki cenin ölmesin. Ama se ölebilirain sorun yok bacım..

Yani siz birlikte olmıyorsunuz diye kural mı koyalım? Kavga dinamiğini tahrik edici bulan insanlar da var.

Her şeyi geçtim, bu tarz bi adamın yapabileceklerini düşünemiyorum. Zorlamış olabilir, tecavüz etmiş olabilir bize hesap mı verecek? Ama size vermeli değil mi çünkü siz kavgalıyken asla birlikte olmazsınız!

Tecavüz meselesinde bile bu kadar rezil bir hukuk sistemi ve akıl tutulmamız varken evlilik içi tecavüz ciddiye alınmıyor, tecavüz olarak görülmüyor. Bu durumda eşin tecavüz etmemesi ama "sevişelim" diye baskı yapması bile taciz. Ama kalkıp da böyle bir şey olsa bile kadın nasıl yazsın bunu? Bu travmaları yaşayan kadından zaten doğru kararlar vermesini beklemek tıbben bile mümkün değil..

Ama önemli değil, siz kavga ettiğinizde sevişmişmiyorsunuz.

Sen de doğur bacım. Cenin ölmesin ama sen öl doğumda önemli değil. Cenin ölmesin ama her gün babasının annesine eziyet etmesini seyretsin. Cenin ölmesin ama babasonın annesine yaptığı eziyeti normaleştirsin (doğal olarak) böyle başka kadınlara zulm etsin. Aman cenin ölnesin acı çekecek ama senin ruhun parçalansın her gün. Cenin ölmeain sen 3 çocukla ortada kalmaktansa bu herife bi kez daha mecbur kal. Yeter ki cenin ölmesin. Ama se ölebilirain sorun yok bacım..
Saçmalamışsın da saçmalamışsın kadın çok ciddi sorunlarım var diyo ama korunmuyo. Bu işler biraz akıl işi. Eziyet görmesi ayrı bişey korunmaması ayrı bişey.mevzu kavgalık bir mevzu değilmiş cok ciddi sorunlarım var demiş. Kavga ettik dese bişey demem. Kadının evliliği kötü anlayabiliyormusun acaba? Sevişin kimse sevişmeyin demiyo.

Aynı soruyu bende bu kk da yüz bin kere sormak geliyo içimden ama birde ben yakmiyayim canlarını diye sormuyorum
Ama ayrılmak üzere olduğum bir adamla nasıl beraber olabiliyosun ben anlamadım. Yani sırf bebek olablir diye de ayriyetten birlikte olmaman gerekir

Merhaba herkese 4yaşında bir kızım 5aylık bir bebeğim var ve 4buçuk haftalık hamileyim yani hamileymişim :KK42::KK42: mahvoldum ben ya bu bebeği aldırmam kazım ama vicdanen çok kötüyüm lütfen bana bir akıl verin moral verin ne yapacağım ben henüz eşime bile söylemedim çünkü söylesem kesin aldırmama müsaade etmeyecek ama benim çok büyük iki sıkıntım var hem bebeğim çok küçük hem evliliğim de büyük sorunlar var ve herşeyi geçtim en önemlisi Doğumda geçirdiğim ataklar iki Doğumda da tansiyonum çok düştü ve ciddi ataklar geçirdim hele ki ikinci Doğumda spinal yapıldığı an direk baygınlık gibi birşey geçirdim ve bütün nefesim kesildi nabzım ve tansiyonum çok düştü tansiyonum en son duyduğumda 5-3tü ve daha düştüğünü söyledi hemşireler Doğumdan sonra herkes şok geçirdi böyle bir atak üzerine herşeyin normale dönmesine ama ben o an yaşadığımı asla anlatamam size şehadet getirdim sürekli ölecektim resmen o nefessiz kalışım o fırlayacak gibi atan Kalbim şuurumun gidişi aklıma geldikçe bile içim titriyor ağlıyorum en son konuşabilseydim son bir kez görmek için kızımı istetecektim İnan’ın hala aklıma bunlar gelince çok kötü oluyorum yani kısacası ben o Doğuma giremem bu bebeği asla doğuramam arkamda iki tane çocuk var Doğumdan çıkamamaktan çok ama çok korkuyorum kızım bana aşırı düşkün sürekli anne beni şakın bırakma ben çok üzülürüm dedi ağladı bütün hamileliğim boyunca bende hep kesin ölücem Doğumda çoçuğun içine doğuyo diyodum dua ediyordum yalvarıyorum Allah’a kızımı bensiz bırakma diye duygularım ve durumun bu ama bir yanda da kucağımdaki oğluma bebeğime baktıkça karnındakinin de bir bebek olduğu ve aldırırsam ona haksızlık olacağını düşünüyorum sonuçta oda benim evladım ben ne yapcacgım ne olur bana bir akıl verin böyle bir Doğum yaşayan var mı bununla ilgili yada başka tavsiyesi olan varsa lütfen yardımcı olun çok kötüyüm
Arkadaşlar sizden şuan için yardım istiyorum lütfen insanları yargılamadan önce birkere daha düşünün siz yargılarken bunu yaşayan acısını çeken benim kendimce geçerli sebeplerim olmasayadı ne bu evliliği devam ettirir ne de düzeltme çabasına girerdim ama çocuğum için en doğru kararı vermeye çalışıyorum çabalıyorum bir mücadele içindeyim ve hemcinsim olarak sizlerden tek isteğim Öner’i ve destekleriniz...iğneleme yada sorgulamalar değil diğer bir konu ise korunuyordum hemde fazlasıyla ilişki aralığımızsa 5ayda 5kereyi geçmez (eleştiri yapanlar için detaylandırıyorum ) bu kadar üzgün bitkinken insanlar neden yaraya tuz basar hiç anlamıyorum eleştirecekseniz lütfen hiç okumadan geçin daha iyi !ziraa benim dertlerim bana yeterince ağır
Sizin durumunuzun ne dinen ne vicdanen bir boyutu yok
Sizin başınıza doğumda bir sey gelse iki çocuğunuz annesiz kalacak.

Tamam da neden bu korunmamak peki? :işsiz:
Madem istemiyorsun korunun..

Ayrıca doğum riskli de kürtaj risksiz mı?
Değil, kürtaj sonrasi anne ölümleri de var
Kötü kürtaj ölüm getirir,kürtaj normal,düzgün,hijyenik ve titiz yapıldığı taktirdi anne ölümleri olmaz. Ve gebelik haftası da önemli. Enfeksiyon kaptı mı kapmadı mı o da önemli. Bunların hepsi hijyene,titizliğe ve doktorun becerisine bakıyor.

X