Hamileyim :( çok zor durumdayım lütfen yardım

Mesela ben bu ‘aldır’ sözünü, ikinci çocuğuna hamileyken defalarca dövülmüş, yerlerde tekmelenmiş, gözünün korneası yırtılmış, dudağı gözü patlatılmış bir kadına söylüyorum. Peki ya siz neden böyle bir kadına ‘aldırma’ diyorsunuz???
Bu dogru mu : (

Aldirmaktan ziyade o adamla sevismek hata zaten

6 yıllık evliyim, hamile olmadığım dönemlerde (3 yıldan biraz fazla) bende aylık iğne ile korundum.
Hiç sıkıntı olmamıştı.
3. Ye hamile kalana kadar :)
Çift korunma gerekiyormuş diye düşünüyorum artık...
çok çok dusuk ihtimal olduğu kesin. Ama oluyor mu oldu..
Siz de böyle yazınca icime bir korku düştü. Ignenin yanına ek 2. bir korunma yöntemi daha seçeyim o zaman :110:

Bu dogru mu : (

Aldirmaktan ziyade o adamla sevismek hata zaten

Ben de anlamadım, evliliğinde sorun varmış ama yine de birliktelik niye devam eder ki ?

5 ayda 5 kez diyor,boşanmıyor da..
Allah korusun boşanamayacak durumda da olsam 5 senede 5 saniyr yanima yaklastirmam yani.

Olan sabiye olacak yine :KK43:

Ben de anlamadım, evliliğinde sorun varmış ama yine de birliktelik niye devam eder ki ?

5 ayda 5 kez diyor,boşanmıyor da..
Allah korusun boşanamayacak durumda da olsam 5 senede 5 saniyr yanima yaklastirmam yani.

Olan sabiye olacak yine :KK43:
Cinsellikte ihtiyac kabul ama canindan daha mi onemli bu dimi? O kadar agzini burnunu dagittiysa bu herif.. iyi dokunabiliyosun o adama hala..tobe buyuk konusmayim colugum cocugum var aklim almiyo: (

Durex bazı avrupa ülkelerinde satışta olan ürünlerini "yırtılma ve patlama olasılığı çok yüksek" diye geri çağırdı. Kimin başına ne geleceği bilinmez :)
Ben ciddi anlamda korunanların hamile kalacağını düşünmüyorum.

Bence bir çok doktorla konuyu iyice konuş.Çare yoksa aldırırsın Bebeklerin yaşınıda fazla sorun etme.Öyle çok var Umarım hakkın da hayırlısı olur

Ama tabi ki en doğru kararı sen verirsin

Ben ciddi anlamda korunanların hamile kalacağını düşünmüyorum.

Ciddi anlamda derken? Dediğim gibi en bilinen markalardan biri milyonlarca prezervatifte hata yapmış üretim aşamasında. Sağlık ocaklarında verilen prezervatif çok dandik. Hap ile korunırken insanlık hali unuttun diyelim. İnsanın başına her şey gelebilir ben ondan bahsediyorum. Tabi ki korunma yöntemlerinin koruma oranları çok yüksek. Kabul ediyorum bunu ama dediğim gibi 1. Bu iki tarafın da görevi 2. Kadın yardım istemiş burdan yargı değil. O yüzden neden hala kadını sorguluyoruz ben anlamıyorum yok korunmadın yok inanmıyorum diye. Hem bize ne. Nasıl korunurum demiyor ki şimdi ne yapmalıyım fikriniz nedir diyor..

Ciddi anlamda derken? Dediğim gibi en bilinen markalardan biri milyonlarca prezervatifte hata yapmış üretim aşamasında. Sağlık ocaklarında verilen prezervatif çok dandik. Hap ile korunırken insanlık hali unuttun diyelim. İnsanın başına her şey gelebilir ben ondan bahsediyorum. Tabi ki korunma yöntemlerinin koruma oranları çok yüksek. Kabul ediyorum bunu ama dediğim gibi 1. Bu iki tarafın da görevi 2. Kadın yardım istemiş burdan yargı değil. O yüzden neden hala kadını sorguluyoruz ben anlamıyorum yok korunmadın yok inanmıyorum diye. Hem bize ne. Nasıl korunurum demiyor ki şimdi ne yapmalıyım fikriniz nedir diyor..
Bende fikrimi sölüyorum zaten,çift taraflı korunun 4.süde olmasın diyorum.

Su tavsanlar gibi üreyen ve bi türlü korunamayan insanlardan nefret ediyorum, sevisebiliyorsan korunabilirsin!!!! Sanki bi esya hakkina konusuyor, aldircakmis...can tasiyorsun sen can, cocuk aldircaksan ya bacaklarini acmicaksin ya da korunmayi bileceksin!!! Nefret geldi sizin gibi insanlar yüzünden o kadar kadin üzülüyor cocugu olmuyor diye

Keşke kuralları değil de kadının su anki psikolojisini düşünerek yorum yapsaydiniz.
Polemik çıkarmaya çalışmayın. Buraya konu acıyorsa bir üye olumlu da yorum alacaktır olumsuz da. Sadece istediği gibi yorum almaz.
Ayrıca konuyu ilk açarken korunduğunu yazmamıştı. Bu yüzden sadece ben değil bir çok kişi neden korumadın diye sordu doğal olarak.

Kaldı ki benim yorumum da aşağılayıcı ya da hakaret içeren tek bir kelime dahi yok. Bu yuzden nasil yorum yapacağıma da ben karar veririm. Iyi aksamlar.

Merhaba herkese 4yaşında bir kızım 5aylık bir bebeğim var ve 4buçuk haftalık hamileyim yani hamileymişim :KK42::KK42: mahvoldum ben ya bu bebeği aldırmam kazım ama vicdanen çok kötüyüm lütfen bana bir akıl verin moral verin ne yapacağım ben henüz eşime bile söylemedim çünkü söylesem kesin aldırmama müsaade etmeyecek ama benim çok büyük iki sıkıntım var hem bebeğim çok küçük hem evliliğim de büyük sorunlar var ve herşeyi geçtim en önemlisi Doğumda geçirdiğim ataklar iki Doğumda da tansiyonum çok düştü ve ciddi ataklar geçirdim hele ki ikinci Doğumda spinal yapıldığı an direk baygınlık gibi birşey geçirdim ve bütün nefesim kesildi nabzım ve tansiyonum çok düştü tansiyonum en son duyduğumda 5-3tü ve daha düştüğünü söyledi hemşireler Doğumdan sonra herkes şok geçirdi böyle bir atak üzerine herşeyin normale dönmesine ama ben o an yaşadığımı asla anlatamam size şehadet getirdim sürekli ölecektim resmen o nefessiz kalışım o fırlayacak gibi atan Kalbim şuurumun gidişi aklıma geldikçe bile içim titriyor ağlıyorum en son konuşabilseydim son bir kez görmek için kızımı istetecektim İnan’ın hala aklıma bunlar gelince çok kötü oluyorum yani kısacası ben o Doğuma giremem bu bebeği asla doğuramam arkamda iki tane çocuk var Doğumdan çıkamamaktan çok ama çok korkuyorum kızım bana aşırı düşkün sürekli anne beni şakın bırakma ben çok üzülürüm dedi ağladı bütün hamileliğim boyunca bende hep kesin ölücem Doğumda çoçuğun içine doğuyo diyodum dua ediyordum yalvarıyorum Allah’a kızımı bensiz bırakma diye duygularım ve durumun bu ama bir yanda da kucağımdaki oğluma bebeğime baktıkça karnındakinin de bir bebek olduğu ve aldırırsam ona haksızlık olacağını düşünüyorum sonuçta oda benim evladım ben ne yapcacgım ne olur bana bir akıl verin böyle bir Doğum yaşayan var mı bununla ilgili yada başka tavsiyesi olan varsa lütfen yardımcı olun çok kötüyüm
Arkadaşlar sizden şuan için yardım istiyorum lütfen insanları yargılamadan önce birkere daha düşünün siz yargılarken bunu yaşayan acısını çeken benim kendimce geçerli sebeplerim olmasayadı ne bu evliliği devam ettirir ne de düzeltme çabasına girerdim ama çocuğum için en doğru kararı vermeye çalışıyorum çabalıyorum bir mücadele içindeyim ve hemcinsim olarak sizlerden tek isteğim Öner’i ve destekleriniz...iğneleme yada sorgulamalar değil diğer bir konu ise korunuyordum hemde fazlasıyla ilişki aralığımızsa 5ayda 5kereyi geçmez (eleştiri yapanlar için detaylandırıyorum ) bu kadar üzgün bitkinken insanlar neden yaraya tuz basar hiç anlamıyorum eleştirecekseniz lütfen hiç okumadan geçin daha iyi !ziraa benim dertlerim bana yeterince ağır
Canim her dogum bir olacak diye bir kural yok spinal anestezi olduguna göre sezeryan oldun genel anestezi olursun bu sefer hem iyi doktora gidersin riskli gebelik uzmanina dusuk tansiyonu bildiğin icin onlem alirlar yani bir can tasiyorsun ama artik tıp ilerledi riskler en azina indiriliyor.Ama.gene de sen bilirsin zor bir karar Allahim seni cocuklarina bagislasin canm insallah

Son düzenleme:
Sanırım eşinizle problemler olduğu için doğum yapmak istemiyorsunuz. Her doğum aynı olacak diye bir şey yok. Mesela beni doğumda tansiyon fırlatıp kan basıncı arttı ölüyorum sandım çok kötüydüm amaa yine doğururum. Ben olsam bu yüzden aldırmazdım.

Ne desek boş Allah yardımcısınız olsun iyi düşünüp karar verin.Bende yıllarca hap +prez korunduk olmasın diye şimdide olmuyor Rabbim bir mucize olsun diyorum

Su tavsanlar gibi üreyen ve bi türlü korunamayan insanlardan nefret ediyorum, sevisebiliyorsan korunabilirsin!!!! Sanki bi esya hakkina konusuyor, aldircakmis...can tasiyorsun sen can, cocuk aldircaksan ya bacaklarini acmicaksin ya da korunmayi bileceksin!!! Nefret geldi sizin gibi insanlar yüzünden o kadar kadin üzülüyor cocugu olmuyor diye
Çocuğu olmayan kadınların suçlusu bu arkadaş mı? Bana da senin zihniyetin dekilerden nefret geldi...

X