Hamileyim, eşimle sürekli kavga ediyoruz

Hamile olup alınganlık yapan anne adaylarını lincleyrn bir ekip var burda. Aa siz mi bir hamile kaldiniz, AA cok alingansiniz, aaaaa v.b.
Sanırım kendileri hamile iken hormonlara bağlı olarak bir şey deseler bastırılmışlar diye düşünüyorum da neyse.
Bence haklısınız eşiniz sanırım evlendikten sonra ilk görevinin sizinle bütünleşmek sizi razı edil kalbinizi almak oldgnu bilmiyor, unutmuş.
Yerde verdiği tepkiyi şöyle yorumluyorum ailesi ve sizin aranızda kalmış bir ergen modunda. Çünkü kimi nereye koyacağını bilmiyor ailesi de alışmış ayak işlerini yaptırmaya o da yok diyemiyor. Siz önce sakinkn konusun ailesine eşim hamile ilk zamanları bir şey olur diye evden uzağa gidemem başkasını bulun desin açıkça. Ama alışmışlar ya kargo ile göndersin ne göndereceklerse.
Ya gercekten icimden gecenleri yazmissiniz ve evet esimi surekli al bunu oraya gotur bunu burdan getir diye evin kucuk oglani modunda kullanmislar is yerinden yillik izne cikinca ablasi hemen ariyodu gelsene diye ablasinin esiyle tarlada calismaya gidiyordu alismislar gercekten altin gondericeklerdi o yuzden birinin almasi gerekiyordu ama esim zaten ayagini dikislik duruma getirince ablasi tıpış tıpış kendi getirdi demiyolar bu kiz hamile niye adami gondermeye calisiyoruz diye bunada ayrica ofkeliyim onlar dusuncesiz ama bencil olan ben oluyorum gerçekten bunun dışında esimin ailesine bisey olsa ben esimden once koşuyorum ama bu olay baska ben hamileyim niye kocami il disina gondetiyosun yanimda kimse yoK bile bile

Ya gercekten icimden gecenleri yazmissiniz ve evet esimi surekli al bunu oraya gotur bunu burdan getir diye evin kucuk oglani modunda kullanmislar is yerinden yillik izne cikinca ablasi hemen ariyodu gelsene diye ablasinin esiyle tarlada calismaya gidiyordu alismislar gercekten altin gondericeklerdi o yuzden birinin almasi gerekiyordu ama esim zaten ayagini dikislik duruma getirince ablasi tıpış tıpış kendi getirdi demiyolar bu kiz hamile niye adami gondermeye calisiyoruz diye bunada ayrica ofkeliyim onlar dusuncesiz ama bencil olan ben oluyorum gerçekten bunun dışında esimin ailesine bisey olsa ben esimden once koşuyorum ama bu olay baska ben hamileyim niye kocami il disina gondetiyosun yanimda kimse yoK bile bile
Eşinizin ailesi ile aranız iyi olsa bile onlar alistklari için sizi dusunmezler. Ama benzini de hesap etmiyor eşiniz sanırım ayrıca çocuğu olacak her şeyi alın taksit yapın ödesin borca sokun yoksa yeni doğum yapsanız da böyle gider.
Suyu baştan kesin kavgalıykn değil sakinken konuşun ve bir daha olursa bu şekilde, ailemin yanına dönerim ikimizin de yüzünü goremezsn diyin çünkü başta yapacağınızı sonda yaparsnz ilerisi buna dönecek gerçekten.
Olmadı aile terapistne gidin beraber. Evlilik kolay kurulmuyor

yeni temizliğini bitirmiş 7 bucuk aylık hamile olarak geldim :) bir soluklanayım diye. Yani hamileyiz diye de ilk gunden ve ilk andan çok sey beklemek bana biraz saçma geliyor. Ki daha hormonal değişimler sizde başlamamıştır bile(9 hafta?). Ben son donemde onu çok yaşıyorum ve agresifleştiğimi hissediyorum bazı seylerde gereksiz. Ve eşime de bunu soyledim.Sesim sertleşirse uzak dur benden bi on dk diye :) kafam biliyor cunku hormonal oldugunu. Önümdeki salatalıktan aldı diye bağırmak istedim daha bu sabah :KK70: Bi de hafızama bişi oldu bana güvenme dedim. Bişeyleri hatırlatma ve kontrol vs için. Bju kadar yani. Yoksa hamileyiz diye ölmedik veya bi anda prenses moduna baglanmadık. Tabii ki sizi düşünsün. Ben koltukları eşime sildiriyorum artık. Marketten marul dışında bişey taşımıyorum vs ama onun dışında ben hamileyim ,ben,ben,ben modunda olunca erkeklere de şimdiden gına getirtmenin alemi yok.
Tüüm bunları kenara bırakıp ama sizin eşinize birsey demek istiyorum, hakikaten ergence davranmış. O tepkiyi size veren yarın oburgun cocugun yanında da verir. Ofke kontrol sorunu var gibi sanki. Bence bu konuda destek almasını sağlayın yoksa annesi sunu demiş ablası sunu demiş. Beni evde yanlız bırakmış vs, ne var allah askında bişi olsa ambulansı ararsınız gelir allah korusun. Sizin sorun çoook daha ciddi.

Merhaba arkadaşlar hamileliğimi 5. Haftamda öğrendim şuan 9 haftalık hamileyim, öğrendiğimden beri sürekli eşimle kavga halindeyiz ve o bu konuda hassas yaklaşması gerekirken hic cekinmeden benimle kavga edebiliyor defalarca anlattim elimde olmadan bazen huysuz olabiliyorum diye ama yok en son yaşadığımız olayi anlatayım. Eşimin annesi arayip esimden il disindaki ablasindan birşey alip gelmesini istemiş bende bunu duyunca aklinda ne var diye sordum istiyorum ki beni bebegimizi düşünsün benim eşim hamile onu birakip nasil gideyim desin 10. Katta oturuyoruz ve yan komsumu bile tanımıyorum bisey olsa koşup gelicek kimse yok ama o benim bu düşüncemi duyunca bencilsin dedi o kadar zoruma gitti ki bugüne kadar ailesiyle ilgili 1 tane olumsuz bisey yaşatmadım ondan daha cok dusundum ailesini.. Ellimdeki telefonu yere firlatip aglayarak banyoya gittim kapiya tekme atmis suan ayagi dikişli saeece şu sahneyi hatirliyorum ayagindan kanlar süzülen yerde yatmis ölmek istiyorum artik diye aglayan bi adam.. Hic sevmedigimi bildigi halde bu saldirganligini gordugume mi üzülsem 30 yasinda baba olacak adamin ergenler gibi yere yatıp ölmek istiyorum diye agladigina mi üzülsem sürekli bu kavgalar yüzünden ağladığım için bebegime verdigi zararlara mi üzülsem.. hamileyim diye mi boyle ince dusunmesini bekliyorum bilmiyorum ben mi abartiyorum hanımlar. Son olarak sunuda belirteyim 2 hafta önce annesi köye gezmeye gidecekti ama biz öğün cok kotu kavga ettik 2 saat agladim beni o halde birakip annesine güle güle demek için kalkip 2 saatlik yola gitti ve yine yanimda kimse yoktu yani bu kadin hamile evde tek başına birakip gidiyorum bu kadar ağlamadan sonda basina bisey gelir mi diye dusunmeden cekti kapiyi cikti gitti o yuzden suan beni ve bebegimizi dusundugunu gormeyi istiyorum ama o bana bencilsin diyo bi akıl verin kavga etmekten sinirlerimi bozmaktan hic cekinmiyo ve aşırı düşüncesiz..
Şu hamilelikte sanki hastalıkmış yalnız kalınca susuz bakımsız ölecek heran düşüp kalacakmış gibi bahsetmeseniz. anlamıyorum bu gayet dogal Bi süreç milyonlarca kadın bu süreci yaşıyor ne bu beni yalnız bırakıyor bişey olsa tripleri 7 8 aylık hamileyken eşim iş için başka şehire vs giderdi annesigilr gitmemi kalmamı söylerdi kabul etmezdim bişey olsa telefon sürekli yanımda ambulans vs çagırırım yani bana ikinizin de tepkileri aşırı ve çocukça geldi yazık ki bu ortama dogacak bi bebek var

Cok abartıyorsun beni yalnız bırakıp bilmem nere gidiyor diye. Gidiyorsa gitsin evde tek başına bisey olmaz bir günde. Bu kadar buluttan nem kapma. Ve beni yalnız bırakıyor ailesi bilmem napiyor diye kafanda kurma.

Hayir eşim evden çalışıyor zaten ama bahsettigim şey il disina cikip ertesi gun eve gelicek olması ve ailesini ben her zaman ondan daha fazla düşündüm yani en ufak bisey olsa o dusunmesede kalk gidiyoruz diyen taraf hep ben oldum arada bırakmak degil aslinda sadece o tarafi dusundugu kadar evinide dusunsun istiyorum

Esinizin kavga basladiktan sonra yaptiklari sizi aglarken birakmasi vs cok cirkin ve ergence fakat sizi de normal bulmadim ben. Yalnizca 9 haftalik hamilesiniz, son haftanizda olsaniz dogumunuz yakin olsa gitmesi icin tavir yapsaniz her an dogum yapabilirsiniz diye bu gayet kabul edilebilir ama yani daha yeni hamilelikte bu kadar hastaymis gibi davranir hayatinizda ki insana da bunu lanse ederseniz emin olun cok itici gorundugu gibi karsi tarafi yorar ve bu yasadiklariniz kacinilmaz olur.
Karsi taraftab olgunluk istiyorsaniz sizinde okgun olmaniz gerekiyor ama bu dusunce tarzi ve bekledikleriniz cok ergence 🤦🏼‍♀️

Yok artık yani ne bekliyorsunuz hamilesiniz diye pamuklara sarılıp taşınmayı mı? Eşiniz çalışmasın hizmetinizi yapsın isterseniz. Böyle giderse yakın zamanda yemek temizlik herşeyi salarsiniz hamilesiniz sonuçta. Ben hamileliğimin son günlerine kadar dahi hamile psikolojisine girmedim hatta riskli gebelik olmasına rağmen. ve çok şükür bende bebeğimde yasiyoruz ölmedik hiç olumsuzluk yaşamadık eşimi de bezdirmedik yormadik. Hamilelik hastalik değildir gayet doğal bir süreçtir. Heran başınıza bişey gelmez. Hamilesiniz diye ölüm riskiniz artmaz. Yabancılar hamilesiniz diye evinizi basmaz. Hamileligi kendinize de eşinize de zehir etmeyin. Kaprislerinizi de hormanlara yüklemeyin

Merhaba arkadaşlar hamileliğimi 5. Haftamda öğrendim şuan 9 haftalık hamileyim, öğrendiğimden beri sürekli eşimle kavga halindeyiz ve o bu konuda hassas yaklaşması gerekirken hic cekinmeden benimle kavga edebiliyor defalarca anlattim elimde olmadan bazen huysuz olabiliyorum diye ama yok en son yaşadığımız olayi anlatayım. Eşimin annesi arayip esimden il disindaki ablasindan birşey alip gelmesini istemiş bende bunu duyunca aklinda ne var diye sordum istiyorum ki beni bebegimizi düşünsün benim eşim hamile onu birakip nasil gideyim desin 10. Katta oturuyoruz ve yan komsumu bile tanımıyorum bisey olsa koşup gelicek kimse yok ama o benim bu düşüncemi duyunca bencilsin dedi o kadar zoruma gitti ki bugüne kadar ailesiyle ilgili 1 tane olumsuz bisey yaşatmadım ondan daha cok dusundum ailesini.. Ellimdeki telefonu yere firlatip aglayarak banyoya gittim kapiya tekme atmis suan ayagi dikişli saeece şu sahneyi hatirliyorum ayagindan kanlar süzülen yerde yatmis ölmek istiyorum artik diye aglayan bi adam.. Hic sevmedigimi bildigi halde bu saldirganligini gordugume mi üzülsem 30 yasinda baba olacak adamin ergenler gibi yere yatıp ölmek istiyorum diye agladigina mi üzülsem sürekli bu kavgalar yüzünden ağladığım için bebegime verdigi zararlara mi üzülsem.. hamileyim diye mi boyle ince dusunmesini bekliyorum bilmiyorum ben mi abartiyorum hanımlar. Son olarak sunuda belirteyim 2 hafta önce annesi köye gezmeye gidecekti ama biz öğün cok kotu kavga ettik 2 saat agladim beni o halde birakip annesine güle güle demek için kalkip 2 saatlik yola gitti ve yine yanimda kimse yoktu yani bu kadin hamile evde tek başına birakip gidiyorum bu kadar ağlamadan sonda basina bisey gelir mi diye dusunmeden cekti kapiyi cikti gitti o yuzden suan beni ve bebegimizi dusundugunu gormeyi istiyorum ama o bana bencilsin diyo bi akıl verin kavga etmekten sinirlerimi bozmaktan hic cekinmiyo ve aşırı düşüncesiz..
Lütfen ama lütfen ne olur filmlerde hamile karısına inanılmaz iyi davranan el üstünde tutan adamlara bakıp aynısını yapmıyor diye evdeki beylere zulmetmeyin, ekrandaki oyuncu da evliliğinde onu yapmıyor, yönetmen de onu yapmıyor. Çünkü erkeklerde empati, ince düşünce az, fıtratı böyle. İncelik kadındadır.
Sosyal medyayı bıraksanız normale döneceksiniz. Benim akrabalarımı instagramda görüyorum adam kadının göbeğine kalp yapmış, pozlar, gerçek hayatta adamı görsen şok olursun. Lütfen eşinize evliliğinize sahip çıkın, çaresizlikten ağlamış, çünkü ne yapacağını bilmiyor, aile Bi yanda eş Bi yanda. Anneye diyemiyor ki eşim hamile tek bırakamam, anne kimbilir ne diyecek. Hamile olunca biraz daha ilgi bekliyoruz, daha hassaslaşıyoruz. Anlıyorum Bi kadın olarak. Ama eşinizden çok bişey beklemeyin bu konuda, geneli böyle, Hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz. Bebişinzii sağlıkla kucağınıza alın. Muhzun yüreğinizi sımsıkı kucaklarım

18 haftalık hamileyim o dönem, yeni evliyiz.

Bebek yeni hareket ediyor sanıyorum. Haftada birgün izni var eşimin. O gün de babamlarla plan yapmışlar köye gidecekler ben gidemezmisim, kardeşimle evde kalacakmışim. Babama göre bebeğe birşey olurmuş köy yolunda.

Tamam babam haklı olabilir ama haftada 1 gün olan izninde sen hamile karını neden yürüyüşe çıkarmazsin? Neden beraber zaman gecirmezsin?

Bıraktı gitti beni...

Aradan 1 hafta geçti geçmedi, bebeğin aslında karnimda ölmüş olduğunu, hareket zannettiğim şeyin cansız ceninin rahim duvarına çarpması olduğunu, kadın doğum hastanesinin acil servisinde öğreniyorum.

Bu ergenlik. Kardeşim. Sen buna izin verirsen tepene s..çar.

Yetişkin ol. Kendin ol. Birey ol. Bu adam bu kafayla ne sana ne çocuğuna hayır eder. Ben kendim olana kadar 10 yılı aşkın bir süre çektim. Acele et. Her an kıymetli.

Ben yerinde olsam bu şekilde yapacaksan bu nevi aldiracam derdim.

Ah salak kafam. Bana bunu yapan adama ne ozveriler ne fedakarliklar. Ama artık maymun gözünü açtı. Sende aç kardeşim izin verme . Cepte olma. Ebeveyn olma .

Ona güzel cümlelerle sevginizi olması gerekenleri bir kağıda yazıp cebine koyun kçdışarda falan illa o cebe bakacak bakalım fikri nedir. Açıkçası eşinizin bu tavrı aslaaa doğru değil kendi yuvanla ilgilen ama sizinki baaya annesine falan düşkün. Sizde bırakın ne yapıyorsa yapsın bebeğinizle konuşun müzik dinleyin karnınızda olabilir ama o sizinde artık yol arladaşınız tabi bebeği sıkıntıya strese sokmayın biraz Farid Farjad dinleyin kafanızı dinleyin onun önceliği annesi falansa zorlamayın inanın kavgayla tartışmayla bir şey olmaz daha çok kırılır üzülürsünüz bebekte etkilenir

X