Hamileyim kedimden tiksiniyorum. Ama eşim onu asla kimseye vermez ne yapabilirim?

Eşiniz kumuyla, temizliğiyle, mamasıyla ilgilensin, atla deve değil akşamları işten gelip bir saatini ayırması. Tüyler için iyi bir süpürge alın; Dyson’un evcil hayvan başlığı bile var. Her gün ev süpürülürse ve kedi taranırsa tüy sorunu olmaz. Benim ev kedi, papağan derken her gün kaç kere temizleniyor. Hiçbir şey onlara sevgimin önüne geçemez.

Eşiniz de ilgilenmeyecekse en iyisi sahiplendirmek ve bir daha tekrar bir heves hayvan sahiplenme düşüncesine bile girmeyin. Onlar da can, duyguları var. Sizden ayrılmak kim bilir ne zor gelecek.

İnşallah öyle olur ne zaman geçiyor ortalama eski benliğimi çok özledim inanın sokakta gördüğüm her hayvani severdim kendimi tanıyamaz oldum
Üç aylıkken düzelmeye başlarsınız. Zaman bulma konusunu merak etmeyin. Üç çocuk bir köpeğimiz var. Bir de sokak kedisi var eve girip çıkan, ev bahçeli olunca... Bir şekilde idare ediyoruz ya. Hem de çocuklar için hayvan sevgisi önemli ❤ Çocuklsr için aşırı hijyenik bir ortam sağlamayı çok doğru bulmuyorum ben zaten 😁

Eşiniz kumuyla, temizliğiyle, mamasıyla ilgilensin, atla deve değil akşamları işten gelip bir saatini ayırması. Tüyler için iyi bir süpürge alın; Dyson’un evcil hayvan başlığı bile var. Her gün ev süpürülürse ve kedi taranırsa tüy sorunu olmaz. Benim ev kedi, papağan derken her gün kaç kere temizleniyor. Hiçbir şey onlara sevgimin önüne geçemez.

Eşiniz de ilgilenmeyecekse en iyisi sahiplendirmek ve bir daha tekrar bir heves hayvan sahiplenme düşüncesine bile girmeyin. Onlar da can, duyguları var. Sizden ayrılmak kim bilir ne zor gelecek.
Eşim ilgileniyor ama direk ilgisini veriyor tüylerini hergun taramuyir kumuna hergun bakmıyor yorgunluktan uyuyakaliyir genelde bende uyarmazsam unutuyor arada kalan ben ölüyorum hamile halimle. Bebek doğdugu zaman belki hergun makine tutamicam buda beni korkutuyor bebek sonuçta makineden korkacak

Üç aylıkken düzelmeye başlarsınız. Zaman bulma konusunu merak etmeyin. Üç çocuk bir köpeğimiz var. Bir de sokak kedisi var eve girip çıkan, ev bahçeli olunca... Bir şekilde idare ediyoruz ya. Hem de çocuklar için hayvan sevgisi önemli ❤ Çocuklsr için aşırı hijyenik bir ortam sağlamayı çok doğru bulmuyorum ben zaten 😁
Keşke bizimde bahçeli olsa hayalim ancak 2 artı bir küçücük ev kedimiz için yer bile yok doğru.duzgun nasıl olcak bilemedim

Eşim ilgileniyor ama direk ilgisini veriyor tüylerini hergun taramuyir kumuna hergun bakmıyor yorgunluktan uyuyakaliyir genelde bende uyarmazsam unutuyor arada kalan ben ölüyorum hamile halimle. Bebek doğdugu zaman belki hergun makine tutamicam buda beni korkutuyor bebek sonuçta makineden korkacak
Sanırım sahiplendirmeniz en hayırlısı gibi gözüküyor.

Keşke bizimde bahçeli olsa hayalim ancak 2 artı bir küçücük ev kedimiz için yer bile yok doğru.duzgun nasıl olcak bilemedim
Her evin kendince zorluğu var inanın 🥲 Hayali güzel geliyor ama çok fazla işi de var tamir tadilat bahçe bakımı vs başta olmak üzere. 2+1 üç kişi+ kedi için ideal.

İste bende bundan korkuyorum burdakiler sağ olsun hemen ters tepki veriyorlar amacım onu sokağa atmak asla değil zaten belki sahiplendirmek cani değilim. Ancak bebekten önce almıştık suanda bebeğimin sağlığı daha önemli anlatmak istediğim buydu.
Bende buradaki üyeler gibi düşünüyordum açıkçası bahane gibi gelirdi .ama bizzat arkadaşımdan öğrendiğimde fikirlerim değişti .evet kedi de bir can bende besliyordum evimde .ama doktorunuz sorun olduğunu söylediği noktada bebeğinizin sağlığı daha önemli .çünkü arkadaşım çok dert yanıyordu toksoplazmadan ordan hatırlıyorum. Tam olarak ne yaşadığını öğrenip yazarım yine ..

Kediyi baştan neden sahiplendiğinizi anlamadım. Hamilelik hiç aklınızda yok muydu? Varsa bile hiç düşünmediniz mi kediyle nasıl olur diye? Bence siz hamileliği bahane ediyorsunuz kedi bakmak zor gelmiş. En iyisi sahiplendirin ve bir daha asla evcil hayvan düşünmeyin. Umarım o minik de çok daha iyi sevgi dolu bir aileye gider.

Onuda söyledim yol yakinken bulalım birisini gibisinden ben onu vermek için almadım oğlum o benim dedi yani kediyi de çok seviyor enteresan
Bence eşinizi üzmeyin bakımını yapıyorsa. Bizim köpeğimiz kaçtığında eşim aşırı üzülmüştü.

Bende buradaki üyeler gibi düşünüyordum açıkçası bahane gibi gelirdi .ama bizzat arkadaşımdan öğrendiğimde fikirlerim değişti .evet kedi de bir can bende besliyordum evimde .ama doktorunuz sorun olduğunu söylediği noktada bebeğinizin sağlığı daha önemli .çünkü arkadaşım çok dert yanıyordu toksoplazmadan ordan hatırlıyorum. Tam olarak ne yaşadığını öğrenip yazarım yine ..
Yalnız arkadasiniz toksoplazmanin kediden kaynaklandığı dan nasıl bu kadar emin olmuş anlamadım.belki iui yikamadigi meyve,sebze,salatadan ya da iyi pişmemişken yediği etten kaynaklandi.toksoplazma sadece kediden olmaz ve hatta çoğunlukla bunlardan olur.o yuzdendirki doktorlar hamileyken çiğ et elleme,iyi pişirmeden yeme,dışarıdan salata yeme vs diye tembihlerler

Yalnız arkadasiniz toksoplazmanin kediden kaynaklandığı dan nasıl bu kadar emin olmuş anlamadım.belki iui yikamadigi meyve,sebze,salatadan ya da iyi pişmemişken yediği etten kaynaklandi.toksoplazma sadece kediden olmaz ve hatta çoğunlukla bunlardan olur.o yuzdendirki doktorlar hamileyken çiğ et elleme,iyi pişirmeden yeme,dışarıdan salata yeme vs diye tembihlerler
Yani oda doğru haklısınız bizimkisi sadece bir önlem

Onuda söyledim yol yakinken bulalım birisini gibisinden ben onu vermek için almadım oğlum o benim dedi yani kediyi de çok seviyor enteresan
Niye enteresan geldiki size çok sevmesi.olmasi gereken bu zaten.ikizlerim ve kedim var.hamile kalmadan önce de kedim vardı,doğdular vardı şimdi 9 yasindalar yine var aynı kedim.bizim 3.cocugumuz o.ustelik ikizlerim erken doğdular,kuvezde kaldılar,buna rağmen doğdukları ilk günden beri kedim ve çocuklarım aynı beşikte ağız ağıza uyudular.doktorunuzun kedi ile ilgili sizi tembihlemesini hele hiç anlamadım ki doktor kendisi.benim doktorum hamileyken kedim olduğunu belirttigimde çocuklarımın evde bir hayvanla beraber buyuyecekleri için ne e kadar şanslı olduğunu söyledi sanırım doktorunuzun aşıları tam olan bir kedinin tüylerini avuç avuç da tutsan insan saçından bir farkı olmadığından,herhangi bir zararı olmadığından ve o yok kedinin tüyü ciğere yapışmış vay efendim şöyle böyle olmuş diye dolaşan şehir efsanesinin aslında ciğere yapisanin tüy değil de aşısı olmayan kedinin tuyunde bulunan bir parazitten kaynaklandigindan haberi yok hatta sizin de yokki mesajlarinizda sürekli bebeğim olunca ne yapacağım,evi sürekli supuremeyecegim,tüyleri bebeğime zarar verecek deyip durmussunuz.vermez arkadaşım merak etmeyin vermez,hergun supurmenize falan da gerek yok,aşılarını yaptırın sonra isterseniz alıp ağzınıza atın tüyünü.merak etmeyin birşey olmaz.sadece hamilelik sırasında kumunu eşiniz temizlesin toksoplazma açısından ki eldivenle olduğu sürece siz de temizleyebilirsiniz yine sorun olmaz.ve ayrıca toksoplazma sadece kedi tüyünden geçen birşey değil hatta kediden çok iyi pismemis bir etin yenmesinden ya da iyi yıkanmamış meyve sebze ya da salata yenmesinden daha çok bulaşabilir.son olarak da bebeğinizin doğduğu andan itibaren evde bir hayvanla beraber olacağı için alerjik hastalıklara sahip olma riski büyük oranda azalmış olacak,böyle de bir faydası var:))bunu da doktorum demişti hamileyken

Niye enteresan geldiki size çok sevmesi.olmasi gereken bu zaten.ikizlerim ve kedim var.hamile kalmadan önce de kedim vardı,doğdular vardı şimdi 9 yasindalar yine var aynı kedim.bizim 3.cocugumuz o.ustelik ikizlerim erken doğdular,kuvezde kaldılar,buna rağmen doğdukları ilk günden beri kedim ve çocuklarım aynı beşikte ağız ağıza uyudular.doktorunuzun kedi ile ilgili sizi tembihlemesini hele hiç anlamadım ki doktor kendisi.benim doktorum hamileyken kedim olduğunu belirttigimde çocuklarımın evde bir hayvanla beraber buyuyecekleri için ne e kadar şanslı olduğunu söyledi sanırım doktorunuzun aşıları tam olan bir kedinin tüylerini avuç avuç da tutsan insan saçından bir farkı olmadığından,herhangi bir zararı olmadığından ve o yok kedinin tüyü ciğere yapışmış vay efendim şöyle böyle olmuş diye dolaşan şehir efsanesinin aslında ciğere yapisanin tüy değil de aşısı olmayan kedinin tuyunde bulunan bir parazitten kaynaklandigindan haberi yok hatta sizin de yokki mesajlarinizda sürekli bebeğim olunca ne yapacağım,evi sürekli supuremeyecegim,tüyleri bebeğime zarar verecek deyip durmussunuz.vermez arkadaşım merak etmeyin vermez,hergun supurmenize falan da gerek yok,aşılarını yaptırın sonra isterseniz alıp ağzınıza atın tüyünü.merak etmeyin birşey olmaz.sadece hamilelik sırasında kumunu eşiniz temizlesin toksoplazma açısından ki eldivenle olduğu sürece siz de temizleyebilirsiniz yine sorun olmaz.ve ayrıca toksoplazma sadece kedi tüyünden geçen birşey değil hatta kediden çok iyi pismemis bir etin yenmesinden ya da iyi yıkanmamış meyve sebze ya da salata yenmesinden daha çok bulaşabilir.son olarak da bebeğinizin doğduğu andan itibaren evde bir hayvanla beraber olacağı için alerjik hastalıklara sahip olma riski büyük oranda azalmış olacak,böyle de bir faydası var:))bunu da doktorum demişti hamileyken
Ha bir de diğer konumuzda kuşum da kuşum demişsiniz inanın kuşun bakımı kediden çok daha zor ,tüyleri yemleri her yerde,üstelik uçarken birakiveriyor kakayi bir anda:))ama çok tatlılar ve bunların hiçbiri onları terketmek için bahane değil,nasilki kuşunuzun bakımına dair hiçbir şey gözünüze batmıyor kedinin de batmasin

Merhaba, şuan 2 aylık hamilesiniz bildiğim kadarıyla çoğu hamilelikte bu hassasiyet 4 ay gibi bitmiş oluyor. Evimde 2 kedim ve bir köpeğim var kendimcede bilgiliyim. Bebeğiniz olduğunda tüyleri zarar vermez şirin tüyleri değil zarar veren parazittir aşıları tam olduğu sürece sorun yaşamazsınız. Size çok laf söyleyen olacaktır kulak asmayın. Onlarda bir can taşıyor ve Rabbimin bize emaneti. İlerde de çocuğunuzada arkadaş olacaktır. Bir kişi daha böyle bir konu açmıştı kendilerine de aynısını dedim sahiplendirirseniz de kesinlikle çok güvendiğiniz bir yer olmalı yoksa vebalini almış olursunuz. İlgi konusunda üzülmeyin kediler zaten kendi haline olmayı severler eşinizde işten geldiğinde ilgileniyormuş. Kum rahatsız ediyorsa toz şeklinde olmayan kumlar var koku için de bir sürü ürün var. Umarım bu sıkıntılarınız geçer sizinle ya da ona çok iyi bakacak bir aileyle uzun sağlıklı yılları olur.

👏💜

Eldiven ve tarakları var tüyler toplanabilir. Hamile kadınların çoğu evcil hayvanları ile süreci daha sakin atlatıyor insana iyi geliyor. Bakamayacaksan neden aldın evine kumu - kılı tüyü olacak sonuçta biliyosundur bunları başta.
Kumunu herşeyini eşiniz halletsin akşamdan bence.

93839388383 tane kedili kadın doğuruyor bunlardan biri de ablam hatta, onların doktoru konu sahibininki kadar akıllı değil demek ki çok ilginç🙄 ayrıca toksoplazma en fazla çiğ etten ve iyi yıkanmamış sebzelerden bulaşır. Kediden bulaşma ihtimali kedinin yediği çiğ ete bağlıdır mamayla beslenen ev kedilerinden toksoplazma bulaşma ihtimali yok gibi bir şey. Arkadaşınızın kedisi sadece mamayla besleniyorsa ve toksoplazma kedisinden bulaşmışsa ilginç bir vakaymış.

Arkadaşlar merhaba biz eşimle bir kedi aldık henüz iki aylık hamileyim ancak hamileligimi öğrenmeden önce kediyi aldık o zaman ikimizde istiyorduk. Ancak hamileliğimin bu kadar zor geçeceğini bilsem alıp o hayvanın da günahına girmezdim çünkü gün boyu sürekli istifar edip uyumaktan başka bişey yapamıyorum afedersiniz. Eşim akşamları işten gelince onunla öyle oynuyor ona öyle alıştı ki onları ayırmak istemiyorum. Ancak doktor da uyardı evin her yerinden tüy çıkması zaten kumunu toksoplazma korkusundan temizleyememem ve midemin bulanmasi hepsi beni zorluyor. Kediyi eşime sahiplendirelim desem sen istedin dicek. Ama cidden kokusuna diskisina ve tüylerinee tahammül edemez duruma geldim belki hamile olmasam bunları hissetmezdim çünkü normalde hayvanları severim. Eşimi kırmadan kediyi sahiplendirmenin bı yolunu buldum hiç verecek gibi de değil babam diye seviyor o kadar diyim ama bı çaresini bulamazsak ben dayanamiycam:KK43:((
Nasil bu kadar bencil ve kotu kalpli olabiliyorsunuz?

X