Hamileyim kedimden tiksiniyorum. Ama eşim onu asla kimseye vermez ne yapabilirim?

Sizin hamileliğiniz geçici kediye çok temasta bulunmazsınız eşiniz ilgilenir bi süre eğer gerçekten seviyor olsaydınız bence çözümünü bulurdunuz. Kimse ön yargıyla yazmıyor emin olun sadece karnınızda ki bebeğe önem verdiğiniz kadar hayvanları sahiplenirken de aynı hassasiyeti bekliyoruz çünkü onların da duyguları, hisleri var ve terk edildiklerinde veya başka birine verdiğiniz de üzülüp hasta olabiliyorlar, alışmakta zorluk çekiyorlar. Ben çok seviyorum ama eve alamam çünkü bi düzenim yok, ilgilenebileceğim bi hayatım yok bunları hep düşünürüm. Bahçemde bakıyorum şimdilik. Ama hamilelik kedinizi vermeniz için geçerli bi sebep değil bence.

Arkadaşlar merhaba biz eşimle bir kedi aldık henüz iki aylık hamileyim ancak hamileligimi öğrenmeden önce kediyi aldık o zaman ikimizde istiyorduk. Ancak hamileliğimin bu kadar zor geçeceğini bilsem alıp o hayvanın da günahına girmezdim çünkü gün boyu sürekli istifar edip uyumaktan başka bişey yapamıyorum afedersiniz. Eşim akşamları işten gelince onunla öyle oynuyor ona öyle alıştı ki onları ayırmak istemiyorum. Ancak doktor da uyardı evin her yerinden tüy çıkması zaten kumunu toksoplazma korkusundan temizleyememem ve midemin bulanmasi hepsi beni zorluyor. Kediyi eşime sahiplendirelim desem sen istedin dicek. Ama cidden kokusuna diskisina ve tüylerinee tahammül edemez duruma geldim belki hamile olmasam bunları hissetmezdim çünkü normalde hayvanları severim. Eşimi kırmadan kediyi sahiplendirmenin bı yolunu buldum hiç verecek gibi de değil babam diye seviyor o kadar diyim ama bı çaresini bulamazsak ben dayanamiycam:KK43:((
Aşilarini yaptırdığınjz sürece sorun yaşamazsınız.kumunu toksplazmadan korkuyorsanız eldivenle temizleyin ya da eşiniz temizledim.toxoplazma sadece kedilerde olmuyor.pisirdiginiz ette,koftede de oluyor.az pişmiş ürünlerden de toxoplazma olasılığı yüksek.aşisi olan kediden zaten toxoplazma geçmez.asisi olan hayvanların da tüyü zararlı degildir.hamilelik döneminde içiniz rahat değilse parazit aşılarını 2 ay da bir yaptirmak yerine 1 ay da bir yaptirabilirsiniz.veterineriniz size bu konuda yardımcı olacaktir.sahiplendirme konusunda yorum yapamayacağım.bnm de köpeğim var.evladim gibi.onsuz bir hayat düşünemiyorum Allah korusun.bulantilariniz mutlaka geçecek bu süreç içinde kedinizle eşiniz ilgilenebilir size verecebilecegim tavsiye bu olur 🥰❤️

Kediyi baştan neden sahiplendiğinizi anlamadım. Hamilelik hiç aklınızda yok muydu? Varsa bile hiç düşünmediniz mi kediyle nasıl olur diye? Bence siz hamileliği bahane ediyorsunuz kedi bakmak zor gelmiş. En iyisi sahiplendirin ve bir daha asla evcil hayvan düşünmeyin. Umarım o minik de çok daha iyi sevgi dolu bir aileye gider.
Anlamakta zorluk çektiğiniz saniyorum aslında gayet açık diyorum ki zaten istiyorduk hamileliği sonradan öğrendim sürpriz oldu ve zor bir hamilelik geçiriyorum böyle olacağını bilsem almazdım.

Kumunu siz temizlemiyormussunuz zaten bir sıkıntı olmaz. Benim kızım 32 haftalık prematüre Bir bebekti ama ona rağmen vermeyi düşünmedik aklımıza dahi gelmedi. Ben hamileligimi yatarak geçirdim hergun ev temizlenmezdi hâliyle bir şeyde olmadı. Bence aldıktan sonra zor geldi size bunlarda biraz bahane oldu gibi

Evcil hayvan beslemeyi ülkemizde ciddiye alan çok zor. Mesela ben kedileri çok sevmeme rağmen o sorumluluğu alamayacağımı düşünerek hayvan sahiplendim. Eğer kediniz tüysüz kedi cinsi vardı ondan değilse muhakkak tüy döker. Evlatlarımız yeri geliyor tabak kırıyor, yeri geliyor eşyalara zarar veriyor ama onları sokağa atıyor muyuz ya da başkasına evlatlık olarak veriyor muyuz. Bu şekilde düşünmeniz lazım. Sadece kumunu siz temizleyin, severseniz de ağız bölgenize yaklaştırmayın, ellerinizi sevdikten sonra yıkayın bir şey olmaz. Sokağa atacağınızdan değil de bu konuda hassasım kedi tüyleri için düzenli taranma, takviye ve kaliteli mama üçlüsü önemlidir. Kıl tüy sorunu bizde de var her gün kılımız, tüyümüz dökülüyor.

Eşim ilgileniyor ama direk ilgisini veriyor tüylerini hergun taramuyir kumuna hergun bakmıyor yorgunluktan uyuyakaliyir genelde bende uyarmazsam unutuyor arada kalan ben ölüyorum hamile halimle. Bebek doğdugu zaman belki hergun makine tutamicam buda beni korkutuyor bebek sonuçta makineden korkacak
Hanımefendi hamileliğiniz plansız olmuş olabilir fakat evli bir çiftin doğal olarak bir gün çocuk sahibi olmak istediğini söyleyebiliriz. Bu durumda 2 sene 3 sene belki 4 sene sonra yine hamile kalacaktınız. O zaman da aynı şeyleri söyleyecek miydiniz acaba? Kaldı ki onlar da can. Sahiplerini benimsiyorlar. Hasta olduklarında ya da ameliyat olmaları gerektiğinde bir sürü masrafları çıkıyor. Benimde kedilerim var. Zamanı geliyor tatile gidemediğim ya da tarihi ertelemem gereken zamanlar oluyor. Çünkü kedilerimi ailem dışında kimseye emanet etmem. Bunlarıda göz önünde bulundurun ve sırf 3 yaşındaki çocuğunuz istedi diye bakamayacağınız hiç bir hayvanın günahına girmeyin.

Gebelikte insan eşinden bile rahatsız olabiliyor. Eşinizi mi sahiplendirecektiniz böyle bir durumda? Ya da evin kokusundan rahatsız oluyor? Evi mi terk edecektiniz? Heves uğruna masum hayvanları alıp en küçük sıkıntıda gözden çıkarıyorsunuz. Yazık değil mi? O şu an sizi ailesi gibi görüyordur. Bıraktığınız zaman ne kadar üzülecek hayvancağız

Arkadaşlar merhaba biz eşimle bir kedi aldık henüz iki aylık hamileyim ancak hamileligimi öğrenmeden önce kediyi aldık o zaman ikimizde istiyorduk. Ancak hamileliğimin bu kadar zor geçeceğini bilsem alıp o hayvanın da günahına girmezdim çünkü gün boyu sürekli istifar edip uyumaktan başka bişey yapamıyorum afedersiniz. Eşim akşamları işten gelince onunla öyle oynuyor ona öyle alıştı ki onları ayırmak istemiyorum. Ancak doktor da uyardı evin her yerinden tüy çıkması zaten kumunu toksoplazma korkusundan temizleyememem ve midemin bulanmasi hepsi beni zorluyor. Kediyi eşime sahiplendirelim desem sen istedin dicek. Ama cidden kokusuna diskisina ve tüylerinee tahammül edemez duruma geldim belki hamile olmasam bunları hissetmezdim çünkü normalde hayvanları severim. Eşimi kırmadan kediyi sahiplendirmenin bı yolunu buldum hiç verecek gibi de değil babam diye seviyor o kadar diyim ama bı çaresini bulamazsak ben dayanamiycam:KK43:((
Kız gebelikte kediden niye tiksiniyon yemek mi o kumunu esin temizler miss

Gözden çıkarmak değil hiç bir şekilde ilgi gosteremiyorum çünkü zaten ayağa zor kalktigim bir surecteyim benden ilgi bekliyor ancak ben ona o ilgiyi veremiyorum

Allah korusun ama şöyle düşünün
Bebeginiz dogduktan sonra ayağa zor kalktiginiz bir sureciniz oluyor bebek sizden ilgi bekliyor veremiyorsunuz
Ne yaparsiniz
Sürecin gecmesini beklersiniz
Bu süreç enn iyi nasıl geçer onu dusunursunuz

Ben geçen sene doğumda bebeğimi kaybettim eşim kedi aldı geldi istememiştim üstüne hamile kaldım üstüne toksoplazmam negatif çıktı yani bir risk ama ona rağmen kedimi veremedim anneme dahi bırakamadım çünkü oda artık bizden biriydi herkesten tepki almama rağmen hala benimle Allah’ıma sukur de hamileliğimin sonlarindayim birsey olmadı ama onlarda bir evlat gibi evin bireyi gerçekten o hissi yaşasaydin bu şekilde düşünmezdin onlar size alışıyor onları başkasına verdiğinizde neler hissedecek düşünecek bir bilebilseniz psikolojilerini bence bırakmayın onu

X