Hamileyim kedimden tiksiniyorum. Ama eşim onu asla kimseye vermez ne yapabilirim?

Yani oda doğru haklısınız bizimkisi sadece bir önlem
Toksoplazma tehlikesi atlatmış bir hamileyim. Evcil kedinizin aşıları tam olduğu sürece ve dışkısıyla siz ilgilenmediğiniz sürece kedinizden tokso geçmez. Tokso arkadaşların yazdığı gibi kedi köpek dışkısı(dışarda oturduğunuz çim de dahil olabilir buna), iyi yıkanmamış sebze meyve, çiğ et ve yumurta gibi şeylerden geçebilir. Doktorunuz yüksek ihtimalle bağışıklığınız olmadığı için dikkatli olun demiştir.

Ben 4.aya kadar mutfağa dahi giremedim mide bulantısı sebebiyle. O konuda sizi anlıyorum ama bir odaya kedinizi sokmayarak kokusundan uzak durabilirsiniz. Akşam da eşiniz gerekli sevgiyi gösterir zaten kediye. Evcil kedilerin aşıları tam olduğu sürece bebeğinize de kolay kolay bir şey olmaz, hatta bağışıklığı yüksek dahi olabilir.

Ancak bunlardan daha önemlisi siz kedi bakabilecek birine benzemiyorsunuz. Bu bir suçlama değil. Ben de hayvanları çok severim ama asla evde bakabilecek biri değilim. Hele hele kedi gibi kendi kuralları olan bir hayvana bakmak benim için işkence olur. Anne evim müstakil, bahçede birçok kediye bakarız. Hiç sorun değil ama söz konusu ev olduğunda yapamam bunu biliyorum. Ve siz de yapamayan birisiniz ve ne yazıkki bunu kediyi sahiplenmeden önce fark etmeyip o can için de aslında bir duygusal çöküş yaratacaksınız. Ama uzun vadede bakmayacak birinin yanında olması yerine, gerçekten evlat olarak sahiplenecek birinin yanında olması daha sağlıklı

Son düzenleme:
Peki tüyü için öneriniz var mı
Canım merhaba. Öncelikle hamileliğin hayırlı olsun :) Allah sağlıkla kavuşmayı nasip etsin. Benim evimde de iki tane kedim var. Henüz hamiş değilim ama bir kaç aydır deniyoruz. Öncelikle sahiplendirmek istemene çok üzüldüm çünkü o artık sizi ailesi biliyor o yüzden lütfen ondan vazgeçme. Hastalık kapmaktan korkma, kedinizi dışarı çıkartmayın sadece evde kalsın. Eve ayakkabı ile girmeyin ve dışardan gelince ellerinizi yıkamadan kediyi sevmeyin. Mutlaka aşılarını yaptırın. Sen genel olarak kumuyla hiç ilgilenme eşin temizlesin. Benim kedilerim çok uzun tüylü. Tüylerle benim de başım dertteydi. Evimde robot süpürgem var her gün kesin çalıştırıyorum. Onun haricinde dyson kablosuz süpürge aldım her gün yatakları ve koltukları süpürüyorum. Bir de çamaşır kurutma makinesi aldık kıyafetlerde asla tüy olmuyor. Normalde traş edilmelerine çok taraftar değilim ancak benim kedilerimin tüyleri çok sağlıksızlaşmış ve birbirine girmişti veterinerimiz traş edilmeleri gerektiğini söyledi. anestezi verilmesini istemediğim için evde kendim ettim. Bundan rahatsız olmadılar. Ama her zaman yapılacak bir şey değil tabii.

Benim de bir oğlum (kedimden bahsediyorum) var. Hayatımın hiçbir evresinde ayrılmayı düşünmedim kendisinden. İnşallah hiç de ayrılmam. Hamileyken de bizimleydi. Karnıma başını yaslar uyurdu. Şimdi de bebeğimin uyuduğu odanın kapısına pusu kuruyor, korumak için:)
Nasıl gönderebilirim düşüncenize kesinlikle yorum yapmak istemiyorum..
Öte yandan hamilelikte kediyle ilgilenmeye bilirsiniz. Eşinize bu durumu anlatın. İlgilenemiyorum yorgunum mide bulantım var deyin. Kumunu da zaten siz temizlemeyi, toksoplazma riski var. (Ki eğer sadece mama yiyor ve düzenli asılaniyorsa, risk sıfır). Eşinizden bu konuda yardım alın.

Eşim ilgileniyor ama direk ilgisini veriyor tüylerini hergun taramuyir kumuna hergun bakmıyor yorgunluktan uyuyakaliyir genelde bende uyarmazsam unutuyor arada kalan ben ölüyorum hamile halimle. Bebek doğdugu zaman belki hergun makine tutamicam buda beni korkutuyor bebek sonuçta makineden korkacak
Korkmayadabilir. Benim kızım hiç korkmaz. Bir çok bebek de beyaz gürültü olarak saç kurutma makinesi ve elektrik supurges sesini çok seviyor.. tüy mevzusuna çok takıliyorsaniz kediyi tras ettirirsiniz

Toksoplazmadan korkmakta haklısınız ama veterinerlerde tıpkı hamilelik testine benzer bir testle bakılabiliyor sonuç da hemen çıkıyor biz yaptırmıştık annemin kedisine. en azından içiniz rahat olur. Ancak kediye bakamıyorsanız emin olduğunuz tanıdığınız birine vermeyi eşinize teklif edebilirsiniz. Kedinin hijyeni açısından da kumunun vs düzenli aralıklarla takip edilmesi gerekiyor. Sonuçta o da bir canlı. Tıpkı bebek gibi sevgi ister emek ister. Hayvanları seven herkes evde hayvan bakamaz ki. Ben de çok severim ama evde bakmak istemem. Gerçekten bakabilecek olan kişiler ne olursa olsun onu evladı gibi gördüklerinden vermeyi asla akıllarından bile geçirmiyorlar.

Arkadaşlar merhaba biz eşimle bir kedi aldık henüz iki aylık hamileyim ancak hamileligimi öğrenmeden önce kediyi aldık o zaman ikimizde istiyorduk. Ancak hamileliğimin bu kadar zor geçeceğini bilsem alıp o hayvanın da günahına girmezdim çünkü gün boyu sürekli istifar edip uyumaktan başka bişey yapamıyorum afedersiniz. Eşim akşamları işten gelince onunla öyle oynuyor ona öyle alıştı ki onları ayırmak istemiyorum. Ancak doktor da uyardı evin her yerinden tüy çıkması zaten kumunu toksoplazma korkusundan temizleyememem ve midemin bulanmasi hepsi beni zorluyor. Kediyi eşime sahiplendirelim desem sen istedin dicek. Ama cidden kokusuna diskisina ve tüylerinee tahammül edemez duruma geldim belki hamile olmasam bunları hissetmezdim çünkü normalde hayvanları severim. Eşimi kırmadan kediyi sahiplendirmenin bı yolunu buldum hiç verecek gibi de değil babam diye seviyor o kadar diyim ama bı çaresini bulamazsak ben dayanamiycam:KK43:((
Benim de kedim vardı öldü inanın üzüntüden 1 hafta gece gündüz ağladım öldükten de 1 hafta sonra hamile kaldığımı öğrendim keşke dedim bebeğim onunla beraber büyüseydi.. bulantılarım kusmam hala devam ediyor 28. Haftadayım dışkısını elinize almıcaksınız kumunu ağzınıza atmıcaksınız neticede tek hamile olupta evinde evcil hayvan olan siz değilsiniz düzenli aşılarını iç dış parazitini asla aksatmayın ama hem bebeğiniz hem sizin için önemli olan asıl o hiçbir şeycik olmaz merak etmeyin boşumada evham yapmayın kediler dünyanın en steril en temiz hayvanı

Hayatta herkes anne baba olamamı diyoruz ya
Gerçekten parasını veren bu canları da sahiplenememeli
Kusura bakmayın ama hiç alttan alınacak bir yanınız yok !
Çocuğunuz olsaydı çok oyuncu yaramaz 3 yaşında bir çocuk ? Onu da sokağa atıcak mıydınız
Onlarında sizin gibi canı var bunu bilin ona göre sahiplenin

Arkadaşlar merhaba biz eşimle bir kedi aldık henüz iki aylık hamileyim ancak hamileligimi öğrenmeden önce kediyi aldık o zaman ikimizde istiyorduk. Ancak hamileliğimin bu kadar zor geçeceğini bilsem alıp o hayvanın da günahına girmezdim çünkü gün boyu sürekli istifar edip uyumaktan başka bişey yapamıyorum afedersiniz. Eşim akşamları işten gelince onunla öyle oynuyor ona öyle alıştı ki onları ayırmak istemiyorum. Ancak doktor da uyardı evin her yerinden tüy çıkması zaten kumunu toksoplazma korkusundan temizleyememem ve midemin bulanmasi hepsi beni zorluyor. Kediyi eşime sahiplendirelim desem sen istedin dicek. Ama cidden kokusuna diskisina ve tüylerinee tahammül edemez duruma geldim belki hamile olmasam bunları hissetmezdim çünkü normalde hayvanları severim. Eşimi kırmadan kediyi sahiplendirmenin bı yolunu buldum hiç verecek gibi de değil babam diye seviyor o kadar diyim ama bı çaresini bulamazsak ben dayanamiycam:KK43:((
Hamilelik öyle bişi ki rabbim çekmeyen bilemez ilk üç ay çocuklarımın sesi battı bana onların yataklarını yıkadığım halde yatakları kokuyor gibi geliyordu bana ama geçiyor emin olun bunu şimdi böyle aldın almasanydın derler ama dediğim gibi hamilelik hormonu öyle bişi ki eşini çocuklarını bile karartırsın sadece sabır üç ay en fazla dört ay sonra geçer inşallah

Arkadaşlar merhaba biz eşimle bir kedi aldık henüz iki aylık hamileyim ancak hamileligimi öğrenmeden önce kediyi aldık o zaman ikimizde istiyorduk. Ancak hamileliğimin bu kadar zor geçeceğini bilsem alıp o hayvanın da günahına girmezdim çünkü gün boyu sürekli istifar edip uyumaktan başka bişey yapamıyorum afedersiniz. Eşim akşamları işten gelince onunla öyle oynuyor ona öyle alıştı ki onları ayırmak istemiyorum. Ancak doktor da uyardı evin her yerinden tüy çıkması zaten kumunu toksoplazma korkusundan temizleyememem ve midemin bulanmasi hepsi beni zorluyor. Kediyi eşime sahiplendirelim desem sen istedin dicek. Ama cidden kokusuna diskisina ve tüylerinee tahammül edemez duruma geldim belki hamile olmasam bunları hissetmezdim çünkü normalde hayvanları severim. Eşimi kırmadan kediyi sahiplendirmenin bı yolunu buldum hiç verecek gibi de değil babam diye seviyor o kadar diyim ama bı çaresini bulamazsak ben dayanamiycam:KK43:
Toksoplazmada evet kedi konak olabilir ama toksoplazma asıl çiğ etten geçer. Hatta ülkemizde et çok pişmiş yenidiği için genelde fazla vaka olmaz. Yıllarca sokak kedileriyle bile içiçe oldum. Hiç toksoplazma geçirmemişim. Ayrıca 2 aylık kedinin tüyü dökülmez. Bahane uydurmayın.

Toksoplazmada evet kedi konak olabilir ama toksoplazma asıl çiğ etten geçer. Hatta ülkemizde et çok pişmiş yenidiği için genelde fazla vaka olmaz. Yıllarca sokak kedileriyle bile içiçe oldum. Hiç toksoplazma geçirmemişim. Ayrıca 2 aylık kedinin tüyü dökülmez. Bahane uydurmayın.
Dökülüyor bahane uydurmuyorum.

Hayatta herkes anne baba olamamı diyoruz ya
Gerçekten parasını veren bu canları da sahiplenememeli
Kusura bakmayın ama hiç alttan alınacak bir yanınız yok !
Çocuğunuz olsaydı çok oyuncu yaramaz 3 yaşında bir çocuk ? Onu da sokağa atıcak mıydınız
Onlarında sizin gibi canı var bunu bilin ona göre sahiplenin
Anne babaligimizi sorgulamak size dusmez ikincisi sokağa mi atacam demisim? Sahiplendiririz belki demişim neyden bahsediyorsunuz

Gözden çıkarmak değil hiç bir şekilde ilgi gosteremiyorum çünkü zaten ayağa zor kalktigim bir surecteyim benden ilgi bekliyor ancak ben ona o ilgiyi veremiyorum

Tamam da sizin bu süreciniz geçici. Zaten kedi seven bir insansanız 2/3 ay sonra normale döneceksiniz bunun farkında olmanız lazım. Siz bayağı oyuncak sanmışsınız sahiplenirken.
Bebeğiniz olduğunda, hamilelik sürecinde evde kedi olması bebekte alerji riskini azaltıyor bunu da söyledi mi doktorunuz ?

Tamam da sizin bu süreciniz geçici. Zaten kedi seven bir insansanız 2/3 ay sonra normale döneceksiniz bunun farkında olmanız lazım. Siz bayağı oyuncak sanmışsınız sahiplenirken.
Bebeğiniz olduğunda, hamilelik sürecinde evde kedi olması bebekte alerji riskini azaltıyor bunu da söyledi mi doktorunuz ?
Söylemedi benimde bu yaşadığım rahatsızlıklardan araştıracak vaktim olmadı inanıyorum bu duygusal ve fiziksel değişimlerden kurtulayim mutlu mesut yaşayalım inanın bunu bende istiyorum ama şu dönemde korkuyorum tiksiniyorum herşeyden lütfen anlayın.

Söylemedi benimde bu yaşadığım rahatsızlıklardan araştıracak vaktim olmadı inanıyorum bu duygusal ve fiziksel değişimlerden kurtulayim mutlu mesut yaşayalım inanın bunu bende istiyorum ama şu dönemde korkuyorum tiksiniyorum herşeyden lütfen anlayın.

Yani evet hamileliğin ilk günlerinde tiksinmezler olabilir. Kocamı üstüne domestos döküp çamaşır makinesine atmak istediğim oldu. Evin tüm giderlerine tuz ruhu döktüm kokuyor diye anlıyorum.
Ama gerçekten geçiyor. Bebek olduğunda iyi ki evde kedi var diyeceksiniz kediyle ilişkisini gördükten sonra.

düşünüyorum da kedimi kendimden ayırmak fikrini, gözlerim doluyor öyle bağlandık birbirimize her sabah beni kapıya uğurlayan pamuk kızımın, Allah nasip ederse çocuğuma oyun ablalığı yapacağını hayal ediyorum ne güzel olur. Allah onu benden ancak ömrü yetmediğinde ayırsın inşallah.
Yani kediler çok temiz canlılar tüyü elbette dökülüyor ama süpürmek taramak basit işlemler. Ayrıca siz hamilelik sürecinde kediye bağışıklık kazanıyorsunuz bebeğiniz doğduğunda ona alerjisi olacağını sanmıyorum. Eşiniz günde bi kere temizlesin tuvaletini zor değil.
Onun kafasını kaldırıp meoovv diye benden mama istemesinden, gözlerini iri iri yapıp bana vurup kaçmasından ayrılamam ya 😢😢

Yani evet hamileliğin ilk günlerinde tiksinmezler olabilir. Kocamı üstüne domestos döküp çamaşır makinesine atmak istediğim oldu. Evin tüm giderlerine tuz ruhu döktüm kokuyor diye anlıyorum.
Ama gerçekten geçiyor. Bebek olduğunda iyi ki evde kedi var diyeceksiniz kediyle ilişkisini gördükten sonra.
İnşallah teşekkür ederim

O ozkangul3012 en iyisi siz hayvana onu gerçekten sevecek ve şartlar değiştiğinden ondan vazgeçmeyecek birine sahiplendirin. Diğer mesajlarınızı da gördüm az önce, yok işedi yok kakasını yaptı... Belli ki hayvancağız da ihtiyacı olan düzeni kuramamış, alışamamış.
Bizim 1 kedimiz, 2 köpeğimiz var. Ben de 8 haftalık gebeyim. Aynı eski düzene devam ediyoruz eşimle. 1 hafta sabah ben yürüşe çıkarırım çocukları, 1 hafta akşam, eşimle bu şekilde paslaşıyoruz. Kedinin kumunu eğer eşim müsait değilse ben değiştiriyorum eldiven ve maske kullanarak. Ama gebeliği öğrendiğimizden beri eşimin sorumluluğu olarak belirledik.
Son 1-2 haftadır yürüyüşten gelince kapıda çocuklarımın ayaklarını silerken ıslaklık kokusundan miden kalkar oldu. İnanın 1 kez olsun tiksinmek diye bir kelime aklıma gelmedi. Midem kalkınca sarılıp öptüm hep yavrularımı, sanki anlayacaklar da alınacaklarmış gibi hissettim.
Çocuğu bu hayvanların düzenini oturtup daha fazla sorumluluk alabileceğimize inanınca yapmaya karar verdik, en önemlisi bu. Plansız olabilir, sürpriz olabilir. Ama küçücük kediyi evin bir yerine sığdıramıyormuşsunuz gibi geldi ne yalan söyleyeyim :KK43: Çocuğu öğrenince çocuk>kedi gibi olmuş. Alerjik durumlar, sağlık vs olsa anlaşılabilir ama burada ve diğer başlıklarda anlattıklarınıza bakılırsa sizin o kediyi sahiplendirmeniz için kedi için daha doğru olur, tabi bir daha hayvan sahiplenmemek kaydıyla...

Herşeyiyle eşin ilgilensin onun dışında seni uğraştırcak bir durum yok ki dayanamayıp napcan kedi yüzünden evi mi terk edicen oda bi can yazık alışmıştır hemen eve üzüldüm kediye 😕

Eşiniz ilgileniyormus zaten geldiğinde. Kumumu da eşiniz temizleyiversin. Kedi dediğiniz şey bebek değil ki sürekli ilgi beklesin iki top yuvarlarsiniz o kendi kendine oynar. Mide bulantısı icin de ilaç kullanmanızı oneririm hamilesiniz diye hayatı kendinize zindan etmeye gerek yok.
Ben de hamileyim benim de kedim var. Zaten genelde uykulu oluyorum gunduzleri beraber uyuyoruz habire. Akşamları da eşim biraz ilgilenir yanımızda oturur zaten kedi yani bu. Kumunu eşim temizler mamasını suyunu düzenli koyarız yeter işte bu kadar kedi bakımı gözde buyutulecek bir şey değil ki

X