Deri ve Cilt Hastalıkları Hamileyim lütfen yardım edin (kasıntı sebebi)

yasayipgorelim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
2.087
1.083
Kızlar selam,

Yetişkin öğrencilerim uyuz hastalığı oldu. Yaklaşık 1 aydır çekenler var. Onlarla temas etmeden sınav kağıtlarını verdim çözdüler aldım eldivenle okudum kaldırdım.
Sınıfta perşembe ve cuma günü kaşınan başka öğrenci vardı cuma günü uyuz olabileceğini söyledi gelme derse artık dedim.

Cumartesi pazar geçti aradan pazartesi yine ise gittim ama gittiğimden beri kaşınıyorum. Hamileyim çok korkuyorum. Uyumaya çalışıyorum şu an mesela ama her uyandığımda kaşınıyorum.
Akşam eşimle tüm bedenime baktık kızarıklık kabarti yok.

Ne özelde ne devlette bulamadım randevu delirecegim uyuz nasıl oluyor bu kaşıntı nedendir?

Hemen yara mı dokmeliydi belirtisiz kaşıntı ile mi başlıyor bu iş?

Kaşıntınız nerelerde oluyor? Ben de 3 yıl önce uyuz geçirdim 😔
Kollarım kaşınıyor sırtım kaşınıyor bacaklarım kaşınıyor dün sağ dirseğim kaşınıyordu

Sabah kalktım kolonya sürdüm her yerime korkudan

Anlamıyorum ki sebebini bir kabarcıklı vs yok göğüslerim kaşınıyor gibi ama gebelikten dolayı büyüdüğü için bir kaç zamandır zaten kaşınıyordu anlamadım ondan mı yine

Kollarım kaşınıyor sırtım kaşınıyor bacaklarım kaşınıyor dün sağ dirseğim kaşınıyordu

Sabah kalktım kolonya sürdüm her yerime korkudan

Anlamıyorum ki sebebini bir kabarcıklı vs yok göğüslerim kaşınıyor gibi ama gebelikten dolayı büyüdüğü için bir kaç zamandır zaten kaşınıyordu anlamadım ondan mı yine
Belirtisiz bir kaşınmaysa hamilelikten olabilir. Kaç haftalik hamilesiniz? Benim 35ten sonra falan delirircesine ellerim ve ayaklarim kaşınıyordu, karaciğer testlerini falan yaptirdim ama birseh cikmadi doktorum dogumdan sonra 15gün-1ay icerisinde geçecegini söyledi, oyle de oldu.

Belirtisiz bir kaşınmaysa hamilelikten olabilir. Kaç haftalik hamilesiniz? Benim 35ten sonra falan delirircesine ellerim ve ayaklarim kaşınıyordu, karaciğer testlerini falan yaptirdim ama birseh cikmadi doktorum dogumdan sonra 15gün-1ay icerisinde geçecegini söyledi, oyle de oldu.
Daha 18.haftaya bugün başladık

KAraciğer temizse psikolojiktir ya. Yakında kan verdiniz mi
Kan sonucu çıktı bir sorun yok dedi.
Uyuz olabilir dedi o hemen belli olmazmış hamile olduğum için ilaç vermemem dermatolojiye git dedi çok stres oldum ya hiç bir yerimde bir şey yok ama kaşıntı var.

Sirke ile sileceğim şimdi kendimi sinirlerim çok bozuk

uyuzdur kesin eklem ve kivrimli bolgelerde ve goguslerde cikiyor zaten sonradan kabarciklar olusuyor allah sifalar versin ben ziver kullandim bekliyorum suan

uyuzdur kesin eklem ve kivrimli bolgelerde ve goguslerde cikiyor zaten sonradan kabarciklar olusuyor allah sifalar versin ben ziver kullandim bekliyorum suan
Merhaba yok değilmiş pskolojikmis gittim hastaneye hamileyim diye başka ciğer değerlerime falan bile bakıldı bazen gebeliklerde oluyormuş.
Bir anda kilo alımı bile yapıyormuş doktordan gelince içim rahatladı sonra kendimi sirke ile sildim sonra banyo yaptım geçti şükur

Doktor söyledi demi size kıyafetleri bir çöp poşetine konuluyormuş uyuzda 2 hafta ağzını bağlayacakmışız hava almayacakmış kıyafetler yüksek ısıda yıkanacakmış bir de o ilacı duydum biraz pahalıymış ama en kesin çözümmus

evet ama benimde belli degil bende bir suru vitamin kullaniyorum doktor yan etkids olmus olabilir dedi ama tedbirli olmak istedim benimde sadece ellerim kolum kasiniyor merak ediyorum

Ayyy çok özür dilerim ben neden öyle düşündüm acaba 🤭🥲 Allah şifa versin nerde derdi olan varsa çabucak bitsin gitsin insallah bu uyuz belasi
bence cok saf tatli bi dusunce ozur dilenecek bir sey soylemedin bu arada benimde kasintim gecti ıkıncı tabletten sonra asırı rahatladım ben çantama kucuk sprey hazırladım sirkeli su bence sende yap askımcım ınsanların cogu pıslık olmus dalin spreyıme veda ettim🥹

bence cok saf tatli bi dusunce ozur dilenecek bir sey soylemedin bu arada benimde kasintim gecti ıkıncı tabletten sonra asırı rahatladım ben çantama kucuk sprey hazırladım sirkeli su bence sende yap askımcım ınsanların cogu pıslık olmus dalin spreyıme veda ettim🥹
Bende şimdi korkumdan sürekli maske mesafe geçiriyorum günlerimi, ellerimi sürekli sabunluyorum eğer sabun fırsatı bulamıyorsam kolonya devamlı. Sirkeli su çok mantıklıymış onu da sprey gibi yapayım alayım yanıma teşekkür ederim 🙏🏻