Hamıleyim ve eltim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yengelık su sekıl hanı böyle yengecılık yapanlar olur şunu ogretıyım bunu ogretıyım bana saygılı ol gıbı yapan çok ınsan var ben onunla hep arkadaş gıbıydım hatta bna yenge degıl adımı söyle yenge deme dedım yanlış anlasılmasında
Vay bee bu ne yüce gönüllülük, nasıl bir tevazu… Hanımefendi kadın size niye yenge desin, eltinizin yengesi olmuyorsunuz ki. Eltinizle ilgili düşünceleriniz zandan ibaret. Nismet nismet deyip durmuşsunuz ama burada NİSPETlik bir şey göremedim ben. O da bebek istiyor ama söylemiyor demeniz de ayrı ilginç. Daha evleneli bir sene olmuş zaten, istememesi gayet normal değil mi? Niye yalan söylesin ki, herkes sizin kafada olmak zorunda mı? İstemiyorsa istemiyordur. Ben de bir senelik evliyken istemiyordum. Siz zor hamile kaldınız diye buldumcuk olmuşsunuz biraz, silkelenip kendinize gelin. Daha kayda değer şeylerle uğraşın, bebeğinize odaklanın mesela.

Vay bee bu ne yüce gönüllülük, nasıl bir tevazu… Hanımefendi kadın size niye yenge desin, eltinizin yengesi olmuyorsunuz ki. Eltinizle ilgili düşünceleriniz zandan ibaret. Nismet nismet deyip durmuşsunuz ama burada NİSPETlik bir şey göremedim ben. O da bebek istiyor ama söylemiyor demeniz de ayrı ilginç. Daha evleneli bir sene olmuş zaten, istememesi gayet normal değil mi? Niye yalan söylesin ki, herkes sizin kafada olmak zorunda mı? İstemiyorsa istemiyordur. Ben de bir senelik evliyken istemiyordum. Siz zor hamile kaldınız diye buldumcuk olmuşsunuz biraz, silkelenip kendinize gelin. Daha kayda değer şeylerle uğraşın, bebeğinize odaklanın mesela.

Bu yüce gönüllü yengemiz 22 yaşında bence yenge kadrosuna yerleşmeli acilen. Kıdemli artık. Eh bebek de verdi aileye performans değerlendirmesi de tamam.

Bu yüce gönüllü yengemiz 22 yaşında bence yenge kadrosuna yerleşmeli acilen. Kıdemli artık. Eh bebek de verdi aileye performans değerlendirmesi de tamam.
Yok 24’müş, çok fark eder gibi ajjsjsjs. 20 yaşından beri çocuk için uğraşıyor demek ki. Vizyona bak bee 🤩

Yok 24’müş, çok fark eder gibi ajjsjsjs. 20 yaşından beri çocuk için uğraşıyor demek ki. Vizyona bak bee 🤩

Kardeşim var 22 yaşında sümüğünü toplayamıyor daha. Bunları nasıl yetiştiriyorlar acaba erken yaşta bu kafaya geliyorlar. Biz de yapalım çocuklara 🥲

sevıncımı sadece paylaşmak ıstıyorum ılk bebegım ve karnım çıktı onuda saklayamam allah herkeze versin ama ben zamanında çok gözyaşı döktüm olmuyor dıye
İsteyip de olmayanın halinden en iyi senin anlaman lazımken bu nasıl bir davranış? Bundan on yıl önce sevincini nasıl yaşıyordu bu millet vallahi ben anlamıyorum. Bokunu bile paylaşmayınca kendini sıçtığına ikna edemeyen insanlar var ya. Sen diyorsun ki eltim de çocuk istiyor ama istemiyorum diyor. Sonra diyorsun ki beni sona almış hikayelerime bakmıyor. O da yeni evli. O da seninle sevinçlerini, aldıklarını, yaptıklarını paylaşmış ne var bunda. Sen yapamıyorsun diye bunu başka türlü algılayarak asıl fitne çıkartan kişi gibi davranmışsın bence.

Merhaba kızlar sizlere birsey anlatacağım konu Eltim gelın gelelı 1 sene oldu fakat ömrüm hayatım boyunca böyle bırıne ılk defa rastladım benım eşimin kardesının hanımı bugune kadar hıc yengelık yapmadım arkadaş gıbı kardeş gıbı davrandık fakat bazı huylarını begenmemeye başladım bna sureklı bugün bunu yaptık yarın şunu yapcaz bunu aldım gıbı nismetler yapıyor ve bu benım en sevmedıgım seylerdır aldıgımı gıydıgımı asla nısmet yapmam bıraz mesafe koyduk arama eltımle merhabadan ılerısı olmadı konuşmadık hıc herneyse ben hamıleyım bı ınsanda cekememezlık bukadar olmamaşı benım ılk cocugum 4 senede yenı oldu onlarda ıstıyor fakat yok dusunmuyoruz dıyor ama ben bunca ay sene ağladık esımle olmuyor dıye sımdı olduğu ıcın sevıncımı rahat bır sekılde yasamak ıstıyorum karnım çıktı karnımı görünce ters bakıyo toplumda oturuyoruz bız kocamla tatıle gıtcez çocuk coluga karısmadan çocuk olunca gıdılmez dıyor herneyse onada tamam kaynanam kayınpederım uzerıme düşüyorlar allah razı olsun onuda kıskandığı ıcın gotlerınden ayrılmıyor düne kadar bana kesıyordu annemle babamı onada sustum sımdı çocukla ılgılı bazen aldıklarımı duruma koyuyorum bır buçuk ayım var bu aralar durumlarıma bakmıyor engel atmamıs ama sona almış ben yanlısmı yapıyorum sevıncımı sadece paylaşmak ıstıyorum ılk bebegım ve karnım çıktı onuda saklayamam allah herkeze versin ama ben zamanında çok gözyaşı döktüm olmuyor dıye ve ben eltıme hep benım degıl senın olsun sen çok ıstıyon dedıöm hatta hep sorardım böyle yap böyle yap belkı bna tutmadı sana tutar dedım bunu yanlış anlamış herkeze yengem sureklı çocuk meselesını bna soruyor demıs ve okdr agladım kı üzüldüm kı aradan çok gecmedı rabım bna nasıp ettı çok şaşırdım olay bu sekılde sızlerde okuyunca banamı hak vereceksınız yoksa yanlısmı yapıyorum yorumlarını beklıyorum
Nismet ne ya önce düşündüğün kelimenin doğrusunu öğren. Kadını kıskanmaktan yarılacaksın yakında

Kardeşim var 22 yaşında sümüğünü toplayamıyor daha. Bunları nasıl yetiştiriyorlar acaba erken yaşta bu kafaya geliyorlar. Biz de yapalım çocuklara 🥲
Bizim çocuklar istesek de bu kafaya ulaşamaz. Üremenin milyarlarca insan ve hayvan tarafından gerçekleştirilen sıradan bir doğa olayı olduğunun farkına varabilecek kadar bir lise biyoloji dersi alırlar herhalde. :KK53:

Öncelikle burda onun dediği şeyleri yazmışsınız,bunlar bozulacak şeyler değil. Sizin hikayelerinizi kimse izlemek zorunda değil. Benim de hikayesin bebek alış verişini koyan tanıdığım olsa ben de bakmak,ilgilenmiyorum ki. Eğer Çocuk istemiyoruz diyorlarsa gerçekten de istemiyorlardır belki. Ve en büyük hatanız şunu şöyle,bunu böyle yap demek. Çok gıcık olduğum bir şey bu. Birincisi, çok şahsi. İkincisi de sormadıysa size ne. El aleme Akıl öğretmeye çok meraklı olmayın. Onu bilmiyorum ama siz kendiniz de haklı değilsiniz. Benim eltim olup sizin gibi davransa bayağı mesafe koyardım.

Merhaba kızlar sizlere birsey anlatacağım konu Eltim gelın gelelı 1 sene oldu fakat ömrüm hayatım boyunca böyle bırıne ılk defa rastladım benım eşimin kardesının hanımı bugune kadar hıc yengelık yapmadım arkadaş gıbı kardeş gıbı davrandık fakat bazı huylarını begenmemeye başladım bna sureklı bugün bunu yaptık yarın şunu yapcaz bunu aldım gıbı nismetler yapıyor ve bu benım en sevmedıgım seylerdır aldıgımı gıydıgımı asla nısmet yapmam bıraz mesafe koyduk arama eltımle merhabadan ılerısı olmadı konuşmadık hıc herneyse ben hamıleyım bı ınsanda cekememezlık bukadar olmamaşı benım ılk cocugum 4 senede yenı oldu onlarda ıstıyor fakat yok dusunmuyoruz dıyor ama ben bunca ay sene ağladık esımle olmuyor dıye sımdı olduğu ıcın sevıncımı rahat bır sekılde yasamak ıstıyorum karnım çıktı karnımı görünce ters bakıyo toplumda oturuyoruz bız kocamla tatıle gıtcez çocuk coluga karısmadan çocuk olunca gıdılmez dıyor herneyse onada tamam kaynanam kayınpederım uzerıme düşüyorlar allah razı olsun onuda kıskandığı ıcın gotlerınden ayrılmıyor düne kadar bana kesıyordu annemle babamı onada sustum sımdı çocukla ılgılı bazen aldıklarımı duruma koyuyorum bır buçuk ayım var bu aralar durumlarıma bakmıyor engel atmamıs ama sona almış ben yanlısmı yapıyorum sevıncımı sadece paylaşmak ıstıyorum ılk bebegım ve karnım çıktı onuda saklayamam allah herkeze versin ama ben zamanında çok gözyaşı döktüm olmuyor dıye ve ben eltıme hep benım degıl senın olsun sen çok ıstıyon dedıöm hatta hep sorardım böyle yap böyle yap belkı bna tutmadı sana tutar dedım bunu yanlış anlamış herkeze yengem sureklı çocuk meselesını bna soruyor demıs ve okdr agladım kı üzüldüm kı aradan çok gecmedı rabım bna nasıp ettı çok şaşırdım olay bu sekılde sızlerde okuyunca banamı hak vereceksınız yoksa yanlısmı yapıyorum yorumlarını beklıyorum
Mesajınız "şunu dedi, bunu dedi"den ibaret.
İnsanların ne dediklerini bu kadar içselleştirmeyin, önemsemeyin. Dünyanızı biraz büyütün. Bütün hayatınız eltiniz ve kayınvalideniz olmuş gibi yazmışsınız. Hobiler edinin, sevincinizin bebeğinizin keyfini çıkarın.

Siz kendi hayatınıza odaklanın yanlış yapıyorsunuz ne yaparsa ne derse desin siz kendi bebeğinize odaklanın durumunuza baksa nolacak bakmasa nolacak Allah aşkına

C

ya orda yazmamışım bakım aldıgım kendımle yada kocamın bana aldıgıdır fakat bu bebek kıyafetlerı bu çok masum bırsey ılk annelık ılk heycan anlatabılıyormuyum ama sız duyguyu yasamadınız sanırım allah yasatsın 😊
Şu yorumunuzla bile iyi Dilek değil resmen insanların canını acıtmaya çalışıyorsunuz.

Ben size hak veremedim. Biraz kafanizda kuruyorsunuz gibi geldi. Kizi da bezdirmissiniz cocuk cocuk diye. Ondan hikayeleri sona almistir. Size ne ki ona soyle yap boyle yap diye tavsiye veriyorsunuz. Bu konuda ben eltide hic suc bulamadim. Siz biraz kiskanmissiniz galiba.

Ben sürekli çocuk kıyafeti paylaşımı yapan birinin durumuna bakmam şahsen. Heyecanlı olmanızı anlıyorum ama daha doğmamış çocuk için bu kadar paylaşım yapılmasını doğru bulmuyorum. Eltiniz de bir sıkıntı göremedim siz fazla detaylı düşünüp anlam çıkarıyorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X