Hamileyken boşanmalı mıyım yoksa doğum sonrasına mı ertelemeliyim

Son cümleniz benimde son yaşadığım hislerin özeti gibi oldu huzur istiyorum mutlu olacağımızı sanmıştım evlenirken ama kendimi bi cenderenin icinde buldum bizim savaşın kazananı esim oldu ben pes ettim cünkü cok yıprandım. Umarım sizin icinde en doğrusu olur
Boşandınız mı ? Çocuğunuz var mı

Evet genel anlamda işleri yolunda çok gitmiyor yani bir işe girdiğinde hiç bir zaman öyle büyük bir kazanç olmuyor anca işin kendini çevirecek kadar oluyor . Benim maaşım daha düzenli ve her zaman daha fazla oldu evlendiğimizden beri . Birde tüm bunların dışında eşimin de yaptığı bir çok hatalı hamle oldu mesela daha evliliğin ilk yıllarında ben kenara atacağım sende evi geçindireceksin birikim yapıp ev alırız falan diye konuşmuştuk ben herşey yolunda zannederken bir öğrendim ki eşimin nişanlıyken çektiği kredi borcu da varmış o yüzden hem ev geçindirme hem krediyi yetiştirememiş ve kart borçları birlikmiş sürekli faiz gelmiş üstüne . Bunu bana ben sorgulamaya başladığımda söylemek zorunda kaldı bu sefer benim biriktirdiğimi hatta bekarlıktan kalan altınlarımı dahi bozdum ve kart borçlarını kapattık eşimin . Daha sonra ben artık borcumuz yok sıfırdan aynı şekilde yapmak istedim eşimin o ara işsiz kaldığı vs bir çok dönem oldu ama ev masraflarımız zaten iki kişiyiz kira yok sadece mutfak masrafı ve faturalardan ibaret olduğu için ben çok sorun olmayacağını düşündüm ve yine benim maaşla birikim yaptık ama eşimin yine kart borçları artmıştı ve Askere gidecekti yine benim ödememi istedi kart borçlarını bende 2. Kez aynı şey olduğu için ödemeyeceğimi söyledim o da bunun üzerine arabamızı sattı ve askere gitti . Arabayı da nerdeyse zararına sattı 3 senedir aynı arabayı almak için ne çektiğimizi bir ben biliyorum .
Daha yeni evlisiniz. Araba eşinizin bekarken aldığı araba mı ve ev kayınbabanızın evi mi?

Ruhsat ve tapu kimin üstüne?

Daha yeni evlisiniz. Araba eşinizin bekarken aldığı araba mı ve ev kayınbabanızın evi mi?

Ruhsat ve tapu kimin üstüne?
Evet bekarlık arabası evlendikten sonra sattı . Ev eşimin üzerine değil ama kira geliri ona geliyor . O şuan kirada olduğumuz evin kirasını ordan gelenle ödüyor .

Evet bekarlık arabası evlendikten sonra sattı . Ev eşimin üzerine değil ama kira geliri ona geliyor . O şuan kirada olduğumuz evin kirasını ordan gelenle ödüyor .
O zaman kusura bakmayın sizi çok maddiyatçı buldum.

Hamile halinizle bu ne hırs evliliğiniz bitiyor farkında mısınız?

Bebeğin günahı ne onun da hakkına giriyorsunuz? Biraz silkelenseniz iyi olur.

Belli ki tavırlarınızdan eşiniz de illallah etmiş.

Boşanırsanız eşiniz kurtulmuş olacak.

O zaman kusura bakmayın sizi çok maddiyatçı buldum.

Hamile halinizle bu ne hırs evliliğiniz bitiyor farkında mısınız?

Bebeğin günahı ne onun da hakkına giriyorsunuz? Biraz silkelenseniz iyi olur.

Belli ki tavırlarınızdan eşiniz de illallah etmiş.

Boşanırsanız eşiniz kurtulmuş olacak.
Bu çok kırıcı oldu yalnız . Ben maddiyatçı biri değil eşimin maddi sorunlarından bıkmış durumdayım sadece . Konu ve ayrıntılar çok uzun

Bu çok kırıcı oldu yalnız . Ben maddiyatçı biri değil eşimin maddi sorunlarından bıkmış durumdayım sadece . Konu ve ayrıntılar çok uzun
Hamilelik, doğum en çok da doğum sonrası çok zor dönemler. En düzgün evliliklerin bile sarsılıp deprem yaşadığı zamanlar.
Ben hamileyken sadece sağlık açısından zorlandım ama lohusalıkta psikolojim hiç iyi değildi yaklaşık 2 sene sürdü bu. Hormon değişimi, beden değişimi, gece gündüz her saniye desteğe ihtiyaç duran yaşaması için sana bağlı bi bebek, uykusuzluk, yorgunluk, sorumluluğunun olmadığı zamanları özlemek, onun temel ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamadığından emin olamamak, kişisel temel ihtiyaçlarını bile eskisi gibi görememek vs
İnatlaşmadan güzelce oturup konuşun. Neticede eve gelecek olanikinizden bir can. Hem birbirinize hem de gelecek olan çocuğun size ihtiyacı var.
para yönetimi olmayan biriyle evlendiğinizi düşünüyorsunuz ama o da sizin seçiminiz. Bebek dünyaya getirmek de sizin seçiminiz. İkiniz de o bebeğe borçlusunuz şapkayı öne alıp güzelce konuşup çözüm arayın. Boşanmak öyle kolay değil özellikle de ömür boyu birbirinizi görmek zorunda kalacakken.
En azından çocuk bir yaşını doldursun ondan sonra bakarsınız boşanmaya.

Peki aileme şimdiden söylemeli miyim yoksa izne ayrılmama yakın mı söylemeliyim . İçten içe belki aramız düzelir umudu taşıyorum sanırım kendime de sinir oluyorum.
Bence ailenize söylemeyin şimdiden. ister istemez dert edinecekler, soru sorup duracaklar, üzüntünüz ve stresiniz katlanacak. Doğumdan sonra, artık kesin adım atıldığında söyleyin. Böyle hassas zamanlarda insanlara açıklama yapmak derdine düşmek çok zor çünkü.

Araba satma mevzusu 3 4 yıl kadar önce oldu . Şuan yatırım satması da 5000 tl lik bir kısmını yaklaşık bir ay önce satmış . Memlekete cenazeye gitmişti oraya gittiği için çalışamadı zaten günlük kazanıyor aramızda bozuktu benden istememek için satmış .

5 bin tl için mi bu olay bu kavga
Pes doğrusu çok ilginç bir evlilik çok ilginç bir bakış acisi

5 bin tl için mi bu olay bu kavga
Pes doğrusu çok ilginç bir evlilik çok ilginç bir bakış acisi
Şuan dipten sattığı için karşılığı 5 bin 3 sene önce o para yaklaşık 60 bindi bende ona çıldırıyorum zaten . Satmasaydı tam piyasa düzelmişti neredeyse aldığımız yere gelmiş gibiydi yani eksiden gidip 5000 çekmek gibi düşünmeyin o para zamanında 60 bine aldığımız ama eriyerek 5000 e kadar düşmüş bir paraydı . O sattığından beridir de inanılmaz yükseldi

Şuan dipten sattığı için karşılığı 5 bin 3 sene önce o para yaklaşık 60 bindi bende ona çıldırıyorum zaten . Satmasaydı tam piyasa düzelmişti neredeyse aldığımız yere gelmiş gibiydi yani eksiden gidip 5000 çekmek gibi düşünmeyin o para zamanında 60 bine aldığımız ama eriyerek 5000 e kadar düşmüş bir paraydı . O sattığından beridir de inanılmaz yükseldi

Hanımefendi piyasayı sizden daha iyi biliyorum ve açık açık yaziyorum esiniz şu an intihar eşiğinde bırakın 5 bini 60 bini adama destek olun 60 bin dediğiniz para 2000 dolar yapmıyor 1.5 memur maaşı kıvamına gelmiş ayrıca arabanız değil arabası. Biraz hirslarinizdan kurtulun yada direk boşanin adamı kurtarın bu ne ayol
Hiç mi sevginiz yok merhametiniz yok
Bu arada inanılmaz yükselen birsey yok en fazla 10 bin olur oda sayılı coinde merak etmeyin

Hanımefendi piyasayı sizden daha iyi biliyorum ve açık açık yaziyorum esiniz şu an intihar eşiğinde bırakın 5 bini 60 bini adama destek olun 60 bin dediğiniz para 2000 dolar yapmıyor 1.5 memur maaşı kıvamına gelmiş ayrıca arabanız değil arabası. Biraz hirslarinizdan kurtulun yada direk boşanin adamı kurtarın bu ne ayol
Hiç mi sevginiz yok merhametiniz yok
Bu arada inanılmaz yükselen birsey yok en fazla 10 bin olur oda sayılı coinde merak etmeyiniz

Boşanma kararı alındıktan sonra, eğer ki geçiminizi ve barınmanızı sağlayabilecek durumdaysanız beklemeyin. Beklediğiniz her gün psikolojinizle ödediğiniz bedel oluyor çünkü, demek istediğim şeyi anlamışsınızdır.

O zmn durumun farkına varın
Su an ipin üzerinde geziyor. Çok ciddiyim
Adamı yemeyi bırakın durumu çok ciddi.
Ay yok adamın da durumu ciddi falan değil şimdi aklamaya gerek yok. Küstük diye rahatlamış geçmiş odasına dizi izliyor beyefendi🙄 bence onunki maddi dertten değil kendini erkek gibi göremiyor bir de kadının dirdirindan bıkmış. Küstü de rahatladı konuşmuyor diye.
Bugün ayrilsalar adam toplar devam eder hiç de intihar falan etmez. Birbirine yaramayan iki insan, ikisi de kendi içinde iyidir hoştur da beraberken kötüler.

Ay yok adamın da durumu ciddi falan değil şimdi aklamaya gerek yok. Küstük diye rahatlamış geçmiş odasına dizi izliyor beyefendi🙄 bence onunki maddi dertten değil kendini erkek gibi göremiyor bir de kadının dirdirindan bıkmış. Küstü de rahatladı konuşmuyor diye.
Bugün ayrilsalar adam toplar devam eder hiç de intihar falan etmez. Birbirine yaramayan iki insan, ikisi de kendi içinde iyidir hoştur da beraberken kötüler.

Ben yüzde 51 eminim bu kdr bilgim bu kdr anlatma ile. Emin olmasam ztn yazmam.

Kaç yaşında bu adam. Bence eşinize ailenize bir süre soylemeyeceginizi hazır hissedince soyleyeceginizi söyleyin. Ailenize de sizin yanınızda geçirmek istiyorum diyip oraya gidin. 2-3 ay ayrı kalın bakalım duzelme olacak mı. Olmazsa bosanirsiniz.

X