hamileyken cola içen varmı????????

canım bılıyorum kı kolanın içindekı asıt bebekler için zararlı sadece bebek için değil anne için bıle sadece de kola değil asıtlı içecekler bunlara meyva suları da dahıl yapmışsın ama bır daha yapma derım evet ınsanın canı çok ıstıyor ama bır kaç yudumla yetınmeye bak

colanin rengini veren baska gidalarda da kullanilan bir gida boyasi var karmin..karmin bir cesit bitki biti denilen böcegin kaynatilmasiyla elde ediliyorkafamçokkarıştı..isterseniz nette karmin veya carmin gida boyasi yazin ve arastirin..umarim bu tiksindirici olur sizin icin..
colada kafeinde var ve bebege giden kan akimini etkileyerek gelisim geriligine sebeb olabilir..

hamıle kalmadan oncede içmiyordum şimdi de içmiyorum.
Kendım ıcın zararlı bır seyı neden ıceyım kı?

benım mıgde bulanyım sadece kola ıle gecıyordu ama dr nın dedıgıne göre zararlıymış

cok canım ısterse nadıren yarım bardak ıcıyorum,sonucta herseyden kararında ıctıkten sonra zararı yok bence,bırcok arkadasımda canı cektıklerınde ıctıler kola cok nadıren allaha sukur hıc bırseyde olmadı...hersey kararında oldugu surece bence sakıncası yok...

işde benimde tiksindiğim şey buydu.. böcek suyu içiyormuşum gibi geliyordu..kafamçokkarıştı

kızlar çayda mı zarar veriyo... ben sabahları kahvaltıda bir bardak içiyorum...

canım demli ve 2-3 bardaktan fazla içersen demir eksikliğine yol açıyor çay..
ama kahvaltıda açık bir bardak çayın zararı yok...

ben hamile kalmaya karar verdigim zaman asitli icekleri cıkarmıştım hayatımdan şuan 8 aylık hamileyim 1 yıl gecti sanırım nerdeyse kolanın tadını unuttum diyebilirim cünkü içmiyorum hamile oldugumu ögrendigim zamanda kahveyi direk kestim cayı da cok cok azaltım bencede icmeseniz hem sizin hem bebeginizin saglıgı acısından cok iyi olucaktır. istenilince bebek icin herşey bırakılıyor... yeterki isteyin.

kızlar bende hamileliğimin başından beri kola ve soda içtim.Midemde hep yanma olduğu için iyi geliyordu ,biraz olsun rahatlıyordum.Bu yüzden kola içtim.Şimdi yazılanları okudum ve kendimi acayip suçlu hissettim.Çok moralim bozuldu.Üff ya,canım sıkıldı şimdi,birşey olursa kendimi hiç affetmem.

Bende kola içiyorum ama haftada en fazla toplam 1,5 bardak içiyorumdur.
Bazı şeyler ayranla ya da meyve suyuyla içilmiyor hele bu sıcaklarda kola içmek istiyor insan.
Örneğin KFC nin tavukları, yada şöyle ekmek arası döner yada mantı kolasız çekilmiyo beehhhhhh :))

mrb cnm kola normal insanlar için dahi son derece zararlı bn olsam asla içmem

sakin arkadasim yapma bi daha... zaten birak hamileligi normalde bile icilmemesi gerekiyo saglik icin...bide hamileyken cocuguna en buyuk kotulugu sen yapmis olursun...

ben yaklaşık 2 yıldır zten içmiyorum gazozlu içeceklerin içinde az da aolsa alkol bulunduğu kesinmiş bi de zaten hiç bir besin değeri yok canım içecek isterse çok nadir hazır meyve suyu içiyordum hamileliğin başından beri içtiğim meyve suyu 3 bardağı geçmez ee hazırgıdalar sakıncalı sadece geçen gün asitli bişeyler canım istedi mineralli su aldım içtim kolayı ömrüm boyunca da içmeyi düşünmüyorum eşim de çok severdi artık o da soğudu ne gerek var süt içelim süt bugün dünya süt günü

İLk 3 ay zaten bebek anneden beslenmediği için sorun olmaz heralde.

Bende ,çoğunlukla meyveli soda tercih ediyorum zararsız olduğunu duydum.

Kolayı arada içiyordum ama kolay kahve gibi içeceklerdeki kafein bebeğin stresli olmasına, huzursuz bir bebek olmasına neden oluyormuş.O yüzden içmemeye çalışıyorum.Bende Bride gibi çok çok nadir içiyorum.Şimdilerde sodamı taşıyorum her yere :)

Bende herkes gibi canın çok çok çektiğinde bi kaç yudum almanı başkada içmemeni öneriyorum.

Ama kolanın içinde alkol olduğuna inanmıyorum.

arkadaşlar bırakın kolayı soda da zararlı.. ondada asit var .. bence içmeyin daha iyi.. ben mesela sigara kullanıyordum onu bile hamile olduğumu öğrendiğim gün bıraktım.. evlenmeden once çok kez denedim sigarayı bırakmayı ama olmadı.. hamilelik insanı çok değiştiriyor.. sigara tiryakisi bırakabiliyorsa bebeği için kola yanında hiçbişey gibi kalır.. dikkat edin bence..

cola o kadar zararlı ki,o kadar iğrenç yapılıyorki burada anlatamıyacam midem kalktı.normal insana bile zararlı ya hamileyken içilirmi?!!!!!!!!!

iiide cola tamam ama soda tam bi muamma buna doktorlarda dahil kimisi maden suyu içebilirsin dio kimisi asitli içemezsin dio hatta kimisi bebeğin saçlarını döküyo dio

benım de canım fecı sekılde cola ıstemesıne ragmen hamılelık haberımı aldıgım andan ıtıbaren kolayı kestım hıc bır sekılde ıcmıyorum
kahve zaten ıcmezdım sadece sabah kahvaltılarında cok cok acık pasa cayı ıcıyorum o kadar
ama benım sıddetlı bulantılarım oldugundan dolayı doktorum bana ıcınde bıkarbonat bulunduran maden suyu ıcmemı onermıstı
bebegın omırılık yapısını kuvvetlendırıyor dıye
hergun bır kucuk sıse maden suyu ıcıyorum ama sade kızılay maden suyu meyvelı yapay tatlandırıcı bulundurdugundan ıcme dedı doktorum
mıdeme de cok ıyı gelıyor

ben kolayı çok sevmiyorum ama içiyodum.hamiş olduğumu öğrenince kestim içmeyi.9ay içmesek ölmeyizya.önemli olan bebişimizin sağlığı

normaldede sevmem saten kola meyve suyunun üstüne ve ayranın üstüne içicek tanımam :)he bid esuyun :))))))

Kolayı bende çok severdim. Şimdi ağazıma koymuyorum. Umarım birdaha da hiç içmem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…