hamileyken cola içen varmı????????

hamile olduğumu öğrendiğimden beridir ne kola ne kahve içmiyorum.....
arada kola ile iyi gidebilecek yiyeceklerde canım çekmiyor değil ama bebeğim için dayanıyorum :)))))
çay içiyorum tabiiii ama onu da çokkk açık.....

ÇOK SIK OLMAMAK KAYDIYLA İÇİLEBİLİR BENCE...
benim şunu asla yemem dediğim hiçbişey olmadı, ölçülü olarak kızartma da yedim hamurişide... kola da içtim kahve de...

bende kendimi çok sıkmıyorum bu konularda tabii kırk yılda bir ama canım istedimi bir bardak içiyorum çayda içiyorum arada bir kahvede yasak olan şeyler daha cazip hale geliyorlar yemicem içmicem diye kendinimi zorladıkça daha stresli hale geliyor

Kola,Soda,Kahve Ne İsterse Canım Hepsinden İçtim Çok Şükür Bebeğimde Bir Problem Yok :KK31:

:KK53: ben bildiğin kola aşeriyorum ne yapıcam o zaman..... mümkğn olduğu kadar az içeyim diyorum ama en son 2 gün önce 1 lt kolayı tek başıma içtim :KK51:

kızlar merhaba ben günde 1 kutu cola içmeye başladım aranızda içen varmı bebişime zara verirmi?

sakın sakın sakın canım benim bi arkadaş günde 1-2 kutu kola içerek 9 ayın sonunda 900gr bir bebe doğurdu çok çektiler şükür bebeleri kurtuldu aman dikkat.sana böyle diyorum amma bende günde 1 türk kahvesi baaazen 2 içiyorum:KK43:

bazen( çok nadir ) yemeğin yanında içtim light ama içmemek gerekiyo aslında bende kolanın yarık dudağa nedne olduğunu duymuştum ondan beridir de soğudum açıkçası ama meyveli sodalarında çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum bildiğin gazoz çünkü maden suyu değil ... çay çoook açık içiyorum buna rağmen kanım çok düşük nescafe hastasıydım ama hamileliğim boyunca 2 kkez içtim sadece böyle idare ediyoruz

Herkes ayrı bir şey söylemiş ;

Öncelikle maden suyu bırakın zararlı olmayı ; oldukça yararlı bir içecek.İçindeki mineraller özellikle yazın vücudunuzun elektroliz dengesini korumasında yarar sağlar.Terle attığınız mineral ve tuzları alırsınız.Zararlı olanı meyveli olanları çünkü insülin direncinden kansere kadar bir çok şeye zararlı olduğu bilinen GLİKOZ ŞURUBU içeriyor çoğu.Ayrıca çeşitli boya maddeleri , koruyucular , şeker , v.s v.s..

Kolada da aynı şekilde glikoz şurubu ve kafein var bolca.Kafein zaten fetüse direkt geçen ve zararlı bir madde.Bu durumda zararlı olduğu tabii ki aşikar.Ama ağzıma dahi sürmem diyecek kadar da katı olmaya gerek yok bence ; örneğin 10 günde 1 şişe kola ne bebeğe ne de size öyle önemli ölçüde bir zarar vermez.Hazır meyve suları da kolayla eşdeğer şekilde zararlı ayrıca.

En güzeli bol su , ayran , soda , ev yapımı limonata , süt gibi içecekler yazın.Kansızlığınız yoksa çayında abartılmamak kaydıyla bir zararı yok ; hatta aksine antioksidandır.

:KK53: ben bildiğin kola aşeriyorum ne yapıcam o zaman..... mümkğn olduğu kadar az içeyim diyorum ama en son 2 gün önce 1 lt kolayı tek başıma içtim :KK51:

ayyy 1 litreyi hamileyken mi içtin :KK53:hala içiyor musun kola

Hamilelikte sakın gazlı içeçecek içmeyin !

arada ben de dayanamayıp içtim:KK43:(ama içmemek gerekiyo bile bile içtiğim için kızıyorum kendime.sadece cola değil gazlı içecekler demir ve kalsiyumun emilimini engelliyor.

Ben bi bucuk cay bardağı kadar ictim oda nefsimi köreltmek icin..dahada icmedim .. İcmemek gerek..

ben de ilk hamileliğimde içmezdim ama ara sıra bi bardak içerdim. genelde ayran ve soda içerdim mide yanması için. çok şükür hiç bi problem olmadı. şimdi 5.5 aylık hamileyim gene arada 1-2 yudum içerim eşim içerken

hamilelik öncesi eşimle her akşam içerdik bağımlı olmuştuk nerdeyse :KK53: hamile kalınca eşimle bıraktık ama yinede hafta 1 bardak içiyorum hatta eşim bana çaktırmadan su katıyo içine :KK52:

ben doktoruma sordum istediğini yiyip içebilirsin sadece dozunu kaçırma dedi canınız istediğinde içebilirsiniz korkmayın 1-2 ayda bir 1 bardak kolanın kimseye zararı olmaz

bende yedi haftalik hamisim gecen hamis oldugumu bilmeden siyah kola ictim sonra icim disima cikti okadar kotu kustum ki ozaman hamileyim dedim ve oyleymis simdi agzima surmuyorum katiyyen icemiyorum ki zaten onceden icerdim ama simdi sanku zehir gibi sakin icmeyin sakin. bebegimiz in vebalini almayalim annisler yerim onun agzini ben inci tanem benim...

Arkadaslar bende iki aylik hamileyim bugun iki aydir ilk defa bir bardak fanta ictim ama cok pisman oldum kime sorduysam bi bardaktan bisi olmaz daha icme dediler ama bide sizlere sorayim dedim

Arkadaslar bende iki aylik hamileyim bugun iki aydir ilk defa bir bardak fanta ictim ama cok pisman oldum kime sorduysam bi bardaktan bisi olmaz daha icme dediler ama bide sizlere sorayim dedim
canım ben kucuk ogluma hamıleyken gunde 2,5 lıtre ıcıyodu cok sukur hıcte bısey olmadı bu hamılelıgımdede haftada 2 3 lıtreye yakın ıcıyorum bişey olmaz Allahın ıznıyle dogumdan sonra ıcmeyeye calıs cunku o zaman sutten bebege gecıo bebekte gaz sıkıntısı oluyo

X