Hamileyken denize girme sorunsalı:)

Islak kalmamaya özen gösterin. Ne giyerseniz giyin sudan çıkınca muhakkak değiştirip kuru olanı giyin.

Doktorum göbeğimi ince bir havluyla korumamı söylemişti güneşlenirken. Bir de her gün bir tane sade soda içmemi tavsiye etmişti, güneşin kaybettirdiği mineralleri takviye etmek için.

Oğlumda 8 aylık gebeydim ve mayo tercih etmiştim, kızım da ise 5 ay civarıydı bikini giymiştim. Tercih sizin.

Merhabalar,
Tam olarak dert sayılmaz ama bu haftasonu hava sıcaklığını görünce deniz sezonunu açayım dedim.
Fakat hamileler denize nasıl, ne ile girerler bugüne kadar hiç dikkat etmedim.
Çevremde sorduklarımın da hamileliğinin sonu yaza denk gelen yok.
Bu konudaki deneyimli annelerden ricam beni aydınlatabilir misiniz?
Normal bikini mi kullandınız yoksa hamile tankinisi, mayosu falan mı giydiniz?
Bir de güneş kremi ne kullandınız? Herhangi bir güneş kremi kullanılabilir mi?
Bikiniyi, mayoyu sık mı değiştirmek lazım?
Konu bir süre burada kalırsa sevinirim. Çünkü ilgili başlıkta cevap çok geç gelecek, 1-2 kişi anca yazacak buranın reytingi iyi, bi kerelik hoşgörülsem:anneadayı:
Bir an önce bilgi edinmeliyim ki haftasonuna kadar alışveriş yapabileyim.
Bu arada 31. Haftadayım malum göbüş iyice çıktı bunu göz önünde bulundurursanız sevinirim.
Güneş kreminin içinde paraben olmasın. Az miktarlarda kullandığımız ürünlerdeki paraben çok önemsiz dozlarda oluyor. Yüzümüze sürdüğümüz bezelye tanesi kadar kremde paraben olsa bizi çok etkilemez ama güneş kremi tüm vücuda yayılıyor. Avuç avuç sürüyoruz, ve her yüzmeden sonra da tazeliyoruz. Bu yüzden çok fazla miktarda parabene maruz kalıyoruz. Buna dikkat edin.

İlgili bölüme kedimle ilgili konu açmıştım. Bir tane bile cevap gelmedi. Burası gibi asla değil.

Bir de tesetturlulerin tercih ettigi cok şık yarı kapali hasemalar var gobeginizin gorunmesinden rahatsiz olursaniz rahat edersiniz hem de denizden cikinca cok cabuk kuruyor.. (alt tayt kapri ust kisa kol veya kolsuz olanlardan)

Ay bende boş bulunup haziran ortasına tatil aldım 33-34 haftalık hamile olucam. Doğurmıyım da oralarda eşofmanla bile girsem kabulüm :KK70: Eğer gidebilirsem tabi konu benimde derdim takipteyim :)

Kimsenin bakışıyla ilgilenmeyin.Güneş kreminizin faktörüne dikkat edin yüksek olsun.Yüzmek hem sana hemde hamileliğine iyi gelecektir diye düşünüyorum :anneadayı:

Ben mayo tetcih etmiştim ama 30 lu haftalara gelmemiştim hamile mayosuna ihtiyaç duymadım doktorrum günrşte kalmamamı ve özrllikle bikini mayo ıslak kalmamalı değiştir demişti

nasıl rahat ediceksen öle giyin bence en rahatı bikini cıkıncada pareo atarsın üstüne güneşlenirken de değiştirir kuru bi iç çamaşırı giy kesinlikle fazla güneşe maruz kalma :)

Bence de bikini rahat görünüyor Mayoya göre. Hamilelikte hassas oluyoruz denizde ya da havuzda mikrop kapma korkusu oluyor mu sizde de ? Ben de bu sene havuza girmek istiyorum denize normalde de giremiyorum. Fakat eşim bişey olur diye korkuyor

Yardım eden, fikir belirten herkese çok teşekkür ediyorum.
Dün deniz sezonunu açtım, ortalıkta başka hamile pek görememe rağmen, ilk zor gelse de bikiniyle bir kere suya atınca kendimi, içinde yine rahat hissetmeye başladım.
Yani hamile mayosu falan gerekmiyormış.
Gayet hamileyken de bikini gayet rahat olabiliyormuş. Cesaret veren herkese teşekkür :KK36:

X