Hamileyken koronavirüs aşısı?

İlk üç aydan sonra gebelere yapılması artık rutin öneriliyor , doktorum öyle söyledi. Son trimesterde çok ağır geçirilebiliyormuş ; bundan dolayı çekinceliyim ama gebelik haftam henüz erken .Son trimestere kadar toplumun büyük çoğunluğu aşılanırsa belki genel bağışıklık oluşur, vaka sayıları düşer ve hamileyken böyle bir risk almamıza gerek kalmaz diye ümit ediyorum . Sağlıkçı bir arkadaşım ikinci trimesterde vuruldu henüz doğum yapmadı ama ekstra bir sıkıntı da yaşamadı.Emziren sağlıkçı birçok tanıdığım ise aşı oldu.
Umarım öyle olur 2-3 ay içinde o duruma gelebiliriz.
Emzirme dönemine sağlıkla erişsek ben de o zaman yaptırmak istiyorum aslında. Kıymetli bilgiler için çok teşekkürler.

20.haftadayim normalde olsa olurdum fakat benimde tüp bebek, eşimle endişeliyiz bir etkisi olur diye. Tup bebek doktorum ve aile hekimim önermedi bilmiyorum ne yapacağım. Son trimestera girmeden once krar veririm sanirim. Ama bu gidişle olmayacagim gibi. Bu konuyu acan kisiler ne yaptı acaba sonuc ne oldu?

20.haftadayim normalde olsa olurdum fakat benimde tüp bebek, eşimle endişeliyiz bir etkisi olur diye. Tup bebek doktorum ve aile hekimim önermedi bilmiyorum ne yapacağım. Son trimestera girmeden once krar veririm sanirim. Ama bu gidişle olmayacagim gibi. Bu konuyu acan kisiler ne yaptı acaba sonuc ne oldu?
17.haftamdayım doktorum biyontek önerdi 9 yil sonra 3.denememde tup bebekle hamile kaldım bende cok endişeliyim,aşilarada güvenemiyorum. Düşük riskimden dolayı ilk 3 ayı yatarak geçirmek zorunda kaldim riske girmek istemiyorum. Cok buyük ihtimalle aşı olmayacağım

X