Nasıl bir konuşma yapılmalı?

asgari ücret vereceklerdir muhtemelen.bir yerden başlamak lazımm.yoksa marketlere geri dönersiniz.bir öğretmene de ağır gelir yıllarca oralarda çalışmak.kpss yi bu kadar isterken artık olmaz demenize de şaştım.ben olsam defalarca girerdim.belki öğretmen açığı fazlalaşır bir şans doğar diye.
,Alanım gercekten ıyı olsa sınava girerdim. Bu zamana kadar magaza, market, şarküteri ve en son fabrikada calıstım.Ama bu ortamlar uzun süreli çalışabilecegim ortamlar degil.Özelde de branşımıza iyi ücret veriyorlarmış.Şuan asgari gibi birşey alacagım. Zaten bedava dese onu bile kabul edecektim. Bi yerden başlamam gerekiyor. Açıköğretim çocuk gelısımı de ders olarak cok zor. Kaynak yok.Auzefe yazılmıstım.O da öylece kaldı. Yani hersey yarımyamalak. Lisans okudugum ıcın büro yönetımınden de atanamazmısım.

İş hayatında yapamam diye birşey yok. Daha başlamadan, sistem oturmadan yapamam diye baslamissiniz. Üstelik özel sektörde ve bu devirde 🙄. Bu işi iyi yapıp kendinizi vazgeçilmez yapmalısınız.
Devlet memuruyum, farklı bir alanda mühendis olmama rağmen diğer alandaki mühendislerin hatalarını bulup fikir veriyorum, yazışmalarını yapabiliyorum. Mazeretlerle ilerleyemezsiniz.

Haklısın. Lisans bitireli baya oldu. Alanım berbat. Daha önce öyle sacma işlerde calıstım ki. Hatta gene avmde iş bakıyordum.Sonra iki arkadaşım bak basvur, herkes kolejde, meslegını yap falan filan baya konustu benımle. Sonra cv cıkarttım. İlk buraya basvuru yaptım ve alındım.Bu seneyı atlatırsam güzel referans olacak bu kurum bana.
Eger bu isi surdurmeyi dusunuyorsan kendini bu konuda yetistirmek icin cok caba sarfetmen gerek. Cunku anladigim kadariyla egitimci degilsin.

Eger bu isi surdurmeyi dusunuyorsan kendini bu konuda yetistirmek icin cok caba sarfetmen gerek. Cunku anladigim kadariyla egitimci degilsin.
Şimdi bizim kurucu ile anlasmamız haftada 3gün.ama sonradan diger 2hocanın yapması gereken işi bana verdıler. Ben zaten kabul ettım. Sadece günde 3 kez kuruma gidip gelmek istemiyorum. Buna bır cozum ıstıyorum

Şimdi bizim kurucu ile anlasmamız haftada 3gün.ama sonradan diger 2hocanın yapması gereken işi bana verdıler. Ben zaten kabul ettım. Sadece günde 3 kez kuruma gidip gelmek istemiyorum. Buna bır cozum ıstıyorum
Kendini biraz akışa bırak, daha kurumlar açık kalacak mı o bile belli değil. Zamanla, odevlere göre ayarlarsiniz. Mesela ödev kontrolu 3 gün olur, dijital olur vb. Şimdi bu konuyu açmayın. Önce kendinizi kabul ettirin. Dışarda bu işi yapacak o kadar çok kişi var ki.

Kendini biraz akışa bırak, daha kurumlar açık kalacak mı o bile belli değil. Zamanla, odevlere göre ayarlarsiniz. Mesela ödev kontrolu 3 gün olur, dijital olur vb. Şimdi bu konuyu açmayın. Önce kendinizi kabul ettirin. Dışarda bu işi yapacak o kadar çok kişi var ki.
Haklısınız dogru. İnşallah açık kalır. 40 yılda bi iş buldum onda da işsiz kalmayayım🤣O zaman haftaya gittigimde agzımı açmayacagım. Onlar zaten söyler bana.

Ben dersane isini bilmiyorum. Ama bu konuyu konusmus olman lazimdi.
İşte geçen toplantı da aniden söylendi. Böyle bir sistem uygulanacak. Ögretmenlerin sisteme ögrenci ödevini yaptı mı yapmadı mı girmesi gerekecek. Herkes tamam derse uygulanacak. Bizim branş hocaları ugrasamam yapmam sallarım tarzı seyler söyledıler. Bırısı ben gece 11 de gırıyorum derse dedı. Dıgerı de yogun. 20 yıllık hocalar. Haftaya normal gıdecegım. Onlar konusunu illaki açar söylerım fikrimi bende.

Sayısalcıyım ilköğretim. O üye degilim sürekli aynı şeyi söyluyorlar. Konu acıyorum. O musun o musun.
Eski mesajlarınıza bir baktım, o musunuz diye sormuyorum, evet o üyesiniz dümdük. Üslup benzerliği olamayacak kadar fazla ortak noktanız var.

İnsanları aptal yerine koymaya çalışmasanız mı acaba?

Sevgili Mune Mune eğer ben yanılıyorsam ve talihsiztalihli bu üyenin tek hesabı ise cezama şimdiden razıyım belirtmiş olayım.

ben de öyle düşünmeye başladım.2 3 hafta önce sordum hayır demişti inanmıştım.ama tüm kriterler de aynıı tutuyorr.şaşırtıcı

Geçsin bu işleri, evde serbest gezen kuşları olup aynı anda kedi de beslemesine kadar her şeyi aynı. Elbette benzerlikler olur ama bu kadar da mı aynı olur. Kendilerini mıh gibi aklıma kazıyan üyeler var, kendisi onlardan biri.

İki diplomam var ve açıköğretimden üniversite okuyorum. Büro yönetimi okudum açıktan. Sayısal lisans bölünü bitirdim. Ama bi yerde çalışmadım. Daha dogrusu deneyimsiz işe almadılar.Hep fabrika, avm, markette falan çalıştım.Evime yakın bi dershanede iş buldum. Haftada 3gün birebirlere girecegim.Diger 2hoca 20 yıllık.Deneyimim yok. Ara sınıflara girecegim korkum var.Ama markette avm de çalışmak istemiyorum.
Sorunum şu, geçen toplantı oldu.Kurucu ögretmenlerin öğrencileri takip edilmesi gereken bir sistem varmış. Bunu uygulayalım dedi. Diger 2hoca 20 yıllık. Sen ödev takibi yapar mısın dediler. Tamam yaparım sisteme girerim dedim. Telefondan da girebilecegim kolay bir sistemmiş. Bu arada ögrencileri falan tanımıyorum. Neyse eve geldim. Aklıma şu takıldı. 2 hocanın toplamda 10 sınıfı var. Benim derslerim sadece akşam. Ödev kontrolü için benim 7gün sürekli kuruma gitmem gerek. Mesela dersi 8 de var, sonra 10 da baska sınıfa dersi var. Bu şekilde ben yapamam. Evim 10 dakika ama kendim de deneyimsizim ders çalışacagım. Rehber öğretmene mesaj attım. Kuruma gelince konuşur ayarlarız dedi.Birde benim o hocaların dersine girip ödev kontrolü yapmam saçma, yeniyim diye sisteme girerim dedim, sistem de kolay dediler.Bir hoca 4kurumda calısıyor. Benim sürekli kuruma gidip gelemem. Bana ne önerirsiniz.Hocalar çok yardımcı oldu bana.Kitap falan verdiler. Ödev kontrolünde yardımcı olurum ama tek tek ben sınıflara giremem ki. Bi de ne ödev verdıler nerden bileceğim ki
Birde ben açıktan lisans çocuk gelişimine kayıtlıyım. Ama daha 1deyim.Kaç yıldır kaydımı güncellemedim. 4 olmam gerek. Sizce ona devam edeyim mi napayım?
Kayıt hakkınızın kaldığına emin misiniz? Silinmiş olmasın

İstemiyorsanız mantıklı olmadığını gelip gidersen saatlerin maaşınıza eklenmesini isteyin ek ücret vermiceklerse mantıklı yanı yok sadece sisteme girerim diyin

X