Hangi bankada altin hesabi acmak daha karli?

Beyrun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
904
780
Merhabalar. Birikim yapabilmek icin hangi bankada altin hesabi acmak daha iyi olur? Kuveyt diyorlar genelde, kullanan memnun olanlar var mi?

Doviz burosundan fiziki alip yastik alti yapsam daha mi karli olur acaba. Her ay duzenli 1 2 gr almak istiyorum, elimde de bir miktar nakit var.

Ama mesela yaz geldiginde bozdurmak zorunda kalabilirim ya da seneye kış..
Bana yardimci olur musunuz fikirlerinizle?

Merhabalar. Birikim yapabilmek icin hangi bankada altin hesabi acmak daha iyi olur? Kuveyt diyorlar genelde, kullanan memnun olanlar var mi?

Doviz burosundan fiziki alip yastik alti yapsam daha mi karli olur acaba. Her ay duzenli 1 2 gr almak istiyorum, elimde de bir miktar nakit var.

Ama mesela yaz geldiginde bozdurmak zorunda kalabilirim ya da seneye kış..
Bana yardimci olur musunuz fikirlerinizle?
Her ay gidip alamiyorsun su donemde pandemiden gerçekten fiziki almak zor oluyor
En iyisi maaşını aldığın gibi her bankada var alıp altin hesabı açabilirsiniz fiyat yükselince hafta içi is saatlerinde satabilirsiniz.
Diğer günlerde (haftasonu,bayramlar vs.) satışlar ve alislar olur fakat fiywt aralıkları cok yüksek ve cok düşük olur bankaların

Hangi bankayla calisiyorsaniz orada açabilirsiniz şu banka daha iyi diye bir sey yok, varsa da ben bilmiyorum :)
Bir de ben de birikim amacli acmistim dugunde altin takacaktim biriksin de bozdurup fiziki altin alirim diye düşünmüştüm gerek kalmadi altını da kredi kartiyla alip taksitle ödemiştim altin hesabim kaldi. Taşınırken bozdurmustum, bir de o donem ihtiyacim varken o kadar iyi gelmişti ki sanki havadan gelmis gibi olmuştu 🤭
Fiziki almak hirsizlik acisindan tehlikeli diye düşünüyorum sahsen.

Kuveyt makas aralığı daha az o nedenle tavsiye ederim ayrıca diğer kıymetli madenlerden de alabilirsiniz ayrıca bi çok döviz çeşiti var.

Hesap açmakta çok kolay internet üzerinden başvurdum kapıya gelip bi imza alıp açtılar kartımı da verdiler

Merhaba, bende altın hesabı açtırmak istiyorum kuveytten memnun musunuz, tavsiye edermisiniz.
Merhaba,
Makas farki cok iyi, 7 24 de islem yapilabiliyormus hafta ici.
Ben kotu bir yanini gormedim simdilik, benim amacim sadece evde fiziki tutmamak oldugundan ihtiyacimi karsiliyor su an icin. Tavsiye edebilme acisindan cok bilgili degilim ama sahsen memnunum.

Eşim Enpara dedi ama ben çok anlamadım onun yerine genelde yatırımlık öneriyorum özellikle tercih ettiğim bazı markalar var internette belki duymuşsunuzdur Outlet Kuyumcu diye bir firma. Buradan bileklik modelleri, yüzük modelleri derken birkaç yüzük beğendim. Eşimle şimdi onlardan birini alacağız bakalım hayırlısı diyoruz. Şu anda altın 400'e düştü ne olur bilmiyorum da.

X