Hangi Protez? - mentor, arion, nagor , natrelle, PIP

Evet gayet yanlış bilgilendirmeler var canım. Aynı senin yanlış bilgilendirme yaptığın gibi. O zaman seni de düzeltelim. Neye göre markaların kalite şartlarını değerlendiriyorsun? Mesela Mentor'un piyasada rippling (kırışmaya)'e sebep olan %80 doluları bolca dolaşıyor. Doktorlar da ucuz diye bunu hastaya söylemeden takıyor. Çünkü Nagor'a muadil ürünü çok pahalı ondan bu fiyata takmak istemiyorlar. Çünkü rekabet edemiyorlar. Ama pahalı olmasının sebebi de daha kaliteli olmasından değil. Yıllardır Türkiye pazarında tek marka olmalarından. Şimdi rakipler çoğalınca işler değişiyor tabii.

Mesela neden aynı kefeye koyulamıyorlar.Bunun sebeplerini yazmamışsın. Ben sana gerçekleri yazayım.
Öncellikle aynı kefeye koymadığın Nagor'un garanti şartlarını yazalım. Yırtılma ve kapsül oluşumuna karşı ömür boyu, tüm dünyada geçerli hemen değişim garantisi veriyor. Ayrıca klinik olarak ispatlanmış ALCL vakalarında 3000 dolara kadar masrafları karşılıyorlar. GC Aesthetics® - The results you want in your plastic surgery web siteleri bu.
Garanti şartları da burada yazıyor:
Mentor amaeliyattan sonra karton garanti belgesi verir, Nagor PVC garanti belgesi verir. Oradan bile hangisinin daha uzun garanti verdiğini anlayabilirsin.

Ne Nagor, ne Polytech 2. kalite protezler değildir. Bu protezleri kullanan hekimlerin ücretleri daha düşüktür demek de komik. Her hekimin belirlediği fiyat kendine özeldir. Çünkü ameliyat masrafları sadece silikon fiyatı değildir. Ameliyat hanesinden, genel giderlere bir çok şey bu fiyatı etkiler.
Bu arada tüm silikon üretici firmalar aynı yerden silikonu tedarik ederler. Bu notu da buraya yazalım.
Burada takım tutar gibi silikon markası söylemek ve alt argümanlarını da belirtmemek art niyet göstergesidir. Nedenleri ile yapılan açıklamaların başımızın üzerinde yeri var.
Haa FDA onayından da bahsedelim. Mentor Amerikan markasıdır. ve Amerika sağlık onayını alır. Ondan FDA onayı vardır. Nagor İngiliz markasıdır. Onun da CE onayı vardır. Yani FDA onayı olması demek daha kaliteli olduğu anlamına gelmez.

Sanırım Nagor çalışanısınız, nagor daha hastaya takılırken doktorun eliyle ittirmesiyle patlamış bir marka keza polytechte ben şahsi görüşümü ve bilgilerimi aktardım. Genel bir yargı yok yani mentorun garanti kapsamınıda girip okumanızı tavsiye ederim şahsi görüşüm mentordan yanadır. Mentor Adidas’sa nagor Polaris falandır gözümde dediğim gibi herkes kendi tecrübelerinden yola çıkar benimki de öyle. Kendi protezimde mentordur

Sanırım Nagor çalışanısınız, nagor daha hastaya takılırken doktorun eliyle ittirmesiyle patlamış bir marka keza polytechte ben şahsi görüşümü ve bilgilerimi aktardım. Genel bir yargı yok yani mentorun garanti kapsamınıda girip okumanızı tavsiye ederim şahsi görüşüm mentordan yanadır. Mentor Adidas’sa nagor Polaris falandır gözümde dediğim gibi herkes kendi tecrübelerinden yola çıkar benimki de öyle. Kendi protezimde mentordur

Nagor çalışanı değilim canım. Ben tüm markalar hakkında katkıda bulunmaya çalışıyorum. Sen bir iddiada bulundun ben de kaynaklar belirterek senin iddialarına cevap verdim.
Hangi doktorun hangi ittirmesi ile patlamış? Çamur at izi kalsın modunda devam etme bence. Kanıtları ile sun bilgilenelim.

Şahsi görüşün ve bilgilerin yanlış. Lütfen insanları yanlış bilgilendirme. Tercihin Mentor olabilir ama, takım tutar gibi neden Mentor olduğunu yazmayıp, diğer markaları da dururken kötülersen ben senin o firmanın çalışanı olduğunu düşünürüm. Çünkü bu art niyetli bir yaklaşımdır.

Hmm.. Bir gün değiştirme gibi bir durumum olursa arion taktırırım sanırım.. Ama nagoru da merak etmiyor değilim yani..:26:
Ben de 1 ay sonra ameliyat olucam sigarayı birakmam gerektiği için 1 ay bekliyorum doktorum MC ghan markayi tercih ettigini soyledi mentora göre daha iyi dedi bilgisi olan varmi bu marka hakkinda

Nagor çalışanı değilim canım. Ben tüm markalar hakkında katkıda bulunmaya çalışıyorum. Sen bir iddiada bulundun ben de kaynaklar belirterek senin iddialarına cevap verdim.
Hangi doktorun hangi ittirmesi ile patlamış? Çamur at izi kalsın modunda devam etme bence. Kanıtları ile sun bilgilenelim.

Şahsi görüşün ve bilgilerin yanlış. Lütfen insanları yanlış bilgilendirme. Tercihin Mentor olabilir ama, takım tutar gibi neden Mentor olduğunu yazmayıp, diğer markaları da dururken kötülersen ben senin o firmanın çalışanı olduğunu düşünürüm. Çünkü bu art niyetli bir yaklaşımdır.
Selamlaar, hangi doktora ameliyat olmuştunuz acaba? Ben de nagor düşünüyorum, bu sebeple soruyorum ☺️

Bende nagor taktirdim 390 cc bugun 3.gunu nagorda mentora gore daha hafif ve yumusak bir protez yuzde yuz doluluk orani olmasina ragmen bence motiva ve nagor mu derseniz ikiside guzel doktorum ikisinide kullaniyordu ama nagor onerdi yumusaklik konusunda
siz kime ameliyat olmuştunuz acaba? doktorunuzu tavsiye eder misiniz?

Motiva taktırdım ben 4 gün önce. Gittiğim 2 klinik de mentor mu motiva mı dediğimde round shape için motivanin daha doğal olduğunu söyledi. Bi arkadasim yaptırdı 1 sene oldu motiva kullanıldı harika duruyor aşırı doğal ellediğinizde belli bile değil
Bu yorumu görünce bir nebze rahatladım. Meme dokum çok az olduğu için bana yüksek profil 295-315 cc arası önerildi. Doktorum Mentor popüler ve kaliteli bir marka ama Motiva da kalite ve teknoloji olarak gerisinde değil, sadece yeni olduğu için daha ucuz dedi. Kendisi ikisini de kullanmış, tavsiyem Motiva dedi. Motiva ile görüştüm yüksek profil yuvarlak 315cc protezine dokundum sert ya da yumuşak değil orta kıvamda geldi. Ergonomix modeli 20 bin TL iken benim baktığım Round modeli 13 bi tl, ( sadece protezin fiyatı bu dedigim ) mentor ne kadar sormadım, bilmiyorum. Ben yumuşaklığı, dokunuşu ve duruşu doğal olsun istiyorum bu sebeple kafam çok karıştı. Nagor'u doğallığı ile çok öven olmuş, Mentoru da öyle. Motiva yeni olduğundan pek yorum yok ama yaptiran bazi mankenlere baktim da o kadar sahte duruyor ki, Motiva ile mi ilgili yanlis secim ile mi bilemem tabi. 😞 Kafam hepten bunaldı ama sanırım doktorum neyi kullanıyorsa onu seçmem şart zira devlet hastanesinde işini hakkıyla yapmaya özen gösteren genç biri, başka doktor seçme şansım da yok şimdilik.

Bu yorumu görünce bir nebze rahatladım. Meme dokum çok az olduğu için bana yüksek profil 295-315 cc arası önerildi. Doktorum Mentor popüler ve kaliteli bir marka ama Motiva da kalite ve teknoloji olarak gerisinde değil, sadece yeni olduğu için daha ucuz dedi. Kendisi ikisini de kullanmış, tavsiyem Motiva dedi. Motiva ile görüştüm yüksek profil yuvarlak 315cc protezine dokundum sert ya da yumuşak değil orta kıvamda geldi. Ergonomix modeli 20 bin TL iken benim baktığım Round modeli 13 bi tl, ( sadece protezin fiyatı bu dedigim ) mentor ne kadar sormadım, bilmiyorum. Ben yumuşaklığı, dokunuşu ve duruşu doğal olsun istiyorum bu sebeple kafam çok karıştı. Nagor'u doğallığı ile çok öven olmuş, Mentoru da öyle. Motiva yeni olduğundan pek yorum yok ama yaptiran bazi mankenlere baktim da o kadar sahte duruyor ki, Motiva ile mi ilgili yanlis secim ile mi bilemem tabi. 😞 Kafam hepten bunaldı ama sanırım doktorum neyi kullanıyorsa onu seçmem şart zira devlet hastanesinde işini hakkıyla yapmaya özen gösteren genç biri, başka doktor seçme şansım da yok şimdilik.
ben de birebir aynı düşüncelerdeyim, marka ne kadar önemli? hangisi daha doğal ve yumuşak durur, asla karar veremiyorum..

Bana arion takıldı. Garanti belgesi kitapçığı falan da verildi. eğer protezden kaynaklı herhangi bir sorun olursa firma tüm masrafları karşılayacağına dair garanti veriyor. Bu kadar güveniyorlar demek ki ürünlerineç. Umarım o belgeleri kullanmaya ihtiyacım olmaz:26:
Ariondan hala memnun musunuz acaba ?

Ben dokunduğumda veya bir başkası dokunduğunda TAMAMEN doğal hissedilebiliyor. Siteden (isimde verebilirim) bu konuda yazdığım gibi doğallık kontrolü yaptılar ve ameliyat olanlar hatta eleştirenler dahi tasdik etmiş oldu. :) Benim damla protezdi. Yuvarlakları neden tavsiye ediliyor onu biraz daha açabilirsen daha net yazabilirim sana. Sonuç olarak protezlerin içeriği ve dış yüzeyi değişkenlik gösteriyor. Buna karşılık yuvarlak, damla olarak şekil değişikliği oluyor sadece. Benim protezim Koheziv Jel içerikli, üzeri küçük pütürlü yüzeyli, doktorumun değimiyle iyi bir protez. Ameliyattan sonra "en kaliteli silikonu kullandık size" demişti.

Protez sert ise bu sert hissi verecektir. Nagor tam kıvamında bir protez. Arion daha yumuşak diyor yaptıranlar.
Hani bu yemek yapmak gibi aslında. Kıvamı katı olur, veya fazla sıvı olur. Bunun ortasıdır makul olan. Hepsi bir şekilde yenir..

Ben kıvamından dolayı Nagor diyorum. :)
Nagordan hala memnun musunuz ?

Nagor ilk 2 hafta vücudum protezi kabul etme aşamasındayken hafif sert gibiydi ama 15.günden sonra ne varlığı ne yokluğu ...
hiç bişey yok içinde göğsümün sanki..
O kadar benim yani göğüslerim,bir çok kişi de elledi baktı muayeneye gittiğimde, herkes aynı şeyi söylüyor" wallahi demesen asla anlamayız silikon taktırdığını, elliyoruz yine yok yine yok" diye..
Eşim de hissedemiyorum diyor.. ee ben daha ne diyeyim ki..
Hala memnun musunuz Nagordan ?

ntisi varmış, hem ayrıca tekrar ameliyat olmak gerekirse ameliyat ücretini de veriyormuş hastaya diye duydum. bir de ben hollandadayım burada da garantilimi arkadaşlar b

Ben olmadan önce çok araştırdım Nagor taktırdım geçen sene cidden çok memnun kaldım doktorum bir kaç öneri verdi başta ama sonucunda buna karar verdik
Nagordan memnun musunuz hâlâ? Diri ve dolgun duruyor mu? Yumuşaklığı gercek meme dokusu gibi mi ?

Yorumlarda çok ciddi yanlış bilgilendirmeler var. Nagor ve Mentor aynı kefeye bile koyulacak protezler değil öncelikle Mentor marka protezin FDI onayı var ve firmanın 10 sene garantisi var. göğüs içinde kendi kendine aşınması ve patlaması durumunda ömür boyu garantisi mevcut. Yani size demem o ki Arion,polytech,nagor gibi protezler 2. kalite olarak protezlerdir. Bu saydığım 3 protezi kullanan hekimlerin ücretleri daha düşüktür bu verdiğim bilgileri klinikler gizli tutar ama eğer ki bu işe baş koyduysanız doktorunuza Mentor olması konusunda diretin. Mentor ameliyattan sonra size bir garanti belgesi veriyor ve o garanti belgesi sonrası kapsül oluşması durumunda ücretsiz değişim sağlıyor (dereceye göre)
Mesajınız beni rahatlattı Mentor diye diretenlerdenim ama size bise sorayım doktor ameliyat öncesi mentor yapalım dedi ama bana ameliyat sonrası hiç bi bilgi vermedi ne cc ne marka
Ve herhangi bi belge istesem mi ki
Hastane çıkışında imza bile atmadık sonrasında kontrole çağırdı gidemedim bugün 4. Günüm ağrılar azaldı dıyebilirim

Merhaba Motiva Ergonomiks 2 hakında bilgisi olan var mı acaba? Yeni üretilmiş

Mesajınız beni rahatlattı Mentor diye diretenlerdenim ama size bise sorayım doktor ameliyat öncesi mentor yapalım dedi ama bana ameliyat sonrası hiç bi bilgi vermedi ne cc ne marka
Ve herhangi bi belge istesem mi ki
Hastane çıkışında imza bile atmadık sonrasında kontrole çağırdı gidemedim bugün 4. Günüm ağrılar azaldı dıyebilirim
Kesinlikle garanti kartınızı isteyin orada cc hp siltex her türlü bilgi yazar. Aldığınızda bana özelden gönderirseniz bilgi veririm

Kesinlikle garanti kartınızı isteyin orada cc hp siltex her türlü bilgi yazar. Aldığınızda bana özelden gönderirseniz bilgi veririm
Doktor Mentor takmamış kartı buldum motiva markasıyms sordum hani neden bunu taktınız die aaa hatırlamıyorum die kesip attı motiva iyi mi sizce ben atayım mı size kartın foto hiç anlamıyorum neye yarar nasıl bi bilgiler var içinde

Merhaba devlet hastanesindemi yaptıracaksınız devlet hastanesi ne kadar ücret istiyor dışarıdan dahamı uyguna geliyor çok önceden devlet hastanelerinde yapılmıyordu doktorları başka hadtanede yapıyorlardı

Önce ben başlayayım. 4 sene önce oldum ameliyatımı ve mentor kullanıldı. Valla hangi süreçlerden geçtiğimi hatırlamıyorum ama memnunum halimden. Ha bugün olsa sanırım arion taktırırdım. Geçtiğimiz yaz arion takılan arkadaşımın göğsünün yumuşaklığı şimdidençok doğal..
Merhaba protezinizi çıkarttırdınızmı duruyormu herhangi bir olay yaşadınızmı mesela gögüsleriniz birden büyüyüp sertleşiyormu yada kızarıklık oluyormu yada 1 tanesi büyüyormu benim 15 yıllık göğüslerimde bu yazdıklarım oluyor ALCL diye protezden kaynaklı kanser oluyormuş şu an ondan kuşkulanıyorum

Yorumlarda çok ciddi yanlış bilgilendirmeler var. Nagor ve Mentor aynı kefeye bile koyulacak protezler değil öncelikle Mentor marka protezin FDI onayı var ve firmanın 10 sene garantisi var. göğüs içinde kendi kendine aşınması ve patlaması durumunda ömür boyu garantisi mevcut. Yani size demem o ki Arion,polytech,nagor gibi protezler 2. kalite olarak protezlerdir. Bu saydığım 3 protezi kullanan hekimlerin ücretleri daha düşüktür bu verdiğim bilgileri klinikler gizli tutar ama eğer ki bu işe baş koyduysanız doktorunuza Mentor olması konusunda diretin. Mentor ameliyattan sonra size bir garanti belgesi veriyor ve o garanti belgesi sonrası kapsül oluşması durumunda ücretsiz değişim sağlıyor (dereceye göre)

Ben bir şey anlamadım. FDI onayı yok dediğiniz marka zaten İngiliz malı değil mi? Yani Avrupada. Sizin övdüğünüz marka Amerikan markası. Yani mesela onun CE onayı var mı? Her ülkenin kendi kalite standardı yok mu?

Ben bir şey anlamadım. FDI onayı yok dediğiniz marka zaten İngiliz malı değil mi? Yani Avrupada. Sizin övdüğünüz marka Amerikan markası. Yani mesela onun CE onayı var mı? Her ülkenin kendi kalite standardı yok mu?
Aynen öyle de bu yorumu yapan arkadaş, forum'da 2 şeyin güzellemesini yapıyor, biri bir doktor diğeri de bir marka. Büyük ihtimalle ikisi ile de organik bir bağı var. Ya doktorun asistanı ya da güzellediği markanın çalışanının bir yakını. Ya da her ikisi.

X