Hangi Protez? - mentor, arion, nagor , natrelle, PIP

Canım öncellikle geçmiş olsun.
Merak ettiğim konu neye göre en iyisinin taktırdığın marka oldugunu düşünüyorsun? Bunu söyleyebildiğine göre daha önce başka markaları da deneme şansın oldu sanırım.
Sağlık sektöründe çalışıyorum patlamaya ve baskıya maruziyet bakımından yıpranma durumu bakımından son teknolojiye en uygun ve ömür boyu kullanım diye tanıtılan üründür mentor. diğerleri Daha ucuz ve daha dayanıksız. ilk başta hep sert olacak zannediyorsunuz ama ödemleriniz ve şişlik indikten sonra mentor da belli yumuşaklığa ulaşıyor.

Sağlık sektöründe çalışıyorum patlamaya ve baskıya maruziyet bakımından yıpranma durumu bakımından son teknolojiye en uygun ve ömür boyu kullanım diye tanıtılan üründür mentor. diğerleri Daha ucuz ve daha dayanıksız. ilk başta hep sert olacak zannediyorsunuz ama ödemleriniz ve şişlik indikten sonra mentor da belli yumuşaklığa ulaşıyor.
Canım, Mentor'un bir çok modeli var. %80 dolusu, %100 dolusu, çeşitli sertlik seviyeleri v.s (Genelde doktorlar hastaya söylemeden %80 dolu olanı takabiliyorlar). Ki %80 dolu olan son teknoloji değil.
Hangisi için konuşuyoruz?
Ayırıca Mentor her koşulda ömür boyu garanti vermiyor. Bir diğer konu da "diğerleri daha ucuz ve daha dayanıksız" demişsin. Bununla ilgili de elinde veriler var sanıyorum. Sağlık çalışanı da olduğuna göre ben de aydınlanmak isterim, benle de bu söylediğin konulardaki klinik çalışmaları paylaşabilir misin?

Bana 500 cc mentor kullanıldı. 4 yıl oldu ama hala sert . Sertlik dışında bi şikayetim yok. Plastik top gibi ama sert bir top. Gerçek meme dokusu gibi değil. Diğer markaları bilmiyorum ama daha yumuşak olanını bilseydim onun takılmasını tercih ederdim. Doğala ne kadar yakın olursa o kadar iyi. Yapay olduğu çok belli oluyor mentor da.

Bana 500 cc mentor kullanıldı. 4 yıl oldu ama hala sert . Sertlik dışında bi şikayetim yok. Plastik top gibi ama sert bir top. Gerçek meme dokusu gibi değil. Diğer markaları bilmiyorum ama daha yumuşak olanını bilseydim onun takılmasını tercih ederdim. Doğala ne kadar yakın olursa o kadar iyi. Yapay olduğu çok belli oluyor mentor da.
sizce hangi marka mantıklı

Merhaba arkadaşlar.mentor marka silikon taktıran 2 arkadaşım var,ikiside hiç memnun değil.arion taktıran 5 6 tanıdığım var.onlar ise çok memnun.ben henüz ameliyat olmadığım için pek yorum yapamıyacağım ama arion marka ii diyolar.yumuşakmış,çabuk şekil alıyormuş.bende aralıkta göğüs büyütme ameliyatı olucam ve kullanıcağım markanında arion olmasını istiyorum.haydi hayırlısı:KK39:
doktora su markayı istiyorum deyince takıyorlar mı
yoksa he onu taktım diye söyledim
kendi istediklerini mi takıyorlar

Geçen gün Nişantaşında kliniğe gittiğimde doktorum bana Euromi Cereform önerdi Türkiye'de yeni olduğunu fakat yurt dışında 50-60 senedir olduğunu belirtti. Kliniğinde örneğini gösterdi ciddenn yumuşacıkk ve tam dolu bir implanttı bir de yan yana koyunca diğer implantların tabanlarından daha aşağıda kalıyor ben 1.58 boy 48 kiloyum çok belli olmasından korktum. meğersem tabanının böyle olması daha az belli olmasını sağlıyormuş. Euromi Cereform diye internetten biraz araştırma yaptım gerçekten avrupada çok bilinen ve sevilen bir markaymış bir bakmanızı öneririm arkadaşlar

doktora su markayı istiyorum deyince takıyorlar mı
yoksa he onu taktım diye söyledim
kendi istediklerini mi takıyorlar
doktora gidince sizlere farklı implantları gösterip özelliklerini ve fiyatlarını diyolar. ben geçen gün drburak pasinlioğluna gittim bana Motiva ve Euromi Cereform markalarını önerdi şu an araştırıyorum sanırsam Cereform meme implantını tercih edeceğimm

bu arada bu başlıktaki natrelle ve pip markaları dünyada yasaklandı kanser yaptıklarından dolayı bilginiz olsun kızlarr

doktora gidince sizlere farklı implantları gösterip özelliklerini ve fiyatlarını diyolar. ben geçen gün drburak pasinlioğluna gittim bana Motiva ve Euromi Cereform markalarını önerdi şu an araştırıyorum sanırsam Cereform meme implantını tercih edeceğimm
Canım bir başka başlıkta taktırdığını yazmışsın. Biraz reklam yapıyorsun gibi geldi. Orada da gayet mutlu olduğunu söylüyorsun. Burada da araştırdığını ve tercih edeceğini söylüyorsun. Bu iki yazın da aynı gün.
1697728458360.png

doktor asistanıyım sadece bu sektörde mentor iyi diğerleri kötü ve kalitesiz demek pazarı monopolyleştirmek olur bu aynı çok eski ve yaşı olan bir doktoru övüp, yeni doktorları gömmek gibi bir şey... bütün implantlar ömür boyu garanti kapsamında 10 yıl vaat ediyor mentor çok eski ve köklü bir implant ama cohesive yanı akışkanlık açısından gerçekten sert diğer implantlara göre.. kalitesine diyebilecek tabii ki bir şey yok ama aldıkları CE ve FDA onaylarını alabilmeleri için diğer firmalarda aynı testlerden geçiyor ve kendini kanıtlıyor ve belli aralıklarla bu testler yenileniyor.
sektörde şu an en çok bilinen ve kaliteli firmalar Motiva, Cereform ve Nagor. Bizde de hastanın tercihine ve maddiyatına göre implant belirleniyor nagor takan bir hastaya kötü bir implant takılmış olmuyor ya da motiva takan hasta daha uzun süreli implantı taşıyabileceği anlamına gelmiyor :super:

375cc mentor marka high profil yuvarlak protez takıldı bugün
Merhabalar ben de 2 hafta ameliyat olacağım doktorum 375 cc mentor kullanacağını söyledi sizin epey geçmiş ameliyat olalı nasıl memnun musunuz. Görüntüsü , yumuşaklığı nasıl oldu

Merhabalar benim de doktorum 375 cc mentor takacağını söyledi tabi bu ameliyat sırasında 400 cc de olabilir. 2 hafta kaldı ameliyatıma burada bir çok yazıyı okudum. Ameliyat olan arkadaşların bir çoğu halinden memnun darısı tüm ameliyat olacakların başına :)

Arkadaşlar merhaba, 26 aralık 2022 tarihinde ameliyat oldum. Bana arion marka protez takıldı, öncesinde doktorum bana istediğim markayı takabileceğini kendisinin arionu daha çok kullandığını söyledi, bende araştırmak için zaman istedim, doktorum araştırırken protezin yüzeyini, doluluk oranlarını, garanti süresini araştırmamı istedi. Araştırmamdan sonra çoğu protezin kaliteli ve güvenli olduğuna karar verdim, arionla ilgili çok eski bir marka olduğunu ve garanti süresi konusunda ikna oldum, tabi her şeyden önce doktoruma güvendim. Yaklaşık 1 sene olacak protezimden çok memnunun çok doğal duruyor.

Kızlar bir ay önce protez koyuldu göğüslerim sarkık değildi ama hafif tübüler memeye benziyordu şuan memelerim hala ödemli biri küçüldü diğeri büyük ve meme ucu aşagı bakıyor hemde bariz şekilde aşagıda diğeride aşagıda ama sağ göğüs kadar degil çok korktum düzelmez diye

merhaba memenizin durumu nasıl

X