Hanımlar bana okul hakkında fikir verebilir misiniz?

milena6034

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2021
39
8
Hanımlar ben 18 yaşımda lise 3. Dönem öğrencisiyim çocukken ailem okula vermediği için bu yaşımda direterek girdim okula ve derslerden bir haberim çok sordum buraya da herkes temelden başla diyip duruyor arkadaşlar benim öğretmen karşısında ders alabilecek vaktim yok paramız var ama ailem asla özel ders vs kütüphaneye göndermez iki kuruş vermezler muhahazakarlığı farklı bir boyuta çevirmiş geri kafalı insanlar çünkü YouTube’dan da video izlemeyi denedim fakat benim baştan başlamam için ortaokul derslerinden almam gerek buna vaktim de yok uğraşamam liseden sonrası için derslerin temellerini öğrenmem için en başa dönmem gerek ama olmuyor işte anlatan biride olmadığı için yani sorum şu ki ben 3. Dönemdeysem ve sadece o dönemin ders temelini çalışıp artık ezberleyip her neyse ona göre gitsem yine olur mu zor olur belki anlamam ama artık anlamayı da istemiyorum ne mat ne fen ne kimya hiç biri yok artık o ders ne ise ona çalışıp giricem temelsiz başka imkanım kalmadı artık inancımda kalmadı keşke en başından temelim olsa bunu isterdim fakat şu an tek dileğim dil üzerine gitmek çünkü dil üzerine iyiyim aşinalığım var konuşmaya öğrenmeye bunlarda olmadı diploma alıp polisliğe girmek istiyorum max temelsiz ders anlamdan bilmeden diploma ile yapılacak neler var pek emin değilim nerden başlicam
Güncellemeler:
Şimdi
Bu arada üniversite okumayacağım ailemden ötürü tek derdim bir meslek sahibi olup bu evden defolup gitmek

Üniversite okumadan nasil meslek sahibi oluyorsunuz? Meslek lisesi olsa kimya mat gibi dersler zorlayıcı degil.

Yanlış bilmiyorsam dilcilerin genelde mat ve feni pek iyi olmuyor. Dil çalışıp türkçe paragraf sorusu çözerek de ilerleyebilirsin. 0'dan matematik kitapları vardı benim zamanımda, bildiğin toplama çıkarmadan başlıyordu; hala o tarz kitaplar vardır bence. Senin yerinde olsam dil çalışırım ve bir yandan da polislik vs uğraşırım şartlarına bakarım. Yani olabilecek her şeyi zorla bence. Ders de çalış; önünde yeterli zaman var. Doğru düzgün çalışmayıp son sene çok çalışıp kazanan örnekler var çevremde. Her şeye kulağını tıka ve çalışmaya bak, olmazsa da olmaz ama ben olacağını düşünüyorum. Mesela dille alakalı bölüm kazansan özel ders verirdin öğrencilere ya da belki işe girerdin bir yandan. Şu an bunları düşünen hesaplayan biri bence başarır. Şu an çalışınca yapamaman anlamaman çok normal, pes etme. 1 konu öğrensen 1 soru yaparsın öyle düşün. Ki herkes o sınıfa kadar %100 temelle gelmiyor ki çoğu kişinin temeli zayıf, temeli sağlam olan bile her şeyi hatırlayamaz.

Hanımlar ben 18 yaşımda lise 3. Dönem öğrencisiyim çocukken ailem okula vermediği için bu yaşımda direterek girdim okula ve derslerden bir haberim çok sordum buraya da herkes temelden başla diyip duruyor arkadaşlar benim öğretmen karşısında ders alabilecek vaktim yok paramız var ama ailem asla özel ders vs kütüphaneye göndermez iki kuruş vermezler muhahazakarlığı farklı bir boyuta çevirmiş geri kafalı insanlar çünkü YouTube’dan da video izlemeyi denedim fakat benim baştan başlamam için ortaokul derslerinden almam gerek buna vaktim de yok uğraşamam liseden sonrası için derslerin temellerini öğrenmem için en başa dönmem gerek ama olmuyor işte anlatan biride olmadığı için yani sorum şu ki ben 3. Dönemdeysem ve sadece o dönemin ders temelini çalışıp artık ezberleyip her neyse ona göre gitsem yine olur mu zor olur belki anlamam ama artık anlamayı da istemiyorum ne mat ne fen ne kimya hiç biri yok artık o ders ne ise ona çalışıp giricem temelsiz başka imkanım kalmadı artık inancımda kalmadı keşke en başından temelim olsa bunu isterdim fakat şu an tek dileğim dil üzerine gitmek çünkü dil üzerine iyiyim aşinalığım var konuşmaya öğrenmeye bunlarda olmadı diploma alıp polisliğe girmek istiyorum max temelsiz ders anlamdan bilmeden diploma ile yapılacak neler var pek emin değilim nerden başlicam
Güncellemeler:
Şimdi
Bu arada üniversite okumayacağım ailemden ötürü tek derdim bir meslek sahibi olup bu evden defolup gitmek
merhaba canım. sakın pes etme. aynı aile bendede vardı. ilkokuldan sonra gövermediler ve ben ortaokul ve liseyi dışardan bitirdim. youtube ve farklı mecralarda çok güzel anlatımlı hocalar var. ben her gün okula gider gibi ordan ders çalışıp soru çözerdim. 2011 de 365 gibi bir puan aldım hiç de fena değildi. ilk senemde böyle bir puanla üniversiteye yerleştim ve şu anda da memurum. kısacası ben okula gitmeyerek başardıysam sen hayli hayli yaparsın. ayrıca okula 6 yıl ara verdikten sonra devam etmiştim. bir şey başarmak istiyorsan öncelikle istemek zorundasın. kolaylıklar diliyorum.

Güncellemeler:
Şimdi
modelistlik kursları olabilir tatlım. güzel kazanıyorlar ve bir modelist dünyanın her yerinde çalışabilir. Önce temelden sonra bilgisayarlı modelistlik üzerine de stilistlik kursuna git. Meb onaylı olsun kurs.

X