hanımlar bellonadan aldığım koltuk takımı problemlerimi nasıl cozebilirim

benil

Nirvana
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
1.718
466
40
İyi geceler arkadaşlar
Bu aralar kafama çok takılan ama nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmediğim bir durum yaşıyorum fikir verebilirseniz sevinirim olayı olduğu gibi anlatayım

Koltuk takımı ihtiyacım vardı. Bellona nin bayisine giderek ürünlere baktım katalogdan baktım sonunda mağazada üçlü koltuğu bulunan bir ürünü beğendim berjerlerini de katalogdan gösterdiler ve gayet hoşuma gitti sipariş verelim dedik 4200 tl tuttu 3+3+1+1 şeklinde. Onbeş gün içinde size takımınızı sıfır getirip teslimat yaparız dediler. Peki dedik ödemeyi kredi kartı taksitli yapıp çıktık. Onbeş gün denilen ürünün gelmesi tam yirmi yedi gün sürdü ama çok önemsemedim sonuçta olabilir dedim teslimata geldiler takımın 3 lüsü ve 2 berjeri paketli sıfır ayakları bile takılmamış halde yepyeni olarak geldi. Diğer 3 lü nerde diye sorduğum da o da geliyor dediler 15 dk sonra bir tane minibüsün arkasından açık kurulu bi şekilde geldi ustelik kirli tan kısımları aşinmis alt kısmından yay atıp dosemesini yırtmış bir şekildeydi. Bunu adama soylediğimde yok onun kumaşı öyle yok denemek için dükkanda kurduk ba. Gibi geçiştirici cümleler kurdu bende yalan konuşmayın bu koltuk kusurlu göz var nizam var diye sinirlendim adam ben muhatap olamam dedi bende o zaman al koltuğunu öde paramı ben hiç muhatap olamam dedim kaçar gibi ürünü de biralı o gittiler.
Çağrı merkezini aradım topu birbirlerine atıp duruyorlar. 5 gün boyunca hergun çağrı merkezini aradım size döneceğiz deyip geçiştiriyorlar. Sonra bayii yi tekrar aradım hem 1 aya yakın bekletiyprsun hemde elindeki defolu ürünü bana sıfır ürün dıye getiriyorsun bu ne biçim esnaflık vs. Diye neyse gelip alac az dediler tık yok en sonunda üç gün sonra gelip götürdüler ve 15 gün içinde de yeni bir 3 lu koltuk getireceğiz dediler. Tabiiki yine ses seda yok gittim ne oldu diye bayiideki eleman patron bölge toplantısına gitti benim bilgim yetkim yok dedi. Gelde çıldırma nerdeyse 2 ay olacak çektiğim eziyete bak. Benim bu durumda ne yapmam lazım nasıl paramı kurtarabilirim bunlardan iade edebilir miyim bilgisi olan ya da başına benzer bi durum gelmiş olan yardımcı olursa sevinirim

İyi geceler arkadaşlar
Bu aralar kafama çok takılan ama nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmediğim bir durum yaşıyorum fikir verebilirseniz sevinirim olayı olduğu gibi anlatayım

Koltuk takımı ihtiyacım vardı. Bellona nin bayisine giderek ürünlere baktım katalogdan baktım sonunda mağazada üçlü koltuğu bulunan bir ürünü beğendim berjerlerini de katalogdan gösterdiler ve gayet hoşuma gitti sipariş verelim dedik 4200 tl tuttu 3+3+1+1 şeklinde. Onbeş gün içinde size takımınızı sıfır getirip teslimat yaparız dediler. Peki dedik ödemeyi kredi kartı taksitli yapıp çıktık. Onbeş gün denilen ürünün gelmesi tam yirmi yedi gün sürdü ama çok önemsemedim sonuçta olabilir dedim teslimata geldiler takımın 3 lüsü ve 2 berjeri paketli sıfır ayakları bile takılmamış halde yepyeni olarak geldi. Diğer 3 lü nerde diye sorduğum da o da geliyor dediler 15 dk sonra bir tane minibüsün arkasından açık kurulu bi şekilde geldi ustelik kirli tan kısımları aşinmis alt kısmından yay atıp dosemesini yırtmış bir şekildeydi. Bunu adama soylediğimde yok onun kumaşı öyle yok denemek için dükkanda kurduk ba. Gibi geçiştirici cümleler kurdu bende yalan konuşmayın bu koltuk kusurlu göz var nizam var diye sinirlendim adam ben muhatap olamam dedi bende o zaman al koltuğunu öde paramı ben hiç muhatap olamam dedim kaçar gibi ürünü de biralı o gittiler.
Çağrı merkezini aradım topu birbirlerine atıp duruyorlar. 5 gün boyunca hergun çağrı merkezini aradım size döneceğiz deyip geçiştiriyorlar. Sonra bayii yi tekrar aradım hem 1 aya yakın bekletiyprsun hemde elindeki defolu ürünü bana sıfır ürün dıye getiriyorsun bu ne biçim esnaflık vs. Diye neyse gelip alac az dediler tık yok en sonunda üç gün sonra gelip götürdüler ve 15 gün içinde de yeni bir 3 lu koltuk getireceğiz dediler. Tabiiki yine ses seda yok gittim ne oldu diye bayiideki eleman patron bölge toplantısına gitti benim bilgim yetkim yok dedi. Gelde çıldırma nerdeyse 2 ay olacak çektiğim eziyete bak. Benim bu durumda ne yapmam lazım nasıl paramı kurtarabilirim bunlardan iade edebilir miyim bilgisi olan ya da başına benzer bi durum gelmiş olan yardımcı olursa sevinirim
evet geldi tüketici haklarına başvuru yaptık 1 ay sonra kağıt ellerine ulaşmış şikayetinizi geri çekin lütfen mağduriyetinizi gidericez dediler giderdiler

Takımı komple iade etmek istediğinizi belirttiğinizde belli koşullar altında iade kabul etmek zorundalar, ancak iki aydır beklemiş olsaydım ben diğer koltuğun gelmesini birkaç gün daha beklerdim.

Tüketici hakları derken kaymakamlık ya da valiliklerdeki yerler mi? Açıkçası güvenim kalmadı bayii ye. İade hakkım var mı onu merak ediyorum bu gün yarın derken epey de oldu. 3 lunun yenisini getireceğiz dediler ama ses seda yok. Evdekileri de alıp paramı iade etseler en güzeli o olacak daha ne kadar bekliycem ki

Bazi adi duyulmus firmalarin nasil olsa yerimiz saglam diye insanlari aptal yerine koymalarina sinir oluyorum. Bir firma da bana ust tarafi yarilmis buzdolabi kakalamaya calisti. 1 aya yakin surundurduler en sonunda sikayet ettikte oyle degistirdiler.

Takımı komple iade etmek istediğinizi belirttiğinizde belli koşullar altında iade kabul etmek zorundalar, ancak iki aydır beklemiş olsaydım ben diğer koltuğun gelmesini birkaç gün daha beklerdim.
Takımı komple iade derken takım zaten eksik şuan elimde. 1 aya yakın gelmesini bekledim on beş gündür de defolu teşhir ürünü 3 lunun yenisini bekliyorum. Açıkçası bayinin yaptığını da çok çirkin buluyorum. Resmen adam elindeki defolu kirli teşhir ürününü benim sıfır diye aldığım takıma kattı. Üstelik bunu fark edip söylediğimde muhatap olmayacağım deyip gitti. Aslında iade o zamanda istedim ama sorunluyu değiştirelim deyince sorun çözülsün bari diye kabul ettim ama ne gelen var ne giden :KK43:( İade edip kurtulmak istiyorum bunaldim uğraşmaktan 4200 tl az buz da değil ki paramla rezil oldum resmen

Önce bellonaya yazılı bir dilekçe verim.30/gün bekleyin.dilekce iki nüsha olsun.biri sizde kalsın. Bellonaya iadeli tahutli yolların.yahut kari size gelince 30/gün bekleyin. Baktin çözüm yok tiuketici haklarına dilekçe yaz bellonaya yaptığın yazışmaları ek yap

Tüketici hakları derken kaymakamlık ya da valiliklerdeki yerler mi? Açıkçası güvenim kalmadı bayii ye. İade hakkım var mı onu merak ediyorum bu gün yarın derken epey de oldu. 3 lunun yenisini getireceğiz dediler ama ses seda yok. Evdekileri de alıp paramı iade etseler en güzeli o olacak daha ne kadar bekliycem ki
doğtaştı bizimkide evet gidip dilekçe vericeksiniz ve bu olanları yazacaksınız.Ama 1 ayda anca ellerine ulaşıyor inceleme yapıyolar

Brnim hali mevzusuna donmus,aldigim hali defolu cikti ve bir bucuk iki ay peslerinden kostum yenisi icin yok oydu yok buydu derken birde benu suclu cikarmaya kalktilar,isleri urunu satana kadar sonra ara ki bulasin..Faturan falan elindeyse tuketici hakem heyeti her ilcede var basvur yada ya sabir cekip bekle getirmelerini ama cok sinir bozucu ben halidan sogumustim.

İyi geceler arkadaşlar

Keşke gelir gelmez, ilk sorun çıktığında iade etseydiniz. Bellona hep böyle, malının arkasında durmuyor. Geçen sene yatak aldım, belim kırıldı. Sorun yatakta. Kim yatsa beli ağrıyor sabahına. Önce sorun bendedir diye düşünmüştüm. Annemle kardeşime söyledim onlar da yattılar ayrı ayrı, onlarınki de ağrıdı. Gittik söyledik. Ürünlerinin arkasında durmuyorlar. Yatak Odası takımı aldım. Üzerine salak gibi mağazanın etiketini yapıştırmış satıcı. Normal bezle silmeme rağmen aşındı. Boyası çıktı. Hiç hata kabul etmiyorlar. Bir daha hiç bir şey almam. Siz de arayıp tüketici mahkemesine vereceğinizi söyleyin. Kavga falan edin, öyle yapınca hallediyorlar sorunu.

Bundan 2 yil önce evlenirken yatak odasi takimini bellonadan aldik.Eve kurmaya geldiklerinde yatak başligi farkliymis.Esim yan odadan konusmalarini duyuyor:'başlığı soyledin mi?'diğeri:'yok,boşver'.Eşim bu bizim başlik degil dediginde yok abi sizinki diyorlar.Giderlerken mallari teslim aldigina dair kagidi imzalarken 'başlik haric'diye not düsüyor esim kagida da ancak öyle getiriyorlar yenisini.

Bende şaşırdım insanlar nasıl üç kâğıtcı olmuş. Kapalı paketinden öyle yayı atılmış yırtık çıksa neyse insan hatası üretim hatası deyip anlayacağım ama adamlar resmen teshirlerindeki yırtık kirli aşınmış koltuğu benim takıma yamadılar. Bu 3 lu koltuk sorunlu dediğimde geçiştirici cevaplar verip itiraz ettiğimde de muhatap olamam deyip çıkıp gittiler. Ne bir teslim tutanağı imzaladım ne de fatura getirdiler. Sadece sipariş fişi ve ödeme yaptığım gün ki kredi kartı slipleri var elimde. Beş gün boyunca hergun şikayet hatlarını aradım durumu ilettim çağrı merkezi hikaye arkadaşlar. İki gün içinde döneceğiz deyip ne arayan ne soran. En son tekrar bayii ile görüşüp alın koltuğu deyince yarın gelicez dediler üç gün sonra geldiler tabii her gün bayii yi aramamiz sonuclarinda. Üçlüyü aldılar 15 güne gelir dendi ortada birşey yok. Memnun kalmama ya da sonradan oluşan bir durum değil ki bide bu kadar uğraşıyorum. Burda hata tamamen bayiinin ama firma da bayiisinden beter... artık bıktım iade isteyecem. Ama süreci bilemiyorum.

Keşke gelir gelmez, ilk sorun çıktığında iade etseydiniz. Bellona hep böyle, malının arkasında durmuyor. Geçen sene yatak aldım, belim kırıldı. Sorun yatakta. Kim yatsa beli ağrıyor sabahına. Önce sorun bendedir diye düşünmüştüm. Annemle kardeşime söyledim onlar da yattılar ayrı ayrı, onlarınki de ağrıdı. Gittik söyledik. Ürünlerinin arkasında durmuyorlar. Yatak Odası takımı aldım. Üzerine salak gibi mağazanın etiketini yapıştırmış satıcı. Normal bezle silmeme rağmen aşındı. Boyası çıktı. Hiç hata kabul etmiyorlar. Bir daha hiç bir şey almam. Siz de arayıp tüketici mahkemesine vereceğinizi söyleyin. Kavga falan edin, öyle yapınca hallediyorlar sorunu.
Koltuk gelince fark ettim zaten fark edilmeyecek gibi degilki açık kirli yıpranmış yayı atmış şekilde geldi belirttim grçiştici cevaplar yok kumaşı öyle yok servise resim cekip atalım gibi cevaplar kardeşim çocuk mu kandırıyorsun deyince de muhatap olamam deyip çıkıp gitmeler. Aldığıma bin pişmanım.

Keske bellonadan almasaydin cnm iki bucuk senelik evliyim mobilya konusu acilinca bellonayi savunmuyorum sakin almayin diyorum cevreme oturma tum mobilyalarim bellona azicik pahali olsun iyi olsun dedik evimi doserkn oturma grubum kumasi tuy topluyo icinin sungerleri cokiyo kumastan otur kalk gacur gacur iki bucuk sene olmus daha bu yaz degistiricm yoksa kafayi yemk uzereyip surekli supuruyorum yatak odasina gelince yatagim coktu bi tarafi bazam gacurduyo dolap kapagim surgulu tak diye acip kapatiyoruz salon takimim suan iyi gibi cunku cok fazla oturulmadi yani anliycagin bellona bnm gozumde sifir sifir sifir

Keske bellonadan almasaydin cnm iki bucuk senelik evliyim mobilya konusu acilinca bellonayi savunmuyorum sakin almayin diyorum cevreme oturma tum mobilyalarim bellona azicik pahali olsun iyi olsun dedik evimi doserkn oturma grubum kumasi tuy topluyo icinin sungerleri cokiyo kumastan otur kalk gacur gacur iki bucuk sene olmus daha bu yaz degistiricm yoksa kafayi yemk uzereyip surekli supuruyorum yatak odasina gelince yatagim coktu bi tarafi bazam gacurduyo dolap kapagim surgulu tak diye acip kapatiyoruz salon takimim suan iyi gibi cunku cok fazla oturulmadi yani anliycagin bellona bnm gozumde sifir sifir sifir

Geçmiş olsun arkadaşım üzüldüm umarım maddi imkânınız değiştirmeye elverişlidir. Çünkü bir koltuk takımı 4000 tl den başlıyo. Asgari ücretle çalışanın 4 aylık maaşından fazla.
Benim olayım farklı biraz iki üçlü 2 berjer takım aldım kredi kartıyla ödemeyi yaptım 2 hafta içinde ürününüz fabrikadan gelir dediler 1 ay sonra eve gelen ürünün 3lüsü teşhir deki defolu yırtık ürün. O an belirttim adamlar çok saygısız bi şekilde evi terk edip gittiler ne teslim tutanağı ne fatura hiç birşey bırakmadılar. Beş gün müşteri tem. Aradım hiç bişey yok. Bayii ye gittim gelip alırız yarın deyip üç gün sonra geldiler. Yenisi 15 güne getiririz dediler ne gelen var ne arayan gittim ordaki kız ben yetkili değilim patron bayii toplantısında deyip ben bilmem deyip geçiştirdi. Para iadesini nasıl alabilirim bu durumda bilmiyorum

Cnm bende 2 yil once 850 yl hali aldim angoranindi..Hali 2 ay icinde deforme oldu aldigim firma once nezaketli bi sekilde getirin dedi 1 ay gecti halidan tık yok..Aradim haliniz geldi firma dediki tuketici hatasi dedi hali yikanirken yanlis yikanmis..Ama orta sehpanin altinda kalan alanda bisey yok..
Dedim yanlis yikandiysa orya sehpanin altinda niye bisey yok..kemkum etti..
fabrikanin kagidi duruyor mu elinizde dedim fabrika arayip soyledi dediler...
Angoranin Gaziantepteki fabrikasini aradim halinin kodunu soyledim boyle bi basvuru yok dediler..dedim kagit veriyormusunuz kesinlikle her urunun raporu olur dediler..
aradim magazayi bu sefer adam bana dedi ki hanfendi halinin uzerine cok 'basmissiniz' dedim sen benm zekamla mi dalga geciyosun yoksa ben duvara tablo aldim da uzerine mi bastim! Ben burda calisanim beni ilgilendirmez dedi o zmn cik aradan patronunu ver bana ona buna sattiginz haliyla maas aliyorsun sen orda dedim..Patron geldi firmayi aradim 850 tl ne beni yikar ne sizi ama yaptiginiz bu muamaleyle Hakkın divanini unuttunuz..Eger ki bi hakkim varsa haram olsun dedm kapatim teli yuzune...
aradan 15 gun gecti sifir hali yollamis angoranin fabrikasi...
yani bayiler boyle yapiyor..
Bide size bi kagit imzalatiyolar onu imzaladiniz mi gordum baktim saglam biseyi yok gibisinden..

Cnm bende 2 yil once 850 yl hali aldim angoranindi..Hali 2 ay icinde deforme oldu aldigim firma once nezaketli bi sekilde getirin dedi 1 ay gecti halidan tık yok..Aradim haliniz geldi firma dediki tuketici hatasi dedi hali yikanirken yanlis yikanmis..Ama orta sehpanin altinda kalan alanda bisey yok..
Dedim yanlis yikandiysa orya sehpanin altinda niye bisey yok..kemkum etti..
fabrikanin kagidi duruyor mu elinizde dedim fabrika arayip soyledi dediler...
Angoranin Gaziantepteki fabrikasini aradim halinin kodunu soyledim boyle bi basvuru yok dediler..dedim kagit veriyormusunuz kesinlikle her urunun raporu olur dediler..
aradim magazayi bu sefer adam bana dedi ki hanfendi halinin uzerine cok 'basmissiniz' dedim sen benm zekamla mi dalga geciyosun yoksa ben duvara tablo aldim da uzerine mi bastim! Ben burda calisanim beni ilgilendirmez dedi o zmn cik aradan patronunu ver bana ona buna sattiginz haliyla maas aliyorsun sen orda dedim..Patron geldi firmayi aradim 850 tl ne beni yikar ne sizi ama yaptiginiz bu muamaleyle Hakkın divanini unuttunuz..Eger ki bi hakkim varsa haram olsun dedm kapatim teli yuzune...
aradan 15 gun gecti sifir hali yollamis angoranin fabrikasi...
yani bayiler boyle yapiyor..
Bide size bi kagit imzalatiyolar onu imzaladiniz mi gordum baktim saglam biseyi yok gibisinden..
Geçmiş olsun öncelikle hayır canım durumu daha evde fark ettiğim için evden kaçar gibi gittiler ne fatura ne teslim formu hiçbirşey yok.

X