hanımlar bellonadan aldığım koltuk takımı problemlerimi nasıl cozebilirim

tüketici korumanın avukatları var ve oraya dilekçe verince sanırım küçük bir miktar para da yatırıyorsunuz ve avukatları sizin adınıza firmayla irtibata geçiyorlar. önce bayiye gidin onlardan bir sonuç alamadığınızı ve yasal yollara başvuracağınızı her türlü hakkınızı arayacağınızı sert ve kararlı bir şekilde belirtin. gerisi size kalmış ben yeterince sizi bekledim artık yasal yollarla uğraşın deyin.

Alo tüketici hattı var 175 arasam durumu anlatsam belki yol gösterebilirler...

tüketici korumanın avukatları var ve oraya dilekçe verince sanırım küçük bir miktar para da yatırıyorsunuz ve avukatları sizin adınıza firmayla irtibata geçiyorlar. önce bayiye gidin onlardan bir sonuç alamadığınızı ve yasal yollara başvuracağınızı her türlü hakkınızı arayacağınızı sert ve kararlı bir şekilde belirtin. gerisi size kalmış ben yeterince sizi bekledim artık yasal yollarla uğraşın deyin.
Aslında en güzeli bu bu ülkede kanun nizam var ya da öyle olduğuna inanıyorum tükoder e ve avukatlarına danışabilirim sanırım çünkü kaymakamlık ve valilik lerdeki tüketici hakem heyetinin yetkisini aşıyor 3300 tl üstü işlem olduğu için direk mahkeme olması gerekiyor

Şikayet var com a yazmayı dusunmuyorum en iyi ihtimalle bellona çağrı merkezinde çalışanın biri hazır bir maili kopyala yapıştır yapıp cevap aatar

Hukiki yollarını bulup işlem yapmam lazım ihtarname çekmek vs. Gibi hala da iade almazsa dava yoluna gitmek en doğrusu.... lakin bu süreç masraflı ve yıpratıcı olur mu onu bilmiyorum

bellona büyük bir firma olabilir ama sizde ürünü alt bayisinden almışsınız, sorumsuz bir bayi demekki.şu peşin ödeme işini yapmasak keşke, zaten kredi kartıyla ödeniyor artık herşey ürün tesliminde getir kardeşim seyyar pos makinanı yapayım çekimini deseydiniz ..şikayet vara yazın etkili olacaktır

Arkadaşım geçmiş olsun size de sahtekar insan çok ama sanırım okumadan yazmışsınız teslimat formu falan imzalamadim ki adamlar muhatap olamam deyip saygısız bir sekilde kaçar gibi gittiler evden.
Anladim da normali teslimat ta belgeye imza almadan teslimat yapamazlar demekki size kakalamak için parası da karta başlamışlar sağlama almışlar demekki imza olmasada oluyor sizde geçmiş olsun böyle insanlar varken milleti çok kandirirlar

Anladim da normali teslimat ta belgeye imza almadan teslimat yapamazlar demekki size kakalamak için parası da karta başlamışlar sağlama almışlar demekki imza olmasada oluyor sizde geçmiş olsun böyle insanlar varken milleti çok kandirirlar
Ayy sormayın tabiiki de teslimat belgesi ve fatura da getirip vermeleri teslimat belgesini bana imzalatıp bir nüshayı da almaları lazım. Sonuçta ben dürüst bir insan olmasam kötü niyetli olsam sağlam bir koltuk takımı bile getirseler getirmediniz hani urunum desem nasıl ispatlayacaklar teslim ettiklerini. Normal süreci böyle olması lazım ama istee

bellona büyük bir firma olabilir ama sizde ürünü alt bayisinden almışsınız, sorumsuz bir bayi demekki.şu peşin ödeme işini yapmasak keşke, zaten kredi kartıyla ödeniyor artık herşey ürün tesliminde getir kardeşim seyyar pos makinanı yapayım çekimini deseydiniz ..şikayet vara yazın etkili olacaktır
Alt bayii derken bildiğimiz bellona yetkili bayiisi alt bayii dediginiz şey nedir

Ayrıca bu ilk alisverisim değil dünyanın alışverişi yaptım bu zamana kadar beyaz eşya ankastreler vs. Kurumsal firmalarda ödemeyi yaptım ürünlerim geldi. İlk defa böyle çirkefine denk geldim

İyi geceler arkadaşlar
Bu aralar kafama çok takılan ama nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmediğim bir durum yaşıyorum fikir verebilirseniz sevinirim olayı olduğu gibi anlatayım

Koltuk takımı ihtiyacım vardı. Bellona nin bayisine giderek ürünlere baktım katalogdan baktım sonunda mağazada üçlü koltuğu bulunan bir ürünü beğendim berjerlerini de katalogdan gösterdiler ve gayet hoşuma gitti sipariş verelim dedik 4200 tl tuttu 3+3+1+1 şeklinde. Onbeş gün içinde size takımınızı sıfır getirip teslimat yaparız dediler. Peki dedik ödemeyi kredi kartı taksitli yapıp çıktık. Onbeş gün denilen ürünün gelmesi tam yirmi yedi gün sürdü ama çok önemsemedim sonuçta olabilir dedim teslimata geldiler takımın 3 lüsü ve 2 berjeri paketli sıfır ayakları bile takılmamış halde yepyeni olarak geldi. Diğer 3 lü nerde diye sorduğum da o da geliyor dediler 15 dk sonra bir tane minibüsün arkasından açık kurulu bi şekilde geldi ustelik kirli tan kısımları aşinmis alt kısmından yay atıp dosemesini yırtmış bir şekildeydi. Bunu adama soylediğimde yok onun kumaşı öyle yok denemek için dükkanda kurduk ba. Gibi geçiştirici cümleler kurdu bende yalan konuşmayın bu koltuk kusurlu göz var nizam var diye sinirlendim adam ben muhatap olamam dedi bende o zaman al koltuğunu öde paramı ben hiç muhatap olamam dedim kaçar gibi ürünü de biralı o gittiler.
Çağrı merkezini aradım topu birbirlerine atıp duruyorlar. 5 gün boyunca hergun çağrı merkezini aradım size döneceğiz deyip geçiştiriyorlar. Sonra bayii yi tekrar aradım hem 1 aya yakın bekletiyprsun hemde elindeki defolu ürünü bana sıfır ürün dıye getiriyorsun bu ne biçim esnaflık vs. Diye neyse gelip alac az dediler tık yok en sonunda üç gün sonra gelip götürdüler ve 15 gün içinde de yeni bir 3 lu koltuk getireceğiz dediler. Tabiiki yine ses seda yok gittim ne oldu diye bayiideki eleman patron bölge toplantısına gitti benim bilgim yetkim yok dedi. Gelde çıldırma nerdeyse 2 ay olacak çektiğim eziyete bak. Benim bu durumda ne yapmam lazım nasıl paramı kurtarabilirim bunlardan iade edebilir miyim bilgisi olan ya da başına benzer bi durum gelmiş olan yardımcı olursa sevinirim
Canım bende bellonadan masa konsol ve tv ünitesi almıştım. Masanın üzerinde boyayla ilgili sıkıntı fart ettim 1 hafta sonrasında. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım, 10 gün içerisinde bayilikten eleman gönderip masanın üstünü söküp aldılar yenisini getirdiler. Hiç buradaki bayiyle iletişime geçmedim, direk merkez aradım.

Canım bende bellonadan masa konsol ve tv ünitesi almıştım. Masanın üzerinde boyayla ilgili sıkıntı fart ettim 1 hafta sonrasında. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım, 10 gün içerisinde bayilikten eleman gönderip masanın üstünü söküp aldılar yenisini getirdiler. Hiç buradaki bayiyle iletişime geçmedim, direk merkez aradım.
Sizin durum benim başıma gelenle farklı sizinki üretim hatası gibi bir durum olmuş. Benim durumda ise bayii bile isteye koltuk takımına teshirdeki defolu 3 lüyü yamadı 2 ay oldu ücretini ödeyeli hala sonuç alamadım

Fatura teslimat belgesi hiç birşey de bırakmadı sadece kredi kartı slip ve sipariş fişi var o kadar

Bayii yi yine aradık sahibi 3 lü koltuğu sipariş ettiğini hafta sonuna kadar geleceğini söyledi binbir özürle. Kulaklarıma inanamadım

Sizin durum benim başıma gelenle farklı sizinki üretim hatası gibi bir durum olmuş. Benim durumda ise bayii bile isteye koltuk takımına teshirdeki defolu 3 lüyü yamadı 2 ay oldu ücretini ödeyeli hala sonuç alamadım
Yok canım bizde teşhir ürününün üstünü getirmişlerdi, değiştirdiler sonra. Yani yine bayilikle ilgili...

Niye insan kandırmaya bu kadar meraklılar parasını peşin peşin alıyorsun işini adam gibi yapsana yok teşhiri defolu ürünü bile.bile getir insanları madur et sonra da yavuz hırsız ev sahibi bastırır misali üste cik nasıl bi esnaflık nasıl bir düzen bilemiyorumm

X