hanımlar yardım😔

hystericalanduseless

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2019
81
105
27
bugün yine bir dertle karşınızdayız sevgili kk üyeleri, direkt konuya giriyorum ve siz sevgili hanımlardan tecrübeleriniz doğrultusunda akıl istiyorum.

ben nişanlıyım eylülde nikahımız var. henüz ev tutmuş değiliz ve nerede oturacağımızı da az çok kafamızda belirledik. bu kafamızda belirlemiş olduğumuz yerleri de büyüklerimize ilettik ve onlar da oturmak istediğmiz yerler konusunda bize saygı duyduklarını ve karışmadıklarını söylediler. biz de bu arada nikah tarihi de yaklaştığı için yavaştan mobilya falan bakmaya başladık nişanlım ben çalıştığım için boş zamanlarında kendisi gidip bakıyor geziyor fotoğraf çekip atıyor bana henüz birlikte gitmeye vakit bulamadık çünkü. çektiği beğendiği mobilyaları ailesine de gösteriyor haliyle fikir almak açısından. bugün teyzemle konuştuğumda bana nişanlımın annesinin bu durumdan rahatsız olduğunu belirtip ayrıca da onların evinin yakınında bi yerlerde ev tutmamızı istediğini söylemiş, eğer onlardan uzakta bi yerde oturursak her gün gelip gidemezmiş. teyzem de önceden her şeye saygı duyduğunu söylüyordun niye şimdi böyle söylüyorsun diye sorduğunda da ben saygı falan duymuyorm oğlumun benim yanımda bi yerde oturmasını istiyorum demiş. mobilya mevzusunda da bizim mobilyaları beğenip nişanlımında gidip bakması çok zoruna gitmiş sanırım mobilyaları ona seçtireceğimizi falan düşünüyordu. nişanlımın yanında bunları konuşamıyor çünkü nişanlım annesini benim hakkımda konuşturmuyor ve teyzeme de aman oğlum duymasın biz bunları ikimiz birlikte oturup konuşalım demiş. ben nişanlıma ailenin yakınında bi yerde oturmam demiştim çok öncesinde ve o da kabul etmişti bunu, bu arada nişanlımın annesiyle bi sorunum olmadı şimdiye kadar fakat yüzüme gülüp arkamdan böyle sanki oğlunu ben dolduruyormuşum gibi konuşması beni üzdü açıkçası ve bunları duyunca ona karşı eskisi gibi samimi davranabileceğimi sanmıyorum ama yüzüne gülüp de arkasından atıp tutmak istemiyorum.

bu durumda ne yapmalıyım arayıp neden teyzemle bu şekilde konuştuğunun hesabını sormalı mıyım yoksa hiç peşine düşmesem mi bu mevzunun teyzem de sen karışma sen kötü olursun bırak nerde tutuyorlarsa tutsunlar evi dedi içimden arayıp hesap sormak geliyor ama nişanlımın arada kalmasını istemiyorum. ne yapmalıyım?

Bence hiç karışma bırak söylensin dursun. Ya azıcık saygı göstersinler gençler yeni evleniyor evde biraz yalnız kalsınlar en güzel zamanlari. İkide bir dibinde bitme merakı nedir anlamıyorum. Nişanlın senin arkandaysa sorun yok. Hiçbir işinize karıştırmayın. Ev sizin eviniz eşyaları da siz kullanacaksınız.

, eğer onlardan uzakta bi yerde oturursak her gün gelip gidemezmiş.
Her gun gelip gitmek derken.Cok yanlis dusunmus.Evet annesidir illa ki gelecekte devlet memurlari gibi her gun her gun de olmaz yani.ayrica mobilyalari evde kim oturacaksa o secer.
Ucret olarak uygun gelmiyorsa onu anlayabilriim bir nebze.Ama onlar bakmasin biz bakalim demek,sizin zevkinizeguvenmiyoruz ,ev dayayip dosemek sizin neyinize demekle es deger benim gozumde.Suanlik surecte dahil olma,ileriye donuk olarak bekle derim.

Teyzen de saçmalamış
Ne demek sen karışma evi nereden tutuyorsa tutsunlar
O evde siz oturmayacak mısınız?
Üstelik nişanlınız size laf ettirmiyormuş, arayı bulmuş ne güzel
Ama teyzeniz gelip kötülüğü salmış içinize

ya biraz eski kafalı işte gelinin sesi çıkmasın her şeye evet desin aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın kafası bi nevi ona tamam dedim ama ne yazık ki bu benim kabul edebileceğim bir şey değil.

Teyzenden emin misin? Dogruyu soylediginden yani? Karisma evi nereden tutarlarsa tutsunlar da ne demek..Neden sana boyle bir sey soyluyor. Kizim dikkatli ol, kayinvaliden ikili oynuyor diyecegi yerde evi istedikleri yerden tutsunlar demesi bana garip geldi.

Eger konusma teyzenin anlattigi gibiyse Kadin ogluna soyleyemiyor cunku nisanlin agirligini koymus. Bence hic suyu bulandirma haberin yokmus gibi davran ama adimlarini da ona gore at.. Demek ki kayinvaliden iki yuzlu bir insan.

Calisan insansiniz her gun gelip ne yapacakmis. Allah akil fikir versin.
Evi de tutabildigin kadar uzak tutmaya bak.
Simdi kalkip soylesen inkar edebilir. Hic gerek yok bence.

teyzeme güvenirim aramız gayet iyidir. doğruyu söylediğini düşünüyorum eltim de kayınvalidesiyle buna benzer sorunlar yaşamış hatta beni uyarmıştı
Anladım. Peki sen ne düşünüyorsun gerçekten nişanlın aradaki dengeyi sağlayabiliyor mu? Hani bazıları herşeye son dakika tamam aşkım canım der son dakika ya şöyle yapsak der çevirmeye çalışır vs.
Bende çok şüpheciyim kusura bakma o_O

Yapabılır mısınız bilmem ama , zaten kadın sadece teyzenize söyleyebilmiş. Oğluna söyleyemiyor anladığım kadarıyla.

Şimdi siz arayıp bunu söylerseniz kendisinin ekmeğine yağ sürmüş olursunuz. Hatta nişanıza da söylemeyin
Öylesine lafı söyledıgıyle kalsın
İçi içini yesin .

Çünkü siz her şeyi en başta söylemişsiniz o yuzden hiçbişi olmamış gibi davranın. Zaten teyzenizin size söyleyeceğini biliyordu:KK66:

X