Harikasınız hepiniz şimdi size son olaydan bahsetmeliyim.

Tedavi alıyor olmanız sizin için iyi bir gelişme. Ama çok aleni bir şekilde ortada olan gerçek şu ki henüz iyi filan değilsiniz.!

Yaşadıklarınızı elbette unutmayacaksınız. Acı da olsa bir tecrübe olarak kabul ettiğiniz, burada size yazılanlara rağmen aynı konuda ısrarlarınızla insanları bıktırıp bezdirmekten vazgeçtiğiniz, intikam intikam diye saçma sapan fikirler peşine düşmeyi bıraktığınız, kendi yaşamınıza ve çocuğunuza odaklanıp sosyal bir çevre edindiğinizde iyileşmiş olacaksınız.

Haksızlıklara uğrayarak, bir çok şekilde kandırılarak boşanan bir çok kadın var, dünyada tek siz değilsiniz emin olun. Ama bu bir pc oyunu değil, yani skor onda diye sizin ille de taarruza geçip galip gelmenizi sağlayacak ikinci bir etabı yok bu durumun. Yaşandı ve bitti! Ödülü, intikamı, rövanşı yok! Kabul etmeniz gereken bu!

Bunun haricinde o adam bir yabancı artık. İster anasına ev alır ister başkasına. Siz sobalı evdesiniz diye size daha iyi şartlar sağlaması fikriniz son derece yanlış. Size tüm bunları yaşatmış bu adamdan bu beklentilere girmeniz kusura bakmayın ama onursuzca. Adamın karşısında böyle küçülmekten vazgeçin artık ne olur

Çocuğu bahane etmeyin çünkü çocuğa sağlaması gereken nafakadır. Zamanı geldikçe o nafakayı yasal olarak artırma talebinde bulunursunuz, eğitim hayatı başladığında da daha iyi şartlar sağlaması için babasına bildirimde bulunursunuz. O kadar!

İl değiştirerek intikam alamazsınız, hiç bir şekilde intikam alamazsınız zaten. İntikam düşüncesini kaldırın atın artık aklınızdan. İl değişikliği size ve bebeğinize daha kaliteli bir yaşam ve şartlar sunuyorsa önceliğiniz bu olsun. Görmek isteyen adam çocuğunu her yerde gelir görür. Zor ya da kolay görmesi onu ilgilendirir sizi değil. İl değişikliğini bir ceza olarak değil kendinize güzel bir yaşam edinmek için düşünebilirsiniz

Bu adam sadece çocuğunuzun babası olan bir yabancı. Size geri dönecek biri değil, size iyi şartlar sağlayacak biri değil, sizsiz kahrolacak, başkasıyla mahvolacak filan biri değil! Sizi kandırmış evet, bunun karşılığı karşısında dimdik ayakta durarak, boynu bükük ve kendisine muhtaç olmayarak, çocuk dışında asla muhatap olmayarak, son derece mesafeli olup, kendinize bir an önce mutlu, huzurlu bir hayat sağlamaktır.

Aldığınız profesyonel yardım seanslarını biraz daha artırın (özellikle ilk yıllarda) ilaç alıyorsanız düzgün kullanın, gerekiyorsa dozları minik dokunuşlarla artırılsın

Ve artık lütfen bu konuda burada insanları darlamayın. Güzel güzel konular açın, bebeğinizin tatlılığını, yeni hobileriniz, yeni arkadaşlarınızla nasıl eğlendiğinizi, öğrencilerinizin muzipliğini filan anlatın bize LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN 🙏
Harikasınız.En zor zamanlarınızda Allah da sizin yardımcınız olsun.

Mune Mune beni engeller misn?
Kim olduğunuzu kendiniz söylediğinize göre zaten üyelik iptaliniz kaçınılmaz son, isterseniz kızın ama profesyonel bir destek almanız şart.
Boşanmak zordur, bir süre etkilerini üzerinden atamayabilirsiniz lakin bir insan yıllar öncesinde bu kadar takılı kalmaz, eski eşi bu kadar saplantı haline getirmez.

Yeniden aşık olup evleniriz, tekrar evleneceğiz diye boşanmaya ikna etmesinin sebebinin siz başka türlü boşanmaya yanaşmayacağınız için, bunu kabul edin artık, intikam almak için plan yapmak sizin aynı eksen içinde dönüp durmanızdan başka bir işe yaramaz, en güzel intikam herkesi her şeyi geride bırakarak hayata devam etmektir, bunu ne kadar erken anlarsanız o kadar çabuk toparlar ve hayatınıza devam edersiniz.

Anlamamak da ısrar ederseniz de bir gün bir bakarsınız seneler geçmiş ve siz yılları boşa geçirmişsiniz.

sana son kez sunu soylemek istiyorum senin suanki is cevrendeki insanlarda iyi degil sana onlarda kendini yetersiz hisettiriyor. bi arkadasi sana 4 cocuklu adamla evlen kimi bulucan seklinde hadisiz konusmustu .bunlarda seni cok etkiliyor. eski es muhtemelen senin bosanmana ragmen o sehirde kalmanı bile seni elinin altında tutmak seklinde yorumluyor. bosanmanin ustundende 1 sene gecmis sanirim hala o sehirde yasaman ona bunlari dusundurtuyor. sen simdi annenin oldugu sehre tayin iste .annenin yanina yerles bi sureligine tek eve cikma sende gene psikolojik yardim al .bak bana inan her sey daha guzel olacak 🙏🏻

Ay o da erkek kardeş dediği kendi eşi olabilir bak
Görümcesi arayıncs eşi hoparlörü kapatıyordur filan 😂😂

o konuda mı onun ?
bazı üyelere empati yapmak anlamsız.
bu raddeye gelmiş bir insana yorum yapılsa da olmuyor işte.
istediğin kadar iyi niyetle yaz insanların yardım çabasıyla dalga geçiyorlar adeta.

Kim olduğunuzu kendiniz söylediğinize göre zaten üyelik iptaliniz kaçınılmaz son, isterseniz kızın ama profesyonel bir destek almanız şart.
Boşanmak zordur, bir süre etkilerini üzerinden atamayabilirsiniz lakin bir insan yıllar öncesinde bu kadar takılı kalmaz, eski eşi bu kadar saplantı haline getirmez.

Yeniden aşık olup evleniriz, tekrar evleneceğiz diye boşanmaya ikna etmesinin sebebinin siz başka türlü boşanmaya yanaşmayacağınız için, bunu kabul edin artık, intikam almak için plan yapmak sizin aynı eksen içinde dönüp durmanızdan başka bir işe yaramaz, en güzel intikam herkesi her şeyi geride bırakarak hayata devam etmektir, bunu ne kadar erken anlarsanız o kadar çabuk toparlar ve hayatınıza devam edersiniz.

Anlamamak da ısrar ederseniz de bir gün bir bakarsınız seneler geçmiş ve siz yılları boşa geçirmişsiniz.

Koskoca 2 yıl geçti konu sahibesi hala aynı yerde, inanılır gibi değil. İnsan kendine acımıyorsa çocuğuna acır. Bir de konu sahibesi öğretmen, böyle bir insana çocuk emanet edilmez ki. Acilen kendini düzeltmesi lazım yoksa işinden de olur.

Koskoca 2 yıl geçti konu sahibesi hala aynı yerde, inanılır gibi değil. İnsan kendine acımıyorsa çocuğuna acır. Bir de konu sahibesi öğretmen, böyle bir insana çocuk emanet edilmez ki. Acilen kendini düzeltmesi lazım yoksa işinden de olur.

bazı insanların psikolojik durumları sanal ortamda yapılacak yorumlarla, empatiyle çözülecek gibi değil.
bu ve benzer birkaç üyede gerçekten yerini buldurup yetkili insanların tedavisine girmelerini sağlamak geliyor içimden.
ama tabi ki böyle büyük bir adım atılamıyor.
artık şu aşamadaki birine yumuşak konuşmanın da iyileştireceğini değil daha çok havaya sokup aklındaki sanal gerçekliğe uyduracağını düşünüyorum.

Doğrudur tabi ki..
Ama ne olursa olsun anlayamaz bir psikolojide sanırım şuan..
Üstüne gitmek daha kötü sonuçlar doğurabilir..
Yanlışları daha naif bir dille dile getirmek, rencide etmemek, aşağılamak lazım bana göre..
BU dünyada o kadar farklı hayatlar ve yaşam şartları var ki..
Kendi standartlarımıza ve bakış açımıza göre bir insanı değerlendirmek yanlış olur..
İşin özü bazı şeyler aynı yollardan geçmeden çok anlaşılmıyor..
Psikoloji de bir kavram var ya çocukluğa inmek diye işte dertli insanların dertlerinde diretmesi ve dışardan sunulan çözümleri algılayamaması geçmişten bu güne hangi yollardan geçtiği ile ilgilidir bana göre..
Ben bu şekilde yargıladığım bir çok olayı fiilen yaşadım ve yargıladığım duruma düştüm ne yazık ki..
İnsan dışarıdan gördüğünü içindeyken göremiyor ve bazen görse bilse bile yapamıyor..
Ama bazen bazı insanlar çok acımasız olabiliyor..
Belki karşısındaki iyi olsun istediği için başta o acımasızlık ama sonradan ego ve öfke devreye giriyor neden karşımdaki anlamıyor diye..
Bazıları da direk ego ve anlamlandıramadığım bir öfke ile giriyor konulara...
Ben eski bir üyeyim zaman zaman uzaklaşırım buradan çünkü bazı konulara yapılan yorumlar benim bile canımı yakar..
Bazen de gelir ve sadece okurum..
Elimden geldiğince de az yorum yapmaya çalışırım..
Ve bazı tecrübelerim daha çok empati yapmam gerektiğini öğretti bana hepsi bu..

Güzellikle kalın..

dediklerinize katılıyorum, hak veriyorum fakat herkes için uygulanabilir olduğunu düşünmüyorum malesef.
evet bazı konularda gerçekten gereksiz yere linç yiyenler var.
ama artık şu aşamadaki birine yumuşak konuşmanın iyileştireceğini değil daha çok havaya sokup aklındaki sanal gerçekliğe uyduracağını düşünüyorum.
sağlıcakla kalın..

bazı insanların psikolojik durumları sanal ortamda yapılacak yorumlarla, empatiyle çözülecek gibi değil.
bu ve benzer birkaç üyede gerçekten yerini buldurup yetkili insanların tedavisine girmelerini sağlamak geliyor içimden.
ama tabi ki böyle büyük bir adım atılamıyor.
artık şu aşamadaki birine yumuşak konuşmanın da iyileştireceğini değil daha çok havaya sokup aklındaki sanal gerçekliğe uyduracağını düşünüyorum.

+++
Bu üye koptu gitti artık. Kazen Kazen keşke bu üyeyle arayıp konuşsan akıllanmaya ikna etsen.

Sadece bu üye için değil genel olarak bir insanın geçmişte takılı kalması hiç sağlıklı değil, devamlı eski eş, eski görümceler, eski kayınvalide hakkında düşünüp yaptıklarını tekrar tekrar yaşamak insanı dibe çeker.
Yalnız olsanız girdiğiniz bunalımdan isterseniz hiç çıkmayın ama size muhtaç bir çocuğunuz varsa böyle bir hakkınız yok, çocuğun psikolojisi ne olacak?

Kimse üzerine alınmasın, lafım herhangi bir meslek grubuna değil ama insanlarla birebir iletişim halinde olduğunuz bir mesleğiniz varsa, özellikle çocuklarla çalışıyorsanız bence yılda 1-2 defa psikolojik testler yapılmalı, test sonucuna göre hareket edilmeli.
Herkes aynı değildir, özel hayatını işine yansıtmıyordur fakat yansıtanlar da var, işte onlar mesleği gereği birlikte oldukları kişilere de zarar verebiliyor.

Ya ayrilik travmasi sizdekinin binde biri olan kadinlar bile cocugunda iz birakabiliyor. Sizin cocuga allah kolaylik versin. Bu hikayenin gercek kaybedeni o. Keske guvenilir ellerde ikinizden de uzak buyuyebilse...neyse

+++
Bu üye koptu gitti artık. Kazen Kazen keşke bu üyeyle arayıp konuşsan akıllanmaya ikna etsen.
Konu sahibesiyle mi? Asla böyle bir şey mümkün değil, adama demediğini bırakmadı, yenilir yutulur şeyler değil, zaten o yüzden gizli saklı geliyor yakalanınca da üyeliğinin iptal edileceğini biliyor.
Beni niye etiketledi sanıyorsunuz Miss?

Çok sağol yorumun için.çocuğu da alıp gidersem ben rahat edecem içim soğuyacak ama çocuk burda olursa bu şekilde içim içimi yiyip duracak.evlenirken tüm eşyaları bana aldırdı.parası yoktu.o kız givi ben erkek gibiydim.bolanırken de kuruş almadım.
Almasaydın eşyayı. Aşkından olurken yeterki evleneyim diye herseyi yapıyorsunuz birde ogretmensiniz. Sorgulama yok niye ben yapıyorum yok. Bosanirken çekişmeli dava açıp alsaydınız niye yapmadınız. Hala gözünüz adamın evinde verse oturacaksın belli. Birde sanki asgari ücretle geciniyormus gibi kendinizi dolmuşa biniyor diye acindirmissiniz. Ben 14 yıldır çalışıyorum daha bu sene arabam oldu ve biniyorum. Daha önceden hamile halimle toplu tasimadaydim hiçte sizin gibi dusunmedim ayrica kötü evde yaşıyorsunuz diye iyice acindirma. Bodrum katta rutubetli evmi yooo. Adam nafaka veriyormu evet. İntikam kendinize kizdiginiz icin. Adam paraliymis ama size koklatmamis o.belli. hic böyle saçma konu okumadım.

Çocuğunuza acıyorum, ne yazık ki sizin gibi aklından zorlu bir annesi var.
Güya tedavi oluyorsunuz ancak sanmıyorum ki oluyorsunuz nitekim milim ilerleme yok.
Geçmişteki olayları bugünmüş gibi yazıyorsunuz, tuhaf, saçma sorgularınıza devam ediyorsunuz, bir de ne hikmettir bu foruma iyi dadandınız gelip gelip buraya aynı şeyleri sorup yazıp duruyorsunuz. Kuzum siz nasıl bir yokluk, nasıl bir açlık yaşıyorsunuz?

İntikammış, pabucumun intikamı, siz ancak KKda konu açar, soru sorar 4873489 sene önceki olaylara ahlanır vahlanır durursunuz daha da ne köy olur sizden ne kasaba. Bir de öğretmenmişsiniz, sizin yetiştireceğiniz nesle de acırım ben çünkü sizden alabilecekleri zerre dik duruş, zerre kendine saygı, özgüven, analitik düşünme yeteneği yok. Kuru kuruya birkaç ezber bilgi vermek dışında hiçbir şeysiniz. Kendi kararları ardında duramayan, sorumluluk alamayan ve sürekli başkalarını suçlayarak yük eksiltmeye çalışan yetersiz, yerinde sayan kof bir karaktersiniz. Biraz gayretli, açık fikir bir fıtratınız olsaydı, en azından tedavi edildiğinizi iddia ettiğiniz süreçte aldığınız yardımla birkaç adım ilerleyebilirdiniz. Ancak siz tıpkı kalın bir kütük gibi duruyor ve hala daha kocanızın sizi taşıyıp hızara götürmesini bekliyorsunuz. "Gibi" dedim ama, gibisi de fazla size.

Dışarıdan bakar okursunuz artık.
Çünkü, geçmiş ile ilgili konuları KKda açarak, konu hakkında yazılan şeyleri okuyup, kendi kendinizi kısırdöngü halinde "Ben de bunu çektim, aman da ne zorluklar yaşadım" diye mastürbe edip durmaktan başka bir şey yaptığınız yok.

Ay o da erkek kardeş dediği kendi eşi olabilir bak
Görümcesi arayıncs eşi hoparlörü kapatıyordur filan 😂😂
E o zaman sürekli evlen diyen arkadaş da kocasının arkadaşı mı acaba? Kocasına birisi sürekli evlen diyor belki? Çünkü önceki konuları da eski eşin evlenme ihtimaliydi🤣 yalnız erkek kardeş olayını aklıma getirmemiştim, bravo size

Adam da bir işe yaramıyor ki. Sürekli evlenip her evlendiğinden çocuk yapıyor. Daha doğmadan ayrılmak istedi bu adam. Çocuk ile işi yok. Yani olan yine çocuklara oluyor :KK43:
Ben o kadar geçmişini bilmiyorum. Son açtığı kayınvalide konusuna istinaden dedim.
Maalesef o çocuklara iki kat yazık. Heba oluyorlar. :KK43:

Ziyaretci olarak okudugunuzu düşünüyorum. Çocuğun babasını bilmem ama sizin yanınizda kesinlikle bozulur çocuğun psikolojisi.yardim alıyorum diyorsunuz ben buna hiç inanmadım.taaa burdan durumunuzun vehametini anladım.siz anlamamişsiniz heralde.
İnsanlar bunalabilir bir çöküş icinde olabilir..ama geri toparlanır öyle yada böyle

Aradan yıllar geçmiş bakin yıllaar yahu. Siz hala neyin intikamindan neyin sindirememesinden bahsediyorsunuz?? İnsanlar evlatlarını bile kaybederken bı sure sonra alışır (biliyorsunuz degilmi insanın önce evladı gelir bu dünyada )

Siz bir erkeğe takintilisiniz bu hiç normal değil.şu sevgilisi ayrıldı diye yüzüne kezzap atan adamlar!!! gibi canlaniyorsunuz gözümde.

Sizin bir süre öğretmenlikte yapmamaniz gerekiyor. İyi değilsiniz anlayın işte iyi değilsiniz....napin ne edin tedavi olun kendinizi dusunmuyorsaniz çocuğunuz için yapın bunu

X