Hassas olanlar okumasın !!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle başınız sağolsun.Babamın cesedini gördüğümde yaşadığım şaşkınlığı hayatım boyunca unutamam. Babam değildi, kimse beni inandıramazdı. Hatta anlık bile olsa ölen babam değil demekki, yoğun bakımdaki başka biri diye salakça bir umut bile düşmüştü içime. Ama acınız yıllandıkça kötü görüntüler silinip gidiyor. En güzel güldüğü anı buluyorsunuz hatıralarınızın içinden hep o geliyor aklınıza, içinizi ısıtıyor. Şimdi sabredip acınızı yaşamaktan başka çare yok maalesef. Toprağı bol, mekanı cennet olsun.

başın sağolsun, Allah geride kalanlara sabır versin.
hayatın acı gerçekleri. benim de birkaç kere böyle zor anım oldu. hep keşke dedim olmasaydı.
rabbim ölümün de hayırlısını versin ama birinci dereceden yakınım görmesin de görmeyim de. o an unutulmuyor. aklında hep o görüntü.
bu çaba geçici olan bu tasa neden diye hayatı sorguluyorsun. bu tecrübe benim için herşeyin anlamını değiştirmişti.
can çıkıp, ruh bedeni terk edince, geride kalan beden yabancı oluyor.

ölüm en çok korktuğum şey olabilir. sevdiklerimi kaybetmek, ya da sevdiklerimden erken ayrılmak.. bi dönem bunu düşünerek ve saçma sapan ölüm videoları izleyerek kendimi zorla hasta etmiştim. en yakın arkadaşımı morgda gördüm. geçen sene de beni büyüten kadın, babannemi kaybettim. o telaşeler, hengameler hepsi o kadar yorucu ki çok iyi anlıyorum sizi. en çok zoruma giden şey olmuştu. bedenden ruh çıktığı zaman yani artık ölü olduğun zaman etrafındakiler bile senin adını unutuyor. 'cenaze' oluyor adın. cenaze nerede? cenazeyi ne zaman alacağız? garip hissediyor insan. fotoğrafını asmanız o anki yüzünü unutmayı kolaylaştırabilir. kafanızdan atmaya çalışın. zaten bir süre sonra istemsiz alışıyor ve güzel hatıralarla yaşıyorsunuz. başınız sağolsun..

Kayınbabamin durumundan bahsetmiştim vefat etti (mekanı cennet olsun) olay pazar gecesi başladı bugün gömdük. eşim korona dedi görümcem korona değil olsa bilirdik dedi zaten akciğer kanseri en ufak soğuk algınlığında bile çok etkilenir (birde bunun kavgasını yaptılar) herkes maskeyle katıldı.nekadar güvenilir bilmem ama orda olmam gerekiyordu.aileme kadar herkes gitmiş benimde gitmem gerekiyordu bunca yıl hatırına ve hernekadar ara sıra atismamiz olsada (ufak şeyler) birgün kalbimi kırmadı beni üzecek bir lafta bulunmadı orda olmam gerekiyordu..ağlayanlar feryat edenler bilirsiniz bir cenaze kalkınca neler yaşanır.kendi öz babam olsa bukadar ağlardim bukadar üzülürdüm.bunun yazarken bile gözyaşım durmuyor ( ama alışacağız insan nelere alismazki) şuan eşim orda ben oğlumla eve döndüm bukadar dayanabildik daha sonra tekrar gideceğim.cenaze geldi kapı önüne (dağ gibi adam deriz ya öyle biriydi kp) bu haldemi eve gelecektin diye iç geçirdim. mezarlığa geldik kaynanam gitti yüzünü açtı ağladı ağladı sarıldı öptü.(zaten dünden beri perişan halde) sonra o çıkti görümcem girdi bende arkasından girdim hayatımda ceset görmemiş ben.nasil bunu yaptım hala inanamıyorum.(eşim zaten gomulene kadar yanındaydı agliyip duruyordu. Görümcem yüzünü gördü ben gördüm (çok korktunctu o dağ gibi adam nasıl bu hale geldi. Gözünun yeşili pörtlemis ağzı açıkta kalmıştı. Ben onun şokunu yaşarken görümcem pat diye ayak dibine düştü.kafasini çok fena yere çarpti sonra eşim kucaklayıp dışarı çıkardı Su falan kolanya döktüler.kendine gelir gelmez hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı.o sahne ömrüm boyunca aklımdan gitmez.hele kayinbabami o halde gormem çok kötü oldu hepimiz için hepimiz için çok çok kötü oldu.keske onu görmeseydik enazindan iyi hali kalırdi hep aklımızda şimdi ise ölmüş hali kalacak. Baya içim dolu kızlar konuşmak istedim

Allah rahmet eylesin , çok üzüldüm , biz de 2 sene önce kaybettik kendisini , aynı şeyi söylemiştim kendi babam kadar severdim ben de, hala daha ağlarım arkasından. Bir kez incitmedi ne beni ne eşimi , ne bir başkasını. Maaşını çektiği bankanın müdürü bile , banka gişe çalışanları bile ağladı haberi alınca , o kadar iyi yürekliydi. Bazen onu çok özlüyorum :KK43:

Ben onu hiç öyle görmedim zayıflıktan kemikleri gözüküyordu.halbuki kanserden önce iri yapılı bir adamdı.okadar etkilendimki iyiki görmüşüm demem ama inşallah o anı unuturum
Başınız sağ olsun. Allah sabır versin.
Sevdiklerini kaybeden herkese de baş sağlığı diliyorum bu vesileyle.
Belli ki bu kayıp sizi çok etkilemiş.
Hassas olanlar okumasın yazmışsınız. Çok değil herkes kadar hassasım ancak itiraf etmeliyim ki rahatsız edici detaylara girmişsiniz.
Bence kaybettiğiniz kp'e saygı açısında da "gözünün yeşili pörtlemiş, ağzı açık kalmış, kemiği" vs. bu kadar detay paylaşmasanız daha iyi olurdu. Hissettiğiniz acıyı ve üzüntüyü anlatmak için bu detaylara gerek olduğunu düşünmüyorum. iyi yönlerinden bahsedebilisiniz.

Başınız sağ olsun. Allah sabır versin.
Sevdiklerini kaybeden herkese de baş sağlığı diliyorum bu vesileyle.
Belli ki bu kayıp sizi çok etkilemiş.
Hassas olanlar okumasın yazmışsınız. Çok değil herkes kadar hassasım ancak itiraf etmeliyim ki rahatsız edici detaylara girmişsiniz.
Bence kaybettiğiniz kp'e saygı açısında da "gözünün yeşili pörtlemiş, ağzı açık kalmış, kemiği" vs. bu kadar detay paylaşmasanız daha iyi olurdu. Hissettiğiniz acıyı ve üzüntüyü anlatmak için bu detaylara gerek olduğunu düşünmüyorum. iyi yönlerinden bahsedebilisiniz.
İçimden ne geçtiyse onu yazdım malesef aklımda o sahneden sonra iyi hali kalmadi.bas sağlığıniz için teşekkürler ben oraya gidiyorum saolun

Ve şunuda belirtmek istiyorum.ben konu başlığında uyarımı yaptım.siz bu sorumluluğu alarak giriş yaptınız.simdi kimse bana rahatsız oldum demesin.iyi birşey yazmiyacagim başlıktan belliydi.bizim acımız bize yeter biz birebir şahit olduk siz okudunuz kimsenin rahatsızlığına ilgilenemem şuan

Cok üzucü mutlaka .Keşke onu iyi durumda görmeyebileceginizi söyleselerdi.Bu da bir tecrübe olmustur.Ama o haliyle kalmiyor akilda.Eski canlı haliyle kaliyor.Bir de benim düşüncem hicbir kayınbaba (bu en sevilen ve en iyisi de olsa) baba kadar acıtmaz acıtamaz.Nitekim de görumceniz yıgılmıs orda dogal olarak.Babanız hayattaysa da Allah ömür versin.

Cok üzucü mutlaka .Keşke onu iyi durumda görmeyebileceginizi söyleselerdi.Bu da bir tecrübe olmustur.Ama o haliyle kalmiyor akilda.Eski canlı haliyle kaliyor.Bir de benim düşüncem hicbir kayınbaba (bu en sevilen ve en iyisi de olsa) baba kadar acıtmaz acıtamaz.Nitekim de görumceniz yıgılmıs orda dogal olarak.Babanız hayattaysa da Allah ömür versin.
Benim öz babam beni çok sever ama koruyucu bir baba olamadi bu onun suçu değil yapı itibariyle böyle bir adam onu cok severim o ayrı mesele...

Kayinbabam yeri geldi beni kendi ailesinden bile korudu arkamda durdu.bende onun kiziydim oda benim babamdı pek bir fark yoktu.elbette aramızda anlaşmazlık oldu değil olmadı.ama o bana kötü bir söz söylemedi hiç aksine bir baba gibi yarın utanacagin laflar etme derdi bana....doğru söylüyor ben kv gorumceler için beni bukadar koruyup kollayan bir adamida uzdugum için şuan kendimden utanıyorum.keske insan zamanı geriye çevirebilirse onu hiç uzmezdim kv gorumcelerin yaptıkları için.nur içinde uyusun benim hakkım ona helal

Kayınbabamin durumundan bahsetmiştim vefat etti (mekanı cennet olsun) olay pazar gecesi başladı bugün gömdük. eşim korona dedi görümcem korona değil olsa bilirdik dedi zaten akciğer kanseri en ufak soğuk algınlığında bile çok etkilenir (birde bunun kavgasını yaptılar) herkes maskeyle katıldı.nekadar güvenilir bilmem ama orda olmam gerekiyordu.aileme kadar herkes gitmiş benimde gitmem gerekiyordu bunca yıl hatırına ve hernekadar ara sıra atismamiz olsada (ufak şeyler) birgün kalbimi kırmadı beni üzecek bir lafta bulunmadı orda olmam gerekiyordu..ağlayanlar feryat edenler bilirsiniz bir cenaze kalkınca neler yaşanır.kendi öz babam olsa bukadar ağlardim bukadar üzülürdüm.bunun yazarken bile gözyaşım durmuyor ( ama alışacağız insan nelere alismazki) şuan eşim orda ben oğlumla eve döndüm bukadar dayanabildik daha sonra tekrar gideceğim.cenaze geldi kapı önüne (dağ gibi adam deriz ya öyle biriydi kp) bu haldemi eve gelecektin diye iç geçirdim. mezarlığa geldik kaynanam gitti yüzünü açtı ağladı ağladı sarıldı öptü.(zaten dünden beri perişan halde) sonra o çıkti görümcem girdi bende arkasından girdim hayatımda ceset görmemiş ben.nasil bunu yaptım hala inanamıyorum.(eşim zaten gomulene kadar yanındaydı agliyip duruyordu. Görümcem yüzünü gördü ben gördüm (çok korktunctu o dağ gibi adam nasıl bu hale geldi. Gözünun yeşili pörtlemis ağzı açıkta kalmıştı. Ben onun şokunu yaşarken görümcem pat diye ayak dibine düştü.kafasini çok fena yere çarpti sonra eşim kucaklayıp dışarı çıkardı Su falan kolanya döktüler.kendine gelir gelmez hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı.o sahne ömrüm boyunca aklımdan gitmez.hele kayinbabami o halde gormem çok kötü oldu hepimiz için hepimiz için çok çok kötü oldu.keske onu görmeseydik enazindan iyi hali kalırdi hep aklımızda şimdi ise ölmüş hali kalacak. Baya içim dolu kızlar konuşmak istedim
Yaptığınız şey hassasliklardan ziyade cok ayıp ölmüş birinin fiziki özelliklerini konuşmak herkesin girdiği okuduğu yere açık açık yazmak hangi mantiginiza sığdırdınizda birde konu açtınız gerçekten Allah akıl fikir versin boyle şeyler anlatılmaz hiç mi öğrenemediniz de yazdınız hayretler içinde okudum sonunda ne gelecek diye dolmuş hanımefendi

Yaptığınız şey hassasliklardan ziyade cok ayıp ölmüş birinin fiziki özelliklerini konuşmak herkesin girdiği okuduğu yere açık açık yazmak hangi mantiginiza sığdırdınizda birde konu açtınız gerçekten Allah akıl fikir versin boyle şeyler anlatılmaz hiç mi öğrenemediniz de yazdınız hayretler içinde okudum sonunda ne gelecek diye dolmuş hanımefendi
Sen bir defol git sene burdan.sana hiçmi ogretmediler insanlarin yasi varken sözlerine davranışlarına dikkat etmeyi.gelmis burda bana nutuk veriyor.git başkalarına nutuk var hadi buraya yazma

İnna Lillâhi ve İnna İleyhi Raciûn

Başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin🤲

Basiniz sagolsun bende birkac gun once 13 yasinda yeğenimi kaybettim cok sarsıcı bi ölum oldu ailecek zor günlerdeyiz cok ozel bir çocuktu bende normalde cok korkarım ama yıkandıktan sonra girdim yanina yuzu bembeyaz pamuk gibi uyuyordu sanki Yavrum benim
Ben kendime ders çıkardım inanan bi insanim hepimiz öleceğiz ne zaman oraya yatacağımız belli değil o yüzden ona göre yasamaliyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X