Hasta kabulde calisma

Torpıl Torpıl Torpıl ! Yok öyke diploması öncelık olan falan arkadaslarla. Tıbbı sekreterlığın lıse ve önlısansta bolumlerı vardır. Halk eğitimle bazen 8 hafta bazen daha kısa veya uzun surelerde bu sertıfıkayı alabılıyosun. Devlet hastanelerınde taşeron olarak calıstırıyolar. Ben kendım sağlık teknısyenıyım okulu okuken boş durmıyalım dıye gitmiştim bu tıbbı sekrtrlık kursuna. Yazık yanı uyduruktan konu işlemiştik.
Birazdan özel hast iş başvurusuna gıdecem hem diplomamı hemde o belgeyı goturucem yanımda. İnsanlar yıllarca okuyo bu bolumleri. Sağlık bakanlığının artık bu konularda net tavırlar sergılemesı gerekıyo emeklere yazık !

Kızlar ben artık çalışmak istiyorum hastanede falan hasta kabulde çalışmak istiyorum.. bunun için sertifika gerekliymis en az ilk okul mezunu olmak gerekiomus bu sertifikayı almak için. Ben açıktan lise okuyorum. Bu sertifika ise yararmi sizce hemen iş bulabilirmiyim
Ben yeğenime düşünüyorum da partiden torpil gerekiyormuş.Sertifika al dursun müracaat et.Ama zor..Yeğenim bilgisayar programcılığını bitirdi bir de düşün.Parti:KK43:Yani o hastanede çalışıyorum bir de.

Biz nerden bilelim is bulabilecekmisiniz benim gittigim hastanelerde 100 hasta kabul vardir sizin yasadiginiz yerde 100 personel bile yoktur.
Sizin diksiyonunuz kisisel bakiminiz yasadiginiz cevredeki is olanaklari nedir biz bilmiyoruz.
Diksiyonunun bozuk olduğu yazmasından belli değil mi? " alım diyorum" " yaramicaksa uğraşmim " gibi.

Ama küçük poliklinikler alır bence.Özel hastanelerde de şans var.Oralara başvur.Devlete ait hastanelerde çok zor.

Of ne alaka kızlar ya kızın diksiyonuna saldırmıssınız hemen

Egitimde ilk yardım veriliyor mu mesela? Iletisim bilgisi, tıbbi terimler, ingilizce? Bunları da ogrenip aldıysanız o sertifikayi tebrikler.
Yo ben almadim ben suan baska bir sertifika icin gidiyorum ama sinifimda bi kiz var bu sertifikayi alan, kiz zaten ingilizce biliyormus daha oncesinden ve dediginiz gibi ilk yardim tibbi terimler vs öğrenmişler, hatta sinifimizda tip okuyan bi öğrenci daha var o terimler hakkinda bir sürü soru sordu ve kiz hepsini cevapladi. Yani bu egitimlerin ici boş değil gercekten, aldiklari sertifika kagit parcasindan ibaret olmuyor bunu demek istiyorum ben.

Liseyi bitirdiğinde ve bu sertifikayı aldığında özel hastanelere başvurabilirsin bence..
Üni de bölümü vardır lakin sertifika imkanı varsa insanlar kullanır tabi..

Benim üniversite mezunu arkadaşım bile o tür işler için torpil bekliyo şuanda. Senin biraz zor gibi, ama bilemeyiz tabi

Tıbbi sekreterlik ve dokümentasyon bölümleri var. Ve evet sağlık alanında çalışmak için eğitim alıyorlar.
Buna özel bi ön lisans bölümü oldugunu bilmiyordum ama sertifika almak icin gidilen eğitimler de kötü eğitimler değil, insanlar öyle bir konusuyor ki sanki eğitim adina hicbir sey almadan hicbirsey öğrenmeden sertifika veriliyormus bununla da işe alınıyorlarmış gibi. Tabii gidilen yere göre öğretmene göre degisiklik gösterebilir bu durum.

Sizi almazlar ben burdan belirteyim ugrasmayin cunku yardim amacli mesaji bile dalga gecmek amacli algiliyorsunuz okudugunu anlamak onemli.
hastanedeki hastalara ya da üstlerine burdaki gibi konusamaz konusursa da ikincisi olmaz hele orda da bi lakayt lakayt dalgaya alsin karsidakini hazır hastanede iken bi yerlerinden kan alirlar.

Buna özel bi ön lisans bölümü oldugunu bilmiyordum ama sertifika almak icin gidilen eğitimler de kötü eğitimler değil, insanlar öyle bir konusuyor ki sanki eğitim adina hicbir sey almadan hicbirsey öğrenmeden sertifika veriliyormus bununla da işe alınıyorlarmış gibi. Tabii gidilen yere göre öğretmene göre degisiklik gösterebilir bu durum.
O bölümlerde okuyanlar pek o gözle bakmıyorlar işte. Zaten öyle deli gibi de tıbbi sekreter alan hastane yok şu anda, en azından benim yaşadığım yerde yok.

hastanedeki hastalara ya da üstlerine burdaki gibi konusamaz konusursa da ikincisi olmaz hele orda da bi lakayt lakayt dalgaya alsin karsidakini hazır hastanede iken bi yerlerinden kan alirlar.
Ben hastanede bir süre çalıştım. Zor bir ortam, stresin, tansiyonun ne zaman yükseleceği hiç belli olmaz.
Oraya zaten kendinden memnun, mutlu insanlar gelmiyor. Herkesin bir sıkıntısı var ve en ufak uygunsuz davranış felakete götürebilir durumu.
Hiç unutmam güzel bir cumartesi sabahı işe gittim, yarım gün falan keyfim yerinde. Aynı sabah ölüm belgesi düzenledik, ailesi ortalığı yıkıyordu. Ve bu durum, karmaşa hali hiç bitmez orada.
Bu gibi ortamlarda çalışacak insanlar metanetli, iletişim becerisi yüksek kişiler olmalı.

Ben hastanede bir süre çalıştım. Zor bir ortam, stresin, tansiyonun ne zaman yükseleceği hiç belli olmaz.
Oraya zaten kendinden memnun, mutlu insanlar gelmiyor. Herkesin bir sıkıntısı var ve en ufak uygunsuz davranış felakete götürebilir durumu.
Hiç unutmam güzel bir cumartesi sabahı işe gittim, yarım gün falan keyfim yerinde. Aynı sabah ölüm belgesi düzenledik, ailesi ortalığı yıkıyordu. Ve bu durum, karmaşa hali hiç bitmez orada.
Bu gibi ortamlarda çalışacak insanlar metanetli, iletişim becerisi yüksek kişiler olmalı.
Öyle olsan da zor ya...Stres çok..Dışına vermesen içine gidiyor..İş resmen mutsuz ediyor seni..İş dışında daha iyiyim şahsen .Mesleğimde titizim ama yine de böyle.Sadece hizmet verilen kesim de değil mesele.İnan onlar vız geliyor tırıs gidiypr diğerinin yanında.Rekabet çok.Mobbing çok.Zaten dikkat gerektiren bir meslek o da vız tırıs hadi ama daha stressiz rekabetsiz ortamda.Bunların hepsi birleşiyor.Sıraya kpyarsam 1-iş arladaşları-idare2-mesleğin çok dikkat ve kafa rahatlı gerektirmesi 3-Ama streste bunun zorluluğu 4-Hasta yakınları
Hasta kabul tabi işleri daha stresi az bize göre Tavsiyedir.

Ben de bi keresinde sıra beklerken sahit olmustum. Tamamen doktordan kaynaklanan bi sıkıntı olmasina ragmen hasta yakinlari hasta kayittaki kiza bagirip cagirdilar. Kiz bi sey söylese işinden olacagini bildigi icin bi sey de diyemedi. Boyle durumlara hazirlikli olanlar calismali bence bu bolumde.

istanbulda mı oturuyorsun
istanbuldaysan, evet girebilirsin
kariyer.net ve diğer tüm iş arama sitelerinde HASTA DANIŞMANI ve HASTA KABUL GÖREVLİSİ ilanı çok var.
Fakat baştan söyliyim bu görevi yapmış biri olarak; gece nöbetleri de olabiliyor.
Ben çalıştığım hastanede 8-10 çalışmıştım fakat hastaneden hastaneye değişiyor.
Burda isim verebiliyor muyum bilmiyorum ama verebiliyorsam; Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi cumartesi öğlene kadar ve vardiyalı çalışıyor
İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hek Fakültesinde işe başladığın zaman tüm diş tedavileri çalışana ücretsiz
estetikler ;&50 indirimli
üstelik birinci derece akraba ve tanıdıklara özel indirimler
ay dur reklam yapmış gibi oldum, neyse hakkında hayırlısı
bikaç bilgim var bu konuda yardımcı olabilirim merak ettiğin varsa.
istanbulda mı oturuyorsun
istanbuldaysan, evet girebilirsin
kariyer.net ve diğer tüm iş arama sitelerinde HASTA DANIŞMANI ve HASTA KABUL GÖREVLİSİ ilanı çok var.
Fakat baştan söyliyim bu görevi yapmış biri olarak; gece nöbetleri de olabiliyor.
Ben çalıştığım hastanede 8-10 çalışmıştım fakat hastaneden hastaneye değişiyor.
Burda isim verebiliyor muyum bilmiyorum ama verebiliyorsam; Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi cumartesi öğlene kadar ve vardiyalı çalışıyor
İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hek Fakültesinde işe başladığın zaman tüm diş tedavileri çalışana ücretsiz
estetikler ;&50 indirimli
üstelik birinci derece akraba ve tanıdıklara özel indirimler
ay dur reklam yapmış gibi oldum, neyse hakkında hayırlısı
bikaç bilgim var bu konuda yardımcı olabilirim merak ettiğin varsa.
Hasta kabulde calismissiniz gorevleriniz nelerdi zor muydu neler yapiyordunuz bilgi verir misiniz roca etsem

X