Hastalık Hastası oldum

Meryem_3334

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2024
47
7
24
Arkadaşlar ben 25 yaşında 7 aylık evli bir kadınım .Hersey üniversitede hemsırelık okumamla başladı hocanın anlattığı her hastalığı kendimde bulmaya başladım .Kasıgımda koltuk altımda ve boynumda lenflerimi o zaman farkettım büyüklerdi başladı hıkayem kanser korkusu sarıyordu hem meslegımı yapıp hem bunlarla uğraşmak çok yıprattı bıyopsı alındı hematolojı gördü bırsey çıkmadı enfeksyon kaynaklı kuculememıs denıldı degerlerım gayet ıyı enfeksiyon bile yok .Sonrasında sürekli kendımı dinlemeye başladım hastaneye gelen hastaların belırtılerını bile yüzümde çıksa cilt kanserı dedım kendime dilim beyaz olsa dil kanserı sonra ıkı bacağımdan yırtıktan amelıyat oldum apandisit patladı bu kadar strese ıyı dayandı 6 yıldır lenf bezelerim hala temiz ve takipte ama ben gece az terlesem hemen kötüye yorup kan veriyorum bu süreçte meslegımı değiştirdim 2 yıl psıkıyatrıye gıttım ama ilaçları bıraktım yıne aynı nolur yardım edin izzet güllüyü takıp edıyorum ama hıcbırsey fayda etmıyor evlılıgımı etkılıyor Esım sıkıldı artık sürekli Internet’ten farklı hastalık buluyorum hayatı kaçırıyorum nolur yardım edin

Arkadaşlar biliyorum hepımız hastalığa engele herseye adayız ama sürekli ıcımde kötü düşünce en kötüsünü düşünüyorum kırmızı benden kansere dünden berı de dilimde beyaz tabaka var ona taktım yanı böyle nasıl yaşanılır yokmu yol gösterecek Bırı

O izzet güllüyü bırakın lütfen ya takıntılı adam takmış duyguları umursamayın da bilmem ne. Bakın kaygınız yüksek, bana psikologum kaygının bir kısmının geçmişe bir kısmının bugüne ait olduğunu söylemişti. Hayatınız yolunda gözükse bile demek ki sizi kaygıya sokacak birşeyler var. Terapi almanız lazım. Alamıyorsanız iyi hissetmek diye bir kanal var youtube da onu takip edebilirsiniz. Hayatı yeniden keşfet kitabı var onu alabilirsiniz. Tülay kök, bir aile meselesi bunlarda güzel kanallardır.

Mesela benim kaygım biraz fazla artık yatağa yatınca bu gece öleceğimi düşünürüm ama bu durumun artık farkında olduğun için nelerin beni etkilediğini düşünür ona göre hayatımda düzenlemeler yapardım. Eskiden bu düşünce beni çok yıpratırdı şimdi üzerinde durmuyorum bile

Düşünceleriniz için çok teşekkür ederim hepsi hemsırelıge başladığım zaman oldu ve Internet’ten araştırma yapmakta .Cok şükür işim güzel eşim dünyalar iyisi ailem yanımda yanı maddi anlamda sorunumuz yok sadece hamılelık düşündüğümüz ıcın esım psıkıyatrı terapı olaylarını istemiyor dedıgınız kanallara mutlaka bakacağım gerçekten kaygılıyım çok

Çocuktan sonra sorumluluklar, kaygılar çok artıyor. Yaşınızda daha çok genç, abla tavsiyesi olarak görürseniz eğer tedaviniz ilaçla yapılacaksa onu yaptıktan sonra çocuk planlayın. İlaç olmuyorsa psikologa mutlaka gidin

Anksiyeteniz var mı
Hemde yüksek derecede sureklı vücudumu kontrol ediyorum en küçük degısıklıkde Internet’ten hastalık bakıp teshıs koyar oldum doktorlardan da tatmin olmuyorum doktor mesela diyor bu lenf bezelerın bırsey olsa 4-5 yıldır seni yaşatmazdı ben hala kötüye döner diye korkuyla yaşıyorum

Çocuktan sonra sorumluluklar, kaygılar çok artıyor. Yaşınızda daha çok genç, abla tavsiyesi olarak görürseniz eğer tedaviniz ilaçla yapılacaksa onu yaptıktan sonra çocuk planlayın. İlaç olmuyorsa psikologa mutlaka gidin
Belkı çocuğumla ılgılenırsem kafam dağılır bu stresle çocuğum da olmayacak diye düşünüyorum biraz da yanı odağım çocuk olur bu evet yanlış ama ınanın eşim terapiye karşı

Belkı çocuğumla ılgılenırsem kafam dağılır bu stresle çocuğum da olmayacak diye düşünüyorum biraz da yanı odağım çocuk olur bu evet yanlış ama ınanın eşim terapiye karşı
Niye terapiye karşı? Siz üstelik sağlık çalışanısınız, bilgi vermediniz mi?

Vermez mıyım babası da ruhsal sıkıntılı konduramıyor ilaç kullandım 2 yıl duzenlı ama kullanırken ıyı sonra etkisi gecıyor bırakınca daha kötü oldum
Tamam ama ben ilaç alın demiyorum illa ki psikologa gidin çocuk olunca gerçekten işler daha zorlaşacak

Tamam ama ben ilaç alın demiyorum illa ki psikologa gidin çocuk olunca gerçekten işler daha zorlaşacak
Götürmüyor .yanı sonuçta kazançlarımızı ev için vs harcıyoruz ondan gizli de gidemem şu an bılıyorsunuz bu devirde psıkolog fiyatları ateş pahası önce ona da gıttım 7-8 ay terapı aldım bıraktığım an hersey basa dönüyor

Götürmüyor .yanı sonuçta kazançlarımızı ev için vs harcıyoruz ondan gizli de gidemem şu an bılıyorsunuz bu devirde psıkolog fiyatları ateş pahası önce ona da gıttım 7-8 ay terapı aldım bıraktığım an hersey basa dönüyor
Ama bakın siz eşiniz sanki sizin veliniz gibi götürmüyor diyorsunuz. Bu bile anksiyete sebebi. Başkalarının sizin hayatınız üzerinde karar verme hakkı yoktur. Eşler danışır sadece. Neyse gidemiyorsanız iyi hissetmek kanalında var , tülay kök ün kanalında abone olunca mavi odada Şemalar var. Onun üzerinde durun. Bu adreste iyi hissetmek kanalındaki psikiyatristin web sitesi. Bu da kendine yardım robotu en azından şemalarınızı bulabilirsiniz . Psybot - Kendine yardım robotu!

Ama bakın siz eşiniz sanki sizin veliniz gibi götürmüyor diyorsunuz. Bu bile anksiyete sebebi. Başkalarının sizin hayatınız üzerinde karar verme hakkı yoktur. Eşler danışır sadece. Neyse gidemiyorsanız iyi hissetmek kanalında var , tülay kök ün kanalında abone olunca mavi odada Şemalar var. Onun üzerinde durun. Bu adreste iyi hissetmek kanalındaki psikiyatristin web sitesi. Bu da kendine yardım robotu en azından şemalarınızı bulabilirsiniz . Psybot - Kendine yardım robotu!
Çoğu yüksek endıse çıktı tam tahmin ettıgım gıbı .Eşim götürmüyor derken gızlı gıtmeme de danışıp gıtmeme de ne kadar açıklasam sa gönlü razı gelmıyor konuyu açınca abartıyorsun ne var takacak kendinden kötüleri düşün deyıp suratını asıyor konuyu açtırmıyor bile

Çoğu yüksek endıse çıktı tam tahmin ettıgım gıbı .Eşim götürmüyor derken gızlı gıtmeme de danışıp gıtmeme de ne kadar açıklasam sa gönlü razı gelmıyor konuyu açınca abartıyorsun ne var takacak kendinden kötüleri düşün deyıp suratını asıyor konuyu açtırmıyor bile
Yani demek istediğim onu razı etmek zorunda değilsiniz. Evlilik birliğini sarsıcı bir eylem değil yaptığınız kendi ihtiyacınıza göre eyleme geçme. Birde bu psikologa gidemem ile ilgill çözün bakalım o olay ile ilgili hangi şema çıkacak

X