Hastalik mi depresyonmu anlayamadim

Tesekkur ederim bilgiler icin. Anladigim kadariyla bel ve boyun ömurluk, yani pek kurtulamicam.

Tansiyon icin holter demissiniz ama hem acil doktoru hem kendi aile hekimim gerek gormedi galiba, bisey yok olabilir diyip gonderdiler. Burda zaten saglik sistemi sifir. O yuzden ne yapicam bilmiyorum.
Bu arada yurtdisinda oldugunuzu soylemissinix ben de Avrupa ulkesindeyim eger sizde oyleysenz kayroprakti doktorlarinin ozel kliniklerine mutlaka gibin burada hepsi doktor ve oldukça profesyoneller boyun duzlesmesi sebebiyle gece uyandiran agrilarimdan 2 seansta kurtuldum agrim yok artik denge problemimi çözmeye çalışıyorum haftada 2 hala gidiyorum

Kulak ve tansiyon ile ilgili yasadiginiz seyler boynunuzdan kaynakli. Boyun ile ilgili uzman oldum artik gece gunduz bu konu uzerindeyim ben de bu konudan dertiyim. Youtubede 5x boyun fitigi, tansiyon , kulak cinkamasi vs gibi egzersiz basligi olan bir video var onu mutlaka yapmaya baslayin. Boynunuza iyi bakin yastik cok onemli depresyonda degilsiniz bunlarin sebebi omurlar ve boyun sagligi olabilir
Sizde de mi ayni boyundan sorunlar var?
Sizin de boynunuz surekli kutur kutur ediyor mu? Ben artik o kadar biktim ki anlatamam. Agrilardan. Asla gecmiyor, doktor dese gel ameliyat edicem asla dusunmeden olurum. Youtube hemen bakicam ama dedigim gibi o kadar enerjimi sömurdi ki canim hic birsey yapmak istemiyor artik.

Bu arada yurtdisinda oldugunuzu soylemissinix ben de Avrupa ulkesindeyim eger sizde oyleysenz kayroprakti doktorlarinin ozel kliniklerine mutlaka gibin burada hepsi doktor ve oldukça profesyoneller boyun duzlesmesi sebebiyle gece uyandiran agrilarimdan 2 seansta kurtuldum agrim yok artik denge problemimi çözmeye çalışıyorum haftada 2 hala gidiyorum
Olabilir yeterki kurtulayim. Sanki omur boyu boyle kalcakmisim gibi cok kotu. Hangi ulke?

Sizde de mi ayni boyundan sorunlar var?
Sizin de boynunuz surekli kutur kutur ediyor mu? Ben artik o kadar biktim ki anlatamam. Agrilardan. Asla gecmiyor, doktor dese gel ameliyat edicem asla dusunmeden olurum. Youtube hemen bakicam ama dedigim gibi o kadar enerjimi sömurdi ki canim hic birsey yapmak istemiyor artik.
Evet yururke bile ses geliyor benim boyun duzlesmem ve omurlarimda kaymalar var . O videoyu tam sekilde sakince sabirla yapin farki goreceksiniz sabah aksam yapiyorum . Almanyadayim

Evet yururke bile ses geliyor benim boyun duzlesmem ve omurlarimda kaymalar var . O videoyu tam sekilde sakince sabirla yapin farki goreceksiniz sabah aksam yapiyorum . Almanyadayim
Galiba benimde duzlesme var. Burda ki, 3 farkli doktora gittm 3u de kemik erimesi ve kireclenme dedi. Ama boyun duzlesmesi olduguna eminim. Cok berbat birsey. Sabah videoyu tamamen bakarak yapmaya caliscam insallah faydali olur.

Bu arada haftada 5 yuzmeye gidin mutlaka boyun icin farki gorursunuz .
Hayat boyu spor yapmak zorundayiz pilates vs gibi .
Benim kayropraktik doktorunda tesavim bittikten sonra fizik tedavisi baslayacak sonrasinda pilates vs. Sizde mutlaka arastirin bu dedigim bolum doktorunu avr ulkelerinde cok yaygin her yerde var klinikleri
Galiba benimde duzlesme var. Burda ki, 3 farkli doktora gittm 3u de kemik erimesi ve kireclenme dedi. Ama boyun duzlesmesi olduguna eminim. Cok berbat birsey. Sabah videoyu tamamen bakarak yapmaya caliscam insallah faydali olur.

Bu arada haftada 5 yuzmeye gidin mutlaka boyun icin farki gorursunuz .
Hayat boyu spor yapmak zorundayiz pilates vs gibi .
Benim kayropraktik doktorunda tesavim bittikten sonra fizik tedavisi baslayacak sonrasinda pilates vs. Sizde mutlaka arastirin bu dedigim bolum doktorunu avr ulkelerinde cok yaygin her yerde var klinikleri
Evet yuzme bende arastirdim gordum. Gitsem iyi olacak hem spor amacli, cnku spor salonuna gidemiyorum belimdeki fitik yuzunden. Bu kayropraktijk dediginiz sey nasil bisey? Boyle boynunu alip cevirip kütletiyorlar videolar goruyorum oyle bisey mi?

Evet yuzme bende arastirdim gordum. Gitsem iyi olacak hem spor amacli, cnku spor salonuna gidemiyorum belimdeki fitik yuzunden. Bu kayropraktijk dediginiz sey nasil bisey? Boyle boynunu alip cevirip kütletiyorlar videolar goruyorum oyle bisey mi?
Evet onu da yapıyorlar aynı zamanda traksiyon ve aletlerle bir çok şey yapıyorlar bana inanılmaz etkisi oldu ağrım zaten o hafta geçti resmen

Kizlar iyi geceler. Konu biraz burada kalsin lutfen belki yardimci olanlar olur. Son 1 yildir ciddi anlamda sagligimi kaybettigimi dusunuyorum. Basimizdan ailecek cok fazla sey gecti, korkulu stressli gunler atlattik ki zaten kucuklugumden beri panik atak hastasiyim. Bunu belirtmek istedim.

1 yildir boyun agrilarim ( mr girdim boyun kireclenmesi ve kemik erimesi var dediler). Belimde fitik cikti.

Simdi de nedensizce tansiyonum firliyor birden 17 oluyor 5 dk geciyor aradan ve hemen dusuyor. Kan da birsey cikmadi sonuclar iyidi.

3 gundur siddetli boyun agrim var, 1 yildir var zaten gerci, surekli sag sol yaptigimda surekli kütler durmaksizin. Ama 3 gundur siddetlendi.
Ayni zamanda 3 gundur de kulagimda bir ses biiiip diye asla gitmiyor. Suan bile uyuyamiyorum sesten. Sabaha karsi uyuyorum. Bu kulaktaki ses icin hangi doktora gitmem gerekiyor bilmiyorum.
Korkuyorum da zaten.

Gerci kulagimda ki ses olmasa da uyuyamiyorum cunku uyku apnesi teshisi konuldu. Yatakta surekli nefes nefese kaliyorum. Bademciklerim alinmasi lazim.

Oyle iste. Ne yapcam ben kafayi yemeden nasil dayancam
DAha 30 lu yaslarimdaym.
Eski gunlerime dönecebilecekmiyim?
Merhaba.gecmiş olsun sızı cok iyi anlıyorum. Bıze hastalık hastası gıbı muamele edıyorlar ancak kınse durduk yere vücudundaki semptomlara takmaz . Bendede panık atak anksıyete var. Boyun kireclenmesi duzleşme ve fıtık baslangıcı var. Kireclenme kortizonlu iğne ve hapkardan sonra oldu. Ramotolojıye gıttım o da kemik erımesı olabılır dedı kemik ölçümü istedı. Vucudumdaki kemıklerden sesler gelıyor sürekli. Aşırı zayıfladım. Kanda parathormon sevıyenıze bakıldımı? Benım kortızon kullandıgım dönem parathormon sevıyem yukselmişti. Ikı ay once düşmüş sevıyesı ancak endokrin doktoru ıyı bır arastırma ıcın tekrar istedi parathormon ve idrarda kalsıyum sevıyesı onemlı. Kulagımdada çagır çatır sesler var. Guatr için amelıyat sart dedı pazartesı bı suru test yapılcak. Rabbım şifa versın

Kizlar iyi geceler. Konu biraz burada kalsin lutfen belki yardimci olanlar olur. Son 1 yildir ciddi anlamda sagligimi kaybettigimi dusunuyorum. Basimizdan ailecek cok fazla sey gecti, korkulu stressli gunler atlattik ki zaten kucuklugumden beri panik atak hastasiyim. Bunu belirtmek istedim.

1 yildir boyun agrilarim ( mr girdim boyun kireclenmesi ve kemik erimesi var dediler). Belimde fitik cikti.

Simdi de nedensizce tansiyonum firliyor birden 17 oluyor 5 dk geciyor aradan ve hemen dusuyor. Kan da birsey cikmadi sonuclar iyidi.

3 gundur siddetli boyun agrim var, 1 yildir var zaten gerci, surekli sag sol yaptigimda surekli kütler durmaksizin. Ama 3 gundur siddetlendi.
Ayni zamanda 3 gundur de kulagimda bir ses biiiip diye asla gitmiyor. Suan bile uyuyamiyorum sesten. Sabaha karsi uyuyorum. Bu kulaktaki ses icin hangi doktora gitmem gerekiyor bilmiyorum.
Korkuyorum da zaten.

Gerci kulagimda ki ses olmasa da uyuyamiyorum cunku uyku apnesi teshisi konuldu. Yatakta surekli nefes nefese kaliyorum. Bademciklerim alinmasi lazim.

Oyle iste. Ne yapcam ben kafayi yemeden nasil dayancam
DAha 30 lu yaslarimdaym.
Eski gunlerime dönecebilecekmiyim?
Bunlar psikosomatik rahatsızlık,tedavi ve psikiyatristle iyi olursunuz.
Ayrıca yüksek dozda vitamin D ,Magnesium ve Vitamin b grubunu tavsiye ederim.
Maalesef Türkiye'de vitamin d çok düşük dozda veriliyor .

Bence de zaten Turkiyede saglik sistemi daha iyi. Burayi gorseniz daha da hak verirsiniz. Tek sorun Turkiyede ozel hastanelerde sizi hasta olarak degil musteri olarak gormeleri. Bu bir gercek maalesef. Hepsi degil tabikide, benim gordugum diyim. Ve orda benim panik atagim daha da arttirirlar, yok su tetkik yok bu tetkik :)))

Ama agrilara Turkiyemde deniz kum gunes iyi gelebilir evet .
Türkiye ye tedavi icin gel burada iyi ilgileniyorlar her rahatsizligin icin gidersin. Gecmis olsun

X