Hatalı revizyon için dava açsam?(fotoğraflara bakıp yorum yapar mısınız)

Evde oturuyorum boş vaktim de var sizi ve okuyanları biraz aydınlatayım 🥰 doktor ve hasta arasında kurulan sözleşme genelde vekalet sözleşmesidir ancak estetik ameliyatlar, diş ameliyatları eser sözleşmesi kapsamındadır Yargıtay da uzun süredir bu yönde karar veriyor zaten. Nedir eser sözleşmesi ? Yüklenicinin bir eser meydana getirmeyi, iş sahibinin de bunun karşılığında bir bedel ödemeyi üstlendiği sözleşmedir. Burada iş sahibi siz yüklenici de doktor oluyor. İş niteliği itibariyle fen, teknik, bilim ve sanat becerisi gerektiriyor. Yüklenici eseri meydana getirmek iş sahibi de ücreti ödemekle yükümlüdür. Doktor size vadettiği burunu yerine getirmezse bu yükümlülüğü ihlal etmiş sayılır sizin durumunuzda ise bu apaçık ortada. Bu noktada maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz konu sahibi görevli mahkeme tüketici mahkemesidir. Bir de enfeksiyon gibi bir durum var ki bu ceza davasının da konusu olabilir. Malpraktis nedeniyle doktorun sorumluluğu var. Bı da TCK kapsamına girer ki haksız fiil kaynaklı tazminat hakkınız da doğar. Bu arada bunların hiç birini tek başına takip edemezsiniz derhal bir avukatla anlaşın
Avukatla konuştum baya maliyetli olacak görünüyor alacağım para da çok yüksek olmazmış dedi. Dr da yaptığı ameliyat parasını vermeyi teklif etti

Geçmiş olsun öncelikle. Ben hukuk alanından değilim, ama yine de sonuç alırsınız diye düşünüyorum. Sonuçta başka doktorlar da hatalı operasyon olduğunu onaylamış. Belki tarafsız bir doktorun görüşünün alınması falan gündeme gelir mahkemede, en kötü. O zaman da gene siz kazanırsınız diye düşünüyorum. Bir de, hadi kazanamadınız diyelim. Bu kadar üzülüp, eziyet çekip hiçbir şey yapmamaktansa "elimden geleni yaptım en azından" demek daha iyi gelmez mi?
dr ücret iadesi talep etti. Sizce ne yapmalıyım

Avukatla konuştum baya maliyetli olacak görünüyor alacağım para da çok yüksek olmazmış dedi. Dr da yaptığı ameliyat parasını vermeyi teklif etti
Avukat elbette pahalı olacak. İnsanlar 10 bin tl ye dava bakmak için yıllarca hukuk okumuyor. Avukatın gelirinin %44 lük oranı da vergi bu arada. Yani sizden 10 bin tl alsa eline 6 bin civarı bir şey kalıyor ki bir dava en iyi ihtimalle yaklaşık 2 yıl sürüyor. 6 bine kim 2 yıl çalışır bir saç boyamak olmuş 5 bin tl. Avukatın mesleki hatalarına karşılık ağır cezada yargılanma sorumluluğu da var. O nedenle cebinde en az 30 bin lirası olmayan ki en az diyorum avukata gitmesin. Para iadesi alacağınız gibi ekstra olarak ciddi bir miktar da tazminat alırsınız ama sizde o ışığı göremedim ben

iade alacağınız tutar yeni ameliyat tutarınıza yakın olacak mı? Olacak ise eğer dediğim gibi kabul edip burnunuzu yeniden ameliyat ettirin iyi bir doktora
Avukat her türlü iade etmek zorunda konu sahibi üstüne tazminat da alır ki bana sorarsanız en aşağı 70.000 TL. Ama işte insanın biraz hakkını aramaya meyilli olması lazım

Gecen yıl 25e yaptırdıysan burnu bu sene aynı fiyata üstelik bu derece zor bir revizyon ameliyatı yaptırman mumkun değil. En az 2-3 katını istemelisin. Çektiğin acıya duygusal çöküntüye hiç girmiyorum bile.

Anlaşacaksaniz bile yeni ameliyat ücretini Karsilamasini talep edin. Bir eşya vs ayıplı ciktiginda da bu seçenek oluyor. Misli ile değişim, veya misli bedeli gibi bişi deniyordu sanırım. Kusurlu olan siz gibi düşünmeyin. Deriniz kalınsa ameliyat yapmasaydi. Tamirciler bile bunu tamir edemeyiz diyip reddediyor bazı şeyleri. Bu burun adam olmaz diyip reddetseydi

Dava acip acamayacaginizi ya da davanizin sizin istediginiz yonde sonuclanip sonuclanamayacagini saglik hukuku alaninda calismis bir avukata ucreti mukabilinde danismadiginiz surece aynu burun ameliyatinizda yasadiginiz hayal kirikligini yasarsiniz. Tibbi konular iste boyle sakaya gelmedigi gibi hukuki konular da gelmez. Her isin bir ehli var. Suan yapacaginiz sey buraya baslik acmak yerine tibbi malpraktis konusunda uzmanlasmis bir avukat bulmak.

Benim burnum zor bir burun. Doktorla görüşürken bunun bilincindeydim ve doktorla bunu konuşmuştuk. Her ameliyatta olduğu gibi imza attım. Zamanında endoskopi yapılırken bile imza alınıyor zaten. Maddelerde burnun ucunun ortasında oluşacak çöküklükten sorumlu değiliz diye bir madde yoktu :)
Bende burun demedik zaten elbetteki yazmaz. Ama sonrasında oluşacak sorunlar komplikasyonlar konusunda mesuliyeti kabul etmediklerine dair vs madde varsa dava zor.

dr ücret iadesi talep etti. Sizce ne yapmalıyım
Hangisi size daha iyi hissettirecek? Ücret iadesini kabul etmek, sizi tatmin edecek mi? Yoksa bir avukatla konuşup davayı kazanmanız halinde tazminat ya da doktor hakkında bir işlem yapılacak mı, bunları öğrenmek mi daha iyi gelecek? Ben, eğer davayı kazanma ihtimalim yüksekse (ki olmayan hukuk bilgimle kazanırsınız diye düşünüyorum) hukuki yolu tercih ederdim. Ama bütün bu süreci yaşayan, yıpranan sizsiniz. O yüzden size hangisi iyi gelecek, en iyi siz bilirsiniz.

Bende burun demedik zaten elbetteki yazmaz. Ama sonrasında oluşacak sorunlar komplikasyonlar konusunda mesuliyeti kabul etmediklerine dair vs madde varsa dava zor.
Bilerek bir şey söylemiyorum, beyin fırtınası yapıyoruz o yüzden yazmak istedim. Doktorun eğer hatası varsa (sonuçta hanımefendinin gittiği başka doktor operasyonun hatalı olduğunu söylemiş) sorumluluğu kabul etmeme gibi bir lüksü olabilir mi? En başında istediğin sonucu alamama ihtimalin yüksek, ama istiyorsan yapayım deyip imzalatmamış anladığım kadarıyla. Böyle bir durumda, davayı kazanma ihtimali yüksek gibi geliyor bana.

Aynı doktora olmayacağım. Başka doktora olacağım da olmadan davayı açsam mı diye düşündüm
Kesinlikle dava aç ve aynı doktora olma. Bir arkadaşım nefes alamadığı için ameliyat oldu ve doktor kafasına göre estetik de yapmış kızın çok güzel bir burnu varken malesef michael jacksona benzedi nefes de alamıyordu yine, dava açacağını söyleyince hastane revizyon yapmayı teklif etti ve kız dava açmadı. Malesef revizyonu aynı doktor yaptı ve burnu daha da kötü oldu. Anlaşma yaptıkları için dava da açamadı öylece kaldı burnu çok üzülüyor

Doktor deglim ama kesinlikle doktor hatssi olduğuna eminim bence kesinlikle davalik bir mesele bu..
Olmadan mutlaka açın davanizi sakin yanna brakmayin tekrar revzyon olacaksiniz zaten bu yanls ameliyatın cekdiginiz agri odediginiz para bosuna gitmis . Hic bosuna olmasin bedelini odesin bir daha da basaramayacagi ise girmemeyi ogrensin doktor bey

Dava etmeyi geçtim 7 düvele rezil rüsva etmiştim bu doktoru hergun polikiligini basar rezil ederdim çok geçmiş olsun çok üzüldüm bende Haziran 9 da oldum hemde çok uyguna oldum 24 bin şahane yaptı Allah razı olsun doktorum dan sizde hakkınızı çatır çatır alın başkasına yaptırın üzülmeyin yapılır burun

X