Hayal dünyası mı gerçek Dünya mı

İyi geceler herkese,

Bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum. Benim yaşadıklarımı yaşayan var mı ben anormal miyim merak ediyorum.

Konum eşimle ilgili. Eşimle tanıştığımız zaman fikirsel olarak ve hayat beklentisi olarak uyuştuğumuzu düşünüyordum. Evlilikten önce de bu düşüncem sabitti. Evlendikten sonra ise kişiliklerimiz arasındaki fark beni şaşırtmaya başladı.

Ben iflah olmaz bir romantik,hayalperest,ince düşünceli,duygusal bir insanım. Eşim ise tam tersim. Aşırı işkolik, realist, biraz acımasız ve hayal kurmak hiç ona göre değil. Yani onun hayatında boş şeylere hiç yer yok. O sadece çalışmalı, para kazanmalı, kendini geliştirmeli.

Hayata çok farklı bakıyoruz. Ben ona bir filmden, müzikten, manzaradan ne kadar etkilendiğimi anlatırken onun böyle şeylerden hiç etkilenmediğini görüyorum. Yani ilişkimiz aşırı hassas bir insanla hiç hassas olmayan bir insanın ilişkisi.

Şu an çalışmıyorum. Bu yüzden de bazen diyorum ki ben şımarıklık mı ediyorum. Yani o hayat mücadelesinde tek başına. Tabi ki daha sert olacak benim gibi olmayacak. Hayal kurmaya vakti mi var falan filan.

Mesela tatile çıkma planımız vardı. Ben o kadar heyecanlıyım ki. Araştırıyorum neler yaparız ne yeriz şunu mu giysem vs diye. O ise 0 heyecan. Gidicez işte denize girip gelicez modunda.

Birde bazen onu aşırı severken bazen bu tarz olaylardaki bakış açısı yüzünden ondan aşırı derecede soğuyorum. Kendime diyorum ki o beni hiç anlamıyor ne hissettiğimi hiç fark etmiyor.

Sizlere sorum: Erkekler genelde böyle midir? Ben anormalsem nasıl daha vurdumduymaz, nasıl katı, nasıl hissiz olabilirim ? Bu şekilde olmak bana çok acı veriyor. İçime dünyalar kadar umudu, hayali sığdırmaktan çok yoruldum.
Evet erkekler genelde böyle diye düşünüyorum. İlla ki farklı olanlar var.. Mesela bizde eşimle zor bir dönem geçiriyoruz. Benim zorlu hamileliğim, ailemin yanına geçici olarak taşınmamız sebebiyle. Akşam işten geliyor 5 kelime konuşuyor en fazla. Genelde surat asık, eve gidelim annenler neden bizde yaşamıyor neden biz burda kalıyoruz gibi sebeplerle her gün acımasızca triplere giriyor. Alıyor telefonu eline oynuyor benle konuşmak ilgilenmek sohbet etmek yerine. Üstelik ben hamileyim..Yani erkekler acımasız net.
Not: Eskiden böyle değildi daha çok paylaşıyorduk bir şeyleri. Birlikte mutfağa girip yemek yapıyorduk her hafta sonu. Avm ye gidip yürüyüş yapıyor, birbirimize eşlik ediyorduk.. Belki sizinki de geçici bir süreçtir.

sizi heyecanlandiran tatil onu heyecanlandirmaz,

sizin duygusal buldugunuz film ona yavan gelir,

arada sirada boyle farkliliklar iyidir de,

her konuda boyle iseniz o evlilik ikinize guzel gelmez diye dusunuyorum ya.

siz onun size verdikleri ile, esiniz de sizin verdiklerinizle tatmin olmaz.

esimle is hayatindayiz, hic de esiniz gibi iskolik vs vs degiliz, yani calisan herkes oyledir dememek lazim. esiniz kisilik olarak oyle diye kabul etmek lazim.

ancak hic sevgililik doneminiz olmadi mi? 5 yillik da evliymissiniz, hic anlastiginiz karsilikli tatmin oldugunuz bir donem olmadi mi? oldu ise belki su anki durum gecicidir diye de dusunulebilir.

Bende ayni sizin gibiyim, ayniiii. Gezmesini tozmasini eğlenmesini eğlendirmesini cok severim. Güzel anlarin tadini çıkarmasını, güzel anılar biriktirmesini cok severim. Tatili organize etmesini, nerde ne yenilir ne icilir diye plan yapmasini hakeza. Ki bence böyle seyleri kendi başınıza veya arkadaslarinizla da yapabilirsiniz. Yani anın tadını çıkarmak için illa kocaya gerek yok ki. Çıkın kendiniz bir yürüyüş yapın, bi cafe ye oturun, oh mis. Benim eski erkek arkadasimda biraz sizin esiniz kafasindaydi, tabii ben baska sebepten dolayı ayrildim. Ki bence erkeklerin geneli odun. Hic esinize bu konulari actiniz mi, o ne diyor? Hep olmasa da arasira size ayak uydurabilecek kıvamda mi?
Kendi başıma takılmayı ya da başkalarıyla plan yapmayı çok severim. Dediklerinizin hepsini yapıyorum. Yani eşimin başına gidip hadi şunu yapalım hadi şuraya gidelim pek demem. Genelde ben çıkıyorum derim kendim plan yaparım onu darlamam.
Güneşin batışını tek başına veya kız arkadaşlarınla izlemekle sevgilinle izlemek aynı şey olmuyor. Böyle özel anları onunla paylaşmak isterim. Ya da yürüyüş yaparken el ele yürüyen çiftleri görünce diyorum neden yalnızım biz de böyle olabilirdik diye. Kendisiyle paylaştım tabi düşüncelerimi. Bazılarını çocuksu buluyor. Bazıları için ben kendime bile zaman ayırmıyorum başka neye zaman ayırabilirim ki diyor. Bazen bana katıldığı da oluyor. Ama bunun için planı benim yapmam, onun işinin olmaması gerekiyor. Bu da çok nadir rastlanan bir durum :)

sizi heyecanlandiran tatil onu heyecanlandirmaz,

sizin duygusal buldugunuz film ona yavan gelir,

arada sirada boyle farkliliklar iyidir de,

her konuda boyle iseniz o evlilik ikinize guzel gelmez diye dusunuyorum ya.

siz onun size verdikleri ile, esiniz de sizin verdiklerinizle tatmin olmaz.

esimle is hayatindayiz, hic de esiniz gibi iskolik vs vs degiliz, yani calisan herkes oyledir dememek lazim. esiniz kisilik olarak oyle diye kabul etmek lazim.

ancak hic sevgililik doneminiz olmadi mi? 5 yillik da evliymissiniz, hic anlastiginiz karsilikli tatmin oldugunuz bir donem olmadi mi? oldu ise belki su anki durum gecicidir diye de dusunulebilir.
Sevgililik dönemimiz oldu. Farklı şehirlerde olduğumuzdan çok nadir görüşebiliyorduk.
Onun benimle yapmaktan mutlu olduğu şey benim de onunla birlikte oturup çalışmam :) birlikte saatlerce çalışınca aşırı mutlu oluyor. Ya da onun seçtiği savaş, bilimkurgu filmlerini izleyince mutlu oluyor. Sanırım şurada çatışıyoruz o daha evcimen ve stabil bir hayatı tercih ederken ben yeni deneyimler kazanabileceğim bir hayatı tercih ediyorum.

Eşiniz normal olan gibi geldi bana. Ben de yapı itibari ile mesela iş varsa diğer her şeyi ikinci plana atabiliyorum. Kendi işim olduğu için böyle, eskiden çalışmayı bile sevmezdim.
Ama olması gereken sizsiniz. Daha anda kalmayı bilen.
Dengeyi kurun biraz. Biraz sizden biraz ondan. Beş senedir nasıl törpülenmediniz ona şaşırdım sadece.
5 senenin hepsinde birlikte değildik. Bir dönem iş sebebiyle farklı ülkelerde yaşadık. Sonra pandemi geldi zaten hep evdeydik.

Bana siz de eşiniz de çok uç geldiniz. Hayat çiçek böcek değil ama sadece para da değil. Ortası mümkün her erkek eşiniz gibi değil her kadın da siz gibi değil. En büyük yanlışınız bu kadar farklıyken evlenmek olmuş. Bu kadar uç bi karakteri anlamamış olmanıza imkan yok evlenmeden önce. Evlilik herkesi değiştirir daha az romantizme iter belki ama maddesel bi odun yapmaz :) Evlenince değişir sandınız ama elinizde patlamış malesef. Önerim sizin de çalışmaya başlamanız en azından meşgul olunca bu hislere daha az kapılırsınız.
Evlenince değişir sanmadım. Evlenince değişmez sandım :) evlenmeden önce benimle aynı şekilde bir insan gibiydi daha önce de yazmıştım.
Evet çalışırken daha az düşünüyordum.

X