Hayat ne kadar güzel öyle değil mi?

Derdinizi çok naif bir şekilde anlatmışsıniz ,fakat aşırı takmıyormusunuz kafanıza bi sakin olun evet zor bir durum Allah kolaylık versin ama bu tür şeyler olabilir özellikle özel sektörde çalışıyorsanız bazen maaş alamama yada çalıştığınız yerin iflas etmesi şeklinde olaylar oluyor ben 15 sene Özel sektörde çalıştım iki tane çalıştığım yer firma iflas etti bir tanesinden birikmiş maaşımı alamadım digerinde herhangi bir alacağım kalmamıştı sadece işsiz kaldım kısa süre sonra başkabir firmaya geçtim dediğim gibi çok zor bir durum ama bu tür şeyler olabiliyor dünyanın sonu gibi davranmayın üstelik evde iki kişi çalışıyormuş bu sürede eşinizin kazandığı parayla geçirebilirsiniz eşinizle ilgili sıkıntı sadece rahat davranması mı yoksa bu dönemde gereksiz para harcaması mı onu anlayamadım benim eşimde duygusal anlamda çok rahat bir insandır onunda o zaman sabit geliri yoktu ben daha sitresli biriyim yinede siz beni geçmişsiniz sanki şuan ikimizde memuruz benim 6 eşimin 4 senesi memuriyette 40 yaşını geçtikten sonra insan herşeyi bu kadar abartıgı boşuna üzüldügü senelerine çok yanıyor bi sakin olun dünyanın sonu degil hakınızda hayırlısı olsun

Öncelikle teşekkür ederim. Evet aşırı takıyorum.. Sizin gibilerin tecrübelerini dinlemek rahatlatıyor. Ben 7 senedir çalışıyorum. Hep aynı kurumda çalıştım ve aklıma asla böyle bir son gelmemişti, afalladım.. Eşim pek tutumlu değil, bu yüzden tartışıyoruz. Şu dönemde gereksiz harcamalar yapıyor evet. Konuştuk bakalım, umarım derdimi anlamıştır. Duygusal olarak da mutsuzluktan kederden hoşlanmıyor. Ben biraz depresifim bu aralar, gözüne çok batıyor.

Valla gerekirse borç harç para bulun kediyi veterinere götürün. Kendiniz bu şekilde bi sorununuz olunca da doktora gitmeyi erteliyor musunuz merak ediyorum.

Ayrıca evet kaygılarınızı anlıyorum ama puan almışsınız öğretmen ataması illa gelecek. Biraz rahatlayın eşiniz haklı daralıp bunalmakta. Bu kadar kendinizi hasta edecek bir durum yok ortada.

Teşekkür ederim arkadaşım yorumun için. Bugün iyi gibi, öğürmesi durdu, mamasını yedi, malt aldık yedirdik şu an uyuyor. Kötüleşirse Fatihte hayvan hastanesi varmış oraya götüreceğiz. İnşallah bir an önce atama duyurusu gelir, çok teşekkürler.

Değil. Benim için aylardır değil.
Merhaba hanımlar. Geldi mi topyekün gelen, ardı ardına gelen, sevimsiz dertlerimle karşınızdayım. Ben 33 yaşında evli eşiyle ve kedisiyle yaşayan bir kadınım. Eşim freelance çalışıyor. Kah ayda 10 bin kazanıyor, kah hiç kazanamıyor. Dert etmedik bugüne kadar, zira ben öğretmenim, sabit gelirim vardı, güller gibi geçinip gidiyor, tatilimizden yememizden içmemizden geri kalmıyorduk. Lakin günün birinde işler değişti (Mart 2019'da) ve ben maaşımı alamamaya başladım.. Önce %50si yattı, sonra %30'u derken hep içeri girmeye başladım. Bu arada bugünlerde tv'lerde ve sosyal medyada adını çokça duyduğumuz batasıca (batsa tazminat alacam) kurumda çalışıyordum, neyse bunlar bizim yazın maaşımızı hiç ödemediler. Sonra okullar açıldı, yazın ödemedikleri parayı taksit taksit ödediler, ama eylül itibari ile hiç ödeme yapmadan bizi bedava çalıştırdılar. Şimdi haklı olarak neden başka iş aramadığımı soracak olanlar olacaktır, aradım. 2-3 kolejle görüştüm, o anki negatif enerjimin de etkisiyle olumsuz sonuçlandı. Ama ben ne yaptım? Kpss'ye girdim ve harika bir puan aldım. Bu olumlu gelişme cepte. Ama bir türlü atama duyurusu gelmiyor. Benim makus kaderim mi diyeyim ne diyeyim bilemiyorum, her sene kasım'da gelen duyuru gelmedi bir türlü.. Bu arada bende türlü hastalıklar çıktı. Kalbimde ağrılar, panik ataklar... Kafaya çok takıyorum elimde değil. Her neyse ben geçen hafta avukata başvurup haklı fesih yaptım. Kurum hala 3 aylık maaşımızı ödemediği gibi sürekli tarih verip "şu gün şu saatte devir işlemiyle ilgili açıklama yapılacaktır" diyip yapmıyor. Koskoca adamlar yaklaşık 8 bin öğretmen ve binlerce veli ile dalga geçiyor, psikoloji denen bir şey bırakmıyor. Öğretmen arkadaşlara bakıyorum, temizlikçi ablalara bakıyorum, velilerime bakıyorum, derdimi unutup onlara üzülüyorum. Her gece öğrencilerim annelerinden mesaj atıp yalvarıyorlar öğretmenim lütfen dönün diye, çocuklarımı çoook seviyordum, onlara üzülüyorum..
Bu vol 1 idi

Şimdi de eşimden söz edeyim... evet adamın çok güzel yönleri var, evet var. kesinlikle.. ama ama ama.. bir insan gerçekten konya ovası genişliğinde rahat olur mu? sıkıntılı zamanlardan geçiyoruz değil mi ? Birazcık olsun ekonomik davran, yok! şu an eve gelen bir gelir yok. elinde iş yok onun da. hazır para yiyoruz, biliriz ki dağ dayanmaz. ama benim bey sağ olsun aşşşşşşırı rahat. başka bir sorun ise adamın mutsuzluğa alerjisi olması. adam eve gelmek istemiyormuş, sürekli evde pc başında d.koleji twitleri okuyup mutsuz mutsuz dolaşıyormuşum. bu yüzden de kavgalıyız. ve gerçekten her şeyi bırakıp def olup gitmek istiyorum.

Şimdi diğer bir sorunuma geleyim.. ay şuraya kadar okuduysanız hakkınızı helal edin, burdan sonraki kısımda kedi annelerinden akıl istiyorum. Bunlar yetmezmiş gibi benim oğluşum yani kedim 3 gün önce zeytin çekirdeği yuttu, bayılırlar buna, sonra öğürdü ve kustu çekirdeği, hatta eşim eline aldı bak çıkardı rahat ol dedi. ama öyle olmadı işte. bu çocuk günlerdir katı mama yiyemiyor sürekli boğazında bişey kalmış gibi kasılıyor öğürüyor. çok halsiz değil ama oyun oynamıyor, çok mutsuz.sadece yaş mama yiyor. veterinere götüreceğiz ama hem para yok hem de iyice strese girmesinden korkuyorum, çok fazla endişeliyim.
Sadece yazıp içimi dökmek istedim.. Umarım hiç birimizin tırnağına taş değmez. Sevgiler..
hakkında hayırlısı olsun cnm birde o dediğin kolej halen nete iş ilanı veriyor. hem maaş verme hemde ilan vermeye devam et ne saçma. belediyenin veterinerine götürebilirsiniz ücretsiz diye biliyorum bir arayıp sorun

hakkında hayırlısı olsun cnm birde o dediğin kolej halen nete iş ilanı veriyor. hem maaş verme hemde ilan vermeye devam et ne saçma. belediyenin veterinerine götürebilirsiniz ücretsiz diye biliyorum bir arayıp sorun

Hiç sorma arkadaşım ya. Deli oluyorum o ilanları görünce. Benle birlikte 5 zümrem fesih yaptı,tüm ülke çalkalandı hala öğretmen arıyorlar. Hayır bir de bu durumu bile bile gelen öğretmenler var. Delirdiniz mi siz diyoruz, biz kurtulmaya çalışıyoruz, koskoca kurum batar mı diyorlar. Öğretmenleri düşürdükleri hale bak! Millet parasız çalışmaya bile razı.
Fatih hayvan hastanesine götüreceğiz oğlanı da. Bakalım bugün iyi görünüyor. Gözümüz üstünde. Düzelmezse yarın sabahtan götüreceğiz. Çok teşekkürler yorumun için.

Hiç sorma arkadaşım ya. Deli oluyorum o ilanları görünce. Benle birlikte 5 zümrem fesih yaptı,tüm ülke çalkalandı hala öğretmen arıyorlar. Hayır bir de bu durumu bile bile gelen öğretmenler var. Delirdiniz mi siz diyoruz, biz kurtulmaya çalışıyoruz, koskoca kurum batar mı diyorlar. Öğretmenleri düşürdükleri hale bak! Millet parasız çalışmaya bile razı.
Fatih hayvan hastanesine götüreceğiz oğlanı da. Bakalım bugün iyi görünüyor. Gözümüz üstünde. Düzelmezse yarın sabahtan götüreceğiz. Çok teşekkürler yorumun için.
inşallah sadece nazdır onunkisi. ben başka birim için gördüm ilanı muhasebe için cnm birde yazmışlar altına not cumartesi tam zamanlı çalışma diye

Mutsuzluğa alerjisi mi varmış :KK70:
Biz zaten hobi niyetine mutsuz oluyoruz.
Immm çok güzel şey mutsuzluk!

İyi günde herkes iyidir.
Eşin iyiliği, kötü gündeki tavrından belli olur.
Zor bir dönemden geçiyorsunuz.
Bunlar geçer, bak tasarruf yapıyoruz, paramız var.
Uzun süre idare ederiz.
Üzme kendini diye rahatlatması gerekirken, derde dert katması üzücü..

Peki yarınınız şuan için güvende değil.
Eldeki avuçtaki sıfırlandığında ne düşünüyormuş?
Sordunuz mu?

Değil. Benim için aylardır değil.
Merhaba hanımlar. Geldi mi topyekün gelen, ardı ardına gelen, sevimsiz dertlerimle karşınızdayım. Ben 33 yaşında evli eşiyle ve kedisiyle yaşayan bir kadınım. Eşim freelance çalışıyor. Kah ayda 10 bin kazanıyor, kah hiç kazanamıyor. Dert etmedik bugüne kadar, zira ben öğretmenim, sabit gelirim vardı, güller gibi geçinip gidiyor, tatilimizden yememizden içmemizden geri kalmıyorduk. Lakin günün birinde işler değişti (Mart 2019'da) ve ben maaşımı alamamaya başladım.. Önce %50si yattı, sonra %30'u derken hep içeri girmeye başladım. Bu arada bugünlerde tv'lerde ve sosyal medyada adını çokça duyduğumuz batasıca (batsa tazminat alacam) kurumda çalışıyordum, neyse bunlar bizim yazın maaşımızı hiç ödemediler. Sonra okullar açıldı, yazın ödemedikleri parayı taksit taksit ödediler, ama eylül itibari ile hiç ödeme yapmadan bizi bedava çalıştırdılar. Şimdi haklı olarak neden başka iş aramadığımı soracak olanlar olacaktır, aradım. 2-3 kolejle görüştüm, o anki negatif enerjimin de etkisiyle olumsuz sonuçlandı. Ama ben ne yaptım? Kpss'ye girdim ve harika bir puan aldım. Bu olumlu gelişme cepte. Ama bir türlü atama duyurusu gelmiyor. Benim makus kaderim mi diyeyim ne diyeyim bilemiyorum, her sene kasım'da gelen duyuru gelmedi bir türlü.. Bu arada bende türlü hastalıklar çıktı. Kalbimde ağrılar, panik ataklar... Kafaya çok takıyorum elimde değil. Her neyse ben geçen hafta avukata başvurup haklı fesih yaptım. Kurum hala 3 aylık maaşımızı ödemediği gibi sürekli tarih verip "şu gün şu saatte devir işlemiyle ilgili açıklama yapılacaktır" diyip yapmıyor. Koskoca adamlar yaklaşık 8 bin öğretmen ve binlerce veli ile dalga geçiyor, psikoloji denen bir şey bırakmıyor. Öğretmen arkadaşlara bakıyorum, temizlikçi ablalara bakıyorum, velilerime bakıyorum, derdimi unutup onlara üzülüyorum. Her gece öğrencilerim annelerinden mesaj atıp yalvarıyorlar öğretmenim lütfen dönün diye, çocuklarımı çoook seviyordum, onlara üzülüyorum..
Bu vol 1 idi

Şimdi de eşimden söz edeyim... evet adamın çok güzel yönleri var, evet var. kesinlikle.. ama ama ama.. bir insan gerçekten konya ovası genişliğinde rahat olur mu? sıkıntılı zamanlardan geçiyoruz değil mi ? Birazcık olsun ekonomik davran, yok! şu an eve gelen bir gelir yok. elinde iş yok onun da. hazır para yiyoruz, biliriz ki dağ dayanmaz. ama benim bey sağ olsun aşşşşşşırı rahat. başka bir sorun ise adamın mutsuzluğa alerjisi olması. adam eve gelmek istemiyormuş, sürekli evde pc başında d.koleji twitleri okuyup mutsuz mutsuz dolaşıyormuşum. bu yüzden de kavgalıyız. ve gerçekten her şeyi bırakıp def olup gitmek istiyorum.

Şimdi diğer bir sorunuma geleyim.. ay şuraya kadar okuduysanız hakkınızı helal edin, burdan sonraki kısımda kedi annelerinden akıl istiyorum. Bunlar yetmezmiş gibi benim oğluşum yani kedim 3 gün önce zeytin çekirdeği yuttu, bayılırlar buna, sonra öğürdü ve kustu çekirdeği, hatta eşim eline aldı bak çıkardı rahat ol dedi. ama öyle olmadı işte. bu çocuk günlerdir katı mama yiyemiyor sürekli boğazında bişey kalmış gibi kasılıyor öğürüyor. çok halsiz değil ama oyun oynamıyor, çok mutsuz.sadece yaş mama yiyor. veterinere götüreceğiz ama hem para yok hem de iyice strese girmesinden korkuyorum, çok fazla endişeliyim.
Sadece yazıp içimi dökmek istedim.. Umarım hiç birimizin tırnağına taş değmez. Sevgiler..
Böyle gamsız adamlara hep mi sorumluluk sahibi gamlı insanlar düşer ya. Evren dengeliyor sanırım. Yoksa iki gamsız aç kalabilir . Üzülmeyin bu üç hafta önümüzdeki 10 yılın nasıl geçeceğini belirleyecekmiş . Böyle saçmalıklara inanmak istemesem de umutlu olmak ve şükür etmek insanı ferahlatıyor. Bol bol dua edin. Hakkınızda hayırlısı.

Veterinere gitmek için acele etmeyin. Büyük ihtimal kusarken çekirdek boğazını cizmistir. 1 hafta yaş mamayla devam edin. 10 güne düzelme görmezseniz doktora gidersiniz. Diğer konular için dua etmekten başka birsey yapamam ne yazık ki. Allah feraha çıkarsın tez zamanda inşallah.

Mutsuzluğa alerjisi mi varmış :KK70:
Biz zaten hobi niyetine mutsuz oluyoruz.
Immm çok güzel şey mutsuzluk!

İyi günde herkes iyidir.
Eşin iyiliği, kötü gündeki tavrından belli olur.
Zor bir dönemden geçiyorsunuz.
Bunlar geçer, bak tasarruf yapıyoruz, paramız var.
Uzun süre idare ederiz.
Üzme kendini diye rahatlatması gerekirken, derde dert katması üzücü..

Peki yarınınız şuan için güvende değil.
Eldeki avuçtaki sıfırlandığında ne düşünüyormuş?
Sordunuz mu?

Bugün aynısını söyledim "iyi gün dostusun sen" dedim ne alakası var dedi. Aslında hiç yanımda olmuyor değil, sadece o biraz daha realist. Evet durum bu sonuç bu önümüze bakalım üzülmenin anlamı yok diyor ama ben elimde öğrencilerimin fotografları ağlıyorum, aşırı duygusal davrandığımı söylüyor. Ama öğretmenlik başka mesleklere benzemiyor ki.. Benim 7 senem geçti orda, ayrılmak çok zor geldi. Ailem gibiydi iş arkadaşlarım.. O da bu aşırı duygusallığa tahammül edemiyor, kaçıyor evden. Aynı soruyu sürekli soruyorum nasıl olsa düzelecek işler, biraz rahat ol diyor bana. Bakalım arkadaşım, hakkımızda hayırlısı olsun. En olmadı çeker gideriz anamızın babamızın evine atama olana kadar, ne yapalım. Teşekkür ederim yorumun için..

Veterinere gitmek için acele etmeyin. Büyük ihtimal kusarken çekirdek boğazını cizmistir. 1 hafta yaş mamayla devam edin. 10 güne düzelme görmezseniz doktora gidersiniz. Diğer konular için dua etmekten başka birsey yapamam ne yazık ki. Allah feraha çıkarsın tez zamanda inşallah.

Öyle mi dersiniz? Veterinere gidince iyice strese girmesinden de korkuyorum. Su içmiyor kuru mama yemiyor. Kuru mamasını ıslatıyorum biraz da yaş mama karıştırıyorum öyle yiyor onu da kusmuyor. Boğazı acıyor gibi geliyor bana da. Şu an uyuyor gözüm üzerinde. bir kaç gün daha bekleyelim o halde. Çok sağ olasın arkadaşım Allah hepimize ferahlık versin.

Bugün aynısını söyledim "iyi gün dostusun sen" dedim ne alakası var dedi. Aslında hiç yanımda olmuyor değil, sadece o biraz daha realist. Evet durum bu sonuç bu önümüze bakalım üzülmenin anlamı yok diyor ama ben elimde öğrencilerimin fotografları ağlıyorum, aşırı duygusal davrandığımı söylüyor. Ama öğretmenlik başka mesleklere benzemiyor ki.. Benim 7 senem geçti orda, ayrılmak çok zor geldi. Ailem gibiydi iş arkadaşlarım.. O da bu aşırı duygusallığa tahammül edemiyor, kaçıyor evden. Aynı soruyu sürekli soruyorum nasıl olsa düzelecek işler, biraz rahat ol diyor bana. Bakalım arkadaşım, hakkımızda hayırlısı olsun. En olmadı çeker gideriz anamızın babamızın evine atama olana kadar, ne yapalım. Teşekkür ederim yorumun için..

Gün doğmadan neler doğar.
Güzel bir puan elinde beklemen umut verici.
Öğretmenlik tabi duygusal olunan bir meslek.
Elimizde değil gereğinden fazla hayatımızın parçası haline getiriyoruz.
Ben bunu kabul ediyorum .
Erkeklere göre değil bu durum aslında onu da anlıyorum.
Umarım çabucak güzel gelişmeler olur.
Kafana çok da takma.
Taktıkça çıkmazda hissediyor insan..

Böyle gamsız adamlara hep mi sorumluluk sahibi gamlı insanlar düşer ya. Evren dengeliyor sanırım. Yoksa iki gamsız aç kalabilir . Üzülmeyin bu üç hafta önümüzdeki 10 yılın nasıl geçeceğini belirleyecekmiş . Böyle saçmalıklara inanmak istemesem de umutlu olmak ve şükür etmek insanı ferahlatıyor. Bol bol dua edin. Hakkınızda hayırlısı.
Ohooo ben onun gibi olsam acımızdan ölürdük. O kadar gamsız ki para konusunda. Diyelim bi iş yaptı ve eline 15 bin para geçti, hemen başlar aşkım ne yapsak ki, nereye gitsek ki, sana ne alsak ki.. İlle o para harcanacak. Birikim nedir yatırım nedir bilmez(di) neyse ki laf dinliyor birazcık da olsa. Ben tüm parasını alıyorum elinden birikim yapıyorum. Gene hiçbir şeyden geri kalmıyoruz, ben de illa birikim yapalım her şeyden kısalım kafasında değilim. Dozunda olduğu müddetçe anı yaşayalım, gezelim, farklı yerleri görelim isterim. Ama şimdi durumlar değişti, hayat şeklimizi de ona göre uyarlamamız gerekmez mi ? O hala ayda 10 bin kazanıyormuşuz gibi davranıyor. 4-5 gündür bi kavga halindeydik bakalım bugün beni anladığını düşünüyorum.
Bu üç hafta içinde de inşallah güzel şeyler olur, ben inanırım böyle şeylere.. Çok sağ olun yorumunuz için. Sevgiler.

Sizin evde roller degismis biraz. Evin erkegi olan siz olmussunuz. Bunun da biraz sebeni esinizin isinin duzenli olmayinca sizin maasiniza guvenmesi olmus. Sanirim sorunun en buyuk kaynagi bu. Esinizin sabit bir geliri olsa idi coktaan o is yerinden istifa eder, pincik parayi almaya katlanmazdiniz. Gelecek endisesi tasirken esinizin bu konuda kaygi duymamasi da iyice insanin sinirlerini bozar. Hakli olarak gelecek kaygisi tasiyorsunuz. Bu sure zarfinda esiniz part time islere basvurabilir mi ya da ne biliyim baska birsey yapabilir mi? Butun gun internet basinda vakit gecirmesi de sinur bozucu. En azindan biraz kaygisi olsa caba gosterse siz rahatlayacaksiniz. Rabbim yardim etsin. Tez zamanda sizi bu sıkıntılardan kurtarsin.

Sizin evde roller degismis biraz. Evin erkegi olan siz olmussunuz. Bunun da biraz sebeni esinizin isinin duzenli olmayinca sizin maasiniza guvenmesi olmus. Sanirim sorunun en buyuk kaynagi bu. Esinizin sabit bir geliri olsa idi coktaan o is yerinden istifa eder, pincik parayi almaya katlanmazdiniz. Gelecek endisesi tasirken esinizin bu konuda kaygi duymamasi da iyice insanin sinirlerini bozar. Hakli olarak gelecek kaygisi tasiyorsunuz. Bu sure zarfinda esiniz part time islere basvurabilir mi ya da ne biliyim baska birsey yapabilir mi? Butun gun internet basinda vakit gecirmesi de sinur bozucu. En azindan biraz kaygisi olsa caba gosterse siz rahatlayacaksiniz. Rabbim yardim etsin. Tez zamanda sizi bu sıkıntılardan kurtarsin.

Evet başından beri düzeni böyle oturttuk. Evin idaresi bendeydi hep. O sadece aldığı parayı getirip bana veriyordu. Bana zaten aylardır işten çıkmamı söylüyor, kalbini kırmak istemediğim için "senin tek başına evi geçindirebileceğine güvensem çıkacağım" diyemiyordum, ama beni o kadar iyi tanıyor ki, kafamdan bu düşüncelerin geçtiğini biliyordu, ne kadar çabaladığımı görmüyorsun, elimden bu kadarı geliyor falan diyordu ,onu da anlıyorum, işinde çok iyi ama piyasa berbat halde şu an. Ben biraz salmaya, takmamaya karar verdim :KK14:. Bugüne kadar her ayrıntıyı ben düşündüğüm için kendini geri çekti bu konularda. Kendisi de birazcık kaygılansın madem. Ben evimde oturup yayılacağım bir müddet. Sonrasında atama olana kadar özel ders, etüt merkezi vs bakacağım. Çok çok sağ ol arkadaşım amin inşallah tez zamanda feraha çıkarız..

Siz işinizle ilgili zaten gereken her şeyi yapmışsınız, umarım en kısa sürede hakkınızda hayırlı gelişmeler olur. Eşinizin rahatlığı sinir bozucu, aynı modelden bende de var. çok harcar; eğer aranızda bir kavga sebebi olmayacaksa paranın bir kısmını ayırın, en azından kendinize ait olanın bir kısmını kendi hesabınızda dursun, ya da altın alın vb. Eşler arasında ayrı gayrı olmaz derler doğrudur ama bir tarafın da mantıklı olması gerekiyor dediğiniz gibi hazıra dağ dayanmaz ve hastalık durumu var herşey var, yarın ne olacağımız belli değil bu ülkede çok şükür. Eşinizi de mümkün olduğunca sakince ve tatlı dille uyarın. Kedinizin yuttuğu zeytin çekirdeği çıkmışsa muhtemelen boğazını tahriş etmiştir yutkunmakta zorluk çekiyordur, yoksa hiç yiyemezdi ama yaş mamayı yiyebiliyor yumuşak olduğu için; durum devam ederse, zayıflarsa vs veterinere götürün ama bir kaç güne iyileşeceğini umuyorum.

Eşiniz tabi rahat olur
Erkek gibi evi geçindiriyorsunuz
Sorumluluk almıyor
Biraz sorumluluk verin
Bu evin erkeği sen misin ben miyim derim ben
Herseye tek başıma koşacaksam niye evliyim
Evlilik sadece cinsel hayat değil
Bütün sorumluluklar birlikte paylaşılmalı hatta erkek bir adım ilerde olmalı bana göre
Freelance çalışmak ne ayrıca?
Kurumsal bir firmaya girsin çalışsın
Hiç sevmem bütün gün evde olan adam

X