Hayat ne kadar güzel öyle değil mi?

Allah yardımcınız olsun işiniz yoksa şuan günlük gelir elde edeceğiniz işlere bakın garsonluk gibi. Helal olduktan sonra gocunulacak birşey yok.
Gece olmadan gündüz gelmezmiş. Vardır herşey de bir hayır...

ay dertlerinizi ne tatlı yazmışsınız ❤ İşiniz en yakın zamanda düzeleceğini düşünüyorum bu süre zarfınca takmamaya çalışın evet hazıra dağ dayanmaz ama sonuçta o birikimi de kötü günler için yapıyoruz. Erkeklerin geneli zaten kendi dert tasalarında cehenneme düşmüş gibi davranırlar ama bizim sorunlarımızda abartıyosun olur. kediler biraz nazlı hayvanlar, bi kaç gün sonra rutine bağlar. O hala şoktadır, bi dönem kedi bakmıştım onunda böyle bi sorunu olmuştu sonra düzeldi.

Yazarken tatlı da çekerken pek tatlı değil arkadaşım :bicak: Çook teşekkürler yorumun için, önce kedim iyileşsin de gerisi hallolur inşallah..

Allah yardımcınız olsun işiniz yoksa şuan günlük gelir elde edeceğiniz işlere bakın garsonluk gibi. Helal olduktan sonra gocunulacak birşey yok.
Gece olmadan gündüz gelmezmiş. Vardır herşey de bir hayır...

Sağ ol arkadaşım, Allah darda olan herkese ferahlık versin. Biraz kafamı toparlayayım bi etüt merkezi olur özel ders olur asılacağım dört koldan. Şu an çok yorgun hissediyorum sadece, biraz evde kalıp kafamı dinleyeyim..

Sağ ol arkadaşım, Allah darda olan herkese ferahlık versin. Biraz kafamı toparlayayım bi etüt merkezi olur özel ders olur asılacağım dört koldan. Şu an çok yorgun hissediyorum sadece, biraz evde kalıp kafamı dinleyeyim..
Amin amin.... Kafa yorgunluğu maddi zorluk çok zor çok. Kedinin bile ne yiyecek kumu bitiyor sorumluluğu bile insanı yoruyor kafa olarak. Tez zamanda kurtulursun dardan inşallah ❤️ gece gece senin için dua ettim Allah tekrar yardımcın olsun.

Amin amin.... Kafa yorgunluğu maddi zorluk çok zor çok. Kedinin bile ne yiyecek kumu bitiyor sorumluluğu bile insanı yoruyor kafa olarak. Tez zamanda kurtulursun dardan inşallah ❤ gece gece senin için dua ettim Allah tekrar yardımcın olsun.

Allah razı olsun.. Çok mutlu oldum..

Sağ ol arkadaşım içimi rahatlattın ..
Kuru mamayı ıslatıp verdim şimdi yedi, iki öğürdü ama yuttu ve kusmadı. biraz da iple oynattım. o iyi olsun da başka bişey istemiyorum şu an en büyük derdim onun bu hali.
Sizi çok iyi anlıyorum geçen erkek kedimin göğsünde elime birşeyler geldi netten baktım saçma sapan kötü hastalıklar yazıyordu.Başka foruma resim yükledim ve öğrendim ki erkek kedilerde de meme olurmuş😂Tabi öğrenene kadar neler geçti aklımdan.Allahım hepsini korusun.Boğazı acımış yavrucağın bir kaç güne daha da iyi olur.

Sizi çok iyi anlıyorum geçen erkek kedimin göğsünde elime birşeyler geldi netten baktım saçma sapan kötü hastalıklar yazıyordu.Başka foruma resim yükledim ve öğrendim ki erkek kedilerde de meme olurmuş😂Tabi öğrenene kadar neler geçti aklımdan.Allahım hepsini korusun.Boğazı acımış yavrucağın bir kaç güne daha da iyi olur.

Yaaa yerim ben onların memişlerini, benimki de erkek, koca koca memeleri var eşşeğin :KK68:

Ah ah bende bi zamanlar kolejde ögretmendim..Stresten hasta olmuştum.
Ve hep kolejde çalışan öğretmenlere üzülürüm.
Şükür atandım.sizdr atanacak gibisiniz.
ataninca kolejden sonraki maddi manevi rahatliği gorunce bu günleri gülümseyerek anarsınız

Ah ah bende bi zamanlar kolejde ögretmendim..Stresten hasta olmuştum.
Ve hep kolejde çalışan öğretmenlere üzülürüm.
Şükür atandım.sizdr atanacak gibisiniz.
ataninca kolejden sonraki maddi manevi rahatliği gorunce bu günleri gülümseyerek anarsınız

Çok sevindim sizin adınıza. Kan emici emek sömürücü pislikler.. Gerçekten hasta ettiler bizi.. Hayır bir de gördüğümüz mobbingin haddi hesabı yoktu.. Köle bile sahibinden ekmek görür aş görür, bunlar onlardan beter 5kuruş vermeden aylarca çalıştırdı bizi.. İnşallah atamam olur da kurtulurum..

Değil. Benim için aylardır değil.
Merhaba hanımlar. Geldi mi topyekün gelen, ardı ardına gelen, sevimsiz dertlerimle karşınızdayım. Ben 33 yaşında evli eşiyle ve kedisiyle yaşayan bir kadınım. Eşim freelance çalışıyor. Kah ayda 10 bin kazanıyor, kah hiç kazanamıyor. Dert etmedik bugüne kadar, zira ben öğretmenim, sabit gelirim vardı, güller gibi geçinip gidiyor, tatilimizden yememizden içmemizden geri kalmıyorduk. Lakin günün birinde işler değişti (Mart 2019'da) ve ben maaşımı alamamaya başladım.. Önce %50si yattı, sonra %30'u derken hep içeri girmeye başladım. Bu arada bugünlerde tv'lerde ve sosyal medyada adını çokça duyduğumuz batasıca (batsa tazminat alacam) kurumda çalışıyordum, neyse bunlar bizim yazın maaşımızı hiç ödemediler. Sonra okullar açıldı, yazın ödemedikleri parayı taksit taksit ödediler, ama eylül itibari ile hiç ödeme yapmadan bizi bedava çalıştırdılar. Şimdi haklı olarak neden başka iş aramadığımı soracak olanlar olacaktır, aradım. 2-3 kolejle görüştüm, o anki negatif enerjimin de etkisiyle olumsuz sonuçlandı. Ama ben ne yaptım? Kpss'ye girdim ve harika bir puan aldım. Bu olumlu gelişme cepte. Ama bir türlü atama duyurusu gelmiyor. Benim makus kaderim mi diyeyim ne diyeyim bilemiyorum, her sene kasım'da gelen duyuru gelmedi bir türlü.. Bu arada bende türlü hastalıklar çıktı. Kalbimde ağrılar, panik ataklar... Kafaya çok takıyorum elimde değil. Her neyse ben geçen hafta avukata başvurup haklı fesih yaptım. Kurum hala 3 aylık maaşımızı ödemediği gibi sürekli tarih verip "şu gün şu saatte devir işlemiyle ilgili açıklama yapılacaktır" diyip yapmıyor. Koskoca adamlar yaklaşık 8 bin öğretmen ve binlerce veli ile dalga geçiyor, psikoloji denen bir şey bırakmıyor. Öğretmen arkadaşlara bakıyorum, temizlikçi ablalara bakıyorum, velilerime bakıyorum, derdimi unutup onlara üzülüyorum. Her gece öğrencilerim annelerinden mesaj atıp yalvarıyorlar öğretmenim lütfen dönün diye, çocuklarımı çoook seviyordum, onlara üzülüyorum..
Bu vol 1 idi

Şimdi de eşimden söz edeyim... evet adamın çok güzel yönleri var, evet var. kesinlikle.. ama ama ama.. bir insan gerçekten konya ovası genişliğinde rahat olur mu? sıkıntılı zamanlardan geçiyoruz değil mi ? Birazcık olsun ekonomik davran, yok! şu an eve gelen bir gelir yok. elinde iş yok onun da. hazır para yiyoruz, biliriz ki dağ dayanmaz. ama benim bey sağ olsun aşşşşşşırı rahat. başka bir sorun ise adamın mutsuzluğa alerjisi olması. adam eve gelmek istemiyormuş, sürekli evde pc başında d.koleji twitleri okuyup mutsuz mutsuz dolaşıyormuşum. bu yüzden de kavgalıyız. ve gerçekten her şeyi bırakıp def olup gitmek istiyorum.

Şimdi diğer bir sorunuma geleyim.. ay şuraya kadar okuduysanız hakkınızı helal edin, burdan sonraki kısımda kedi annelerinden akıl istiyorum. Bunlar yetmezmiş gibi benim oğluşum yani kedim 3 gün önce zeytin çekirdeği yuttu, bayılırlar buna, sonra öğürdü ve kustu çekirdeği, hatta eşim eline aldı bak çıkardı rahat ol dedi. ama öyle olmadı işte. bu çocuk günlerdir katı mama yiyemiyor sürekli boğazında bişey kalmış gibi kasılıyor öğürüyor. çok halsiz değil ama oyun oynamıyor, çok mutsuz.sadece yaş mama yiyor. veterinere götüreceğiz ama hem para yok hem de iyice strese girmesinden korkuyorum, çok fazla endişeliyim.
Sadece yazıp içimi dökmek istedim.. Umarım hiç birimizin tırnağına taş değmez. Sevgiler..
O geniş onsanlar gıbı olmak ısterdım

O geniş onsanlar gıbı olmak ısterdım

O kadar kıskanıyorum ki onları ve gerçekten de sırtları yere gelmiyor, bir şekilde öyle ya da böyle mutlu mesut yaşıyorlar. Ben olamıyorum işte, çok kontrolcü ve garanticiyim ki bu törpülemiş halim.

O kadar kıskanıyorum ki onları ve gerçekten de sırtları yere gelmiyor, bir şekilde öyle ya da böyle mutlu mesut yaşıyorlar. Ben olamıyorum işte, çok kontrolcü ve garanticiyim ki bu törpülemiş halim.
Bende oyleyım ce mutsuzum mutlular hep hiç bir seyı dusunmeyenler

Istanbulda iseniz fatih hayvan hastahanesine götürün fiyatları uygun ve ilgililer.geri kalan herşey için zamana bırakın.eşinizde biraz kendi düşünsün siz fazla rahata alıştırmışsınız.

Merhaba hanımlar. Geldi mi topyekün gelen, ardı ardına gelen, sevimsiz dertlerimle karşınızdayım. Ben 33 yaşında evli eşiyle ve kedisiyle yaşayan bir kadınım. Eşim freelance çalışıyor. Kah ayda 10 bin kazanıyor, kah hiç kazanamıyor. Dert etmedik bugüne kadar, zira ben öğretmenim, sabit gelirim vardı, güller gibi geçinip gidiyor, tatilimizden yememizden içmemizden geri kalmıyorduk. Lakin günün birinde işler değişti (Mart 2019'da) ve ben maaşımı alamamaya başladım.. Önce %50si yattı, sonra %30'u derken hep içeri girmeye başladım. Bu arada bugünlerde tv'lerde ve sosyal medyada adını çokça duyduğumuz batasıca (batsa tazminat alacam) kurumda çalışıyordum, neyse bunlar bizim yazın maaşımızı hiç ödemediler. Sonra okullar açıldı, yazın ödemedikleri parayı taksit taksit ödediler, ama eylül itibari ile hiç ödeme yapmadan bizi bedava çalıştırdılar. Şimdi haklı olarak neden başka iş aramadığımı soracak olanlar olacaktır, aradım. 2-3 kolejle görüştüm, o anki negatif enerjimin de etkisiyle olumsuz sonuçlandı. Ama ben ne yaptım? Kpss'ye girdim ve harika bir puan aldım. Bu olumlu gelişme cepte. Ama bir türlü atama duyurusu gelmiyor. Benim makus kaderim mi diyeyim ne diyeyim bilemiyorum, her sene kasım'da gelen duyuru gelmedi bir türlü.. Bu arada bende türlü hastalıklar çıktı. Kalbimde ağrılar, panik ataklar... Kafaya çok takıyorum elimde değil. Her neyse ben geçen hafta avukata başvurup haklı fesih yaptım. Kurum hala 3 aylık maaşımızı ödemediği gibi sürekli tarih verip "şu gün şu saatte devir işlemiyle ilgili açıklama yapılacaktır" diyip yapmıyor. Koskoca adamlar yaklaşık 8 bin öğretmen ve binlerce veli ile dalga geçiyor, psikoloji denen bir şey bırakmıyor. Öğretmen arkadaşlara bakıyorum, temizlikçi ablalara bakıyorum, velilerime bakıyorum, derdimi unutup onlara üzülüyorum. Her gece öğrencilerim annelerinden mesaj atıp yalvarıyorlar öğretmenim lütfen dönün diye, çocuklarımı çoook seviyordum, onlara üzülüyorum..
Bu vol 1 idi

Şimdi de eşimden söz edeyim... evet adamın çok güzel yönleri var, evet var. kesinlikle.. ama ama ama.. bir insan gerçekten konya ovası genişliğinde rahat olur mu? sıkıntılı zamanlardan geçiyoruz değil mi ? Birazcık olsun ekonomik davran, yok! şu an eve gelen bir gelir yok. elinde iş yok onun da. hazır para yiyoruz, biliriz ki dağ dayanmaz. ama benim bey sağ olsun aşşşşşşırı rahat. başka bir sorun ise adamın mutsuzluğa alerjisi olması. adam eve gelmek istemiyormuş, sürekli evde pc başında d.koleji twitleri okuyup mutsuz mutsuz dolaşıyormuşum. bu yüzden de kavgalıyız. ve gerçekten her şeyi bırakıp def olup gitmek istiyorum.

Şimdi diğer bir sorunuma geleyim.. ay şuraya kadar okuduysanız hakkınızı helal edin, burdan sonraki kısımda kedi annelerinden akıl istiyorum. Bunlar yetmezmiş gibi benim oğluşum yani kedim 3 gün önce zeytin çekirdeği yuttu, bayılırlar buna, sonra öğürdü ve kustu çekirdeği, hatta eşim eline aldı bak çıkardı rahat ol dedi. ama öyle olmadı işte. bu çocuk günlerdir katı mama yiyemiyor sürekli boğazında bişey kalmış gibi kasılıyor öğürüyor. çok halsiz değil ama oyun oynamıyor, çok mutsuz.sadece yaş mama yiyor. veterinere götüreceğiz ama hem para yok hem de iyice strese girmesinden korkuyorum, çok fazla endişeliyim.
Sadece yazıp içimi dökmek istedim.. Umarım hiç birimizin tırnağına taş değmez. Sevgiler..
Derdinizi çok naif bir şekilde anlatmışsıniz ,fakat aşırı takmıyormusunuz kafanıza bi sakin olun evet zor bir durum Allah kolaylık versin ama bu tür şeyler olabilir özellikle özel sektörde çalışıyorsanız bazen maaş alamama yada çalıştığınız yerin iflas etmesi şeklinde olaylar oluyor ben 15 sene Özel sektörde çalıştım iki tane çalıştığım yer firma iflas etti bir tanesinden birikmiş maaşımı alamadım digerinde herhangi bir alacağım kalmamıştı sadece işsiz kaldım kısa süre sonra başkabir firmaya geçtim dediğim gibi çok zor bir durum ama bu tür şeyler olabiliyor dünyanın sonu gibi davranmayın üstelik evde iki kişi çalışıyormuş bu sürede eşinizin kazandığı parayla geçirebilirsiniz eşinizle ilgili sıkıntı sadece rahat davranması mı yoksa bu dönemde gereksiz para harcaması mı onu anlayamadım benim eşimde duygusal anlamda çok rahat bir insandır onunda o zaman sabit geliri yoktu ben daha sitresli biriyim yinede siz beni geçmişsiniz sanki şuan ikimizde memuruz benim 6 eşimin 4 senesi memuriyette 40 yaşını geçtikten sonra insan herşeyi bu kadar abartıgı boşuna üzüldügü senelerine çok yanıyor bi sakin olun dünyanın sonu degil hakınızda hayırlısı olsun

Sevgili meslektaşım öncelikle geçmiş olsun.
Bu adam akşamdan sabaha huy-karakter değiştirip genleşmedi değil mi?
Adamı böyle kabul edip eş diye hayatınıza almışsınız.
Zaman içinde problem etmediğiniz işini ve rahat karakterini şimdi hayat-memat meselesi yaparsanız adam afallar tabii.
Bu kadar kontrolcü ve tedbirli iseniz,
biriniz keyfe keder biriniz özel sektörde çalışan bir çift olarak daha önceden ve çok daha efektif tedbirler almalıydınız.

Hayatta insan başına her şey gelir.
Ben 21 eşim 30 küsur yıldır özel eğitim kurumlarında çalışıyoruz.
Görmediğimiz- yaşamadığımız şey kalmadı desem yeri ama yıkılmadık, ayaktayız.
Ayaktaysak, evimizi, arabalarımızı aldıysak bunu birbirimize her durum ve şartta destek olarak başardık.
Şunu da unutmayın Allah bir kapıyı kaparsa diğerini açıyor.
Ayrıca olana üzülmek, vahlanmak, evde modu düşük bir şekilde dolaşmak size ne gibi bir katkı sağlayacak?
Lütfen silkinip toparlanın ve evrene olumlu mesaj gönderin ki o da size gülen yüzünü göstersin.
Her şey gönlünüzce olsun, sevgiyle kalın.

Not: Özel okul- özel öğretim kursu ilanlarını takip edin.
Eşimin çalıştığı özel okul ve kursa bu hafta sizin çalıştığınız kurumdan ayrılan ve başvuru yapan iki öğretmen alındı.

Bu vol 1 idi

Kedimiz için malt kullanıyor musunuz?,Eğer kullanıyorsanız birkaç gün miktarını artırın. Arka arkaya verin. Kullanmıyorsanız da kullanmaya başlayın. Hem macun şeklinde hem de dudak şeklinde tabletleri var. Parçalama etkisine sahip. Mutlaka deneyin.

Istanbulda iseniz fatih hayvan hastahanesine götürün fiyatları uygun ve ilgililer.geri kalan herşey için zamana bırakın.eşinizde biraz kendi düşünsün siz fazla rahata alıştırmışsınız.

Evet İstanbul'dayım, teşekkür ederim bugün iyi gibi, kötüleşirse oraya götürürüz. Yakın sayılır Fatih.

Kedimiz için malt kullanıyor musunuz?,Eğer kullanıyorsanız birkaç gün miktarını artırın. Arka arkaya verin. Kullanmıyorsanız da kullanmaya başlayın. Hem macun şeklinde hem de dudak şeklinde tabletleri var. Parçalama etkisine sahip. Mutlaka deneyin.
Teşekkürler yorumunuz için.
Bugün kullanmaya başladık umarım faydasını görürüz. Daha önce duymamıştım malesef. Önceki kedim tüylerini kendiliğinden kusuyordu bu da öyle yapar sandım.

Sevgili meslektaşım öncelikle geçmiş olsun.
Bu adam akşamdan sabaha huy-karakter değiştirip genleşmedi değil mi?
Adamı böyle kabul edip eş diye hayatınıza almışsınız.
Zaman içinde problem etmediğiniz işini ve rahat karakterini şimdi hayat-memat meselesi yaparsanız adam afallar tabii.
Bu kadar kontrolcü ve tedbirli iseniz,
biriniz keyfe keder biriniz özel sektörde çalışan bir çift olarak daha önceden ve çok daha efektif tedbirler almalıydınız.

Hayatta insan başına her şey gelir.
Ben 21 eşim 30 küsur yıldır özel eğitim kurumlarında çalışıyoruz.
Görmediğimiz- yaşamadığımız şey kalmadı desem yeri ama yıkılmadık, ayaktayız.
Ayaktaysak, evimizi, arabalarımızı aldıysak bunu birbirimize her durum ve şartta destek olarak başardık.
Şunu da unutmayın Allah bir kapıyı kaparsa diğerini açıyor.
Ayrıca olana üzülmek, vahlanmak, evde modu düşük bir şekilde dolaşmak size ne gibi bir katkı sağlayacak?
Lütfen silkinip toparlanın ve evrene olumlu mesaj gönderin ki o da size gülen yüzünü göstersin.
Her şey gönlünüzce olsun, sevgiyle kalın.

Not: Özel okul- özel öğretim kursu ilanlarını takip edin.
Eşimin çalıştığı özel okul ve kursa bu hafta sizin çalıştığınız kurumdan ayrılan ve başvuru yapan iki öğretmen alındı.

Teşekkürler sevgili meslektaşım. Çok haklısınız, bile isteye hayatıma aldım, o da aynı şeyleri söylüyor zaten. Önlem aldık aslında, ben çok tutumluyumdur kıyıya köşeye kötü günler için para attım hep. Ben 7 senedir çalışıyorum, ve çok güveniyordum bu kuruma. asla batmaz diyordum. eşim de hep kpss'ye girmemi özel sektöre güvenmememi söylüyordu, sonuçta o haklı çıktı. Neyse ki Allah'tan sınava girmişim.. Çok az bi tekrarla çok iyi puan aldım. Şubat ataması olursa tadından yenmez. Hem İstanbul'dan da gitmek istiyorduk harika bir fırsat olur bizim için.. Ama beklemek çok yorucu geliyor artık.. Evet ağlayıp sızlanmanın faydası yok. Silkelenmem lazım. Çıkışım verilsin, başvuru yapacağım. Hem kafam dağılır hem atamaya kadar harçlığımız çıkar... Teşekkürler siz de sevgiyle kalın.

Valla gerekirse borç harç para bulun kediyi veterinere götürün. Kendiniz bu şekilde bi sorununuz olunca da doktora gitmeyi erteliyor musunuz merak ediyorum.

Ayrıca evet kaygılarınızı anlıyorum ama puan almışsınız öğretmen ataması illa gelecek. Biraz rahatlayın eşiniz haklı daralıp bunalmakta. Bu kadar kendinizi hasta edecek bir durum yok ortada.

X