Hayat Pahaliligi

e şarj aletim bozulsa nolacak :)
akıl tutulması ya bu kararlar

online alinacak mecbur. Almanyada 5-6 aydir durum boyle. Giyim, elektronik gibi yerler hep kapali. Bir ara acildi ondada randevu ve test zorunlulugu geldi. Burda durum daha vahim. Esim ayakabi aldi tam uc kere geri gonderdik umarim dorsuncu olur

Benim de etrafimda calisan calismayan herkes pandemiyi beklemişler gibi hastalik ciktigindan beri sıra sıra hamile kaliyorlar. Kimisi 2. Cocuk kimi 1. Cocuk gidiyor. 😂 Kendi cevremde boyle bir hamile yogunlugu ilk kez gordum.

Yok hastalik kisirlik yapiyormus, yok asi kisirlik yapiyormuş seklinde sacma sapan seyler yayildi ya bizim milletin de en korktugu seydir bu kisirlik, ödleri koptu herhalde cocuk yapamicaz diyd. 😁😁😁

Ya bende hamileyim ama denk geldi :KK70:
Öyle komplo teorilerine inanmıyorum
Ama iyi ki de yapmışım. Pandeminin biteceği yok.

Ay kim dedi tatil lüks diye
Azıcık mantıklı yorum yapalım
En yoksulundan en zenginine kadar herkes için tatil ihtiyaçtır
Kimi köyüne gider, bağ bahçe ile ilgilenir, dinlenir
Kimi 3 gün Paris, 5 gün Londra da tatil yapar.
Hadi diyelim ki ben 4 bin liralık tatilimi yapmadım ve onu birine verdim. Ee? Çözüldü mü o kişinin tüm sorunları? 4 bin lira ile 1 ay geçindi. Sonra?
Araba alırken 2 tane de devlete hediye ediyoruz. Zaten yapacağımızı yeterince yapıyoruz. Bir de tatil, kozmetik vb şeylerden de kısacaksak biz niye yaşıyoruz?

Buna ot geldik ot gideceğiz denir. Ot gibi yaşamak denir.

Not: Düzenli yardım yapmaya çalışırım gücüm el verdiğince. Ama bir kez bile yılda bilmem kaç gün eşek gibi çalışmışken tatile gitmemek aklıma gelmedi. Kimsenin de gelmesin zaten.

online alinacak mecbur. Almanyada 5-6 aydir durum boyle. Giyim, elektronik gibi yerler hep kapali. Bir ara acildi ondada randevu ve test zorunlulugu geldi. Burda durum daha vahim. Esim ayakabi aldi tam uc kere geri gonderdik umarim dorsuncu olur

haa ben onlineda da yasak sandım. ben de 1 senedir hemen herşeyi online alıyorum.

Marketlerde yasak değildi. Tabii marka şeyler bulamıyoruz ama pil olsun, şarj aleti olsun insanın neye acil ihtiyacı olacağı belli olmuyor. Gerçekten artık dayanılmaz bir hal aldı.
Aa bildiğimiz marketlerde mi yasaklanmış, çok saçma değil mi? Ben şimdi su alsam, yanında pil alsam kasada geri mi bırakacağım? Daha az saçma çok az şey duydum 🤣

Arkadaşlar marketlerin aktüel ürün yasağını farklı algılıyorsunuz sanırım.
Büyük marketlerde pil, şarj aleti vb satmak niye yasak olsun?
Benim anladığım BİM, ŞOK vb zincir marketlerin haftanın belirli günlerinde gıda harici ürünleri satışa çıkarması yasaklandı.

Ay kim dedi tatil lüks diye
Azıcık mantıklı yorum yapalım
En yoksulundan en zenginine kadar herkes için tatil ihtiyaçtır
Kimi köyüne gider, bağ bahçe ile ilgilenir, dinlenir
Kimi 3 gün Paris, 5 gün Londra da tatil yapar.
Hadi diyelim ki ben 4 bin liralık tatilimi yapmadım ve onu birine verdim. Ee? Çözüldü mü o kişinin tüm sorunları? 4 bin lira ile 1 ay geçindi. Sonra?
Araba alırken 2 tane de devlete hediye ediyoruz. Zaten yapacağımızı yeterince yapıyoruz. Bir de tatil, kozmetik vb şeylerden de kısacaksak biz niye yaşıyoruz?

Buna ot geldik ot gideceğiz denir. Ot gibi yaşamak denir.

Not: Düzenli yardım yapmaya çalışırım gücüm el verdiğince. Ama bir kez bile yılda bilmem kaç gün eşek gibi çalışmışken tatile gitmemek aklıma gelmedi. Kimsenin de gelmesin zaten.

malesef çoğu insanda bu öğrenilmiş çaresizlik var. pek çok kişi için, hatta çalışan ve yorulan bir sürü insan için bile tatil büyük lüks.
kanuni hakkını gerçekten bu şekilde yorumlayan insanlar var. milletçe haklarımızdan bi haber olduğumuz için çoğu en normal şey bile bize abartı geliyor.

malesef çoğu insanda bu öğrenilmiş çaresizlik var. pek çok kişi için, hatta çalışan ve yorulan bir sürü insan için bile tatil büyük lüks.
kanuni hakkını gerçekten bu şekilde yorumlayan insanlar var. milletçe haklarımızdan bi haber olduğumuz için çoğu en normal şey bile bize abartı geliyor.

Tatile giden insanın durumu kötü değildir diyorlar ama biz 1 hafta tatile gidip 6 ay taksidini ödüyoruz :KK70:
O da 5 yıldızlı otel değil.
Kısır döngüdeyiz.

Benim anladığım BİM, ŞOK vb zincir marketlerin haftanın belirli günlerinde gıda harici ürünleri satışa çıkarması yasaklandı.
Hayır genelgelik böyle
7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.

Tatile giden insanın durumu kötü değildir diyorlar ama biz 1 hafta tatile gidip 6 ay taksidini ödüyoruz :KK70:
Kısır döngüdeyiz.

En azindan bi voyage, rixos falan tercih ediyor gibi algilaniyoruz.

Var böyle bir kesim, hic tatile gitmemis, 4 5 gece tatile 50 bin falan harcadigimizi dusunen :)

En son ukraynaya gittigimizde 3 kisi 1 hafta deli gibi yiyip icip 4400 lira harcamistik ucak dahil. herkes diyor ki e zenginsin iste yurtdisina gidiyorsun 🤦‍♀️🥺

Hayır genelgelik böyle
7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.

Öfff. Nelerle ugrasiyoruz.

Kısır döngüdeyiz.

ben karta ödeyeceğime her ay biriktirmeye çalışıyorum. ama bu koşullarda yetmiyor. zaten yurtdışından gelene daha ucuz bize türkiye de pahalı :KK43:

Hayir tum marketlerde bahsedilen urunlerin tamami yasaklandi
Allahtan tedarikli insanim ama cocugu olanlar ve egitim alanlar icin tabiki zor.

X