Hayat Pahaliligi

Aynen inanki bazılarına resmen gıcık oldum ve bundan sonraki hayatımda görüsmek dahi istemiyorum. Beni kendimi korumakla sucluyorlar ve birsey desen . Sen hastaneye gitmiyormusun diyorlar. Ayda 1 zaruri kontrolümle, 20 kadın 1 evde laklak yapmayı bir tutuyorlar. Ya da amannnnn sanki biz hic hamile kalmadık mı ,bizimde küçük çocugumuz oldu çamurda büyüttük öldülermi diyorlar. Utanmasalar beni kurallara uyduğum icin sikayet edecekler 😂

valla bana da bağışıklık için moral önemli, önemseme yorma kendini diyorlar; ben de diyorum ki ben kurallara uyduğum zaman moralim iyi :)

Bizde Balkan göçmeniyiz ( karışık) Bende benim çevremdekiler garipmis diye düşünüyordum aslında . Hatta küçükken siz çok rahatsizsinizdir babanla rakı içiyor musunuz diye sormuşlardi.Yasim da 13 falandı 😔Üzülmüştüm evde annem ,babam 'alkol sağlığa zararlıdır ' mottosuyla geziyorlardi 😄

ay evet o da var :)
bende de anneannem arnavut diğerleri yunanistan göçmeni. hep siz rahatsınız, sen istediğin gibi giyinirsin, açık saçık gezersin gibi önyargılar vardı.
yani rahatlık kime göre neye göre bir kere :)
ayrıca benim nasıl giyeceğime ailem karışmadı, bence gerçek medeniyet budur. ki çoğu kapalı insanların ortamında o kadınların da nasıl açıldığını görmüşümdür :)
konu tabi dine girmesin de hep balkan türklerine karşı böyle önyargılar var. buna sinir oluyorum.

Niye kizalim ki :) cok haklisin.
Insan sartlarindan memnunsa cocuk yapmali bence. Hem mevcut sartlari yeni bireyle paylasip kendinden eksiltecegi icin, hem iyi olmayan sartlara yeni bir birey getirmek cok da adil olmayacagi icin.

Ilk cocuksa yine anliyorum ama ikiyi anlamam imkansiz.

Ama sunu karistirmamak lazim, sistemin kotulugunu mu elestiriyor, yoksa gercekten gecinemedigini mi anlatiyor. Burda kafalar karisik bence. Sistemi ben de elestiriyorum ama 2. hatta 3. cocugu dusunuyorum, 25 30 liraya fasulye olmamali, bir depo benzin 500 lira olmamali. Süte bir haftada 7 lira zam gelmemeli. Sessiz sakin bir otelde 1 gece dinlemek 1400 lira olmamali. Ama tüm bunlara ragmen gecinebildigim icin cocuk dusunuyorum. Yuh ya diyorum sövmeye yaklasiyorum ama yine de aliyorum.

Gercekten gecinemiyoruz bir hobi malzemesi bir kitap lüks oldu asla kiyafet alamiyoruz tatil zaten hayal diyen bence de 2. Cocugu dusunmemeli.
Hayat görüşünüzün, tespitlerinizin müptelası oldum valla.

bende de anneannem arnavut diğerleri yunanistan göçmeni. hep siz rahatsınız, sen istediğin gibi giyinirsin, açık saçık gezersin gibi önyargılar vardı.
ayrıca benim nasıl giyeceğime ailem karışmadı, bence gerçek medeniyet budur. ki çoğu kapalı insanların ortamında o kadınların da nasıl açıldığını görmüşümdür :)
konu tabi dine girmesin de hep balkan türklerine karşı böyle önyargılar var. buna sinir oluyorum.
Bizim ulkemizde herkesin birbirine yorumu var.( En sevmediğim şey )Bunlar bizim memlekete karşı olanlar daha neler var belki de... Önyargılar hiç bitmiyor . Neyse ki zamanla azaldı sanki .

Rahatlık kısmına hiç girmek istemiyorum evet ne hayal ediyorlardı bende bilemedim . Çocukken acaba bizim ne farkımız var ki falan diye düşünüyorsun .Sonradan hiç sallamadim zaten neyse ki 😄

Biz de 7 sene sonra vatandaslik alabilmişiz. :))))
Ah annem anlatir...
Kimseye zararimiz olmamiştir calistilar çabaladilar yaptilar ne yaptilarsa bedava yapmadilar ve bizim sulalede de genelde 2 cocuk olur en çookk, ben tek cocugum ve benim gibi tek cocukta cok bizde.

Buna ragmen slav, bulgar, gavur diyenler oluyordu dislaman icin. Ben %100 turk oldugumu iddia etmiyorum ama zaten bizim aile karisik o dediklerinin hepsinden var ama olsa ne olmuş? 🙄🙄
Anne tarafindan bulgar gocmeniyiz bizde
Bizim ailede karisiktir baba tarafi kafkas gocmeni anne tarafi bulgar gocmeni ama Türküz neticede

Aslında estetik için bi yerde fırsat dönem . Büyük estetikleri bilmiyorum da dolgu falan gibi uygulamalar çoğu klinikte düşmüş fiyat olarak. Geçen sene dudak dolgusuna 2000 fln diyorlardı şimdi nişantaşında bi klinikte en iyi dolgumarkasıyla yapılan dolguya 1000 lira diyorlar.
O dolgularin gelis fiyati zaten 150 200 falan ucuzlar aslinda ederi o da yine de oralarda yaptiramam.yüz bu neticede

Bizim ulkemizde herkesin birbirine yorumu var.( En sevmediğim şey )Bunlar bizim memlekete karşı olanlar daha neler var belki de... Önyargılar hiç bitmiyor . Neyse ki zamanla azaldı sanki .

Rahatlık kısmına hiç girmek istemiyorum evet ne hayal ediyorlardı bende bilemedim . Çocukken acaba bizim ne farkımız var ki falan diye düşünüyorsun .Sonradan hiç sallamadim zaten neyse ki 😄

tabi büyüyüp bilinçleştik sorun kalmıyor ama ergenlik dönemi falan zorlayabiliyordu :)

tabi büyüyüp bilinçleştik sorun kalmıyor ama ergenlik dönemi falan zorlayabiliyordu :)
önemli olan şekilcilik değil ki önemli olan göründüğün gibi olmak ikiyüzlü olmamak karekterli olmak.sanal da bile olsa böyle insanlarla arkadaşlık dostluk çok mutlu ediyor insanı

Ben küçükken evimizin önünde pazar kurulurdu. Komşularimiz arnavuttu dolayısıylada pazarcılarında çoğu arnavuttu. Bayılırdım pırasanın her türlüsüne. Annem her salı harçlık verirdi . Bende o parayla 3 4 kilo pırasa alırdım. ananem bıkardı. Ananeme bu kızı arnavutlara gelin ver derlerdi pazarcılar.

Ben küçükken evimizin önünde pazar kurulurdu. Komşularimiz arnavuttu dolayısıylada pazarcılarında çoğu arnavuttu. Bayılırdım pırasanın her türlüsüne. Annem her salı harçlık verirdi . Bende o parayla 3 4 kilo pırasa alırdım. ananem bıkardı. Ananeme bu kızı arnavutlara gelin ver derlerdi pazarcılar.
Hahah 3 4 kilo pırasa da çok yahu 🙈🙈

Irkçılık gibi düşünülmesi n ama Ben Bulgaristan göçmeni yim.
Bizimkiler ne 30 sene önce nede şimdi amam çol cocuk yapalım devlet bakar kafasında olmadı.
Genelimizin 2 şer çocuğu var,yeni nesilde 1 2...
Ben geç gelenlerdenim, Devletin bana 1 kuruş yardımı olmadığı gibi yaklaşık 8 sene ben oturum izni parası ödedim...
Hastaneler falan hep özeldi bize, devlet de parasız bakmıyordu.Alın size çifte standart.
Ama olsun sonunda vatandaş oldum da biraz rahat ettim bazı konularda.
Suriyeli olsaydin bunlar gelmezdi basina, hep senden ötrü

Hahah 3 4 kilo pırasa da çok yahu 🙈🙈

Kavurması, zeytinyaglısi ,kıymalısı,dolması , böreği yetmezdi bile. Birde ben elime alıp çiğ çiğde yerim ekmekle. Simdide yemeklerin çoğuna kuru soğan yerine pırasa doğrarım. Esimde seviyor Allah tan. 😂

X