Hayat sizce güzel mi?

neler olmuş yine :KK53:
eski yazdıklarınızı bilmiyorum ama son birkaç aydır aktif takip ediyorum burayı.
benim de zaman zaman depresif nlarım oluyor ancak sizinki çok uzun süreli. genel olarak insanlara karşı antipatiniz var. hayata çok pesimist bakıyorsunuz.
yukarda bir arkadaş En buyuk kk En buyuk kk liste yapmış hoşuma gitti, bence onu uygulamaya çalışın derim.
hayatı boş yere zindan etmeyin kendinize.

Dunya duygularimizin tek duze gittigi , hep cok pozitif yahut hep dertlerle , olumle , eglenceyle , hastaliklarla her daim saglikla vs gecmiyor..
hepimizin yasama gelirken sahip oldugumuz aile, bazi sanslar, cogu sanssizliklar vs ile dolu..
misal para dahi salt mutluluk sebebi olamiyor ki dunyanin en zenginlerinden 1'i elon musk donem donem depresyona giriyor kah yas almasina uzuluyor kah olum gercegi onu uzuyor. hollywood yildizlarinin yuksek cogunlugu bagimli mesela... halbuki hepsi; san sohret, parayla alinabilecek tum metalara sevenlere guzel ailelere falan da sahipler...
demek ki insanoglu ne olursa olsun zaman zaman mutlu zaman zaman mutsuz , umutsuz yasayabiliyor..
kendi hayatima gelirsem , dogdugum aile yahut evlenip kurdugum aile icin konusursam mutlu ve tatmin degilim ama cocugumun olmasi , onunla aramdaki cikarsiz , karsiliksiz guzel sevgi bagi tum yasayamadiklarimi unutturup mutlu edebiliyor beni.. o yuzden cocuk sahibi olmak cok guzel 1 duygu...
ben yurt disinsayim ve cevremde 50 ustu cocuk sahibi olmamis , genclikte gununu gun etmis kadinlarin cogu pisman...
uremek , anne olmak yetenegi ve duygusu verilmis ve 1000'lerce yildir insanlar uruyor, dunyanin devami icin gerekli 1 sey bu.
misal bizlerin cocuklari yetisip , istihdama katilmaya basladiklarinda , bizler emekli olacagiz ve onlarin emegi sayesinde devlet emekli maasimizi odeyecek...
yani bu 1dongu , ben yaslaniyorum yerimi cocugum devraliyor..
siz istememekte ozgursunuz elbette ama 1000'lerce yildir suregelen doga kanuna karsi cikmak da cok absurt 1 durum..
umarim kalbinizden gecen guzel olan ne varsa gercek olsun, mutsuzluklarinizi unutturacak cok mutlu gunler sizinle olsun..
kolayliklari dilerimm..

Zihin tuzakları Serhat yabancı oku zamanla algın değişir merak etme.... Sen mükemmeliyetçi ya siyah ya beyaz tarzında yaşayan biri isen hayatı ikiye indir geme akışına bırak biraz biraz gri yaşa bırak dağınık kalsın....
instagram sayfasını takip ediyordum hayalci değil de gerçekçi konuştugu için hoşuma gidiyordu
okuyacagım kitabi temin ettiğimde çok teşekkür edeirm

Bence hayat güzel. Geçmişte kötü şeyler yaşamış olsam da. Şimdi tek hedefim mesleğimi elime almak. Ondan sonra kendime yepyeni bir hayat kuracagim. Çocuk konusuna da katılıyorum. Adam asgari ücretle çalışıyor ama üç tane çocuk yapıyor mesela. Veya evliligi kötü gitmesine rağmen çocuk yapanlar var. Yazık günah o çocuklara. Sırf millet kısır demesin diye bazı insanlar çocuk yapıyor bence. Bir de yaşlanınca bize bakar mantığı da var tabi. Herkes evlenip çocuk yapmak zorunda değil. Ama bunu gel de insanlara anlat. Dünya 2019'dan bu yana çok degisti. Artık bu saatten sonra da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak bence. Evlendiğim insan iyi olursa ve maddi durumum iyi olursa belki çocuk yaparım. Çocuktan ve evlilikten önce kendi travmalarımdan kurtulmam lazım. Bir aile eğer o çocuğu sevmeyecekse dünyaya getirmemeli. Ben sevgisiz büyüdüğüm için çok aci çektim.

mücadele eder gibi hissediyorum fakat bu beni mutlu ediyor. daha iyisi için çabalamak, mücadele etmek her zaman güzeldir, iyidir. ayrı kılar insanı. böyle düşünmek lazım

Hayat guzel degil benim icinde . deediginiz gbi mutlu oldugumu hatirladigim cok nadir 2 anim var. Onda da tek basimayim

güzel mi, zaman zaman evet. inişleri ve çıkışları olan bir yer olduğu kesin. annelik ile ilgili düşüncelerinize katılmıyorum, evli çocuksuz bir kadın olarak evrimsel, toplumsal ve psikolojik olarak üremek insanlık içindir de. tabi daha bilinçli olunmalı

Anaaa ben o konuyu nasıl kaçırdım. E yenGEnC yenGEnC de yavrum gelmiş burda bi de güzel güzel yorum yapmış.
Ben yengenci gerçek hayatta da tanıyorum. Cidden buradaki gibi bi insan.
Hiç kin tutmam ya 😅 bugün dislike ettiğime yarın nazar emojisi falan atarım. Çok da umrumda değil açıkçası .
Bana yazdığı yorumu aradım ama bulamadım, belki kaldırılmıştır sonradan uygunsuz diye. Ama şunu buldum , benim gördüğüm en sinirli hallerinden biri ;
S*** G (Defol) embesil.oksijen israfı manyak.hacı teyze çıktı icinden seviyesizlikten.iki saçma salak sosoyal medya mesajıyla kendini bir halt sanacak kadar yoklukta bir kezbansın.geber pislik.cehennemin dibine gidersin inşallah.cayır cayır yanarsın gerzek.sevgilini de seni de ayri sikerim.

Benim eskilerimi anlattigim yorumlardan birine de cildirmişti sonunda. 😄 Yengenc bir ve ben iki. 😁
O yorum da şuydu;
Her selam verdiğin adamla sevgili mi oldun sen de bu nedir ya.bir de 10 senelik evlisin.hangi konuda yazsan bir sevgili anlatıyorsun.anaokulunda mi başladın ne yaptın? ne hızlı hayat bu.az seçici olayım demedin mi? Maşallah her geleni sevgiyle kucaklamışsın.Allah bereket versin.bir de evlenmesen ne olacakmış acaba? Bir yengenç bir de sen.mehmet ali erbili, İbrahim tatlısesi geçmişsiniz. Dayanamadım yazdım valla.

X