Hayat sizce güzel mi?

Bu veya değil yazdığım BENİM fikrimi belirttiğim yorumun hesabını verecek değilim!

Dalga geçtiğiniz konu sahibinin her defasında oyununa geliyorsunuz,çarşaf çarşaf yorum yazıp saç baş yoluyorsunuz o da kahvesini yudumlayıp “ sazanlar geldi” diye sinsi sinsi gülüyordur.

Yem atıyor anlayın artık. Yemeyin. Aptallığından yapmıyor. Maksadı nedir bilmiyorum belki sadece eğleniyor. Karşıdaki insanın zekasını hafife almak da asıl aptallık
Aptallığından yapmadığı gibi zeki,akıllı olduğu için de yapmıyor.Bu tarz forumların olmazsa olmazı trollemesini yapıyordur.

beğeniliyormuş.her allahın günü 30 yaşına geldim hiç sevgilim olmadı.bilmem kaç yaşına geldim evlenenedim. Karşıma bilmem kim çıktı ama şöyle böyle manyak diye konular açılıyor.
Hayat buradan ibaret değil ki. Buraya sorunu derdi olanlar gelip yazıyor zaten yoksa dışarda erkenden evlenip, karşısına çok güzel insanlar çıkan çook kişi var 😄

Kardeşim çoğu düşünce adamı ve aydının ortak düşüncesidir bu.bunu tartışmaya açtım.yanliş olan ne.hayat güzel falan da değil.kim beğeniliyormuş.her allahın günü 30 yaşına geldim hiç sevgilim olmadı.bilmem kaç yaşına geldim evlenenedim. Karşıma bilmem kim çıktı ama şöyle böyle manyak diye konular açılıyor.kendinizi kandırmayı bırakamıyorsunuz sadece olay bu.yuzleşecek kadar cesaretiniz yok.söyleyebilenler moralinizi bozuyor o yüzden.yeterince pişememişsiniz.ilk paragrafta eşim şöyle iyidir böyle şahanesin yazıp, ikinci paragrafta skandal üstüne skandal anlatıyorlar.yaa dağa geçen dayaklık kocaya iyi bir babadır, dayak haricinde iyi bir eştir diyen çıktı.gerçekleri görmezden gelip, görene saldıracağınıza şu rezil yere yeni rezillikler yapacak canlılar ekleyemedim derine düşün bence.bu herifleri de birileri doğuruyor.sensin, benim, o.uxaydan gelmiyor bu herifler.
Ay bırak Allah aşkına ya, çok da çiçek gibi hayatı olan, zorluk dert görmeden yaşayan insan var.
Herkesin hayatı çile falan değil. Buna inanmak seni mutlu ediyorsa inan tabii ama üzgünüm mutlu olup hayatı çok seven çok insan var 😁

Bize dünyada her gün mutlu, huzurlu olacaksın diye bir söz verilmedi zaten. Ancak dünyanın bir sınav yeri olduğu söylendi. İnsan-ı Kamil olmak varış noktamız.

Hayat planlarımız biz dünyaya gelmeden yapıldığı için eğer o planda çocuk varsa, aldığımız tesirlerle içsel yönelim şeklinde ya anne ya da baba mutlaka çocuk yapmak istiyor. Beşer kontrolünde bir konu değil yani aslında.

Kainatta her şeyin yaradılış muazzamlığı, tek başına bile mutlu etmeye yeter sanki. Öyle bir güç işte. Umarım anlatabilmişimdir.

Bize dünyada her gün mutlu, huzurlu olacaksın diye bir söz verilmedi zaten. Ancak dünyanın bir sınav yeri olduğu söylendi. İnsan-ı Kamil olmak varış noktamız.

Hayat planlarımız biz dünyaya gelmeden yapıldığı için eğer o planda çocuk varsa, aldığımız tesirlerle içsel yönelim şeklinde ya anne ya da baba mutlaka çocuk yapmak istiyor. Beşer kontrolünde bir konu değil yani aslında.

Kainatta her şeyin yaradılış muazzamlığı, tek başına bile mutlu etmeye yeter sanki. Öyle bir güç işte. Umarım anlatabilmişimdir.
Neyin yaradılışı muazzam mesela? Her şeyin yaradılışı muazzamsa neden sınav yeri olsun burası? Demek ki muazzam olan bişey yok. Eksiklerle, hastalıklarla, afetlerle, yıkımlarla dolu kusurlu bir dünya ve sırf böyle olduğu için yaşamaya değer asıl.

Neyin yaradılışı muazzam mesela? Her şeyin yaradılışı muazzamsa neden sınav yeri olsun burası? Demek ki muazzam olan bişey yok. Eksiklerle, hastalıklarla, afetlerle, yıkımlarla dolu kusurlu bir dünya ve sırf böyle olduğu için yaşamaya değer asıl.
Evrene bir baksanıza.. ağaçlara bakın mesela, kuşlara, tüm canlı ve cansız varlıklara. Güneşe aya. Sizce değil mi?

Son satırdaki cümleniz, yazdıklarımı hiç algılayamadığınızı gösteriyor. Bence frekansınızı yükseltin. Bayağı kötü durumdasınız.

Evrene bir baksanıza.. ağaçlara bakın mesela, kuşlara, tüm canlı ve cansız varlıklara. Güneşe aya. Sizce değil mi?

Son satırdaki cümleniz, yazdıklarımı hiç algılayamadığınızı gösteriyor. Bence frekansınızı yükseltin. Bayağı kötü durumdasınız.
Ne açıdan kötü durumda oluyorum ki, evren muazzam filan değil ama bu da bir sorun değil demişim?

20li yaslarimda hayat ne guzel derdim hep olumlu bakardim toz pembe hayallerim vardi iyi bir kariyer, ask dolu iliski ve tatli şirin çocuklar...
Şimdi bunlarin hic biri yok, hayallerim fazlasıyla suya düştü. Cok agir saglik sorunlari yasadim, ölümden döndüm daha birkac hafta önce de trafik kazasi gecirdim burnum bile kanamadan çıktım. Yani evet hayallerimiz hedeflerimiz var. Belki bir çoğuna da kavusamadik. Ama ben kendi adima yine de nefes alabildigime, sagligima şükrediyorum. Bazisi buna züğürt tesellisi olarak baksa da her insan kendi yasadigini bilir. Kimsenin acısı digerinden büyük ya da küçümsenecek kadar basit değil. O yuzden kiyaslamak yerine kendimize dönüp ben ne istiyorum, neye sahibim, istediklerim olmasa bile ben ne yapiyorum, ne hissediyorum diye düşünmek lazim.
Mutlu muyum diye sorsaniz eh iste idare ediyoruz derim. Yine de şükretmek, sahip olduklarına bakıp aslında ne kadar da şanslı oldugunu düşünmek insanı daha iyi hissettiriyor.
Hayat insana herseyi yasatabiliyor. Babam da kanserden vefat etti, son anlarinda yaninda olmaya çalıştım. Uzunca bir süre ne yas tutabildim ne aglayabildim. Sonra bir şekilde kendi acimla da yuzlestim.
Is yerinde mobbing gördüm. Şimdi biri bir seyden sikayet ettiginde bazen ne kadar ufak seylere takildigini düşündüğüm olabiliyor. Ama aslinda herkes kendi yasadigini agir buluyor. Benim acı eşiĝim yüksek baskasi daha hassastir kaldiramaz. Her insan her durum ayri değerlendirilmeli.
Acikcasi yazida biraz yargi da sezdim. Yani ben kendi hayatimdan dert yandigimda başkasının doğum yapmasi beni baglamaz. Ama bana sanki anne olma istedigini inkar etmenizin dışa vurumu gibi geldi bu söylemler. Cevap vermek zorunda degilsiniz ama icinize dönün. Gercekten ben ne hissediyorum, ne istiyorum, bunun icin ne yapabilirim, nasil bunlarin ustesinden gelinebilir diye düşünmenizi tavsiye ederim.
Belki de bir psikolog ve/veya psikiyatrist destegi almanız iyi gelebilir. Mutsuzluğun temelinde fizyolojik olarak bazi hormon ve degerlerin de düşük olmasindan ileri gelebilir. Antidepresan denen ilaçlar zaten bu eksigi yerine koymak için kullanılıyor. Toplum olarak mutsuzuz dolayisiyla bundan bireysel olarak etkilenmek de normal ve kabul edilebilir bir durum.

Biraz yavaş olun hanımefendi. Ferhansın travmaları veya sapkınlınkları beni ilgilendirmiyor konu özelinde yorumumu yaptım geçtim. Daha önceki farklı konulardaki düşüncelerini göz önünde bulundurarak veya aynı fikirde olduğum için yazmıyorum. O zaman yazdığında bende herkes gibi tavrımı lanetimi okudum. O başka bu başka. Ferhansın sağlıksız ve sapkın düşüncelerine beni ortak edemezsiniz.
Ortak etmek mi? Allah size de şifa versin

Tekrar tekrar söylüyorum.o aşırı öfke içeren dönemden sonra ilaç tedavisine başladım.iyi gidiyor.farkettiyseniz en sert mesajlara bile göğüs germeyi başardım.evet çok hatalı görüşlerim de oldu ama bazı konularda aykırı düşündüğüm doğrudur.hepsinin sapkın ve yanlış düşüncelerim olduğunu düşünmüyorum.bence hayat güzel değil çocuk yapılmamalı fikri çoğu düşünce adamının ya da tanınmış şahsiyetlerin de ortak düşüncesidir.
Çoğu düşünce adamı yada tanınmış kişi insan neslinin yok olmasını istiyor yani öyle mi?
Ve bu mantıklı sana göre
Olması gereken insanlığın yok olması sana göre ve bu düşüncede olmayanlar yanlış öyle mi? İnsanları yok oluşlarına ikna etmeye çalışıyorsun yani

Düşünce insanıymış tanınmış şahsiyetmiş kim olursa olsun şahsen neyi savundukları tercihleri düşünceleri umrumda bile değil. Bu benim hayatım benim tercihim, kendi aklım ve doğrularım var başkalarınınkine ihtiyacım yok

Merhaba.uzun zamandır üzerinde her an düşündüğüm bir konuyu fikir alışverişine açmak istiyorum.zaman zaman çok sert ve çok empatiden yoksun yorumlar yaptığımın farkındayım.ilaç kullanmadığım dönemlerde resmen kendimi tanıyamayacağı bir hale geliyorum.bikiyorum zaman zaman çok kalp kırdım.devam ettiğim zamanlar da oluyor bu duruma.aslına bakarsanız kötü ve huysuz biri olmak istemiyorum ama mutluluk seviyem onkadar düşük ki içimdeki mutsuzlukla ve huzursuzlukla nasıl başa çıkacağımı bilemiyorum.yani demem o ki hayat bence hiç güzel bir yer değil.düşünüyorum da iyi ki dünyaya gelmişim dediğim gün sayısı var ki? Varsa da 3,5 gün birşeydir.ama keşke gelmeseydin demediğim bir gün bile yok.şu an sürekli bir duygusallık içindeyim.arada sırada da öfkeleniyorum hayatım bu döngüden ibaret.ilaç desteği almama rağmen.ama gördüğüm kadarıyla hiç de yalnız değilim.gerek açılan konular gerek çevremden şahit olduğum hayatlar, insanlar.herkes içindeki bunalımlı duygularla başa çıkabilmek için saçmalıyor, debeleniyor.zaten mutsuz olan kişileri çıkart, geri kalanlar da deli dediğimiz kategoriden bence.bazen derim 80 milyonluk tımarhane diye.herkesin çocuğu maşllah 10 numara 5 yıldız ama toplumun seviyesi ortada.burada bile ne hayatlar okuyoruz benimki onlarla ölçülemez bile.ana fikrim şu.ee madem bu dünyada neredeyse kimse mutlu ve huzurlu değil, insanlarımız rezil bir hâlde.biz niye ısrarla bu gereksiz hayatlara çocuk dünyaya getirmeye devam edip duruyoruz.hani astarı yüzünü karşılamaz derler ya tam öyle bir yerdeyiz.arqnızda mutlu olanlarının da vardır ama görünen köy de kılavuz istemiyor.ülke gündemine baktığımızda.yani neden illa en rezil hayat yaşayanlarımiz bile üremeye çalışıyor.hiç ki düşünülmüyor. Ben mutsuzum neden başkalarını da burada yaşamaya mahkum etmeyeyim diye.tek gerekçe anne olma duygusu mudur yani? Ya da yanımda insan olsun.Bu kadar mı benciliz ?.Bu hayattan memnun musunuz? Ya da sadece mücadele eder gibi mi hissediyorsunuz?

Hosgeldin ferhanscim. Bu konuyu okuyanca nickine bile bakmadan sen oldugunu anladim. Hayat guzel ferhans yani senin taniminla deli kategorisindeyim.

Tepki çeksin diye yapmıyorum.sadece hayata farklı bakıyorum.olamaz mi? Çocuk yapmayın bence değmez demek suç mi şimdi?
Ya değmez değilde bence 36dan önce çocuk yapılmaz, ha ben hiç yapmam orası ayrı ama yapanda 36dan sonra yapsın diye öneririm, yoksa bana karışmak düşmez isteyen istediğini yapar.

Yine nokta atışı bir yorum.gerçekten anlayan anlıyor beni.dikiş tutturabileceğimiz garanti mi? Tutturabilenden çok tutturamayan var bana kalırsa.çünkü ülke profili ortada.birileri ister istemez leş leş adamlarla evlenmek zorunda kalacak.şekil a okuyoruz zaten gündr kaç tane.bu riske değer mi yani diyorum.ödüle gelene kadar da nevrim dönüyor istediklerin olsa da pek sevinemiyorsun zaten.
Immm her yaş için farklı bi hedef var aslında canım. 17-21 arasi benim icin dikiş tutturmak demek cok renkli bi cinsel hayattı. 21-25 arasi uluslararası bi cinsel hayattı 😁25-30 arasi güzel bi akademik kariyer bana göre mutlulugun sırrıydı. 30-35te kendi işimi kurmak ikigaim olmustu. 35-40ta anca hayatıma bi erkeği almayi düşünebildim. O da galiba bi yoldaslik ihtiyacindan kaynaklı kendime itiraf etmem gerekirse. Ömrüm boyunca didindim güzel basarilarim da oluyordu ama her gün an be an izleyen dinleyen biri yok, olsun istedim :) paylasmak istedim. 40tan sonra da mutlak bi huzur arayışım basladi. Huzurlu geçirdiğim gün benim için tüm checkleri yerine getirmişim demektir. Yanisi huzurun yerindeyse gerisi teferruat diye düşünüyorum. Kimi leş adamiyla huzurlu kimi marazli cocuguyla :) ben huzurluyum diyosa inanmam tabi ama beni ilgilendiren bisey de kalmaz. Bence guzel bi hayat için gerekli olan şeyler azim, çalışkan olmak, değişime açık olmak, insan konusunda seçici olmak, yeteneklerini gelistirebilmek, yeni yerler görmek sık seyahat etmek, güzel lezzetler tadabilmek bunlari yorulmadan yapabilmek icin de biraz spor yapmak. Bence bunlar hic yoksa yasamiosundur ömür tuketiosundur.

Kardeşim çoğu düşünce adamı ve aydının ortak düşüncesidir bu.bunu tartışmaya açtım.yanliş olan ne.hayat güzel falan da değil.kim beğeniliyormuş.her allahın günü 30 yaşına geldim hiç sevgilim olmadı.bilmem kaç yaşına geldim evlenenedim. Karşıma bilmem kim çıktı ama şöyle böyle manyak diye konular açılıyor.kendinizi kandırmayı bırakamıyorsunuz sadece olay bu.yuzleşecek kadar cesaretiniz yok.söyleyebilenler moralinizi bozuyor o yüzden.yeterince pişememişsiniz.ilk paragrafta eşim şöyle iyidir böyle şahanesin yazıp, ikinci paragrafta skandal üstüne skandal anlatıyorlar.yaa dağa geçen dayaklık kocaya iyi bir babadır, dayak haricinde iyi bir eştir diyen çıktı.gerçekleri görmezden gelip, görene saldıracağınıza şu rezil yere yeni rezillikler yapacak canlılar ekleyemedim derine düşün bence.bu herifleri de birileri doğuruyor.sensin, benim, o.uxaydan gelmiyor bu herifler.
İnsanların dertlerini değilde mutluluklarını paylaştıkları bir platformda takılırsan tüm insanlar ne kadar mutlu mu diyeceksin?
Ona buna sığ düşünüyorsun diyip düşünebildiğin bu mu? İnsanların mutsuzluğu seni mutlu ediyor olabilir, herkes mutsuz diye kendini inandırdığında rahatlıyor olabilirsin ama malesef herkes mutsuz değil. Mutluluk yada mutsuzluk ömürlük de değil. Burada okuduğum hiçbirşey benim hayatımda yada çevremde olmadı mesela.
Benim hayatım çok güzel hiç de kendimi kandırmıyorum, eşim ve çocuğumda hayatımızın çok güzel olduğunu düşünüyor
Birileri mutsuzmuş diye, bilmem kaç yaşına gelmiş sevgilisi olmamış, kocası aldatmış karısı kaçmış diye ben neden moralimi bozayım? Tüm dünya mutsuz olsa yine umrumda olmaz moralim bozulmaz, herkes kendi hayatından sorumlu, mutlu olmak isteyen kendine sebep bulur
Cinsiyetçiliğinden de midem bulandı, tüm erkekler kötü kadınlar melek sana göre ha pardon doğuran kadınlar cahil doğurmayanlar mükemmel
Ben niye kötü insanlar var diye çocuk doğurmayayım? Çocuğumu iyi bir insan olarak yetiştiriyorum, birileri yetiştirememiş yada kişi kötülük yapmayı seçmiş diye ben niye doğurmayayım?
Bak benim eşimle ilgili hiç kötü cümlem yok, aldatılmadım, dolandırılmadım, kandırılmadım, dayak yemedim, aç kalmadım, satılmadım, küfür işitmedim. Keza çocuğumuz da öyle. Demekki her aile sorunlu değil. Ben gül gibi huzurlu bir hayat kurmuşum sevip sevildiğim saygı duyup saygı duyulduğum uyumlu bir evliliğim var neden doğurmayayım

Kardeşim çoğu düşünce adamı ve aydının ortak düşüncesidir bu.bunu tartışmaya açtım.yanliş olan ne.hayat güzel falan da değil.kim beğeniliyormuş.her allahın günü 30 yaşına geldim hiç sevgilim olmadı.bilmem kaç yaşına geldim evlenenedim. Karşıma bilmem kim çıktı ama

Yine nokta atışı bir yorum.gerçekten anlayan anlıyor beni.dikiş tutturabileceğimiz garanti mi? Tutturabilenden çok tutturamayan var bana kalırsa.çünkü ülke profili ortada.birileri ister istemez leş leş adamlarla evlenmek zorunda kalacak.şekil a okuyoruz zaten gündr kaç tane.bu riske değer mi yani diyorum.ödüle gelene kadar da nevrim dönüyor istediklerin olsa da pek sevinemiyorsun zaten.
Ben neden leş leş bir adamla evlenmek zorunda kalmadım?
Karşıma çıkanlar leşse evlenmem olur biter evlenmeyenler idam mı ediliyor kendi kendilerine imha mı oluyorlar?
Çocuk bitmeden evlilik başladı şimdi de. Riskliyse evlenme ferhans. Evlenme de doğurma da milletin evliliğini doğurmasını düşüne düşüne doğurmayınnnn evlenmeyinnnnn diye krizler geçire geçire tüket ömrünü

Anlatamazsınız
Maksat niyetimiz belli olsun

Hayat buradan ibaret değil ki. Buraya sorunu derdi olanlar gelip yazıyor zaten yoksa dışarda erkenden evlenip, karşısına çok güzel insanlar çıkan çook kişi var 😄
O kişilerden olamayacak olmak suç değil.onu nasıl yapalım.kaderine küs deyip oturtalim mi? Tabi ki güzel hayatı olan vardır ama bu küçük ihtimale göre buraya getirilmek de ne bileyim.hem güzel hayat nedir bir kere? Bir süre sonra insan herşeye alışıyor.öyle aman aman bir mutluluğu yok hiçbir şeyin.

X