hayat70'ın Başarı Öyküsü

hayat70

Guru
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2008
869
19
41
merhaba arkadaşlar....
size bende diyet maceramı anlatacağım..... ben hayatım boyunca hep diyet yapmış ama başarılı olamamış bir insandım.... hep tombiştim... buda gerçekten çok kötü bir durum.....neyse ben baya kilo almaya başlamıştım engelleyemiyordum kendimi.. bu durumda bende psikolojik problemlere yol açıyordu..... kendi başıma halledemez oldum... bir kyafet almaya gittiğimde beğendiğim kıyafetiun bana olmaması yaaa bu çok kötü bir duygu..... evliyim eşimde zayıf(güzel bir fiziği var) buda beni rahatsız ediyordu... 10 oluyorduk yanyana.....onun bir problemi yoktu ama bir de bana sorun....
neysee geçen yıl mart ayında diyetisyene gitmeye karar verdim... 86.6 kilo ile gittim..
diyetisyene gitmek yetmiyor ama kafada da btirmek gereiyor.... onun her dediğini harfiyen uyguladım... liste dışına çıkmadım... ilk zamanlar zor oldu tabiiii... çok zorlandım ağladım amaaa pes etmedim....ve ben yavaş yavaş vermeye başladım.... şu anda 61 kiloyum... okadar memnunum ki..... doktorum bile hayretle riçinde.... beni hep maşallahlarlar karşılar.....şu anda da dikkat ediyorum yememe.... yani tekrar almak istemiyorum....ama dikkat ederken zorlanmıyorum.... yemek içimden gelmiyor... ve hep şöyle diyorum kendi kendime bunu yediğim zaman bana bir faydası olmayacak.... ve hemen yeme isteğim kayboluyor... böyle daha mutluyum.... şimdi yaşımdan daha az gösteriyorum.. önceden fazla gösteriyordum... bunu beni çok üzüyordu.....arkadaşlar bence geç kalmadan kurtulun...ve diyetisyen kontrolünde olmasına özen gösterin...emin olun siz de başarabilirsiniz......

lıseyı bıtırel ıkı sen eoldu okulun son senesıde o yaz dugunler vardı zayıflamalıyım dedım bır de bır kac tane hedıye kıyafet almıstım dedım ben bunları yazın gıymelıyım neyse ekımde dıyete basladım hazırana kadar yedı kılo verdım herkes cok sasırdı tombul yanaklardan kocaman gobekten kurtulmus oldum nasıl mı yaptım sımdı gunde ıkı kez okula gıdıp gelıyordum toplam 4 km oluyor dort seferde sabahları yarım lıtre ac karna bayagı sıcak su ıcıyordum hem bagırsak sorunlarına yarıyor hem sızı tok uttuyor ıkı dılım kepek ekmegını bır bardak sekersız cayla ıcerdım yanında ya yogurt ya da yagsız peynır okulda soz verdım kendıme kantıne bıle ugramazdım suyum yanımd olurdu o aradad yarım lıtre su ıcerdım eve gelıyordum ogleyın yemegımı ekmek kullanmadan ama az yıyordum bır cay daha ıcıp okula gıdıyordum aksamda cok hafıf salata,ayran,sulu yemeklerı tercıh edıyordum ve gecelerı 35 mekık cekıyordum gecelerı bır ıkı cay hakkım vardı o da sekersız bır kac tane meyve bunların dısında asla bırsey yemezdım haftada bır bı cıkolata yerdım yoksa olurum :) gercekten yavas yavas verdım ama hemen almadım tabı sınırları zorlayınca malum kıs tekrar aldım bu senede nısanlandım o streste 4 kg verdımyazın yıne ınceldım sımdıde evde gıdıp gelıp yıyıyorum sporda yok 3 4 fazlam var dugunum 2010 da ama yınede sımdıden zayıf olmak ıstıyorum benım kararlı olmam ıcın dua edın

X