hayata dair fikir

Merhabalar. Öncelikle ben 41 yaşında iyi bir meslek sahibi 1 çocuklu bekar anneyim. Çocuğum 17 yaşında.. 2 yıldır bir ilişkim var. Ailelerin tanıştığı bu anlamda hiç bir sorun olmayan bir ilişki. Evet evlilik baştan beri konuşulan bir konu ve biz buna anlaşma huzur vs. olarak hazırdık. Erkek arkadaşım benim evim olduğu kendisiyle kirada annesinin kiralık evinde yaşadığı için bu ikimizin de 2.evliliği bazı şartları oluşturmadan evlenemeyiz dedi.O an ne kadar mantıklı konuşuyor diye düşündüm ve zaman geçti su gibi.. derken bir baktım 2 yıl geçmiş.. Ailesinden de ne olacak ne yapmayı düşünüyorsunuz gibi bir söz vs duymadım. Kendisine soruyorum sormazlar mı ama iş durumlarını bekliyorum diyormuş onlara. Kendi şirketi olduğundan beklediği bir para vardı ve ocakta gelecekti ve hala gelemedi maalesef. Almayı düşündüğü ev ciddi bir para ve annesine de ev almak istiyor. Son durum bayramdan sonra gelecek.. umudum bayram sonu:) Ben sadece şunu düşünüyorum hangi evlenenlerin milyonları var? biz kendi kazancımızla geçinemez miyiz? O bunu kabul etmiyor illaki o ev alınacak vs.. Peki ya gelmezse süreç daha da uzayacak Ailem ve çevrem hadi artık demeye başladı sanki kendimi evlilik dışı ilişki yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Bir hayalin peşinden bu yaşta koşmak normal mi onu da bilmiyorum. Kafam çok karışık. Şimdide para gelse bile eylül erken diyor ev fiyatları düşermiş vs. Bayram sonu gelse bile ne ne eşya ne usul hiç bir konuda gündemde değil. Para olunca herşey hopp olacak diye düşünüyor. Kendisi de çok konuşkan biri değil. Sizce nasıl olmalı ne olmalı ne olmamalı yada bir fikrinize çok ihtiyacım var:KK43:
Neden evlenmek istiyorsunuz? İki yıl gayet güzel bir ilişkiniz var gözükmekte evlilik isteği neden? Merak ettim yalnızca.

İlişkinizde eksik bişey var. Evlenmek için acele etmeyebilir tamam ama acaba sizi oyalıyor mu? Çocuğun okul kazanıp başka bir şehre gitmesini filan mı bekleyecek acaba?

Ayrıca konuşkan değil diyorsunuz, bir ömrü konuşkan olmayan, sohbeti sınırlı olabilecek bir kişi ile geçirebilecek misiniz?

İlişkinizde eksik bişey var. Evlenmek için acele etmeyebilir tamam ama acaba sizi oyalıyor mu? Çocuğun okul kazanıp başka bir şehre gitmesini filan mı bekleyecek acaba?

Ayrıca konuşkan değil diyorsunuz, bir ömrü konuşkan olmayan, sohbeti sınırlı olabilecek bir kişi ile geçirebilecek misiniz?
Tek beklediği para 3v olmadan evlilik olmaz mantığında...ve 3.5 yıldır bekliyorum:!

Gelecek diyor gelmezse bir çözüm bulacağım diyor...ama adım atmıyor bende bekliyorum oyle
Evlenmeyebilirsiniz ama bu şekilde bi bekleyiş çok anlamsız değil mi?
Adam sizi oyalıyor yahu.
Ev olmadan evlilik olmazmış. Neredesinden uyduruyor bu kuralı ?
Sizde 3 buçuk yıldır kuzu kuzu bekliyorsunuz.

Evlenmeyebilirsiniz ama bu şekilde bi bekleyiş çok anlamsız değil mi?
Adam sizi oyalıyor yahu.
Ev olmadan evlilik olmazmış. Neredesinden uyduruyor bu kuralı ?
Sizde 3 buçuk yıldır kuzu kuzu bekliyorsunuz.
Evet ..aynen öyle oyalamanin ne anlamı vardı geçen zaman yazık.. iste gönül durduruyor insanı mlsf

Evet ..aynen öyle oyalamanin ne anlamı vardı geçen zaman yazık.. iste gönül durduruyor insanı mlsf
Gönül falan deyip işin içinden çıkmak için epeyce olgun yaslardasiniz.
Sizde giz göre göre kendinizi oyanladiriyorsunuz, karşı taraf tek başına suçlu değil. Beklenti içinde olup kandırılan ve bunun gayet farkında olan sizsiniz.

Bu adam sizin yeter artik deyip ayrilmanizi bekliyor. Ayrilinca da kisa surede baska biriyle evlenirse sasirmam. Tabii illa oyle olacak diye bir sey yok da, oyle gibi geldi.

X