Hayatı boş yaşıyorum gibi

morciveert

e ben ne yapayım şimdi?
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2023
367
76
Kızlar kendinizi hiç yetersiz hissettiğiniz dönem oldu mu? Ben çok yetersiz hissediyorum. Sanki boşuna yaşıyormuşum gibi. İnsanlar iş dışında da spora kurslara vakit ayırıyorlar çok güzel. Hayattan keyif almaya bakıyorlar. Ama ben işten sonra evde sadece uzanıp yatmak istiyorum, arkadaşlarımla plan kuruyoruz falan bu tarz aktivitelere zamanım kalmıyor. Eşimde vardiyalı. Onun vardiyasına göre hayat yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Mesela karar alıyorum namaza başlayacağım devamlı olacak, kuranımı okuyacağım en azından bu şeylerde yeterli olabileyim. SOnra düzenli sağlıklı besleneceğim diyorum. Bir yere kadar gidiyor. Sonra fıs. Hiç iradeli değilim, fazla bir 5 kilom var, iradesizlikten onları da veremiyorum. İşte oturup duruyorum hareket lazım. Yürüyüş yapacağım diyorum, devam ettiremiyorum. Kafama takıyorum bu gibi şeyleri. Kendimi boş boş yaşıyormuş gibi hissediyorum.
Benim gibi olanlar var mı? Bir de böyle evde aktivite olarak neler yapabilirim sizce? Kanavice işlemeyi düşünüyorum

Kızlar kendinizi hiç yetersiz hissettiğiniz dönem oldu mu? Ben çok yetersiz hissediyorum. Sanki boşuna yaşıyormuşum gibi. İnsanlar iş dışında da spora kurslara vakit ayırıyorlar çok güzel. Hayattan keyif almaya bakıyorlar. Ama ben işten sonra evde sadece uzanıp yatmak istiyorum, arkadaşlarımla plan kuruyoruz falan bu tarz aktivitelere zamanım kalmıyor. Eşimde vardiyalı. Onun vardiyasına göre hayat yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Mesela karar alıyorum namaza başlayacağım devamlı olacak, kuranımı okuyacağım en azından bu şeylerde yeterli olabileyim. SOnra düzenli sağlıklı besleneceğim diyorum. Bir yere kadar gidiyor. Sonra fıs. Hiç iradeli değilim, fazla bir 5 kilom var, iradesizlikten onları da veremiyorum. İşte oturup duruyorum hareket lazım. Yürüyüş yapacağım diyorum, devam ettiremiyorum. Kafama takıyorum bu gibi şeyleri. Kendimi boş boş yaşıyormuş gibi hissediyorum.
Benim gibi olanlar var mı? Bir de böyle evde aktivite olarak neler yapabilirim sizce? Kanavice işlemeyi düşünüyorum
Hayata hevesin kalmamış.ben de böyleyim.hatta konusunu bile yeni açtım.tavsiyem yok dertleşmek için.arkadaşlar verir zaten.

Hayata hevesin kalmamış.ben de böyleyim.hatta konusunu bile yeni açtım.tavsiyem yok dertleşmek için.arkadaşlar verir zaten.
Bir sorunum sıkıntım da yok. Çok şükür her halime. Ama niye böyleyim bilmiyorum, daha fazla şeyler başarabilirmişim de başaramıyormuşum gibi

Kızlar kendinizi hiç yetersiz hissettiğiniz dönem oldu mu? Ben çok yetersiz hissediyorum. Sanki boşuna yaşıyormuşum gibi. İnsanlar iş dışında da spora kurslara vakit ayırıyorlar çok güzel. Hayattan keyif almaya bakıyorlar. Ama ben işten sonra evde sadece uzanıp yatmak istiyorum, arkadaşlarımla plan kuruyoruz falan bu tarz aktivitelere zamanım kalmıyor.
Bende de aynı, yani evden çıkasım yok, "çıksam sanki ne yapacağım" diyip sürekli yatıyorum..

önce bir kan değerlerinize baktırın.

bence işe günlük tutarak başlayabilirsiniz. yarın sabahtan itibaren yazılı bir plan yapın. sabah kaçta kalkıyorsanız 1 saat erken kalkıp bir işi halledin, namazı kılın, belki iki ayet okuyun. çıkışı da planlayın tahmini saatlere göre ve yazdığınız görevleri yerine getirmeye gayret edin. harekete geçmenize yardımcı olur. yürüyüşe vaktiniz yoksa evde pilates, hiit gibi egzersizler yapabilirsiniz; ilginiz varsa örgü/kanaviçe olabilir; kitap muhakkak okuyun. yemekleri de haftalık halletmeyi deneyebilirsiniz

Ben evde yoga yapıyorum yakıyorum bir tütsü üstüne yoga iyi geliyor. Ek olarak da ip aldım, ip atlıyorum. İp atlamak bir yandan da müzik dinlemek çok iyi geliyor. Bitki bakımı, ip,yoga derken zaman geçiyor. Bir arkadaşım evde punch yapıyor isterseniz onu da düşünebilirsiniz

Oldu.Zorlamak gerekiyor.Yoksa bir süre sonra hiç bitiremiyorsun .Sanki mevsim geçişlerinde daha çok oluyor.Hani yazdan kışa kıştan yaza geçerken.Tek yapabileceğiniz şuna başlamadan oturmuycam işte bunu bitirmeden şu kahveyi icmiycem gibi gibi.İyi gelir bitirdikce.

önce bir kan değerlerinize baktırın.

bence işe günlük tutarak başlayabilirsiniz. yarın sabahtan itibaren yazılı bir plan yapın. sabah kaçta kalkıyorsanız 1 saat erken kalkıp bir işi halledin, namazı kılın, belki iki ayet okuyun. çıkışı da planlayın tahmini saatlere göre ve yazdığınız görevleri yerine getirmeye gayret edin. harekete geçmenize yardımcı olur. yürüyüşe vaktiniz yoksa evde pilates, hiit gibi egzersizler yapabilirsiniz; ilginiz varsa örgü/kanaviçe olabilir; kitap muhakkak okuyun. yemekleri de haftalık halletmeyi deneyebilirsiniz
baktırdım. demir eksikliğim var sadece. henüz ilaçlarımı almadım.
yani planlama ile mi hareket edeyim, mantıklı aslında. denemeye değer teşekkür ederim

Calisiyorken ben de oyleydim yemek yedik oturduk derken uyuma zamanim gelirdi zaten anlamazdim bir sey. 🙄
İş yorucu degildi ama insanlarla muhatap olmak enerjimi çekiyordu.
evet benim özellikle insanlarla iletişim halinde olduğum bir iş. Bu insanların bir de şikayet için geldiklerini düşünün. böyle bir işteyim işte

Oldu.Zorlamak gerekiyor.Yoksa bir süre sonra hiç bitiremiyorsun .Sanki mevsim geçişlerinde daha çok oluyor.Hani yazdan kışa kıştan yaza geçerken.Tek yapabileceğiniz şuna başlamadan oturmuycam işte bunu bitirmeden şu kahveyi icmiycem gibi gibi.İyi gelir bitirdikce.
evet haklısınız bi saldımı tam salınıyor.

Ben evde yoga yapıyorum yakıyorum bir tütsü üstüne yoga iyi geliyor. Ek olarak da ip aldım, ip atlıyorum. İp atlamak bir yandan da müzik dinlemek çok iyi geliyor. Bitki bakımı, ip,yoga derken zaman geçiyor. Bir arkadaşım evde punch yapıyor isterseniz onu da düşünebilirsiniz
bitki bakımından anlıyor musunuz? Şefleram var benim de arkadaşlarım hediyesi, ne zamanda bir sulamalıyım

evet benim özellikle insanlarla iletişim halinde olduğum bir iş. Bu insanların bir de şikayet için geldiklerini düşünün. böyle bir işteyim işte

Inaniyorsaniz arada enerji calismalari yapabilirsiniz. Enerji korumakla ilgili videolar vs görmüştüm başka insanlarin enerjinizi sömürmemesi icin. Etkinliğini denemedim hiç bir yorum yapamayacagim ama sadece bir fikir. 😊

bitki bakımından anlıyor musunuz? Şefleram var benim de arkadaşlarım hediyesi, ne zamanda bir sulamalıyım
Evdeki bitkilerin bakımından anlıyorum😂 Benim evde para çiçeği, telgraf çiçeği, barış çiçeği, orkide, kraton, menekşe, çanta çiçeği ve çeşitli kaktüs türleri var. Bu tür bitkiler için youtubeda ev yeşili kanalı var onu öneririm ben çoğu bitkinin bakımını oradan öğrendim.

Dönem dönem bende böyleyim ama sana şunu diyim diyetisyenle çalış süper oluyor çok istekli oluyorsun...
Mesela haftaya piyano almıcan piyanoya başlıyorum hobilerim arasındadır....
Akşamları örgü ör mesela vaktin varsa....

Banada bazen ayni hisler geliyor.Bos yasiyormusum bir sey bekliyormusum gibi.Sonradanda dedim aman hayat boyle Allah baska dert keder vermesin.Sadece namaza baslamak istiyorum.Sanirim tembelim ben bos zaman gecirmeyi seviyorum.

Bir sorunum sıkıntım da yok. Çok şükür her halime. Ama niye böyleyim bilmiyorum, daha fazla şeyler başarabilirmişim de başaramıyormuşum gibi
Bence sorun, sıkıntıdan öte yaş da etkili oluyor bence.tamam enerji açısından bence fark etmiyor ama zihinsel açıdan çok fark ediyor bence.

işin açıkçası örgü kanaviçe filan yapmam ben olsam -gayet güzel el işi yaparım dantelim filan çok güzel olur, zamanında çok yapmıştım.

zira oturarak yapılan şeyler. zaten fazla kilom var diyorsunuz, ben tehlikeli buluyorum açıkçası
sağlıklı da beslenemiyorum spor da yapmıyorum bir de el işine sararım derseniz işin sonu iyi bir yere çıkmayabilir

neyse benim de hayatımda disiplin eksiğim var mesela düzenli spor yaptığım ender olmuştur
düzenli haftada 3 gün bir yere gidip yapamıyorum madem dedim ben şimdi:
10ar dakikalık videolar eşliğinde spor yapıyorum evde
10 dakika en fazla 15 dakika olan videeoları açıyorum
1 seans esneme yapıyorum önce
sonra 1 seans bacak vs. öyle evde aklıma estikçe açıyorm yapıyorum matım yerde duruyor. çünkü ben üşeniyorum bir yerlere spor yapmaya gitmeye, -sürekli araçla işe gidiyor filan olsam belki yol üstünde uğrarım benim öyle bir hayatım yok.

evden çalışıyorum ama bu ara işi de salmış durumdayım pek çalışamıyorum ben de daha sağlıklı şeyler pişiriyorum elim boşken dolaba atıyorum
kışlıkları yavaş yavaş kaldırmaya başladım bazı parçaları daha giymem artık yıkayıp kaldırıyorum

benim şöyle bir sorunum var ben evimi ve yalnızlığımı seviyorum
evden hiç çıkmasam müzik dinler, kod yazar, dizi izler, yabancı dil öğrenir, makale okur/yazar, yemek yapar, youtube'daki haber yayınlarını dünya kanallarını filan takip eder aylarca takılırım :KK70: zaten hayatım böyle geçiyor ben değişiklik olsun diye dışarı çıkmaya zorluyorum kendimi...
bunalmam yani bunları yapmaya enerjim de olur ama buna başka bir şey eklemeye benim de hiç enerjim, hevesim olmuyor

X