Hayatim Değişiyor

merhaba konunuzu takiip ediyorum.
ınstagram da Dr rengin börekci yi takip edebilirsiniz o ciddi tüyolar veriyor ve sayesinde kilo vermiş insanların fotoğraflarına bakabilirsiniz.
ayrıca acıktıkça yumurta yiyebilirsiniz bence. spora çok kasmayın çünkü beyni ne zman şartlasanız o zaman karşısınd durur sürekli bahaneler çıkarır karşınıza.

kendinizi şu şekilde teselli edebilirsiniz. " zaten bu yemeğin tadını biliyorum, daha önce yedim de ne oldu. şimdi yememeyi seçiyorum" vb gibi cümleler kurabilirsiniz. kendinizi çok yoran sporlar yapmak yerine çıkın yürüyüş yapın.
Tavsiye ettiğiniz kişi aralıklı orucu tavsiye ediyor sanirim

Sizi çok iyi anlıyorum. Bu durumdan rahatsız olarak ilk adımı atmışsınız.
Biraz sabır bilginiz var zaten diyet listelerinden uzak durun kendi listenizi kendiniz oluşturun. Bana diyetisyenim çok istememe rağmen liste vermedi çok sinir olmuştum ama nedenini anlıyorum şimdi.
Aslinda kendi diyetisyenimizde yaşam konumunda biziz.
Yardıma ihtiyacınız varsa alın ama liste veren diyetisyenlerden uzak durun .
Sizin günlük yeme listeniz var zaten hergun ne yapsam diye bir liste olusturuyorsunuz. Oluşturduğunuz liste üzerinde çalışın mesela akşam yemeğinizi ne var onu düzenleyin sağlıklı bir şekilde.
Bende hiç diyetisyene gitmeden kilo vermiştim daha öncede kendim olusturdum kendi listemi aliskanliklarima göre yaşam seklime göre en önemlisi hareketsiz olmak yürüyüş yapacak yerim yok evde spor yapabilirim sadece ona usenmesem herşey güzel olacak

Bende hiç diyetisyene gitmeden kilo vermiştim daha öncede kendim olusturdum kendi listemi aliskanliklarima göre yaşam seklime göre en önemlisi hareketsiz olmak yürüyüş yapacak yerim yok evde spor yapabilirim sadece ona usenmesem herşey güzel olacak
Bende üşeniyorum hadi bugün birlikte 40 dk egzersiz yapalim akşam haberleşelim:KK66:

İyi akşamlar kızlar öğlen çiğ köfte yedim dürüm. İlk defa fazla geldi ama yarısında tıkandım. Demekki mide alışmış sağlıklı yemeklere yada ben yeni farkediyorum diaardan yemekler rahatsiz etmeye başladı. Bayağıdır ekmek yemeyince bide hemen farketti vücut
Akşam kuru fasulye 2 kasik pirinç pilavı yedim
Az once 40 dk nivea ile dinamik sabahları yaptım
Şimdide yesilcay yanında hurma yedim.

Bakalim çiğ koftemiz sabah nasıl bir etki edecek tartıya:)

Bu arada eşim karşımda baklava yiyor ve ben bayılırım baklavaya . Şuan ısrar etse bile yemem canim bile çekmiyor.

Bayağı bir gelişme var bende gercekten şimdiye kadar 4 dilim götürmüştüm.

İnanmıyordum canı çekmeyen insanlara şimdi inanıyorum. :KK45:

Bugün 2 litre suya ulaştım buda başarı gerçekten süreklilik yok ama 2 litre ye vücudumu alistirmaliyim 1 bardak su içen ben 1.5 litrede aşağı içmiyorum hemde kış gunu

Günaydın kızlar sabah 82.55 çıktım 600 gr almışım

Akşam 40 dk spor yaptım

Sabah limonlu suyumu içtim

Birazdan menemen yerim öğlen bisey yemi em

Akşama kurufasulye 2 kasik pirinç menim bu

Gunaydin kızlar bugun limonlu suyumu unuttum
81.90 çıktım sabah
Kahvaltı
2 yumurta 1 dilim ekmek 1 parça peynir domates salatalık 2 ince kesim hindi füme yedim

Öğlen kahve ve bitter çikolata yedim

Dün aksam 3 mil leslie yaptım

Ama gözlemlerini göre sporu arttirisam ve hergun yaparsam hızlı kilo veririm çünkü spor metabolizmayı çalıştırıyor
Aksamlari yesilcay içiyorum bir bardak
Bu akşam ama mantı var yanında kola

Yarın 2 saat yürüyüşle dengelmeyi düşünüyorum

Burda dikkat etmem gereken mantı porsiyorunu umarım porsiyonunu az yerim

Akşam 40 dk egzersiz planlıyorum nivea ile dinamik saatleri yapacağım

Gunaydin kizlar aksam spor yapamadim ama sabah aç karnına yapmayı düşünüyorum. Kilo verme hızı 2 kat artiyormus
Birazdannlimonlu suyumu içeceğim

Sabah tartildigimd 80.95 çıktım çok mutluyum gercekten 7 li rakamları görmek üzereyim az kaldı 7 li rakamlara gelince motivasyonu artacaktır.

Haftayı umarım hedeflediğimiz gibi kapatirim

Bu pazardan sonra artık günlük tartilmayacagim haftada 1 tartışmak yeterli öncelikle bu pazar bittiğinde tartilip haftaya pazar tartışacağız sadece bundan sonra günlük tartışmanın anlamı yok önemli olan 1 haftada kaç kilo verdiğim diye dusunuyorum

Selam kızlar kahvaltıda 2 yumurta peynir zeytin 7 tane domates salatalık yedim

Öğlen 1 muz ,1 nescafe ,3 tane sağlık atıştırmalık toplardan yedim

Akşam domates corbasi ve salatalık

Yesilcay 1 bardak

18.30 da kapanış spor yapamadim bugün bira ağrım vardı yarına umarım 2 günü telafi ederiz.

Günaydın kızlar kilo vermem çok yavaş ama yinede veriyor olmak çok mutlu edici . Sabah 80.20 çıktım.

Bugün dikkat edersem yarına 7 li rakamları görmek istiyorum mümkün mü bilmiyorum
Ama haftalık hedefime ulaştım. :KK76: :super: :halay: :21: :halay::ıslık::sampiyon:

Kendimi tebrik ediyorum :)

Kahvaltıda
sucuklu kaşarlı menemen yedim 5 zeytin yedim 1 cay kaşığı tayin pekmez

Arada tutk kahvesi kqrabugdqy üzeri fıstık ezmesi ballı

Nieva ile dinamik saatler 40 dk

Öğlen sütlü gronala

Akşama bulgur pilavı ile mantar tavuk sote var

Günaydın kızlar sabah limonlu çayımı içtim

Tartı 80.10 gösterdi hızla kilo veriyorum.:21:

Kahvalti da bir küçük boy patates kızartması 3 tane peynir topu yedim

Son duruma özet çekip motivasyon almak istiyorum.
7 Kasim ---> 83.4 kg Başlangiç

13 Kasim--> 85.6 kg 1. HAFTA +2.2kg

20 Kasım--> 83.7 kg 2. HAFTA -1.8kg

27 Kasim--> 82.9 kg 3. HAFTA -800gr

4 Aralık-----> 82.2 kg 4. HAFTA -300gr

9 Aralık-----> 81.4 kg 5. HAFTA -800gr

18 Aralık---->80.1 kg 6. HAFTA - 1300gr

Kilo al ver derken sonuç bu yaklaşık 1.5 ayda 2kg 300gr gitmis .83.4 ile başlamışım 80.10 son durum

Kilo vermek gerçekten zor bir süreç bu işi yaşam standartı haline getirmeseydim bu kiloyu bile veremeyecektim aksine kilo almaya devam edecektim.2. Haftamda olduğu gibi 1 haftada 2.2 kg almaya devam edecektim.tabak tabak yas pasta falan yediğim hafta:KK57:

İrade herkeste var ama açığa çıkarmak işimize gelmiyor sadece kolaya kaçıyoruz

Sadece elimden gelenin iyisini yapmaya çalışıyorum.kacamaklarim da oluyor spor yapmadığım günlerde. Bunlara da dikkat edersem daha iyi sonuç alacağıma eminim

Herkese bu yolda bol bol sabır ve motivasyon diliyorum

Gelelim haftaya hedefime 79.10 hedefim
Aylik hedefim yani
20 ocak hedefim 75kg umarım ulaşırım :dua:

Bu arada Dukan Birası uygulayanlar varmi dememek istiyorum

İyi akşamlar kızlar içtiğim litreyi saymayı bıraktım sadece saat başı su içmeye çalışacağım okadar. Su içmek ve saymak enerji ve kafa yorucu bir iş gerek yok bu sefer erken pes ederim o yüzden saat başı bir bardak su yeterli .

Kilo tartimi 23 ünde yani cuma günü yapacağım diyetisyenle randevum var.

Yediklerimi yazmayacağım artık. Çünkü standartı oturdum

● sabah limonlu su
● kahvaltı yumurta domates peynir zeytin klasik
●öğlen yemek yok. Kefir yada kahve ve hurma şeklinde geçiştiriyorum yada meyve
●akşamda ekmek yok pirinç,bulgur,makarna varsa 1 yada 2 kasik okadar
●günde enaz 1 enfazla 2 bardak yeşil çay

♡ Kaçamak yapıp yapmadığımı
♡ Ne kadar spor yaptım yada yapmadım belki onu yazarım
♡ Tartı bildirim olmayacak.

Kısacası haftalık değerlendirmemi yazacağım onun dışında günlük rutine oturdu artık yazmama gerek yok umarim sporu da rutine oluştururum. Bundan sonraki hedefim kışın zor oluyor ama mecbur .

O yüzden kızlar cuma gününe kadar iyi bakın yediklerimize dikkat edelim . Cuma günü görüşürüz

Selam kızlar bayağıdır yazmadım ya depresyondayım yada adet dönemi yaklaşıyor tatlı yiyorum sürekli yeme isteği var durduramıyorum kendimi.
Umarım düzelirim

Bugün sadece 11.000 adim attım tek güzel yanı bu bu hafta su içmem azaldı sporum azaldı yani geriye dönmeye basliyorum acilen toparlanmam lazım sanırım kilo vereme hizim artmalı yoksa sabrın tükeniyor gibi

Bir şekilde bir yöntem bulmalıyım düzene sokmaliyim kendimi .

Yarın 1 saat yürüyüş
2.5 litre su
Ve tatlı ekmekten uzak durma hedefim umarım artık düzeni oluştururum.

X