Hayatımdan uzaklaşmıyor psikolojimi bozup duruyor

yulin34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2018
1.069
527
Kızlar eski konularımı bilen bilir.
3 kere falan küstük kimi restti kimş gerçekten bitirme. En sonuncuda artık arama kafamı karıştırma sen net değilsin umarım kafan toparlanır arkadaş da kalmayalım iletişim istemiyorum dedim.
1 ay sonra bayram seyran bahane etti aradı hayatımda biri var sanmış sesi bozuk sonrasında da bambaşka bahanelerle aramaya çalıştı. Hep saygılı davranmaya çalıştım. Kısa tuttum konuşmaları bahane bulup aradıkça. Haftasonu şehir dışındaydı yine yazdı tatilde bile benle uğraşıyor. Çevrimiçisin yazmış bana. Ne alaka yanlış mı yolladın dedim yok seninle kötü olmak istemiyorum falan dedi bu sefer biraz tersledim neyse yulin anlama boşver falan dedi.
Anlatsaydın anlardım belki naptığın belli değil dedim. Geldiğimde konuşalım dedi.
Geldiği zaman bilerek olduğum yerden geçti beni arıyordu farkettim merdivende arkasına baka baka gidiyordu sonra gördü beni başka birimdeydim selam verdi sanki küsmemişiz gibi güleryüzlüydü. Arkadaşı da vardı yanında yukarı çıktılar.Dönüşte de benim odama baktığını gördüm dışatda telefonla konuşuyordum. Kafasını kaşıya kaşıya düşüne düşüne çıktı. Görmezden geldim. Arkasına dönecek gibi oldu hatta. Neyse anladım arayacağını zaten.
Akşamına aradı kızlar beni yine. Buluşalım diye. Ama onu bile bir ileri bir geri söylüyor sonra delirdim yeter açıklama yapacaksan gelirim sen bilirsin diye. Bu sefer normal görüşsek yarın konuşsak diğer türlü olmaz mı sen beni sıkıştıracak mısın dedi. Korktu. Doğruları söylersem bir şeyler değişir mi ki dedi. Ne dedim arkadaş mı kalmak istiyorsun? Hayır istemiyorum arkadaşlık dedi.
Senin duyguna güvenmeliyim bilmiyorum diyebildim. Benim kapalı kutu olduğumu öyle olunca onun da öyle olası geldiğini,o beni kıskanırken bildiğimi okuduğumu ama ona baskı yaptığımı,o bana bakarken yüzümü çevirdiğimi gözüne bakmadığımı söyledi. Benim iyi olduğumu ama baskıcı potansiyelimden korktuğunu bir ömürün böyle geçip geçmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Ne saçmalıyorsun ne zannediyorsun şimdiden evlilik mi düşünüyorsun dedim. Hayır ama sen olursan öylesine olacak biri değilsin benim için dedi. Sence ben o kadar deli mi görünüyorum dedim. Hayır haklısın daha genciz zaten aslında ben de insanları hayatıma alırken hiç ben bunla evlenirim diye düşünerek almadım bugüne dek dedi. Evet dedim şu aşamada düşünmek saçma. Doğru diyorsun aslında yapacağımız en iyi şey denemek olur sen haklısın aslında deneriz olursa olur dedi.Sonra normal muhabbete geçtik. Gece yarısıydı zaten yazarım dedi yazmadı. Ertesi gün akşama dek sesi çıkmadı çıkışta beni kıskandığı çocuğu benim yanımda gördü bana tripli bir mesaj attı ekrandan okudm Allahtan çünkü 2 dk sonra silmiş. Aradım ettim azıcık konuştuk. Anneannesi hastaymış hastanede yatıyor onun yanına gitti. Ararım dedi gece boyu aramadı. Ertesi gün akşama doğru yanıma uğradı ama yine o çocuğu soruyor çocukla dalga geçiyor. Görüşelim edelim diyemedik yani. Sonra dışarda karşılaştık normalde yazardı yazmadı. En son ben aradım. Seninle görüşmek istemiyorum kesin kararım diye. Bozuldu yine niye fikir değiştirdin dedi. Kendimi açıkladım beni ikna etmeye çalıştı gelip seni alcam tüm gün hastanedeyim şimdi de daha eve gitmedim. Seni gördüm hatta bugün ama meşguldun arkadaşların var diye bilerek yazmadım dedi. Duyguların olsa bahanelerin olmazdı dedim istemiyorum. Sana duygularımı git o eski kankana sor bakalım dedi. Sen deneriz deyince ben rahatladım korkum gitti yulin dedi. Sen benim evleneceğim insan değilsin ki dedim o an artık yıprandığım için. Sonra biraz bozuldu gibi kapattık işi vardı ortak arkadaşımızla görüşmesi lazımdı.

Bana sakın uyuma arayacağm dedi. 2 saat sonra falab döndü kızlar.

Oturmuş onu muhabbete tutmuşlar. Çok sinirlendim değer vermiyorsun işte diye hayır dedi bilmem ne abi zorladı gerçekten dedi. Yeni dönebildim eve bak dedi. Görüşelim yarına plan yaptık ertesi gün görüşelim dedi ne planı dedim bu konu varken sen ne rahatsın. İş için arkadaş rica etti dedi. Sen de gel dedi. Kabul etmedim. Konuşma süresince bu sefer o tersleşmeye başladı tamam yulin konuşmayalım en iyisi bilmem ne.
İçinde çok ukte kalacakmış bazı şeyler.
Kendi baskılarını görmeyip ben onu aldatmışım gibi davranıyor. Sadece uyumak istiyormuş kestirp atıyor sinir olunca bu sefer ben alttan alır oldum bu konuşma daha da geriye götürdü sanki değil mi diye. Bilmiyorum diyor. Bana karşı ilk başlarda çok çok yoğun olduğunu benim onu hayal kırıklığına uğrattığımı davranışlarımla uzaklaştırdığımı söylüyor. Geçmiş zaman kipiyle konuşuyorsan gerek yok konuşmayalım dedim. Sence bu kadar şeyden sonra sana başka nasıl cümle kurabilirim yulin. İlk zamanki gibiyim dememi mi bekliyorsun dedi. Tam sana yöneliyorum beni yine uzaklaştırıyorsun dedi. İletişimi kesmek de istemiyorum öyle de olmuyor diyor. Arabada ona bakmamışım sağa sola bakmışım bunu deyince mantıklı olan senin yola bakman zaten dedim. Tamam dedi kesin konuşmayalım bundan sonra. Sen beni hep kötü görüyorsun. Konuşma uzayınca yüzyüze görüşme kararı aldık. Ama tabi arkadaşla iş buluşması erken biterse.

Kızlar çok uzun yazdım aklıma geldikçe. Ne olur yardım edin. Ben çok kötü hissediyorum. Ona da dedim benimle niye uğraşıyorsun dengemi bozuyorsun diye kendini normal görüyor. Dönsün diye uğraşmadım Allaha bıraktım. Dönünce de Allahtan deyip mutlu oldum ama sonuç bu yine ağlıyorum.

Son düzenleme:
Kızlar eski konularımı bilen bilir.
3 kere falan küstük kimi restti kimş gerçekten bitirme. En sonuncuda artık arama kafamı karıştırma sen net değilsin umarım kafan toparlanır arkadaş da kalmayalım iletişim istemiyorum dedim.
1 ay sonra bayram seyran bahane etti aradı hayatımda biri var sanmış sesi bozuk sonrasında da bambaşka bahanelerle aramaya çalıştı. Hep saygılı davranmaya çalıştım. Kısa tuttum konuşmaları bahane bulup aradıkça. Haftasonu şehir dışındaydı yine yazdı tatilde bile benle uğraşıyor. Çevrimiçisin yazmış bana. Ne alaka yanlış mı yolladın dedim yok seninle kötü olmak istemiyorum falan dedi bu sefer biraz tersledim neyse yulin anlama boşver falan dedi.
Anlatsaydın anlardım belki naptığın belli değil dedim. Geldiğimde konuşalım dedi.
Geldiği zaman bilerek olduğum yerden geçti beni arıyordu farkettim arkasına baka baka gidiyordum sonra gördü ben başka birimdeydim selam verdi sanki küsmemişiz gibi güleryüzle. Merdivende arkadaşıylaydı çıktılar sonra. Dönüşte de benim odama baktığını gördüm dışatda telefonla konuşuyordum. Kafasını kaşıya kaşıya çıktı.
Akşamına aradı kızlar beni yine. Buluşalım diye. Ama onu bile bir ileri bir geri söylüyor sonra delirdim yeter açıklama yapacaksan gelirim sen bilirsin diye. Bu sefer normal görüşsek yarın konuşsak diğer türlü olmaz mı sen beni sıkıştıracak mısın dedi. Korktu. Doğruları söylersem bir şeyler değişir mi ki dedi. Ne dedim arkadaş mı kalmak istiyorsun? Hayır istemiyorum arkadaşlık dedi.
Senin duyguna güvenmeliyim bilmiyorum diyebildim. Benim kapalı kutu olduğumu öyle olunca onun da öyle olası geldiğini,o beni kıskanırken bildiğimi okuduğumu ama ona baskı yaptığımı,o bana bakarken yüzümü çevirdiğimi gözüne bakmadığımı söyledi. Benim iyi olduğumu ama baskıcı potansiyelimden korktuğunu bir ömürün böyle geçip geçmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Ne saçmalıyorsun ne zannediyorsun şimdiden evlilik mi düşünüyorsun dedim. Hayır ama sen olursan öylesine olacak biri değilsin benim için dedi. Sence ben o kadar deli mi görünüyorum dedim. Hayır haklısın daha genciz zaten aslında ben de insanları hayatıma alırken hiç ben bunla evlenirim diye düşünerek almadım bugüne dek dedi. Evet dedim şu aşamada düşünmek saçma. Doğru diyorsun aslında yapacağımız en iyi şey denemek olur sen haklısın aslında deneriz olursa olur dedi.Sonra normal muhabbete geçtik. Gece yarısıydı zaten yazarım dedi yazmadı. Ertesi gün akşama dek sesi çıkmadı çıkışta beni kıskandığı çocuğu benim yanımda gördü bana tripli bir mesaj attı ekrandan okudm Allahtan çünkü 2 dk sonra silmiş. Aradım ettim azıcık konuştuk. Anneannesi hastaymış hastanede yatıyor onun yanına gitti. Ararım dedi gece boyu aramadı. Ertesi gün akşama doğru yanıma uğradı ama yine o çocuğu soruyor çocukla dalga geçiyor. Görüşelim edelim diyemedik yani. Sonra dışarda karşılaştık normalde yazardı yazmadı. En son ben aradım. Seninle görüşmek istemiyorum kesin kararım diye. Bozuldu yine niye fikir değiştirdin dedi. Kendimi açıkladım beni ikna etmeye çalıştı gelip seni alcam tüm gün hastanedeyim şimdi de daha eve gitmedim. Seni gördüm hatta bugün ama meşguldun arkadaşların var diye bilerek yazmadım dedi. Duyguların olsa bahanelerin olmazdı dedim istemiyorum. Sana duygularımı git o eski kankana sor bakalım dedi. Sen deneriz deyince ben rahatladım korkum gitti yulin dedi. Sen benim evleneceğim insan değilsin ki dedim o an artık. Sonra kapattık işi vardı ortak arkadaşımızla görüşmesi lazımdı.

Bana sakın uyuma arayacağm dedi. 2 saat sonra falab döndü kızlar. Oturmuş onu muhabbete tutmuşlar. Çok sinirlendim değer vermiyorsun işte diye hayır dedi bilmem ne abi zorladı gerçekten dedi. Yeni dönebildim eve bak dedi. Görüşelim yarına plan yaptık ertesi gün görüşelim dedi ne planı dedim bu konu varken sen ne rahatsın. İş için arkadaş rica etti dedi. Sen de gel dedi. Kabul etmedim. Konuşma süresince bu sefer o tersleşmeye başladı tamam yulin konuşmayalım en iyisi bilmem ne.
İçinde çok ukte kalacakmış bazı şeyler.
Kendi baskılarını görmeyip ben onu aldatmışım gibi davranıyor. Sadece uyumak istiyormuş kestirp atıyor sinir olunca bu sefer ben alttan alır oldum bu konuşma daha da geriye götürdü sanki değil mi diye. Bilmiyorum diyor. Bana karşı ilk başlarda çok çok yoğun olduğunu benim onu hayal kırıklığına uğrattığımı davranışlarımla uzaklaştırdığımı söylüyor. Geçmiş zaman kipiyle konuşuyorsan gerek yok konuşmayalım dedim. Sence bu kadar şeyden sonra sana başka nasıl cümle kurabilirim yulin. İlk zamanki gibiyim dememi mi bekliyorsun dedi. Tam sana yöneliyorum beni yine uzaklaştırıyorsun dedi. İletişimi kesmek de istemiyorum öyle de olmuyor diyor. Arabada ona bakmamışım sağa sola bakmışım bunu deyince mantıklı olan senin yola bakman zaten dedim. Tamam dedi kesin konuşmayalım bundan sonra. Sen beni hep kötü görüyorsun. Konuşma uzayınca yüzyüze görüşme kararı aldık. Ama tabi arkadaşla iş buluşması erken biterse.

Kızlar çok uzun yazdım aklıma geldikçe. Ne olur yardım edin. Ben çok kötü hissediyorum. Ona da dedim benimle niye uğraşıyorsun dengemi bozuyorsun diye kendini normal görüyor. Dönsün diye uğraşmadım Allaha bıraktım. Dönünce de Allahtan deyip mutlu oldum ama sonuç bu yine ağlıyorum.
Numaranızı değiştirmek,aradığı zaman açmamak, engellemek. Bu seçenekler çok mu zor? Gerçekten merak ediyorum.

Numaranızı değiştirmek,aradığı zaman açmamak, engellemek. Bu seçenekler çok mu zor? Gerçekten merak ediyorum.
Sapık değil ki arkadaş gibi yanaşıyor. Çevremiz ortak. Senden her zaman etkileniyorum inkar edemem ama büyük soru işaretlerim var diyor. Arkadaş gibi davrandığı dönemde onun gözüne bakmadım diye bile kızdı dün geceki konuşmada. Ben anlamıyorum arkadaş kalalım demişiz bir şey demeden hayatıma giriş yapmaya çalışıyor sonra da ona istediği tepkiyi vermedim diye sinir oluyor. Benim arkadaşlıktan anladığım gerçek arkadaşlıktı çünkü.
Numaramı değiştirecek bir durum yok yani. Bana istediği her an ulaşır zaten. Sorun onun gelgitli tavırları.

:olamaz: Afedersiniz okumaya üşendim ama yorum yapmaya gelirken özetle geçtim. İstemediğiniz,rahatsız olduğunuz insanları neden hayatınızdan şöyle bir def edip rahatınıza bakmıyorsunuz.
Ettim yine geldi. Gelmemiş gibi davranarak geldi hatta başta sonra itiraf etti. Çok sinirlerimi bozdu. Duygularım yoktu oluştu oluşmaz olaydı. Benden emin olmayan ama hayatımdan da uzak durmayan biri. Önce açıklamalar yapıyor seni alcam yüzyüze konuşcaz bilmem ne sonra konuşmayalım ya en iyisi içimde ukte kalacak şeyler olacak vs vs . Evet çok uzun ama içimi bir bilseniz ruh sağlığımı bozdu artık.

Nedir bu kadınların çilesi arkadaş

EErkeklerin %80i ne mok yiyeceğini bilmiyor
Bir öyle bir böyle
Aynen öyle sinirden stresten ağlıyorum o ise keyfinde. İşi biterse görüşcez ki o kadar güvenmiyorum ki arayacağı da şüpheli beni ne kadar sinir edebiliyorsa o kadar etti. Her seferinde dönen kendi değilmiş gibi. Çok rahatlar çok.

Aynen öyle sinirden stresten ağlıyorum o ise keyfinde. İşi biterse görüşcez ki o kadar güvenmiyorum ki arayacağı da şüpheli beni ne kadar sinir edebiliyorsa o kadar etti. Her seferinde dönen kendi değilmiş gibi. Çok rahatlar çok.
Her seferinde dönmesine müsade edende sizsiniz ama.

Her seferinde dönmesine müsade edende sizsiniz ama.
İlkinde özür diledi dediklerimi yaptı bana hatta bişiler almış masama bırakmıştı.
Bir de duygularım varken dönme diyemiyorum olsun istiyorum. Zaten zar zor karar alıp git diyorum hayatımdan. Sonra yine gelince benim de aklım karışıyor. Ama dönsün diye uğraşmadım çünkü önceki ilişkimde uğraşmıştım artık Allaha bıraktım işimi dedim. Bu sefer de bu şekilde üzdü. İnancım azalacak ona korkuyorum artık.

İlkinde özür diledi dediklerimi yaptı bana hatta bişiler almış masama bırakmıştı.
Bir de duygularım varken dönme diyemiyorum olsun istiyorum. Zaten zar zor karar alıp git diyorum hayatımdan. Sonra yine gelince benim de aklım karışıyor. Ama dönsün diye uğraşmadım çünkü önceki ilişkimde uğraşmıştım artık Allaha bıraktım işimi dedim. Bu sefer de bu şekilde üzdü. İnancım azalacak ona korkuyorum artık.
Bu kişiyle ilgili çok konu açtınız, sadece olduklarından ne kadar dengesiz biri olduğu ortada aslında. İnancınızın hala olmasi da şaşırtıcı.

Üzülürken sadece ona değil kendinize de kızmalısınız aslında. Bu kadar ne yaptığı ne istediği belirsiz bir adama ciddi olarak hayır diyemeyip, geri dönmesine müsade ettiğiniz için.

Saglam bir durus sergilemeyip hayatiniza dahil olmasina izin verirseniz elbette uzaklasmaz. Olay cok basitken anlamadiginiz sey ne?

Bu kişiyle ilgili çok konu açtınız, sadece olduklarından ne kadar dengesiz biri olduğu ortada aslında. İnancınızın hala olmasi da şaşırtıcı.

Üzülürken sadece ona değil kendinize de kızmalısınız aslında. Bu kadar ne yaptığı ne istediği belirsiz bir adama ciddi olarak hayır diyemeyip, geri dönmesine müsade ettiğiniz için.
Dün gece ilk konuşmada kesin kararlıyım seninle görüşmek istemiyorum dedim. Gelip alcam seni dedi telaş oldu. Alsan da ne değişecek falan dedim. Bir önceki hayatımdan çıkarışımda da ciddiydim arama istemiyorum dedim. Saçma bir sebep bulup 4 saat sonra yazdı açtım tersledim tamam numaranı da silcem vs vs dedi. Hani daha ne diyebilirdim ki ona diyorum.
Peki sizce şu aşamada o aramadan ona yazayım mı ? İçimdekileri dökmek de istiyorum arasa konuşmak için gidip yüzyüze içimi dökmek istiyorum bir yandan ama bir yandan da gitme sakın diyorum kendime. Mesajını at onun umursamazlığına yakışır şekilde kes diyorum yulin. Mesaj da şu :

Beni resmi dini herhangi bir bayramda , bilmem ne ile ilgili problemlerde ya da x kişisinin numarası gibi konular da dahil olmak üzere herhangi bir sebeple rahatsız etmezsen sevinirim.
Ne diyorsunuz ?

Saglam bir durus sergilemeyip hayatiniza dahil olmasina izin verirseniz elbette uzaklasmaz. Olay cok basitken anlamadiginiz sey ne?
Yazma arama dedikten sonra aynı ortama asla girmedim. Gördüğümde başımı çevirdim. Daha ne kadar sağlam duruş sergileyebilirdim ki bilmiyorum. Zaten ben tatildeydim. Cesaret alacağı davranışım yoktu. Aradı. Ben döndüm o tatile gitti yine görmedik etmedik birbirimizi asla cesaret olmamalıydı kendi tatildeyken yine yazdı.
Gerçekten net şekilde söylemiştim ilk dediğimde sesi titredi zaten. Anladı yani kararlılığımı. Ama unutuyor herhalde bir süre sonra işte onu anlamıyorum

Yazma arama dedikten sonra aynı ortama asla girmedim. Gördüğümde başımı çevirdim. Daha ne kadar sağlam duruş sergileyebilirdim ki bilmiyorum. Zaten ben tatildeydim. Cesaret alacağı davranışım yoktu. Aradı. Ben döndüm o tatile gitti yine görmedik etmedik birbirimizi asla cesaret olmamalıydı kendi tatildeyken yine yazdı.
Gerçekten net şekilde söylemiştim ilk dediğimde sesi titredi zaten. Anladı yani kararlılığımı. Ama unutuyor herhalde bir süre sonra işte onu anlamıyorum

Valla hala sizi arayabiliyorsa demek ki cok net mesaj verememissiniz karsi tarafa.

Dün gece ilk konuşmada kesin kararlıyım seninle görüşmek istemiyorum dedim. Gelip alcam seni dedi telaş oldu. Alsan da ne değişecek falan dedim. Bir önceki hayatımdan çıkarışımda da ciddiydim arama istemiyorum dedim. Saçma bir sebep bulup 4 saat sonra yazdı açtım tersledim tamam numaranı da silcem vs vs dedi. Hani daha ne diyebilirdim ki ona diyorum.
Peki sizce şu aşamada o aramadan ona yazayım mı ? İçimdekileri dökmek de istiyorum arasa konuşmak için gidip yüzyüze içimi dökmek istiyorum bir yandan ama bir yandan da gitme sakın diyorum kendime. Mesajını at onun umursamazlığına yakışır şekilde kes diyorum yulin. Mesaj da şu :

Beni resmi dini herhangi bir bayramda , bilmem ne ile ilgili problemlerde ya da x kişisinin numarası gibi konular da dahil olmak üzere herhangi bir sebeple rahatsız etmezsen sevinirim.
Ne diyorsunuz ?
Asla arama ve umursamaz davran.Yoksa seni asla ciddiye almaz ve her zaman seninle oyuncak gibi oynar.Erkekleri etkilemenin yolu biraz rahat olup onu fazla takmamaktır.Ben şimdiye kadar kimle görüştüysem aşkımdan ölsem kızdığım zaman aramadım ve sonra onlar beni aradılar🙂

X