hayatımın en zor dönemi...

Arkadaslar şu an çok kötü durumdayım depresyonda olduğum için devamli yeni düşünceler geliyo aklima. Ben şüpheli kişilerle oral sex de yaşadım özellikle kaptigimi düşündüğüm kişiyle. Didem bana hpv 6 olabileceğini söyledi semptomlardam. Agizda da en çok 6 görülüyomus :KK43: kanser ve bulastirma ihtimali daja yüksek ve daha tehlikeliymis. Agizda var mı öğrenmenin bi testi var mı biliyo musunuz lütfen yardım edin. 2 gündür çok halsiz bitkin atesliyim midem bulaniyo devamli kusuyorum Aids falan da mı kaptım yoksa nolur bana yardım edin panik atak krizim geldi :KK43:
canım cahil bir insan olsan anlıyacam ama sende tıp eğitimi alıyorsun..tüm bu bahsettiğin hastalıkların okulda ayrıntılarıyla öğretilmiş olması gerekiyor sana..artıl bir silkelen kendine gel..şu an önceliğin okulun olsun..bir an evvel mezun olmaya bak..okul stresini bilirim ben stresten 46kiloya düşmüştüm mezuniyet aşamasında..bir an evvel bitir ve rahata er..yakında yeni atama yapılır ona yetişmeye çalış..yeni bir hayat kur kendine..tedavini de ol ama bundan sonra tedbirli davran..kimseye de güvenme..içini rahatlatması için söyleyim..geçenlerde burada yine hpvle ilgili bir konu vardı..orda birisi yazmıştı..kızı 4-5 yaşlarında..kullandığı tuvaletten hpv kapmıştı.ben mezun olalı 10 yılı geçti..senin kadar teze değil bilgilerim..ama aç bak ders notlarını..detayıyla anlatmıştır hocaların bu hastalıkları..

asıl Allah EN merhametlidir, siz kimsiniz de merhametsiz azap bilmem ne diye fetva verir gibi konusuyorsunuz.
Evet profilinde güzel bi islam ailesi temalı resim var ama Fatiha suresinden bi haber galiba. Pişman olmasam buraya bu kadar yazıp üzülmem gider hayatıma devam ederim di mi. Ayrıca o hataları ne şartlarda yaptığımı bilmeden böyle konusabilmesi de ayrı bi ironi. Kinamayin başınıza gelmeden ölmeyeceksiniz! Den gayret alarak bu insanın beni olabildiğince kınama sini dibine kadar eleştirmesini falan istiyorum hem Günahımi alsın hem de biseylerin azabini da o da çeksin. Kendi mantığı da buraya çıkıyo zira

canım cahil bir insan olsan anlıyacam ama sende tıp eğitimi alıyorsun..tüm bu bahsettiğin hastalıkların okulda ayrıntılarıyla öğretilmiş olması gerekiyor sana..artıl bir silkelen kendine gel..şu an önceliğin okulun olsun..bir an evvel mezun olmaya bak..okul stresini bilirim ben stresten 46kiloya düşmüştüm mezuniyet aşamasında..bir an evvel bitir ve rahata er..yakında yeni atama yapılır ona yetişmeye çalış..yeni bir hayat kur kendine..tedavini de ol ama bundan sonra tedbirli davran..kimseye de güvenme..içini rahatlatması için söyleyim..geçenlerde burada yine hpvle ilgili bir konu vardı..orda birisi yazmıştı..kızı 4-5 yaşlarında..kullandığı tuvaletten hpv kapmıştı.ben mezun olalı 10 yılı geçti..senin kadar teze değil bilgilerim..ama aç bak ders notlarını..detayıyla anlatmıştır hocaların bu hastalıkları..
Teşekkür ederim ablacim ben diş hekimliği öğrencisiyim çok detaylı islemedik ama bilgim var biraz evet. Mezun olmaya çalışmak evet inan ki çok çok stresli geçiyo şu an halimi görsen acirsin mesajı zor yazıyorum her yerim ağrıyo ateş içindeyim midem bulanip duruyo ve hala ders çalışmam lazım sabah da kalkıp okula gidiyorum 7 de aksama kadar staj :KK43:

Teşekkür ederim ablacim ben diş hekimliği öğrencisiyim çok detaylı islemedik ama bilgim var biraz evet. Mezun olmaya çalışmak evet inan ki çok çok stresli geçiyo şu an halimi görsen acirsin mesajı zor yazıyorum her yerim ağrıyo ateş içindeyim midem bulanip duruyo ve hala ders çalışmam lazım sabah da kalkıp okula gidiyorum 7 de aksama kadar staj :KK43:
bende dişhekimiyim o yollardan geçtim anlıyorum seni..tüm o stajlar finaller hastalar..çoğu bitmiş azı kalmış sık dişini biraz daha..zaten bu mesleğe girdiysen stress hayatından hiç eksik olmayacak alışmaya çalış..bir an evvel mezun olup atanmata bak..

biliyorum belki buraya yazacaklarıma bi çoğunuz tepki göstereceksiniz ama o kadar caresiz ve bitmiş bi durumdayım ki kendimi son care buraya attım. belki hiç bi faydası olmayacak ama yazmak istiyorum. saglıkla ilgili bi bölümde okuyorum. son sınıf hatta son haftalar diyebilirim. ama bi çok sıkıntılı dersim var su an ne olacagı belli değil fakat hem kendim hem ailem için bi an önce bitirmek zorundayım. bölümüm her zaman zordu ama özellikle son 3 aydır aralıksız staj sınav ders ugrasıp duruyorum. yemek yemeyi unutuyorum. sabahlara kadar ders calısıyorum 2 saat uyuyup okula gidip staja cıkıyorum. hayatım sindan oldu resmen. bundan bi kaç yıl öncede psikolojik tedavi olmustum. yasadıgım ilişkiler yuzunden yoğun pişmanlık ve depresyon yuzunden destek almıstım. şimdi artık herseyin güzel olmasına hazırlanıyodum. bi kaç ay daha sıkıyım dişimi bu eziyet bitecek diyodum. bi ay önce de sürekli takip ettiğim bi saglık sitesinde bi dktorla tanısmıstım. okulum bitsin birbirimi tanıyacaktık ve anlasırsak ben onun yanına atama isteyecektim. bi yandan onunla konusarak okulu halletmeye calısıyodum zor zamanımda destek oluyodu bana. dun eve geldim duşa girdim çıkıp her zamankı gibi ders calısacaktım. genital bölge temizliğini jiletle yaparken 2 kucuk siyahımsı leke farkettim. batık yada yapısmıs bir kıl olacagını dusunup üst üste uzerinden gittim. sonra yıkanıp banyodan cıktım. bi saat kadar sonra lavaboya gittigimde aynı sıyah noktatadan vajinamın ust kısmında bi sürü oldugunu farkettim. gunlerdir ders calısıyorum ve saglıkcıyım. tabi ki ilk aklıma gelen takıntılı da bi yapım oldugu için ve eskiden yasadığım ilişkiler yuzunden cok pişmanlık duydugum için hpv oldu. o an cok kötu oldum. konustugum arkadasım da acil hekimi ve butun hastalıklar hakkında genel bilgisi var. o an onunla mesajlasıyoduk ben gercekten bayılmak üzereydim tansiyonum düştü çok kötu oldum ve hemen ona sordum. jılet kaynaklı kan toplaması olabilecegini korkmamamı soyledi. bugun öğleden sonra kadın doğuma gittim. devlet hastanesine. doktor hpv den şüphelendi bi ilaç tedavisi verdi ona yanıt olmazsa hpv dir dedi. test yapılmasını istedim bakire oldugun için olmaz hele bunları kullan gel dedi. peşinden baska özel bi dr a gittim o da ilk bakısta hpv oldugunu söyledi. test önermem zaten cok pahalı ve belli buyuk ihyimalle hpv dedi. ama bi anda bu kadar fazla cıkması kucuk bi ihyimal de olsa olmayacagını gösteriyo falan dedi. o da diğer doktorun tedavisine uymamı söyledi gecmezse gel dedi. bitik durumdayım. konustugum doktor zaten bunun üzerine bana arkadasca yaklasmaya basladı sırtını dönüp gitmedi ama artık bişey olmayacagını biliyorum. tek paylastıgım kişi o ama onu da mesgul etmek oyalamak istemiyorum bana vaktini ayırıp psikolojimle ugrasmak zorunda değil. aile yapım cok katı. böyle bi duruma cok tepki verirler ve annm de babam da hasta onları da üzmek istemiyorum. hiç bi arkadasımın da bu durumda bana destek olabileceğini düşünmüyorum. ama bu hastalıkla bas etmenin yollar stresten uzak durmak iyi beslenmek iyi uyumak. yani su an hepsi benden uzak olan seyler. üstelik 15 gun sonra tedaviye baslarsam ası lazer ilaç yakma tedavisi falan hiç birini karsılayacak param yok. gercekten cok kötu durumdayım. intihar edemem ama gercekten ölmek istiyorum. insanların yuzune bakamıyorum ailemdem arkadaslarımdan herkesten cok utanıyorum. ve en cok istediğim şeylerden biriydi evlenmek yuva kurmak cocuk sahibi olmak onların mutlulugu için elimden geleni yapmak benim sayemde gözlerinde olusan parıltıları görmek... tum hayallerim saatler içinde yıkıldı ve ben gercekten ölmek istiyorum....
Bütün bu olanlara ek olarak çok rezil şeyler oldu. Bugün psikiyatr randevum vardı annemle gittik dile getirmek benim için çok zor olduğu için yazmıştım fakat yazdıklarımı doktor sesli okumami istedi ama ben annemin kapıda bizi dinlediğini nerden bilebilurdim. Felaket şeyler oldu annem kriz geçirdi. Bakire olmadığımı düşünüp çıldırdı sanki bu kadar seye bakire olmamın bi önemi varmış gibi. Sürekli suclayip laf sayıp duruyo ve herseyim e kısıtlama getirdi. Tam okul bitip yetişkin olacakken annemin küçük kızı oldum tekrar. Hayatı bana zindan edecek artık. Gerçekten bitik durumdayim
Arkadaslar sürekli ekleme yapıyorum ama nolur bana yardım edin biseu deyin panik atak krizin geldi :KK43:şu an çok kötü durumdayım depresyonda olduğum için devamli yeni düşünceler geliyo aklima. Ben şüpheli kişilerle oral sex de yaşadım özellikle kaptigimi düşündüğüm kişiyle. Didem bana hpv 6 olabileceğini söyledi semptomlardam. Agizda da en çok 6 görülüyomus :KK43: kanser ve bulastirma ihtimali daja yüksek ve daha tehlikeliymis. Agizda var mı öğrenmenin bi testi var mı biliyo musunuz lütfen yardım edin. 2 gündür çok halsiz bitkin atesliyim midem bulaniyo devamli kusuyorum Aids falan da mı kaptım yoksa :KK43:
neden bu kadar karalar bagladın ?
sen sağlıkcısın
bilmen gerekir
her hpv kapan kanser olmaz ki
bi suru kişi hpv alır ama bağısıklığı yener tedavi olur

bende dişhekimiyim o yollardan geçtim anlıyorum seni..tüm o stajlar finaller hastalar..çoğu bitmiş azı kalmış sık dişini biraz daha..zaten bu mesleğe girdiysen stress hayatından hiç eksik olmayacak alışmaya çalış..bir an evvel mezun olup atanmata bak..
Ah işte bi mezun olabilsem hayirlisiyla okul mahvetti beni. Evet her zaman stres olacak bu meslekte ama öğrencilikten daha rahat olduğunu söylüyo bitiren. Dualarini bekliyorum ablacim

neden bu kadar karalar bagladın ?
sen sağlıkcısın
bilmen gerekir
her hpv kapan kanser olmaz ki
bi suru kişi hpv alır ama bağısıklığı yener tedavi olur
Bu aralar çok stresli falan olduğum için ve hastalık değil kapma olayım beni psikolojik olarak daha mahvettigi için böyle oldum sanırım. Bi de üstüne olan annemle olayla r falan. Gelecekte bulastirma korkusu da çok kafamı yoran bişey. İnşallah toparlarim yakın zamanda

stres seni tetikliyor olmasın hasta olmayabilirsin
sürekli hastayım hastayım diye düşünmek hastalığa davet çıkarmak olur

stres seni tetikliyor olmasın hasta olmayabilirsin
sürekli hastayım hastayım diye düşünmek hastalığa davet çıkarmak olur
Yok aksine hastayım hastayım diye düşünmüyorum ayakta kalıp okula gitmeye ders calismaya çalışıyorum ama gerçekten çok kötü başım ağrıyo midem bulaniyo aşırı Halsizim atesliyim falan. Demiştim yukarda doktora gittim diye. Kanımda ve idrar testinde enfeksiyon bulgusu yok. Hpv kanda ve idrarda bulgu vermezmis ama zaten ateş kusma halsizlik mide bulantısı falan da yapmıyomus yani. Hpv ve aşırı anemi dışında çok şükür bariz bilinen bi hastalığım yok bu da dediğin gibi herseyin stres ve yorgunluk kaynaklı olduginu gösteriyo :KK43: lütfen bana dua edin

Yok aksine hastayım hastayım diye düşünmüyorum ayakta kalıp okula gitmeye ders calismaya çalışıyorum ama gerçekten çok kötü başım ağrıyo midem bulaniyo aşırı Halsizim atesliyim falan. Demiştim yukarda doktora gittim diye. Kanımda ve idrar testinde enfeksiyon bulgusu yok. Hpv kanda ve idrarda bulgu vermezmis ama zaten ateş kusma halsizlik mide bulantısı falan da yapmıyomus yani. Hpv ve aşırı anemi dışında çok şükür bariz bilinen bi hastalığım yok bu da dediğin gibi herseyin stres ve yorgunluk kaynaklı olduginu gösteriyo :KK43: lütfen bana dua edin
inşallah hpv filan değilsindir hayırlısıyla iyileşirsin kısa zamanda
test yaptılar mı hpvden eminsin

inşallah hpv filan değilsindir hayırlısıyla iyileşirsin kısa zamanda
test yaptılar mı hpvden eminsin
Özel hpv testi yapılmadı ama zaten 2 jinekolog da ilk bakısta hpv dedi sonra belki çok düşük bi ihtimal başka bi enfeksiyondur ama o zaman yakın zamanda geçer falan dedi. Ve benimkiler geçmedi. Son gittiğim enfeksiyon hastaliklari doktoru da bi sürü tahlil istedi Kanımda enfeksiyon bulgusu yok. Başka bi enfeksiyon olsaydı kanda bulgu verirdi sen hpv sin dedi. Zaten kaç gün oldu gecmediler

X