hayatımın en zor dönemi...

Arkadaşlar ben 4 ay önce HPV olduğumu öğrendim buradaki bazı arkadaşlar karalar bağlamış bu konuda HPV'yi ne kadar çok kafaya takarsanız siğili olan arkadaşların siğilleri o kadar çok çoğalır. Kendiliğinden geçmediği biliniyor siğiller için mutlaka dermatoloğa gitmek gerekiyor ama ilk önce bu konu hakkında bilgisi olan kadın hastalıkları doktoruna gitmek gerekiyor . Test uygulaması gidişatın ne olacağı siğil varsa hemen tedavisine başlayamayacaksan nasıl ilerlemesini yavaşlatabilirsiniz bunları öğrenmeniz gerekiyor bunun içinde kadın hastalıkları doktoru şart. Dermatologların bir kısmı sadece kulaktan duyma bilgilerle hastayı yanlış yönlendiriyor. HPV olmak dünyanın sonu hiç değil sadece kendinizi paralıyorsunuz. İnternette yazan herşeye de inanmayın doktor şart.

Arkadaşlar ben 4 ay önce HPV olduğumu öğrendim buradaki bazı arkadaşlar karalar bağlamış bu konuda HPV'yi ne kadar çok kafaya takarsanız siğili olan arkadaşların siğilleri o kadar çok çoğalır. Kendiliğinden geçmediği biliniyor siğiller için mutlaka dermatoloğa gitmek gerekiyor ama ilk önce bu konu hakkında bilgisi olan kadın hastalıkları doktoruna gitmek gerekiyor . Test uygulaması gidişatın ne olacağı siğil varsa hemen tedavisine başlayamayacaksan nasıl ilerlemesini yavaşlatabilirsiniz bunları öğrenmeniz gerekiyor bunun içinde kadın hastalıkları doktoru şart. Dermatologların bir kısmı sadece kulaktan duyma bilgilerle hastayı yanlış yönlendiriyor. HPV olmak dünyanın sonu hiç değil sadece kendinizi paralıyorsunuz. İnternette yazan herşeye de inanmayın doktor şart.
Canım sinavlarim falan yeni biti yaşadıgim yerde küçük bi yer gittiğim iki Jinekolog dan memnun kalmadım ama her yerden bi tanıdık çıkıyo doktorlar diğer hastalarin ve Sekreterin yanında Bagra Bagra konuşuyo temizlik görevlisi yle alttan muayene yapıyo falan o yüzden burda daha bi yere gitmek istemiyorum ama en az 3 ay civarı da buradayım napacam bilmiyorum calismaya başlayıp para da kazanmam lazım iyi temiz güvenilir bilen kişilerce tedavi olmak istiyorum her işin bi inceliği var sonuçta.

Canım 1 haftadır dÜzgün giremedim foruma. Bi sürü sınavım falan vardı sabahlara kadar ders çalıştım çok zor bi hafta geçirdim her yerim tırnak uçlarım bile ağrıdı inanılmaz zor günler yaşadım ağrı halsizlik ates falan ama bugün son sınavlarıma girdim stajlardan da bi sorun cikarmadilar çok şükür. Simav sonuçlarım iyi gelirse bi kaç hafta içinde mezuniyet belgemi alırım inşallah. Siz de dua edin lüthen. Sonra biraz dinlenip napacam ona karar vericem nerde caliscam nerde tedavi olacam falan. Bi daja jilet kullanmadım siğiller de aynı boyut sayida

Canım 1 haftadır dÜzgün giremedim foruma. Bi sürü sınavım falan vardı sabahlara kadar ders çalıştım çok zor bi hafta geçirdim her yerim tırnak uçlarım bile ağrıdı inanılmaz zor günler yaşadım ağrı halsizlik ates falan ama bugün son sınavlarıma girdim stajlardan da bi sorun cikarmadilar çok şükür. Simav sonuçlarım iyi gelirse bi kaç hafta içinde mezuniyet belgemi alırım inşallah. Siz de dua edin lüthen. Sonra biraz dinlenip napacam ona karar vericem nerde caliscam nerde tedavi olacam falan. Bi daja jilet kullanmadım siğiller de aynı boyut sayida
Hpv büyüttüğün kadar trajik bir şey değil ki canım stres yapma.

Umarım her şey istediğin gibi olur. :)
İnşallah canım dua et ne olur. Foruma ilk bu konuyu açtığım günü hatırlıyorum bu sürede yaşadıklarımı falan bugün sınavlar falan bitip biraz kendime gelince fark ettim insan herseye alisiyo ve iyi şeyler de olabiliyor hayatta kotu sandığımız şeylerin içinde bile

Smear kontrollerini ihmal etmezsen ciddi biz sıkıntı çekmezsin, korkma sıkma canını. Hpv olan biri kanser olmayabilir, hpv olmayan biri de kanser olabilir. Yani risk daha yüksek diye tasalanıp hayatını zindan etme. Kanser hepimizin başına gelebilir veya senin eşine değil de eşinin sana bir şey bulaştırmayacağının da garantisi yok. Hiçbir şeyin garantisi yok.
Canım ilk farkettigimde bi sürü başka sorunum da vardı psikolojim de çok bozuktu çok etkilenmiştim şimdi daha iyiyim çok şükür ama gene de işte kanser ve ilerde evlenince eşine bulastirma konusu beni etkilemeye devam ediyo

Hpv her 10 kadinin 1 inde vardir. Tuvaletlerden bile gecebilir. O kadsr da buyutulecek bir sey degil. Eger bagisiklik sistemin guclu ise virus bir etki gosteremez. Hpv teshidi icin de smear testi yapilir ve o kadar da pahali bir test degil. Cok abartip kendi kendini mahvetme. Hpv ile yasayan bir suru kadin var.

Smear kontrollerini ihmal etmezsen ciddi biz sıkıntı çekmezsin, korkma sıkma canını. Hpv olan biri kanser olmayabilir, hpv olmayan biri de kanser olabilir. Yani risk daha yüksek diye tasalanıp hayatını zindan etme. Kanser hepimizin başına gelebilir veya senin eşine değil de eşinin sana bir şey bulaştırmayacağının da garantisi yok. Hiçbir şeyin garantisi yok.
Dediklerin doğru zaten siğil yapan tür genelde kanser yapmıyomus ama doktorlar bana smear yapmak istemiyo kızlık zarım olduğu için canım. Evet benim kafamı eşime bulastirma mevzusu da çok meşgul ediyo ama dediğin gibi belki o bana daja büyük başka bi zarar verecek falan başımıza ne gelecek bilemeyiz ki

Hpv her 10 kadinin 1 inde vardir. Tuvaletlerden bile gecebilir. O kadsr da buyutulecek bir sey degil. Eger bagisiklik sistemin guclu ise virus bir etki gosteremez. Hpv teshidi icin de smear testi yapilir ve o kadar da pahali bir test degil. Cok abartip kendi kendini mahvetme. Hpv ile yasayan bir suru kadin var.
Evet ben işte sağlıkçı olduğum için de biraz etkilendim galiba ama sonradan kendimi toparladim. Smear testi kizligim bozulmadıgı icin yapmıyolar canım yaa

Siğil için işlem yaptırdınız mı?
Hayır daja yaptırmadim sinavlarim yeni bitti tam ertesi günü de aşırı derecede hasta oldum şu an yatak dosek yatıyorum kriptik tonsillit olmuşum çok fenayim kolum kalkmiyo. Bi kaç ay bağışıklık olarak kendimi toparlayip biraz da para kazanıp öyle tefavi olmayı düşünüyorum hem bu yaşadığım yerde gitmek istemiyorum bunun için doktora :KK43:

Uzun zaman sonra ek olarak; sigillerim geçmedi hpv olduğu kesinleşti küçük yerde yaşadığım için annem tedavi olmama izin vermiyo herkesi taniyoruz rezil oluruz diyo. Çok şükür çok çabalayip okulumu bitirdim psikiyatrik tedavi m iyi bi şekilde devam ediyo. Perşembe günü atamalarim var fetih suresi ve salati tefriciye okuyorum. Atanmayi hem çalışma açısından hem tefavi açısından çok istiyorum. Onerdiginiz başka sure âyet dua var mı. Bana dua ederseniz çok sevinirim.şimdiden Allah razı olsun

ben acik soylemek gerekirse carpik iliskilerine uzuldum neden neden diye soruyorum cevap nedir? baska sorunlar mi var alkol gibi

Zaten bunun normal olmadığının farkında olmasam buraya bu şekilde yazmam psikolojik destek alıyorum ve bakire oldugum icin smear yapmıyolar tam ne için yazdığımı hatırlamıyorum ama asıl sorunum tedavi olmamak demek istemiştim.
her türlü herseyi yap sonrada hastalik kap burda care ara.... annen yaptiklarina kizniyorda rezil olcam diye korkuyor.... allah sana akil fikir versin

X