Hayatımın İpleri ve Çok Çocuklu Hayat

sessizmanifesto

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2023
1.125
1.977
33
Merhaba;

Az bir zaman önce bu hesabı kişisel günlüğümü burada tutmak için açmıştım. Erteleyip duruyordum mükemmel bir şekilde açabilmek için ama bunun sonu yok. Bir şekilde bir yerden başlamam lazım diye düşündüm.

Bu yaşıma kadar tabiri caizse hep sanki dağdan yuvarlanan bir kaya gibiydim. Yolumu buldum ama artık bunu değişmek istiyorum. Eskiden gençtim, çocuklarım yoktu. Bir şekilde üstesinden geliyordum.

Altı ay önce üçüncü bebeğimi de kucağıma aldım. Üstesinden gelmiyorum desem kendime haksızlık etmiş olurum.

Neden daha iyisi olmasın ki ama diye düşünüyorum. Çocukların ihtiyaçlarını karşılarken ben kendi ihtiyaçlarımı hep ikinci hatta üçüncü plana attım.

Kendime zaman ayırmak için hayatıma düzen ve rutin katmalıyım diye düşünüyorum.

Bu sayfa işte bunun denemesi olacak. Hedeflerim, hayallerim burada olacak. Mükemmel değil ama elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışacağım.

Ana başlıklarım şöyle;

Kişisel bakım
Kişisel gelişim
Ev temizliği ve düzeni
Çocuklar ve annelik
Sağlıklı yaşam

Bu başlıklar altında tam ayrıntılıyanadığım alt başlıklar var;

Kişisel bakım: Kilo vermek, vücut bakımı, güzel giyinmek, diş bakımı

Kişisel gelişim: kitap okumak, terapi almak, sosyalleşmek

Ev temizliği ve düzeni: yemek listesi, alışveriş listesi, uyku öncesi ev toparlama, ev işleri rutini

Çocuklar ve annelik: çocuk gelişim kitapları okumak, büyüğü kursa yazdırmak, küçüğü oyun grubuna götürmek, miniğin ek gıdası (kutu oyunları, tiyatro, sinema, kütüphane )

Sağlıklı yaşam: temiz beslenme, yürüyüş bandını kullanma

Çoğu şeyi hayatımda yapıyorum ama rutine bağlamam lazım çünkü üç tane çocuk varken kafam aşırı duman oluyor. Kendime çok az vakit ayırıyorum.

Evimizde tv yok, tablet yok o yüzden yerine bazen bir şeyler koymak bana düşüyor.

Ben 2023'e girerken anahtar kelimeler belirlemiştim.

Sadelik
Rutinler
Kilo verme
Bakım
Anı fark et

Şimdilik aklıma gelenler, yazacaklarım bunlar.

Her gün buraya bir kaç bir şey karalamak istiyorum hayatıma dair, bana dair.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an Adem Güneş'in Kendini Affet kitabını okuyorum, ondan önce de Bırak ve Rahatla'yı okudum.

Kendini Affet kitabını okurken aşırı tetikleniyorum, kalbim sıkışır gibi oluyor. Rahatsızlık da iyi bir şey sanırım ama okumaya bu yüzden ara verdim.

Şu üç kitabı aldım dün.

Sezgisel Yeme kilo verme hedefim için. Diyetisyenle bu üçüncü deneyişimdi. Başaramadım. En son parasını ödediğim halde diyetisyen azarlamasına rağmen görmezden geldim kadını. Sessiz sedasız bitirdim resmen.

Her ne kadar ev yemekleri ile yapılan zor menülü bir diyet olmasa da başaramadım. Bir de bu sezgisel yemeye göz atıp yemeklerle olan bozuk ilişkimi düzeltmeye çalışacağım.

İkinci kitabı kardeşim için aldım. Sosyal fobiden hayata yolculuk benim için.

Eklentiler

• IMG_20230815_141913.jpg
    IMG_20230815_141913.jpg
    85,8 KB · Görüntüleme: 84
Bugün neler yaptım:

Sabah büyükleri scooter sürmeye götürdüm.
Öğleden sonra burada konumu açtım sonunda 👍
Denize gittik, büyüğü yüzdürdüm. Küçüğü oynattım. İlgilendim ikisiyle de.

Denizden sonra duşta saç bakımı yaptım. Canım kendim ❤

Şu an yazlıkta annemlerin yanında keyfim yerinde. Bakalım dönünce maratonum yeniden başlayacak :KK43:

Bir de dönünce diyete başlıyorum artık. Tartılıp sonucumu buraya yazarım.

Kardeşimin düğününde güzel bir abiye giymek en büyük motivasyonum. Yaklaşık 10 ayım var. Ayda ortalama 2 kg versem, baya bir kilo gitmiş olacak.

Küçük bebişin ek gıda ile arası iyi, emzirme kaygısı, süt kaygısı olmadan kilo verebilirim diye umuyorum.

Şu an tip 2 obez olarak çıkıyorum sanırım bki olarak. Kendi sağlığım için bunu yapmalıyım. Daha önce de kilo verdim. Bunu başarabilirim.

Ek gıdada yoğurt, kefir sevdi. Yumurta da yiyor az çok. Beyorganik ya da makarnalütfenden hazır karışımlar alacağım. Instagramda bir annenin 50 kahvaltı tarifi var. Onu da aldım. Büyüklere de küçüklere de uygularım.

Buzdolabı üzerinde magnetim var kocaman, yemek listesi yapıyorum. Ona devam edeceğim. Liste ile ilerlemek güzel oluyor. Yalnız çocukların sevdiği yemeklerin üzerinden bir geçip ona göre menüler oluşturma planım var. Bir de hazır köfte depolarım buzluğa dönüşte. Onu da seviyorlar.

Konun çok güzel olmuş, umarım devam edersin ❤️ Bn de birkaç şey eklemek isterim. Sezgisel beslenme benim de yıllardır ilgilendiğim bir konu. İnstagramda dyt. Bazlı Yücel ve Gülşah kumanova çok faydalı paylaşımlar yapıyor. Bu arada onlar bunun asla bir kilo verme yöntemi olmadığını söylüyorlar bu amaçla kullanılmaz sezgisel yeme vs diye açıklamalar var yani gerçekten zayıflamalakla alakaları yok:) ama en azından farkındalık sağlıyorlar. Tabi ben de kilo verme derdinde olduğum için hiçbir zaman derinlemesine dalamadım :) üç çocuk gerçekten zaman alıyordur benim de iki tane var :) ama işte hayat da geçip gidiyor. Bu arada üç tablet olayını takdir ettim bravo. Ben tablet süreli ev ise normal açıyorum ama büyük oğlum hep dışarda. Küçük oğlum için el atmam gereken bir konu. Kişisel bakim zaten insanı çok mutlu ediyor. Kişisel bakımda da marudermin çok ürünlü bir seti var onu kullanıyorum ama genel kremi bir türlü süremiyorum :KK43: kitap okuma dağınık bir şekilde maalesef bende. Spor olarak aylarca yoga yaptım ama yaza doğru yaptırdığım liposuction ve sonraki sıcaklar (ev klimalı ) beni bir türlü hareket ettirmiyor. Çalışma olara çok part time :) özel ders veriyorum sadece:) ben de ara sıra yazmak isterim sana :) en azından seninle bir rutin oluştururum. Eylülğn ikinci haftası artık sabitlemek istiyorum :)

Konun çok güzel olmuş, umarım devam edersin ❤️ Bn de birkaç şey eklemek isterim. Sezgisel beslenme benim de yıllardır ilgilendiğim bir konu. İnstagramda dyt. Bazlı Yücel ve Gülşah kumanova çok faydalı paylaşımlar yapıyor. Bu arada onlar bunun asla bir kilo verme yöntemi olmadığını söylüyorlar bu amaçla kullanılmaz sezgisel yeme vs diye açıklamalar var yani gerçekten zayıflamalakla alakaları yok:) ama en azından farkındalık sağlıyorlar. Tabi ben de kilo verme derdinde olduğum için hiçbir zaman derinlemesine dalamadım :) üç çocuk gerçekten zaman alıyordur benim de iki tane var :) ama işte hayat da geçip gidiyor. Bu arada üç tablet olayını takdir ettim bravo. Ben tablet süreli ev ise normal açıyorum ama büyük oğlum hep dışarda. Küçük oğlum için el atmam gereken bir konu. Kişisel bakim zaten insanı çok mutlu ediyor. Kişisel bakımda da marudermin çok ürünlü bir seti var onu kullanıyorum ama genel kremi bir türlü süremiyorum :KK43: kitap okuma dağınık bir şekilde maalesef bende. Spor olarak aylarca yoga yaptım ama yaza doğru yaptırdığım liposuction ve sonraki sıcaklar (ev klimalı ) beni bir türlü hareket ettirmiyor. Çalışma olara çok part time :) özel ders veriyorum sadece:) ben de ara sıra yazmak isterim sana :) en azından seninle bir rutin oluştururum. Eylülğn ikinci haftası artık sabitlemek istiyorum :)
Çok teşekkür ederim inşallah devam ederim, sen de yaz lütfen 🙏

Nazlı Yücel'i ben de takip ediyorum. Evet ya sezgisel yeme zayıflatmıyor ama ben binge eating yapıyordum, sezgisel yemeyle çözdüm aslında. Belki zayıflatmıyor ama sağlikli yeme alışkanlığı kazandırması açısından iyi.

Diyette en ideali if/karatay. Emzirmesem yapardım ya. Senin kilo fazlan nedir?

Tv/tablet olayı zor gibi geliyor ama aslında çocuklar çabuk uyum sağlıyorlar. Hele de evde görmeyince bence çok daha kolay oluyor o iş.

Ara ara yaz sen de, ben de Aralığa kadar süre verdim kendime düzen oluşturmak için. 👍

Benim aslında kilo verme gibi bir sıkıntım yok şuan ama vücudumun yağ oranı fazla :) küçük oğlum üç yaşında o zamana kadar çok yavaş verdim en son göbeği aldırdım:) ama hemen yoruluyorum kaşlarım zayıf ve tabi kilo almamak da emek istiyor :) sezgisel beslenme ile almamaya çalışıyorum. Yani kendime şuan açsın ve yemek yemen lazım ya da şuan aç değilsin ve bekleyebilir misin vs diye çalışıyorum kendi üstümde ama yeri geliyor günlerce hayvan gibi yiyorum 🤮 ben de sesini gibi anahtar kelimeler belirleyeceğim. Özellikle huzur ve sakinlik üzerinde ilerlemek istiyorum. Çünkü çocuklara yansıtmasam da bazen çok öfkeli oluyorum. Her şey kontrol altında olsun istiyorum gibi gibi bakalım artık 33 yaşındayım ve otuzlu yaşların tadına varabilecek miyim 🤔🤭

Benim aslında kilo verme gibi bir sıkıntım yok şuan ama vücudumun yağ oranı fazla :) küçük oğlum üç yaşında o zamana kadar çok yavaş verdim en son göbeği aldırdım:) ama hemen yoruluyorum kaşlarım zayıf ve tabi kilo almamak da emek istiyor :) sezgisel beslenme ile almamaya çalışıyorum. Yani kendime şuan açsın ve yemek yemen lazım ya da şuan aç değilsin ve bekleyebilir misin vs diye çalışıyorum kendi üstümde ama yeri geliyor günlerce hayvan gibi yiyorum 🤮 ben de sesini gibi anahtar kelimeler belirleyeceğim. Özellikle huzur ve sakinlik üzerinde ilerlemek istiyorum. Çünkü çocuklara yansıtmasam da bazen çok öfkeli oluyorum. Her şey kontrol altında olsun istiyorum gibi gibi bakalım artık 33 yaşındayım ve otuzlu yaşların tadına varabilecek miyim 🤔🤭
Yaşlarımız aynıymış. 35 gelince sanki yaşlanacakmışım gibi hissediyorum ben. Dediğin gibi hayatın biraz tadını çıkarmak istiyorum. 👍

Bugün hedeflerim için neler yaptım:

Biraz menü ve çocuklarin sevdikleri yemekleri derlemeye başladım. Hazır bir liste olacak elimde, oradan seçeceğim.

Üç numaraya muhallebi karışımı ve pirinç unu sipariş ettim beyorganikten.

Yoğurt yapma makinesi araştırdım. Yoğurt mayalamak daha pratik olsun artık. Ona vakit ayıramıyorum. Kefiri de hazır mı alsam diyorum.

Kaşlarımı filan aldım manikür💅 yaptım.

Cilt bakımı yaptım.

Büyüğün dersini çalıştırdım.

Çocuklari scooter sürmeye götürdüm.

Alışveriş listem kabarıyor. Neyse ki okul çantası, suluğu, kalemlik vs teyzesi hediye almış.

Birinci sınıfa başlıyor, çalışma masası ve sandalye almak istiyorum.
Mutfağa çocuklar için sandalye alınacak.
Kardeşimin nişanına kızlara ayakkabı alınacak.
Yoğurt makinası, ek gıda alışverişi yapılacak.
Büyük kıza spor ayakkabı alınacak.

Benim de oğlum bu sene birinci sınıf :) masası tamam ama sandalye alınacak. Okul öncesinden birkaç eşyası var ama yelek, spor ayakkabı, suluk vs biraz eksikler var. Okulun ilk haftası oryantasyon haftasında hallederim. Bugün ben de dersime gittim, günlük ev işleri, duş, günlük bakim gibi geçti gitti gün. Kitap okuma ve biraz yürüyüş yaptım :)
Yarın derslere gittikten sonra yine aynı şekilde olur.
Haftaya tatile çıkıyoruz. Ctesi pazar aklımdaki derin temizlik işlerini hallederim. Geçen hafta çocukların odasını boyama vesilesi ile baya yaptım ama bilerek bir iki iş bıraktım. Eylülde uğraşmak istemiyorum :)
Ben de kendime birkaç şey beğendim ama borçlar o kadar aldı başını gitti ki biraz duruyorum bakalım :)
Benim de günüm böyle geçti:)
Akşamları erken uyumak istiyorum aşkında ama en erken uyuduğum saat 12 resmen uykum gelmiyor.
Bakalım yeni dönem nasıl gelecek ? Yeni dönemde tiyatro, sinema, eşimle baş başa buluşma gibi şeylere de zaman ayırmak istiyorum

Dün çok bir şey yapmadım. Kızıma ders çalıştırdım, çocukları denize götürdüm. Banyo, yemek vs derken gün bitti.

2023 yılı hedeflerimde bir online kurs bitirmek vardı. Onun için udemyde bir kaç kursa baktım ama hazır kayıt kurslar olduğu için vaz geçtim. Daha etkileşimli online bir kurs arıyorum. Diksiyon ya da etkili konuşma gibi...

Bugün eşim gelecek, bir kaç gün de onunla kalıp geri döneceğiz artık. Kızımın okulundan mesaj gelmiş. 29 Ağustos'ta ders başı yapıyoruz.

Burada çok alıştım tembelliğe. Bakalım dönüşte nasıl adapte olacağım. 🥲

D Duygusal durum sevindim senin oğlunun da birinci sınıf olmasına. Fikir alışverişi yaparız 👍

Dün çok bir şey yapmadım. Kızıma ders çalıştırdım, çocukları denize götürdüm. Banyo, yemek vs derken gün bitti.

2023 yılı hedeflerimde bir online kurs bitirmek vardı. Onun için udemyde bir kaç kursa baktım ama hazır kayıt kurslar olduğu için vaz geçtim. Daha etkileşimli online bir kurs arıyorum. Diksiyon ya da etkili konuşma gibi...

Bugün eşim gelecek, bir kaç gün de onunla kalıp geri döneceğiz artık. Kızımın okulundan mesaj gelmiş. 29 Ağustos'ta ders başı yapıyoruz.

Burada çok alıştım tembelliğe. Bakalım dönüşte nasıl adapte olacağım. 🥲

D Duygusal durum sevindim senin oğlunun da birinci sınıf olmasına. Fikir alışverişi yaparız 👍
Ya ne güzel uzun tatiller harika ❤️ biz de küçük küçük kaçıyoruz ama İstanbul yazın gerçekten işkence. Zaten gidince temizlik, alışveriş, okul derken bir bakarsın ki adapte olmuşun ☺️

Dün eşim geldi, çocuklar çok sevindiler babalarını gördüklerine. Minik oğlan biraz garipsedi babasını çok uzun zaman geçtiği için sanırım. 🥲

O kadar yayıldık ki yazlığa nasıl toplanacağız bilmiyorum.

Bazı şeyleri eleyip burada bırakacağım umarım çocuklar arıza çıkarmaz.

Ben sadeleşemiyorum valla 😅 Mayoları götürmesem diyorum ama bu sefer de havuza gidersek mayosuz kalırız. Kolluk vs. onları bırakacağım. Takı toka oyuncak vs onları da bırakacağım. Bakayım iyi bir eleme yapmam lazım.

Önceki gün ve bugün 20 dakikalık yoga yaptım❤️ Bedenimin harekete o kadar ihtiyacı varmış ki ama nitelikli harekete:) yoksa akşamları ayaklarım ağrıyor :)
Oğluma bugün okul için ayakkabı sipariş verdim.
Dün bütün evi tertemiz yaptım ama şok yoruldum:)
Eşim iki gündür ek işte, iyi oldu çünkü bütçe bizim çok açık verdi artık bu yıl ben de özel dersleri arttıracağım. Eskiden daha keyfi gidiyordum ama bu sene biraz yoracağım kendimi. On aya özellikle kredi kartı borçlarından kurtulmak istiyorum.
Yarın arkadaşlarımız gelecek sabahtan onlar için markete gideceğim.
Ben de durumlar böyle :) umarım sizde de işler yolundadır❤️ bu arada kitap okumasan günü kapamıyorum bakalım ☺️

Önceki gün ve bugün 20 dakikalık yoga yaptım❤️ Bedenimin harekete o kadar ihtiyacı varmış ki ama nitelikli harekete:) yoksa akşamları ayaklarım ağrıyor :)
Oğluma bugün okul için ayakkabı sipariş verdim.
Dün bütün evi tertemiz yaptım ama şok yoruldum:)
Eşim iki gündür ek işte, iyi oldu çünkü bütçe bizim çok açık verdi artık bu yıl ben de özel dersleri arttıracağım. Eskiden daha keyfi gidiyordum ama bu sene biraz yoracağım kendimi. On aya özellikle kredi kartı borçlarından kurtulmak istiyorum.
Yarın arkadaşlarımız gelecek sabahtan onlar için markete gideceğim.
Ben de durumlar böyle :) umarım sizde de işler yolundadır❤️ bu arada kitap okumasan günü kapamıyorum bakalım ☺️
Ay çok iyi kitap okuyarak günü kapatmaya alışmayı ben de istiyorum 👍

Ben de bugün bavul hazırladım, toparlandım.

Kızları denize götürdüm yine, dedim son günü de değerlendirelim istedim.

Gece yola çıkacağız ama acayip yoruldum. Keşke ışınlanabilsek 🥲

Yarın Konya'da bir gece konaklayacağız. Orada Mevlana Türbesi'ni ziyaret ederiz. Bir de Konya Tropikal Kelebek Bahçesi varmış, orayı merak ediyor çocuklar. Onu gezeriz.

Kardeşim mesaj atmış, dönünce cips-jelibon partisi yapalım diye. 😂 Tamam dedim yapalım, sonra diyete başlarım artık sıkıca. 😜

Bugün bir de çocuklarin yazlık kıyafetlerinden ayıkladım. Bir poşet çıkardım, anneme bıraktım pazarcı kadının çocuğuna götürecek.

Sadeleşme olayını baya oturttum ben aslında ama kırtasiye ve oyuncakta biraz zorlanıyorum. Çocuklar bunlarla vakit geçirdiği için çok efektif sadeleşme yapamıyorum.

Benden bugünlük bu kadar.

Bugün gece 4de yola çıktık. Konya'ya geldik. Kelebek Bahçesi kapalıydı, biz de Hayvanat Bahçesine gittik. Yarın da kelebekleri göreceğiz.

Hayvanat bahçeleri her ne kadar üzücü olsa da çocukların ilgisini çeken bir olay. Hayvanların yaşam koşulları çok trajik aslında orada :KK43:

Akşam otele gelip çocukları yıkadım yatırdım, sadece ortanca uyanık direniyor hala uykuya. O da uyursa görev tamamlanacak.

Oteli suit oda tutunca içinde çamaşır makinsı da varmış. Çamaşır ları hemen attım yıkadım, eve kirli çamaşır götürmeyiz bari iyi olur 🤣 Hrr şeyi götürüp çekmecelere koyacağım, o dertten kurtuldum hadi yine iyiyim.

Merhaba sevgili günlük;
Salı günü evime döndüm. Gece geldik zaten, bavul yerleştirme işini yapamadan sabah kalktım kahvaltıya kayınvalideme gittim. Görümcemgil de şehirdışından gelmişler. Neyse dedim çocuklari özlediler. Redd etmedim. Varan bir.

Perşembe günü köye gitmişler. Sen de gel dediler. Kalktım sabah alel acele bir iki ortaliği yerleştirdim, topladım. Üç çocuk, onların kahvaltısı vs. Sonra köy için çanta hazırla, elim boş olmasın diye kek yap götür... Çorba yaptım çocuklar aç kalmasın diye. Neyse çıktım köye gittim. Varan iki.

Perşembe kardeşim aradı. Abla çocuklara hediye aldım gel diye. Tamam dedim Cuma gelirim. Köyden dönmeden görümcemin kızları yenge nolur kalın dediler. Tamam dedim bugün gidelim yarın akşam geliriz kalırız.

Cuma sabahı kalktım, çocuklari kahvaltı yaptırdım. Köy için yine çanta hazırladım. Üç çocuk, onların eşyaları vs derken kolay değil... Neyse öğleden sonra kızıma okul forması alınacaktı. Kendi başıma zor olur diye eşimi çağırdım. Gittik aldık. Oradan da kardeşime bıraktı bizi. Kardeşim işteydi. Evi b.k götürüyordu. Anneme acıdım yemin ederim kadın bu evi görürse kızar diye tatil dönüşü. Neyse dolapta çoğu şey küf olmuş. Onları temizledim, ortalığı topladım, banyo wc yıkadım, o sırada çocuklara çorba kaynattım, yedirdim. Küçük zaten düzeni, rutini bozuldu diye huysuz. Habire ağlıyor ona git gel yanına emzir, yatır kaldır. Ortanca tabi triplere girdi. Ablasına forma alındı diye. O da bi agresif oldu. Küçüğü yere bırakıyorum, ortanca gelip üstünde tepiniyor. Olmuyor yani... Neyse kardeşim geldi, pizza söyledim. O da doğum günü pastası almış. Hızlıca yedik, büyük kızın doğum gününü kutladık, hediyelerini verdi. Oradan çıktık geldik köye. Küçük tabi düzeni iyice bozulunca aşırı huysuzlandı. Zor uyudu. :KK43: Varan üç.

Bunları niye atlattım derseniz... Ben bir karar almıştım güya çocuklarımı ve kendimi her şeyin önünde tutacaktım. Ama göründüğü gibi onların düzeni bozuldu gitti üç günde. Yazlıkta o kadar güzel rutin kurmuştuk ki annemle. Çocuklar huzurluydu, güzel yemek yediler, uykular düzenliydi... Hayır demeyi bilmiyorum gerçekten ya. Tamam görümcem çok iyi, kayınvalidem de öyle. Kuzenler birbirlerini özlüyorlar, güzel de anlaşıyorlar... Ama ben bu dengeyi kuramıyorum sanki ya.

Kendi evim toz içinde, bir aylık tatilden döndüm neticede. Çamaşır yığıldı, yapılacak işler var. Çocuk okula başlayacak. Bir düzen kuramadım. Evi karınca basmış boşken. Yani epey iş var. Diğer taraftan da ama görümcemgil de eşim istedi diye kaldılar. Eşim dedi ki bari haftasonu da kalın da azıcık vakit geçirelim. O yüzden yok ben evde durayım da diyemedim.

Çocuklarin tüm düzeni dengesi bozuldu. Ortancam huysuzlandı. İlgisiz kaldı resmen. Kardeşim de annemgilin evi o hale getirmiş. Orada da duramadım yaptım bir şeyler. Kendim ve çocuklarım resmen ikinci plana itildi, kendim tarafından 😁

Bundan sonra kendimi ve çocuklarımı daha çok düşüneceğim. Hayır demeyi bir şekilde öğrenmem lazım.

Gecenin üç buçuğunda uykum kaçtı resmen bu düşüncelerle. Yatamadım. Çocuklara vicdan yaptım zaten. Düşün düşün bir hal oldum. Belki abartıyorum ama yazdım da rahatladım. Azıcık uyumaya çalışayım bakalım.

Merhaba günlükcüm;

Sabah kahvaltı sonrası mutfağı ve golü süpürdüm.
Eşim de limonlu sirke ve limonlu çamaşır suyu getirmiş. Onlarla evi siliyorum şu an. Karıncalardan kurtulmak için.
Şarjlı süpürge iyi de, detaylı temizlikte hemen şarjı bitti. Ortada kaldım resmen. Onun şarj olmasını bekliyorum.
Kahve aroması aldım, onunla kahve yapıp içeceğim şimdi ☕

X