Hayatına tekrar birini almak bu kadar zor mu?

Berceste23

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2023
151
123
28
Selamlar arkadaşlar hem içim darlandı yazmak istedim hemde sohbet etmek. 29 yaşında henüz atama bekleyen öğrenmenim. Şu an iyi bi puanım var alanımda atama mülakat vs stresi içindeyim normalde bölümümde çok rahat atanacak sıralamam var ama bakalım haber bekliyorum inşalalh kısmet olur.
Önceliğim tabiki hep atanmaktı işimdi. Bunun yanında hayal kırıklığı yaşadığım ilişkimde oldu tabiki her neyse. Herkes keyfinde 😄
Ama ben bu süre zarfında çok içe döndüm galiba yalnızlığa mı alıştım bilmiyorum atanayım öyle birisi çıkar karşıma diyorum aslında ama o süreçte uzadıkça uzuyor öğretmen adayları bilir. Birebir tanıştığım kimse olmadı ama şunla tanış vs diyen oluyo çevremde. Ama ben önce atanmak istiyorum deyip hemen kestirip atıyorum. Yalnızlığın konforuna mı alıştım önceki travma mı yarattı bilmiyorm ama birisini tanımak ne sevdiğini neyden hoşlandığını öğrenmek etmek o kadar gözümde büyüyor ki anlatamam. Bi yandan da ciddi ilişki ve sonrası evlilik tabi ki istiyorum ama ne yapacağımı şaşırdım. Tabi ki herkes aynı değil ama güvenimde çok sarsıldı çok zor süreçler geçirdim bununda etkisi çok tabi. Tekrar aynı şeyleri yaşamaktan da kaçıyorum. Bilmiyorm sizin yorumunuz nelerdir bekliyorum 😊

benim lisedeki öğretmenimin ilk görev yeri doğuda bir ilmiş
küçük bir yerde göreve başlamış, sürekli soru sorulmasının önüne geçmek için
evli misin görüştüğün var mı diye sorup duranlara, nişanlıyım nişanlım da kimya mühendisi diye bi yalan atmış
her sorana böyle söylüyormuş işte nişanlım uzakta başka şehirde falan diyormuş devamında da
bir senesini bu cevaplarla geçirmiş
birkaç sene sonra hakikaten de kimya mühendisi olan eşiyle tanışmış ve evlenmiş :)
kadın farkında olmadan manifest yapmış
siz de öyle yapın :)
dalga geçmiyorum çok ciddiyim, sözün büyüsüne inanırım ben

Önce atanın öyle karar verin çünkü maddi durum değişimleri insanın isteklerini hayata bakış açısını değiştiriyor ister istemez

benim lisedeki öğretmenimin ilk görev yeri doğuda bir ilmiş
küçük bir yerde göreve başlamış, sürekli soru sorulmasının önüne geçmek için
evli misin görüştüğün var mı diye sorup duranlara, nişanlıyım nişanlım da kimya mühendisi diye bi yalan atmış
her sorana böyle söylüyormuş işte nişanlım uzakta başka şehirde falan diyormuş devamında da
bir senesini bu cevaplarla geçirmiş
birkaç sene sonra hakikaten de kimya mühendisi olan eşiyle tanışmış ve evlenmiş :)
kadın farkında olmadan manifest yapmış
siz de öyle yapın :)
dalga geçmiyorum çok ciddiyim, sözün büyüsüne inanırım ben
Yaa ciddi misiniz😄 bunu yine bikaç kişiden duymuştum o zaman tekrar edip durayım isteklerimi pozitif enerjiye bende inanırım hep

Atanamayıp şakır şukur evlenen arkadaşlarım var. Atanıp sap gezenler de var(Kim acaba🙄) Yani bunun aslında atanmakla alakası yok. Ha paran olsa tabiki çok güzel olur. Çünkü o para senin garantin.

X