Hayattan zevk alamıyorum. Mutsuzum. Yalnızım..

28 yaşındayım hiç böyle düşünmedim hatta ruhen kendimi hala 18 gibi hissediyorum, bir ailenin bir çocuğun sorumluluğunu alabilmek çok önemli , birçok kadın bu sorumluluğu alamadan toplum baskısı ile evlenip mutsuz bir hayat yaşıyor. Kendinizi mutlu edecek şeyler bulun hayatta.

Su an psikiyatristten ciktim. Bir cafede oturdum agliyorum kahvemi icerken. Ayni dertten. Yalnizim. Evet bir oglum var ama o kendi kendine ergenligini yasiyor. Anlatsam da anlamaz zaten. Ailem baska sehirde. Anlatsam amaan sende derler. Eski esim hayatina devam ediyor baska biriyle, baska sehirde. Evet ben de bir duzen kurdum ama sadece nefes aliyorum.

Su an psikiyatristten ciktim. Bir cafede oturdum agliyorum kahvemi icerken. Ayni dertten. Yalnizim. Evet bir oglum var ama o kendi kendine ergenligini yasiyor. Anlatsam da anlamaz zaten. Ailem baska sehirde. Anlatsam amaan sende derler. Eski esim hayatina devam ediyor baska biriyle, baska sehirde. Evet ben de bir duzen kurdum ama sadece nefes aliyorum.
Ahhh lütfen üzülmeyin. Siz de benim gibi kendinizi boşlukta hissediyorsunuz muhtemelen. Oğlunuza sığının. Gerekirse ailenize sığının. Benim arkadaşlarla buluşup dertleşmeye bile mecalim yok. Biliyorum biz sana demiştik diyecekler. Bir iki gün sonra Sunla bunla tanış giyecekler. Üzmeyin kendinizi. Neyse üzüldüğünüz rabbim sıkıntınızı alsın insallah 🥹

28 yaşındayım hiç böyle düşünmedim hatta ruhen kendimi hala 18 gibi hissediyorum, bir ailenin bir çocuğun sorumluluğunu alabilmek çok önemli , birçok kadın bu sorumluluğu alamadan toplum baskısı ile evlenip mutsuz bir hayat yaşıyor. Kendinizi mutlu edecek şeyler bulun hayatta.
İnanın o mutluluk bir gelip bir gidiyor. Bütün kardeşlerim babamların evinde toplandık. Sonra geri döndüler evlerine. Ben de dönmek isterdim. Ne yapacaksın tatil kal bizle diyorlar iste bana da

Ailenizin yanında yaşamıyor olmanız avantaj, ben de sizin gibiyim ama daha az kaygılı yaş da 29 :))

Kafanızda kurmaya meyillisiniz bunu engellemeniz gerek, olumsuz düşünceler hep daha da kaygıya ve olumsuzluğa sürüklüyor insanı. Böyle durumlarda hep nasip diyip teslimiyete bırakıyorum kendimi emin olun daha güvende hissettiriyor.

Uzun zamandır flörtleşmenin ilerisine gidemediğim için bana da artık karşıma istediğim gibi biri çıkmayacak gibi geliyor. Bi yandan da vardır bi hayır diyorum, bakalım hangi tarafım kazanacak.

Böyle genç olup, işi gücü olup, sağlıklı olup, özgür olup, hala mutsuzum da mutsuzum diyenlerin hastasıyım.

Bu aralar gökyüzünden midir nedir, herkeste bir yalnızlık umutsuzluk hisleri var. Ben de ayni şekilde belki yaş olarak birkaç sene küçüğüm ama aynılarını yaşıyorum. Ekstra evlenip ayrılmış, bundan sonraki hayatında cerrahi bir operasyon sonrasında çocuğu olmayacağı yüzüne sert bir şekilde çarpılmış bir kadın olarak. 2 seneye yaklaştığımız erkek arkadaşımdan da ayrıldım dün. Bilemiyorum hayat bu aralar hiç olmadığı kadar zor😒 konu sahibi yalnız değilsin..

Uzun yıllardır çalışıyorum. Aileme yardimci olayım derken arabamı alabildim geçen sene. Türkiye sartlarinda iyi bir gelirim de var. Ama gel gelelim ki çok mutsuzum. Neden yaşadığımı, hayattaki amacımin ne olduğunu bilmiyorum. Dün gece hiç uyuyamadim düşünmekten. Ağlamak isteyip aglayamadım bile. Ailemden ayrı yaşıyorum. 30uma bir ay kaldı. Evet ailem var ama sırtımı dayayacagim derdimi paylasacagim biri yok hayatımda. İlişkim yeni bitti ,zaten mutlu olamazmisiz onu anladim. Şu yastan sonra birini sevip evlenebilecegime inanmıyorum. Sanki bir kafeste sıkışmış gibiyim. Ayrıldığım kisiye harcadigim zamana yanıyorum. Bana evlilik sorulması, evlen cocgun olmaz sonra denmesi, seni artık yasi büyükler ister denmesi çok üzüyor beni. Her şey nasıp biliyorum ama bu üzüntüyü içimden atamıyorum. Annem de ölmeden evlendgini goreyim artık dediğinde iyice bunalıma giriyorum. İşyerlerindeki arkadaşlar dahi güzel kızsın nasıl biri yok diyorlar. Bilmiyorlar bir hiç uğruna zamanımı heba ettiğimi. Gerçekten insan hep en çok istediği şeyle ilgili mi sinanir. ? Yegenlerime bakınca gözlerim doluyor. Benim de olsaydı keşke diye.Instagram'da her girişimde bir arkadasim evlenmis oluyor. Bunalıma girdim çok kötü hissediyorum. Lütfen yadirgamayin. 😔
ah canım bu yaşta arabanı bile almışsın altına işin gücün var tek derdin evin içinde gezecek kıllı bir adam mı :)

şaka yapıyorum bu arada herkesin hayattan istekleri farklıdır, ben de 33 yaşındayım, ay en güzel yıllarımı nasıl olmadık insanlara harcadım bir bilsen... üzerindeki baskının aynısını ben de yaşıyordum ve evlenmek istemediğim halde çok sinir oluyordum. şöyle bir çözüm buldum evlen evlenmedin mi biri yok mu diyenlerle dalga geçiyorum. yalnız yaşıyorm mutluyum özgürüm elin adamının kahrını neden çekeyim bir de, evlenenlerin hepsi boşandı ne evlenicem mutlu evlilik mi var vs vs gülüp geçiyorum. inan bir çoğu da haklısın diyorlar bak şu evlendi de noldu diyorum.

çocuk istiyor olabilirsin, ben istemediğim için anlayamam ama bekar da olsan evlenmemiş de olsan evlat edinebilirsin... Bu düşünce bir arkadaşımı çocuk konusunda çok rahatlatmıştı...

tavsiye istersen yarın ölebileceğimiz ihtimali varken hayatını dolu dolu yaşaman, kendine, kendini meşgul edecek ve seveceğin şeyler bulman. dansa gidebilirsin spor salonuna gidebilirsin resim yemek kursu vs. nerede nasıl mutluysan ve evlenme çocuk fikrini kafandan atmalısın. evren çok istediğimiz şeyleri artık onları istemeyi bıraktığımızda bize sunar :KK66:

Ahhh lütfen üzülmeyin. Siz de benim gibi kendinizi boşlukta hissediyorsunuz muhtemelen. Oğlunuza sığının. Gerekirse ailenize sığının. Benim arkadaşlarla buluşup dertleşmeye bile mecalim yok. Biliyorum biz sana demiştik diyecekler. Bir iki gün sonra Sunla bunla tanış giyecekler. Üzmeyin kendinizi. Neyse üzüldüğünüz rabbim sıkıntınızı alsın insallah 🥹
Tesekkur ederim. Birilerinin seni anlamasi ne guzelmis.

İnanın o mutluluk bir gelip bir gidiyor. Bütün kardeşlerim babamların evinde toplandık. Sonra geri döndüler evlerine. Ben de dönmek isterdim. Ne yapacaksın tatil kal bizle diyorlar iste bana da
Hayat da bu mutluluk halinin bir gelip bir gitmesi değil mi zaten? Her zaman mutluluk halini yaşayan kim vardır ki? Önemli olan mutluluk anlarini doyasıya yaşamak ve bir sonraki mutluluk anını heyecanla beklemek... Benim hayat mottom budur.

30 yaş ne ki. Daha gençsiniz kimler kimler çıkar yolunuza. Ama siz bu saatten sonra kim olacak tarzı konuşursanız kendi dilinizle kısmetinizi bağlamış olursunuz. Ne güzel kendinize bir yaşam kurmuşsunuz. Yurt içi yurt dışı gezin eğlenin. Bir hobi edinin farklı bir dil öğrenin. Bu sırada zaten yolunuza çıkacaktır. Tutun ki biri gelecekten geldi ve hiç evlenemeyeceğinizi söyledi. Ne yapacaksınız ömrünüzün sonuna kadar ağlayacak mısınız? Yoksa hayat akıp giderken yaşayacak mısnız? Biraz da elalem etkili oluyor. Maalesef kulaklarınızı tıkayın ve yaşamın tadını çıkarın. Hayat evlilikten ibaret değil. Hiçbir şey de baki değil. Mutluluğunuzu evliliğe endekslemeyin. Duanızı edin ve yolunuza devam edin. Hayat süprizlerle dolu. 🌺

beyhan budağın videolarını izleyebilirsiniz insana çok iyi geliyor. Ara sıra bu tarz bunalımlara girmek çok normal. Hele de çevre baskısından. Ama işte hayat da akıp gidiyor. Üzülmek için çok kısa.

Bu arada 39 oldum bekarım bu tarz kaygılara benim de düştüğüm zamanlar oluyor. Sizi çok iyi anlıyorum.

Sizi etrafınızdaki insanlar kötü etkiliyor aile, akraba, komşu, iş arkadaşları… Hepsi de sizi korkutuyorlar çeşitli vesveseler ile. Allah aşkınıza, 30 yaş insan ömründe nedir ki? Ne güzel işiniz elinizde, kaç kadın evli ama mesleği olmadığı için eziliyor dövülüyor. Eminim bakımlı güzel bir kadınsınızdır. Mis gibi arabanız da var. Çıkın gezin sosyalleşin. Kamplar, piknikler, seyahatler, kurslar… Elbet hayatı paylaşıp sizi mutlu edecek ve size denk biri çıkar karşınıza. Bilinçli insan 25 inden önce evlenmez zaten bırakın evlenme delisi insanları umursamayı. El ekmek tutmadan aileye muhtaç şekilde evlenmek cahillikten başka bir şey değil. Sizin maddi durumunuz yeni düzelmiş şimdi keyfini çıkarın sosyalleşin, hobiler edinin ve doğru insanı hayatınıza çekin.

30 yaşında sizin olduğunuz konumda hiç evlenmemiş olmayı çok isterdim zira ben 30 yaşında iki çocukla boşanmaya çabalıyordum. Şimdi siz o eski sevgilinizle evlenseydiniz şuanda boşanmaya çalışıyor olacaktınız belki de. Hayat henüz doğru insanı karşınıza çıkarmamış. O zamana kadar kendinize odaklanın, herşey olacağına varır, hiç beklemediğiniz bir anda değişebilir herşey.
Kismet,2 çocuğunuz olmuş,onlar en büyük ödül yine 🙏🏻

Mutsuz, yalnız değilsiniz de vizyon darlığınız var, ondan.

30lu yaşlara, bakın 30 demiyorum 30lu, emeklilik yaşı gelmiş zamanlar gibi davranmanız çok tuhaf.

Kim bilir kaç kadın mesleğim, yeterli maaşım ve özgürlüğüm olsa da hayatı yaşasam diyordur. Dediğim gibi ama, vizyon lazım.

Uzun yıllardır çalışıyorum. Aileme yardimci olayım derken arabamı alabildim geçen sene. Türkiye sartlarinda iyi bir gelirim de var. Ama gel gelelim ki çok mutsuzum. Neden yaşadığımı, hayattaki amacımin ne olduğunu bilmiyorum. Dün gece hiç uyuyamadim düşünmekten. Ağlamak isteyip aglayamadım bile. Ailemden ayrı yaşıyorum. 30uma bir ay kaldı. Evet ailem var ama sırtımı dayayacagim derdimi paylasacagim biri yok hayatımda. İlişkim yeni bitti ,zaten mutlu olamazmisiz onu anladim. Şu yastan sonra birini sevip evlenebilecegime inanmıyorum. Sanki bir kafeste sıkışmış gibiyim. Ayrıldığım kisiye harcadigim zamana yanıyorum. Bana evlilik sorulması, evlen cocgun olmaz sonra denmesi, seni artık yasi büyükler ister denmesi çok üzüyor beni. Her şey nasıp biliyorum ama bu üzüntüyü içimden atamıyorum. Annem de ölmeden evlendgini goreyim artık dediğinde iyice bunalıma giriyorum. İşyerlerindeki arkadaşlar dahi güzel kızsın nasıl biri yok diyorlar. Bilmiyorlar bir hiç uğruna zamanımı heba ettiğimi. Gerçekten insan hep en çok istediği şeyle ilgili mi sinanir. ? Yegenlerime bakınca gözlerim doluyor. Benim de olsaydı keşke diye.Instagram'da her girişimde bir arkadasim evlenmis oluyor. Bunalıma girdim çok kötü hissediyorum. Lütfen yadirgamayin. 😔
Seni anlayabiliyorum. Allah'a sığın ve sadece hayırlısını iste. İnşaallah gönlüne göre biriyle evlenirsin. Ama evlenmeyi mecburiyet olarak görme. Evlenmedende mutlu olan birsürü insan var. Senin bunu istemeni elbette anlıyoruz, birçok kişi var bunu isteyen, ama olmadı diyede kendini harab etme. Hayattan soğuma. Kendine yepyeni hobiler bul, gez toz eğlen.. 🌸🌸

Sizinle aynı kaderi paylaşıyoruz ve aynı yastayiz.Bende kalabalıklar içinde yalnızım ne sevenim var ne benim sevdiğim

Seni iyi anlıyorum. Bende evlenmeyi çok istiyordum bir zamanlar. Hemde bu yazdıklarını senin gibi 30 yaşında değil 23 yaşlarında yaşadım. Üniden gelip kendi memleketime atanınca ailemden ayrı yaşamanın tek yolu evlilikti benim için. Babam aşırı muhafazakar biri, eve geldiğim saate gittiğim saate karışıyor, zorla örtündüm babam yüzünden. Ama tek sıkıntım bunlardı. Atandığım gibi arabamı aldı ailem, maaşımın kuruşuna dokunmadılar gönlünce harca dediler.Çok geç gelmediğim takdirde müdahaleyi azalttılar falan. tam o sıralar o kadar bunaldım ki evlenirsem her şey biter diyordum. Ailemin artı yönlerini bile görmüyordum. O yüzden karşıma çıkan ilk kişiye bağlandım, o kadar kötü bir insandı ki fakat benim gözüm hiçbir şey görmedi, her yaptığını görmedim duymadım. Yeter ki evleneyim. 25 imde o iğrenç insanla evlendim 26 mda boşandım. Şimdi 27 yaşındayım. Ama içimde ki evlilik, yuva kurma isteği, anne olma isteği hiç hiç azalmadı. Fakat gözüm açıldı. O evlilik öyle ders oldu ki bana şu an sahip olduğum her güzel şeye dört elle sarıldım. Ailem mesleğim maaşım. Her şeyin değerini o evlilik öğretti bana. Karşıma iyi biri çıkarsa da değerlendireceğim. Ama gözümü dört açarak. Özetle şu an sahip olduğun her şeyin kıymetini bilerek, anın tadını çıkararak hayatına devam et. Karşına olabilecek biri çıktığı zaman da değerlendirirsin. Bir şeyleri kafaya takınca olsa bile iyisi olmuyor. Her gününün tadını çıkar. Biri hayatına girerse 6 ay sonra bile evli olabilirsin çok imkansız şeyler değil. Şu an bekarsın, yalnız yaşıyorsun ve düzenli iyi bir gelirin var. Dışarıdan bakınca hiç kötü bir tablo değil durumun

X