Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Kızlar watsons larda natra care var ve watsons un kendi pedlerini var bu sevindirici fakat diş macunu bulmakta hala sıkıntı çekiyorum splat diye bir marka var henüz almadım sertifikası filan var mı içeriği gayet temizdi bilgisi olan bilgilendirsin bu arada himalaya herbals ekşi sözlükte hayvan deneyleri yapmayan linkte vardı yani o da giovanni gibi listede
Himalaya yüz ürünleri cildimi mahvetti, bunu göz önüne alarak temkinli yaklaşın :KK43: Ürünleri dedim ama sadece tonik aslında.

Himalaya yüz ürünleri cildimi mahvetti, bunu göz önüne alarak temkinli yaklaşın :KK43: Ürünleri dedim ama sadece tonik aslında.
canım ben himalayanın sadece toniğini ve lip balmını aldım evet toniğinin rahatsız eden deterjanımsı bir kokusu var bunu bitirince almayacağım ama lip balmları gayet güzel kullanıyorum.o değil de biri splat için açıklama yapsa artık.

Kızlar makyaj temizleyici önerisi olan var mı? Superdrug mendillerinden aldım ama ben pamuğa döküp silebileceğim iyi bir ürün arıyorum. Yüz temizleme içinde dessert essence veya aubrey organic alıcam . Öncesinde kullanabileceğim makyaj temizleyici arıyorum ve deney yapmaması yanında mümkünse vegan içerikli .

Bir de rosense ürünleri güvenilir mi emin olamadım .

Kızlar makyaj temizleyici önerisi olan var mı? Superdrug mendillerinden aldım ama ben pamuğa döküp silebileceğim iyi bir ürün arıyorum. Yüz temizleme içinde dessert essence veya aubrey organic alıcam . Öncesinde kullanabileceğim makyaj temizleyici arıyorum ve deney yapmaması yanında mümkünse vegan içerikli .

Biodermanın suyunu kullanıyorum ben canım.gayet iyi.waterproof göz makyajında biraz zorlanıyorum. Onun dışında gayet iyi.temiz içerik.tonik olarak da kullanılan bir ürün.

Aaaao_O ayşe nur yazıcı içeriği en saf makyaj temizleyicilerden demişti.gerçi bahsettiğin şeyin bununla alakası yok :110:
Maalesef en saf denilen markalar bile deney yapabiliyor . Hem deney yapmayan hem de içeriği temiz ürün arayışım devam ediyor , elbet vardır ama henüz bulamadım .

Son düzenleme:
Bioderma markasının içinde zararlı maddeler var, aklımda değil şu an hangileri, dolayısıyla deney yapması normaldir, yapmasa bile sırf o içindekiler yüzünden alıp da gözüme kullanamam.

bioderma diyecektim ama deney yapıyormuş ya ufff ben yapmıyor biliyodum

kızlar amway deney yapmıyor değil mi. onun diş macununu şampuanını hatta bütün ev temizlik malzemelerine geçmeyi düşünüyorum. sadece kozmetik te değil ev temizliğnde kullandığınız bütün markalar deney yapıyor
omo, ariel, domestos, cif , vs vs.. kısaca marketlerdeki unilever ve p&g markasına ait tüm markalar kara listede.

bir de rossman da satılan DOMOL markası da deney yapmıyor onlarn da bir sürü ev temizlik malzemesi var.

Makyaj malzemesi wet n wild gratiste;
Ped şok marketten miss rozi;
Kozmetik krem vs watsonsdan superdrug;
Sabun Saloon;
Banyo sabunu Mehmet Aydın Defne sabunu;
Deostik cyristal , marks@spencer(fiyatı uygun );
Vücut spreyi Superdrug;
Saç ürünü sprey vs Superdrug;
Şampuan gratisten Giovanni, watsonsdan Superdrug;
Diş macunu Desert essence( piyasadaki sensodynle benzer kalite ve fiyatta )
Saç boyası Naturtint var şu anda araştırıyorum bulunca yazıcam...

Ben kullandığım ve bildiğim markaları yazdım.Rossmanlara da bakın bence orda çok marka var..
Maddi açıdan sıkıntıdayım çok pahalı dşyen arkadaşlara fikrimi söyleyeyim; benim de maddi durumum çok iyi değil ama bu hayvan eziyetleri bizim maddi durumlarımızdan çok çok öte bir vahimlikte..Amacınız vahşete karşı durmak olduğu zaman emin olun ki Allah bir şekilde fazla verdiğiniz parayı size geri döndürüyor paranız bereketleniyor..
Kimse mecbur değil zaten bu herkesin vicdanıyla arasında olan bir mesele..
Ama birşey ya güvenilirdir yada değildir.Burda güvenilir dediğimiz şey pahalı diye bize kızmaya hakkınızın olmadığını düşünüyorum.
Bende kısıtlı inkanımla alıyorum , gerekirse başka şeylerden kısıyorum ama şüpheli ürünlerden uzak duruyorum çünkü tek kuruşumun kanlı ürünlere gitmesini istemiyorum...
Marketten hiç deterjam almıyorum umursamasam kolayıma gider ne uğraşıcaö derim internetle ama öyle olmuyor içim elvermez ki :KK43:
Bu katlanılan zorluklar bizi diğerlerinden ayıran şey..
Yine dediğim gibi kimse mecbur değil silah zoruyla mı aldırıcaz sanki

Otacı hakkında da şunu söylemek istiyorum ben ilaç kozmetik diye ayırmam hayvana zarar verebiliyorsa benim için marka bitmiştir.Hayvanda denenme gerekliliği diye bişeyi savunursanuz zaten bilimsellikten uzaklaşırsınız çünkü hayvan deneyleri bilimsel bir uygulama değil alternatifleri ve daha objektif uygulamaları var .Amaç ucuza kaçmak firmanın yükünü hafifletmek...
Otacı yada başkası farketmez ürününü beğeniyorsundur kullanmak istiyorsundur o ayrı ama lütfen markayı burda göz göre göre aklamaya çalışmayın kendi vicdanınızı rahatlatmaya çalışırken burda insanları yanlış yönlendirmeyin kaç kişi dışardan okuyor burayı...Kullanmak istiyorsanız gidip kullanın kimse karışamaz sonuçta.
İlçede köyde yaşamak da bir bahane değil benim teyzem köy yerinde cruelty free yaşamaya çalışıyor arkadaşlar niyet önemli...

İnşallah marketlerde rahatça ve çok ucuza satılır hale gelir cruelty free markalar ve biz de dertsiz tasasız alışverişimizi yapabiliriz günün birinde...

Kalbinde merhamet taşıyan ve çabalayan herkese kucak dolusu sevgiler :)

ped markası miss rozi demek söylediğin iyi oldu ped açısından hiç düşünmemiştim.

peki ev temizilği ürünlerinde de bu kadar hassas mısınız arkadaşlar bu konuya da değinmek istiyorum. kozmetikten çok ev temizlik malzemeleri şişe şişe gidiyo bu markalara para kazandırıyoruz!.....

DENEY YAPMAYAN PEDLER:
- Natracare - Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Çocuk bezi de vardır. (http://www.organikturk.com/markalar/natracare.aspx)
- Seventh Generation - Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Çocuk bezi ve çeşitli sıvı temizleyicileri de vardır. (http://www.goodguide.com/products?category_id=361397)
- Organyc - Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. (http://www.naturey.com/organyc-hijyenik-gece-pedi/ntryurun/8659)
- (?) Neo comfort - Hayvanlar üzerinde test edilmediğine dair resmi bir açıklaması yok. Yıkanabilir %100 organik pamuktan pedleri mevcut. (http://www.neo-comfort.com/index.html)
- FACELLE: Rosmannlarda satılıyor

kızlar splat diş macunu için sordum yapmadıklarını iddia ettiler arkasındaki hayvan zıplayan tavşan değil sizce güvenmeli miyim?içeriği temizdi bence kullanılabilir.

kızlar splat diş macunu için sordum yapmadıklarını iddia ettiler arkasındaki hayvan zıplayan tavşan değil sizce güvenmeli miyim?içeriği temizdi bence kullanılabilir.
sorunca yapmıyoruz derler ama bir yerde hayvanlar üzerinde deney yapılmadığı konusunda beyanları var mı yazılı canım?

sorunca yapmıyoruz derler ama bir yerde hayvanlar üzerinde deney yapılmadığı konusunda beyanları var mı yazılı canım?
ben de dün bunu kanıtlamalarını istedim fakat cevap alamadım peki siz bana diş macunu önerir misiniz bir de eczanelerden böyle sertifikalı diş macunu getirmelerini istesek getirirler mi ya da eczanelerde satılıyor mu hayvan deneyi yapmayan diş macunları

ben de dün bunu kanıtlamalarını istedim fakat cevap alamadım peki siz bana diş macunu önerir misiniz bir de eczanelerden böyle sertifikalı diş macunu getirmelerini istesek getirirler mi ya da eczanelerde satılıyor mu hayvan deneyi yapmayan diş macunları
amway in diş macunu, farmasi, desert essence, l'angelica (migros ta satılıyormuş), dr. haushcka, kiss my face, logona, sante, urtekram. ben de bunlardan birini alıcam canım. eczaneleri bilmiyorum ama çoğunun internet satışı var eve kadar gönderiyorlar.

X