Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

amway in diş macunu, farmasi, desert essence, l'angelica (migros ta satılıyormuş), dr. haushcka, kiss my face, logona, sante, urtekram. ben de bunlardan birini alıcam canım. eczaneleri bilmiyorum ama çoğunun internet satışı var eve kadar gönderiyorlar.
''Merhaba! Türkiye’de ve Avrupa Birliği’nde kozmetik maddelere yönelik yasal yönetmelikler nedeniyle, ürünlerimiz de güvenlik ve kalite testlerinden geçmektedir. Bu yasal yönetmeliklere göre ürünlerimizi in vivo (hayvanlar üzerinde) ve in vitro (hayvan dışında) yöntemleriyle test edebiliriz. SPLAT doğaya karşı sevgiyle davrandığından ürünlerini sadece in-vitro yöntemiyle test etmektedir.''
canım az önce aynı bu şekilde cevap verdiler

Kızlar cyrene de bana cevap olarak bunu verdi
Ben: Merhabalar ürünlerinizde hayvan deneyleri yapmadığınızı iddia ediyorsunuz fakat buna karşılık ürünlerinizin arkasında yer alan tavşan logosu güvenilir bulunmuyor zıplayan tavşan logosunun olması gerektiğini düşünenler var bunu açıklar mısınız
Cyrene : Merhaba, ürünlerimizde hayvan deneyleri kesinlikle yapılmamaktadır. Hayvan işareti PETA adlı organizasyon tarafından lisanslı ve onların denetimi ve kontrolü altında kullandırılmaktadır. Aşağıda ki linkten kontrolünü sağlayabilirsiniz. http://features.peta.org/cruelty-fr...est=-1&RegChange=-1&Country=-1&Keyword=cyrene PETA kuruluşu dönemsel olarak logolarını değiştirmekte ve değişiklik gösterebilmektedir. umarız cevabımız açıklayıcı olmuştur.

kızlar cyreneye in vivo ve in vitro nedir diye sordum bu terimleri splatdan duymama rağmen.bir de onlar cevaplasın dedim
  • Merhaba, in vitro yöntem canlı organizmalar ile aynı ortamları yaratarak yapılan laboratuvar ortamı testleridir. in vivo ise canlılar üzerinde (insan, hayvan ve sadece ilaçlar için yapılır kozmetikler için yasaktır) yapılan testlerdir, in vitro ise laboratuvar ortamında veya bilgisayar ortamında yapılan testlerdir.
    bu sekilde cevapladılar

Kızlar cyrene de bana cevap olarak bunu verdi
Ben: Merhabalar ürünlerinizde hayvan deneyleri yapmadığınızı iddia ediyorsunuz fakat buna karşılık ürünlerinizin arkasında yer alan tavşan logosu güvenilir bulunmuyor zıplayan tavşan logosunun olması gerektiğini düşünenler var bunu açıklar mısınız
Cyrene : Merhaba, ürünlerimizde hayvan deneyleri kesinlikle yapılmamaktadır. Hayvan işareti PETA adlı organizasyon tarafından lisanslı ve onların denetimi ve kontrolü altında kullandırılmaktadır. Aşağıda ki linkten kontrolünü sağlayabilirsiniz. http://features.peta.org/cruelty-fr...est=-1&RegChange=-1&Country=-1&Keyword=cyrene PETA kuruluşu dönemsel olarak logolarını değiştirmekte ve değişiklik gösterebilmektedir. umarız cevabımız açıklayıcı olmuştur.

cyrene gerçekten deney yapmyıromuş ürünleri de güzel görünüyor ama çok pahalı geldi bana. keşke biraz uygun fiyatlandırsalar. yabancı markalara özenip aşırı fiyat politikası uyguluyorlar ama o yabancı markalar kendi ülkelerinde o kadar uyguna satılıyor ki.. uçuk fiyat politikasını kınıyorum . bir lip balm 46 tl olur mu ya nedir bu yani

Evet canım ama bak şöyle bir alışveriş yapsan bayağı yeter ben garnier den 50 ml krem ve 200 ml toniğini alıyordum krem 5 ay tonik 2.5 ay yetiyordu bana. böyle bir alışveriş yapsan bayağı yeter Screenshot_2016-03-03-13-54-09-1.png Screenshot_2016-03-03-13-54-36-1.png Screenshot_2016-03-03-13-55-01-1.png
Bence gece kremi yaşın gençse almana gerek yok ve lip balm cyrene den alman da gereksiz ben himalaya kullanıyorum çok memnunum

rossmann'da satılan isana markası deney yapıyor muydu? cilt bakım ürünleri, şampuan, saç spreyi vs. bir çok ürün çeşidi var çünkü.

internette araştırdım raen çok hoşuma gitti fiyatları da pahalı değil cyrene gibi. cilt bakım ürünleri güzel mi acaba?
Merhaba benimde aynı sebepten ilgimi çekti fakat denemedim.O yüzden yanlış bir yönlendirme yapmak istemem.Şampuanları ve sabunlarını denemeyi düşünüyorum.Çünkü uygun fiyatlı cruelty free şampuan bulmak zor. Firma ile ilgili ekşi sözlükte çoğunlukla iyi yorumlar var.Yalnız yüz nemlendiricisini alacaktım.Birisi sivilce yaptığını söylemiş kendisinde.Benim de cildim çok hassas o yüzden cesaret edemiyorum.Cilt bakımında cilt tipinize göre bakım yapmak çok önemli. Raen ürünlerinde dikkatimi çeken bir şey oldu.Kanola yağı.Kanola yağı,pamuk,mısır ve soya genetiğiyle en çok oynanan maddelerdir.Bunları kullanacaksanız organik olmalı.Kanola yağı içeren ürünleri uzun vadede kullanılmasını çok doğru bulmuyorum.Kendimce televizyonda dinlediklerimden böyle bir çıkarımda bulundum.O yüzden ürünleri alırken mutlaka içeriğine bakın.Ama diğer ürünleri güzele benziyor.
Benim cildim çok kuru ve o yüzden günlerdir nemlendirici bakıyorum.Bulduğum firmaları size yazayım.
fiyatları daha makul olan firmalar derma-e,logona,sante,freeman,aubrey,desert essence,burts bees araştırdığım kadarıyla bunlar. Migrosta kadınlar günü ve anneler günüde yüzde 50 indirim oluyor. Desert essence ürünlerini uygun fiyata buldum turuncu bir peelingi vardı.Ondan aldım. Aubreyin aloe veralı nemlendiricisini beğendim ancak çok pahalı.Onu da desert essence alabilirim.

Merhaba benimde aynı sebepten ilgimi çekti fakat denemedim.O yüzden yanlış bir yönlendirme yapmak istemem.Şampuanları ve sabunlarını denemeyi düşünüyorum.Çünkü uygun fiyatlı cruelty free şampuan bulmak zor. Firma ile ilgili ekşi sözlükte çoğunlukla iyi yorumlar var.Yalnız yüz nemlendiricisini alacaktım.Birisi sivilce yaptığını söylemiş kendisinde.Benim de cildim çok hassas o yüzden cesaret edemiyorum.Cilt bakımında cilt tipinize göre bakım yapmak çok önemli. Raen ürünlerinde dikkatimi çeken bir şey oldu.Kanola yağı.Kanola yağı,pamuk,mısır ve soya genetiğiyle en çok oynanan maddelerdir.Bunları kullanacaksanız organik olmalı.Kanola yağı içeren ürünleri uzun vadede kullanılmasını çok doğru bulmuyorum.Kendimce televizyonda dinlediklerimden böyle bir çıkarımda bulundum.O yüzden ürünleri alırken mutlaka içeriğine bakın.Ama diğer ürünleri güzele benziyor.
Benim cildim çok kuru ve o yüzden günlerdir nemlendirici bakıyorum.Bulduğum firmaları size yazayım.
fiyatları daha makul olan firmalar derma-e,logona,sante,freeman,aubrey,desert essence,burts bees araştırdığım kadarıyla bunlar. Migrosta kadınlar günü ve anneler günüde yüzde 50 indirim oluyor. Desert essence ürünlerini uygun fiyata buldum turuncu bir peelingi vardı.Ondan aldım. Aubreyin aloe veralı nemlendiricisini beğendim ancak çok pahalı.Onu da desert essence alabilirim.
Desert essence yi indirimli nereden aldınız ?

Desert essence yi indirimli nereden aldınız ?
Bir kaç gün önce migrostan almıştım.Kadınlar günü dolayısıyla yüzde 50 indirimliydi.Hala devam ediyor mu bilemiyorum.

Bu arada yukarıda belirttiğim cilt bakım ürünleri de dermoeczanem ve ekoorganik.com da satılıyor.

Bir kaç gün önce migrostan almıştım.Kadınlar günü dolayısıyla yüzde 50 indirimliydi.Hala devam ediyor mu bilemiyorum.

Bu arada yukarıda belirttiğim cilt bakım ürünleri de dermoeczanem ve ekoorganik.com da satılıyor.
Migrostaki indirimi gördüm ama alabileceğim birşey yoktu . Her zaman satışta olan deneyci markalar vardı . Bizim burda ki Migros desert essence satmıyor , ondan olabilir . Üzüldüm , o markayı almayi düşünüyordum , bilsem baska Mağazası'na da bakardım .
Kısmet ne diyeyim .

Desert essencenin nemlendiricisiyle ilgili de kötü bir kaç yoruma rastladım ve raeninkini denemeye karar verdim.Kendilerine mesaj attım termal maskeye ise kanola yağı ve palmiye yağı koydurmayacağım.Kişiye özel ürün yapabiliyorlarmış.Bakalım nasıl çıkacak...

kadınlar günü indiriminde gratis ten the balm autobalm hawai allık ve far mini palet aldım. o kadar harikalar ki. hemde fiyatı çok uygundu.. cruelty free, ucuz ve kaliteli bir marka başka ne isterim

Merhaba LR markası da hayvanlar üzerinde deney yapmıyor, üye olurken ilk sorduğum sorulardan biriydi. Bu konuda hassasiyetin artmasına çok ihtiyacımız var. Duyarlı arkadaşlara teşekkür ederim :KK36:

X