Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

o kadar çok bilmeden kullandığım marka var ki burda nasıl yapıcaz. burdan kullanabileceğimiz markaları birbirimizle paylaşmamızın bir sakıncası olur mu acaba çünkü şu anda şaşırmış durumdayım yüzüme ne süreceğimi, neyle temizlik yapacağımı bilemedim

Çok haklısınız , mesela P&G ürünleri dediğimizde çok anlamlı olmuyor , ama söz gelimi , Orkid dersek bu ürünü almamak kolaylaşacaktır.
Aslında böyle hedef göstermek de doğru olmayabilir ama şu durumda gerekli olan bence bu.

Ben kendi adıma , deodorant olarak Rexona ve Fa yerine Nivea ya da 8x4 ' ü , La Roche Possay yerine Avene ' i tercih edeceğim.

Son düzenleme:
Yine dev şirketlerden Henkel de hayvan deneyleri yapıyormuş ne yazık ki.
Henkel markaları :
Fa , Persil , Pritt , Schwarzkopf (Şampuanı Gliss) , Palette , Vernel , Pril , Ceresit , Loctite , Diadermine , Vital , Igora , Syoss , Theramed , Taft.
$Brands_SolutionsTR_271642_web_606W.png

Ama bu uygulamaya son vermeye hazırlanıyormuş.

Son düzenleme:
Hayvanlar Üzerinde Deney YAPMAYAN Markalar:

Beiersdorf grubu:

8x4
Juvena
La Prairie
Labello
Nivea
LVMH grubu:

Benefit Cosmetics
Christian Dior
Givenchy Parfüm
Guerlain
Kenzo
Make Up Forever
Sephora (own brand)

Puig Grubu:
Carolina Herrera
Mango
Massimo Dutti
Ninna Ricci
Paco Rabanne
Prada
Zara

Aubrey Organics

Almay
Amway
Avéne
Barry M

Bath & Body Works
Becca
BellaPierre Cosmetics
Ben Nye
Bourjois
Butter London
Cargo

Carmex
Catrice
Chanel
Clarins
CoastalScents
Color Me Beautiful
Deborah Milano
Decleor
Dermalogica
Dottor Ciccarelli
Dr. Hauschka
Eco Tools Cosmetic Brushes
E.L.F Cosmetics
Essence
Everyday Minerals
Fyrinnae (vegan)
Galénic
Giovanni Cosmetics
Gosh
H2O Plus
Hard Candy
Hello Kitty
Hourglass
Illamasqua
Inglot
Isadora
Jane Iredale Mineral Cosmetics
Jo Malone
Kryolan Professional Makeup
L'angelica
Laura Mercier
L'occitane
Lily Lolo
Lime Crime
Logona
LR Kozmetik

Lush
Manic Panic
Mehron
Melvita
Murad
Noviderm
Nuxe
NYX
N.V. Perricone
Obsessive Compulsive Cosmetics
Organicum
Organix

Orly

Physicians Formula
Priori Skincare
Pupa
Revlon
Sebamed

Skincode

Superdrug

Tarte
Thierry Mugler Beauty
Too Faced
TheBalm
Urban Decay
Urtekram
Victoria's Secret
Wet'n Wild

Yes To Carrots, Cucumbers, Tomatoes

Youngblood Mineral Cosmetics

Son düzenleme:
bu markaları yayınlamanız harika oldu çok teşekkürler :KK9: yalnız sorularıma yanıt verirseniz çok sevinirim mesela orkid yerine ne kullanmalıyız? domestos mesela ? yüzüme estee lauder kullanıyordum bi daha asla almıycam onun yerine alabileceğim markaları buldum sayenizde ama işte bu temizlik malzemeleri falan onları nasıl ayırt edebileceğimi bilemedim .bi de evde body shopun bi kaç ürünü vardı onların karşı olduğunu biliyorum ama üstlerinde tavşan resmi veya herhangi bi animal testing ifadesi yok neden ki ?

bu markaları yayınlamanız harika oldu çok teşekkürler :KK9: yalnız sorularıma yanıt verirseniz çok sevinirim mesela orkid yerine ne kullanmalıyız? domestos mesela ? yüzüme estee lauder kullanıyordum bi daha asla almıycam onun yerine alabileceğim markaları buldum sayenizde ama işte bu temizlik malzemeleri falan onları nasıl ayırt edebileceğimi bilemedim .bi de evde body shopun bi kaç ürünü vardı onların karşı olduğunu biliyorum ama üstlerinde tavşan resmi veya herhangi bi animal testing ifadesi yok neden ki ?

Ne demek , rica ederim. Ben de size teşekkür ederim bu duyarlılığınız için.
Hepimiz -bir sakıncası yoksa site için- paylaşsak çok güzel olur. Ben de yeni yeni öğrenmeye başladım aslında Unilever dışındakileri. Aslında çok karışık bir konu , çünkü listeler değişip güncelleniyormuş.
Bunun özünde de şu var : Çin yasaları yalnızca hayvanlar üzerinde deney yapılmasına olanak tanıyormuş Bu yüzden Çin pazarına giren firmalar da bu deneyleri yapanlar listesine alınıyormuş. Çin ' de mağaza açan tüm markalar sanırım şüpheli hale geliyor.
Estee Lauder Grubu da bu nedenle deney yapmayanlar listesinden çıkarılmış. Ben de Clinique kullanıyordum , ondan vazgeçeceğim.
Açıkçası ,mesela Orkid yerine ne kullanabileceğimizi ben de bilemedim , çünkü Kotex de yapıyormuş bu listeye göre. Gerçekten zor bir durum.
Kozmetik ürünlerinin çok alternatifi var elbette , ama temizlik ürünleri için aynı şey geçerli değil ne yazık ki. Ace , Domestos , Persil , Perwoll , bunlardan nasıl vazgeçebiliriz , ben de bilmiyorum. Diş macunu olarak ne kullanabiliriz ?
The Body Shop marka olarak yapmadığını iddia ediyormuş , ancak o da L'Oreal grubuna dahil olduğundan o da yapanlar listesinde. Ama ben hiç kullanmadığım için bilemiyorum.
Aslında ben de tavşan resmini ya da bahsettiğim ibareleri aradım kozmetiklerde ama hiçbirinde bulamadım. Mesela Dior kremimde de yok , yapmayanlar listesinde olmasına karşın.
Herkes bu konuda düşüncelerini ve bilgilerini paylaşsa gerçekten çok güzel olur , çünkü karmaşık bir konu ve alışkanlıklardan vazgeçmeyi gerektiriyor.
Bir de Türk markaları hakkında da bilgi almamız iyi olur. Umarım bu çabalarımız sonuçsuz kalmaz ve çok büyük bir sektör haline gelmiş olan hayvan deneyleri son bulur.
Sevgiler.

Son düzenleme:
Princess7 çok teşekkürler böyle bir konu açıp insanları aydınlattığın için. :KK71:

Deney yapan ve yapmayan markaların tartışıldığı bir konu var, oraya da gözatabilirsiniz arkadaşlar;

http://www.kadinlarkulubu.com/makyaj-urunleri-icin-oneriler/327806-kozmetik-sektorundeki-hayvan-deneyleri.html

Arkadaşlar dikkatinizi çekti mi bilmiyorum deney yapan markaların çoğu ülkemizde en çok satılan ve kullanılan markalar. Deney yapılmayanların ise bildiklerimden sadece biri Türkiye'de satılıyor bildiğim kadarıyla. Ona da ulaşılması zor. Forever Living. Eğer ulaşabilirseniz ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederim. Hem kendi iyiliğiniz hem de onların iyiliği için.

Bu arada Petayı sürekli takip etmenizi tavsiye ederim, önceden deney yapmayanlar şimdi yapanlar listesinde. Misal Nivea ve Avonu çıkarmışlar listeden.

İNSANLIĞIMDAN UTANIYORUM...
Hiçbir b.ka yaramadığım için... KENDİMDEN DE...

Sen mi yaramıyorsun? :KK20:

'Amaaan yemişim hayvan deneylerini, bana ne canları cehenneme' diyen milyonlarca insan(ımsı) var bu dünyada biliyor musun? :KK31:

Senin o canlara o kadar çok faydan dokunuyor ki... :KK16:

KATİL kim? Deneyi yapanlar mı.. Hayır katil BENİM Dünyada her zaman kötü insanlar vardır olacaktır da ama asıl kötü susan iyilerdir.... Asıl katil benim , sizsiniz evimde dove, rexona vs olan benim.. Evet alternatif arayacağım ama.............

Bu arada ş.refsiz avukatla ilgili paylaşım çok iyi olmuş ben imzamı attım ama face hesabım olmadığı için paylaşamadım... Lütfen siz paylaşın.. Bunda başarı oranı daha yüksek...

Princess7 çok teşekkürler böyle bir konu açıp insanları aydınlattığın için. :KK71:

Deney yapan ve yapmayan markaların tartışıldığı bir konu var, oraya da gözatabilirsiniz arkadaşlar;

http://www.kadinlarkulubu.com/makyaj-urunleri-icin-oneriler/327806-kozmetik-sektorundeki-hayvan-deneyleri.html

Arkadaşlar dikkatinizi çekti mi bilmiyorum deney yapan markaların çoğu ülkemizde en çok satılan ve kullanılan markalar. Deney yapılmayanların ise bildiklerimden sadece biri Türkiye'de satılıyor bildiğim kadarıyla. Ona da ulaşılması zor. Forever Living. Eğer ulaşabilirseniz ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederim. Hem kendi iyiliğiniz hem de onların iyiliği için.

Bu arada Petayı sürekli takip etmenizi tavsiye ederim, önceden deney yapmayanlar şimdi yapanlar listesinde. Misal Nivea ve Avonu çıkarmışlar listeden.

Paylaşılan listeye şöyle bir göz attım benim bildiğim kadarıyla thebalm lush ve body&bath works'te Türkiye'de bulunan markalardan özellikle lush ürünleri yüzde yüz doğal ve eL üretimi olduğu icin onerebilirim. The balmı da gratislerde bulabilirsiniz.

Bir de Türk markası doa'yı eklemek istiyorum ben listeye. Bilinçli bir tüketicinin dikkat etmesi gereken tüm ayrıntılara özen gösteren bir firma, ürünlerinde hayvanlardan elde edilen hiç bir mamul kullanılmıyor ve asla hayvanlar üzerinde deney yapilmiyor, ambalajın geri dönüştürülebilir olmasına dikkat ediliyor ve hatta gonderdikleri kargo paketlerin içinde erguvan tohumları hediye ediyorlar ki çevreyi yeşillendirmede sizinde bir katkınïz olsun. Üstelik fiyatları çok uygun ve ürünlerindeki malzemeler sağlığınızı tehdit edecek petrol bazlı kimyasallar içermiyor.

Çok güzel ve doğru bir başlık açmışsın. Ne yazıkki hepte büyük ve yaygın markaların hayvanlar üzerinde deney yaptığını görüyorum. Bundan sonra dikkat edicem alışveriş yaparken.
Henkel, Unilever, P&G markaları deney yapıyor. Başka hangi markalar? Büyük markalardan bahsediyorum.

Son düzenleme:
Ne demek , rica ederim. Ben de size teşekkür ederim bu duyarlılığınız için.
Hepimiz -bir sakıncası yoksa site için- paylaşsak çok güzel olur. Ben de yeni yeni öğrenmeye başladım aslında Unilever dışındakileri. Aslında çok karışık bir konu , çünkü listeler değişip güncelleniyormuş.
Bunun özünde de şu var : Çin yasaları yalnızca hayvanlar üzerinde deney yapılmasına olanak tanıyormuş Bu yüzden Çin pazarına giren firmalar da bu deneyleri yapanlar listesine alınıyormuş. Çin ' de mağaza açan tüm markalar sanırım şüpheli hale geliyor.
Estee Lauder Grubu da bu nedenle deney yapmayanlar listesinden çıkarılmış. Ben de Clinique kullanıyordum , ondan vazgeçeceğim.
Açıkçası ,mesela Orkid yerine ne kullanabileceğimizi ben de bilemedim , çünkü Kotex de yapıyormuş bu listeye göre. Gerçekten zor bir durum.
Kozmetik ürünlerinin çok alternatifi var elbette , ama temizlik ürünleri için aynı şey geçerli değil ne yazık ki. Ace , Domestos , Persil , Perwoll , bunlardan nasıl vazgeçebiliriz , ben de bilmiyorum. Diş macunu olarak ne kullanabiliriz ?
The Body Shop marka olarak yapmadığını iddia ediyormuş , ancak o da L'Oreal grubuna dahil olduğundan o da yapanlar listesinde. Ama ben hiç kullanmadığım için bilemiyorum.
Aslında ben de tavşan resmini ya da bahsettiğim ibareleri aradım kozmetiklerde ama hiçbirinde bulamadım. Mesela Dior kremimde de yok , yapmayanlar listesinde olmasına karşın.
Herkes bu konuda düşüncelerini ve bilgilerini paylaşsa gerçekten çok güzel olur , çünkü karmaşık bir konu ve alışkanlıklardan vazgeçmeyi gerektiriyor.
Bir de Türk markaları hakkında da bilgi almamız iyi olur. Umarım bu çabalarımız sonuçsuz kalmaz ve çok büyük bir sektör haline gelmiş olan hayvan deneyleri son bulur.
Sevgiler.
ben son derece hazırım alışkanlıklarımdan vazgeçmeye ama öğrenmemiz gerek hangi markaların deney yaptığını o yüzden kim ne biliyorsa burda paylaşalım ve etrafımızdakileri de her ne kadar banane tavrında olsalar ve bizi de küçümser bir tavır halinde olmalarına karşın aydınlatalım

öncelikle siyasiler hep insanlar için çalışır zaten çoğu belediyenin sloganında "halk,toplum,insanlar için" lafı geçiyor hiç bir siyasinin hayvanlara değer verdiğini düşünmüyorum..hayvanların oy hakkı olsaydı, o kadar hayvanın oyunu almak için birbirleriyle yarışırlardı..hayvansever adı altında da belli bir grup var ona da hitap etmesek bişey kaybetmeyiz diye düşünüyorlar sanırım..aslında hayvansevmeyenler keşke bir grup olsa da bizde bilebilsek kim ne düşünüyor..ben çok isterdim ki birkaç siyasetçinin günlük yaşamlarını konuşabildikleri programlarda kedimizle,köpeğimizle,kuşumuzla şunları yaptık gibi hayvanlar ilgili bişeyler paylaşsınlar..gerçi normalde vahşetlerden bile hiç bahsedilmiyor nerde kaldı sevgi sözcükleri..

atafoksgemihl2.jpg

148403_460763574181_827880_n.jpg

atavefokscankayars0.jpg

2002515703608175512rskf6.jpg

atatrk4if6bq1-1.jpg

149691_460763154181_5783219_n.jpg

76573_460763359181_4000317_n.jpg

2002544977402944559rslg0-1.jpg

kşke şimdiki siyasilerimizde böyle pozlar verseler.. gerçekten çok isterim insanları etkilemek,hayvan sevgisini göstermek için başka hiçbir lafa gerek kalmaz...evet siyasiler onlara değer vermediğinden olsa gerek türk hukukunda da hayvanlar üzerinde test yapan yapmayan firmalar diye bir ayırımı simgeleyen, ürünlerin üzerinde herhangi bir figür,amblem bulunmuyor.. keşke bulunsa da bizim de işimiz kolaylaşsa...

orkid,max factor,estee lauder,cif,domestos gibi hayvanları öldüren firmaların yerine ne kullanabiliriz? işte bu konuda onları da paylaşalım..domestosu,ya da ace yi tutup da gözümüze damlatsak neler olur tahmin edebiliyoruz,işte bu tahmin edilebilen sonuçlar dahi hayvanlar üzerinde test ediliyor..inanın her sayfayı açtığımda inş. çok kötü değildir diye açıyorum,en çok da videoları başlatırken zorlanıyorum..ama bunlar gerçek ve gerçekler siz onlardan kaçtıkça devam edecek..

bugün evimizde farkında olmadan kullandığımız birçok kanlı marka var..ileride katil olmayan firmalardan alışveriş yapıp performansından da bahsedelim ki muadilllerinin de olabildiğini gösterelim.." o marka lekeyi daha iyi çıkarıyor" ama "daha" olabilmesi için milyonlarca canı telef etti...hiç aldanmayalım makyaj uzmanlarının, diş hekimlerinin, jinekologların tercihi denmesine..o ürün o hale gelene kaç hayvan "bana acı verme, yapma " diyen gözlerle bakıyor.."ben tercih etmiyorum" dediğimiz an biz kazanacağız, çünkü satışlar azalmaya başlayınca bile paçaları tutuşur hiç endişe etmeyin !
şunun bunun tercihi dedikya bakın işte bunun en güzel örneği:

MARLBORO nun ilk duyuruluş hikayesini biliyorsunuz..

" Marlboro firması ilk kurulduğunda işleri çok kötü gidiyormuş. Şirket
iflasın eşiğinde iken bir adam gelmiş, "Şatısları bir ayda 3 katına
çıkarırım ama bunun karşılığında da şirketin yarısına ortak olurum, yok
çıkaramazsam ömrümün sonuna kadar fabrikada bedava tütün sararım" demiş.

Marlboro'nun sahipleri zaten çıkmaz sokaktaymıs, "Bir haftaya kalmaz
batacağız, kaybedecek neyimiz var ki"
diyerek kabul etmişler teklifi...

Adamın bunlardan tek isteği binlerce boş Marlboro kutusuymuş. Zaten depoda
milyonlarcası varmış, talebini karşılamışlar hemen.

Sonra bizimki bütün paketleri tek tek ezmis ayağıyla, gece 12'den sonra da
hepsini uçaktan bütün Amarika 'nın üstüne atmış. Sabah millet uyanınca bir
bakmış ki her tarafta boş Marlboro kutuları.

"Yahu, bu sigara bu kadar çok içildigine göre vardır bir hikmeti" diyerek
sigara bayilerine akın etmişler.

Şirket o ay 3 degil 5 katı satış yapmış. Tabii bizim adam da şirketin
yarısına ortak olmus. Peki o adam kim?

Philip Morris... "

images

PhilipMorrisKlutznick.jpg

"yahu vardır bi hikmeti" diyip de satın alırsak, işte orada hata ederiz..hiçbir zaman bize verilmek isteneni körü körüne kabul etmeyelim hiçbir zaman ve hangi konuda olursa olsun.bu prensibi çocuklarımıza da aşılayalımm..hayatının hiçbir döneminde karşıdakinin salt kabul etsin diye anlaattığı hiçbirşeye inanmasın..

Son düzenleme:
öncelikle siyasiler hep insanlar için çalışır zaten çoğu belediyenin sloganında "halk,toplum,insanlar için" lafı geçiyor hiç bir siyasinin hayvanlara değer verdiğini düşünmüyorum..hayvanların oy hakkı olsaydı, o kadar hayvanın oyunu almak için birbirleriyle yarışırlardı..hayvansever adı altında da belli bir grup var ona da hitap etmesek bişey kaybetmeyiz diye düşünüyorlar sanırım..aslında hayvansevmeyenler keşke bir grup olsa da bizde bilebilsek kim ne düşünüyor..ben çok isterdim ki birkaç siyasetçinin günlük yaşamlarını konuşabildikleri programlarda kedimizle,köpeğimizle,kuşumuzla şunları yaptık gibi hayvanlar ilgili bişeyler paylaşsınlar..gerçi normalde vahşetlerden bile hiç bahsedilmiyor nerde kaldı sevgi sözcükleri..

Hiç böyle düşünmemiştim... Ne kadar mantıklı aslında..

ATAM keşke başımızdakiler senin binde birin olsa....

Eklentiler

• $atavefokscankayars0.jpg
    $atavefokscankayars0.jpg
    7,8 KB · Görüntüleme: 157
Bu konudaki karşıt görüşler gözlemlediğim kadarıyla 'İnsanlar üzerinde mi denesinler yani ?' ya da 'Bilimin gelişmesi için bu gerekli.' argümanlarıyla beliriyor.

hayvansever olarak bende uzun zamandır alacağım şeylerin kıstasını buna göre yaparım

çevreme de duyurmaya çalışırım

TEŞEKKÜRLER

Bu konudaki karşıt görüşler gözlemlediğim kadarıyla 'İnsanlar üzerinde mi denesinler yani ?' ya da 'Bilimin gelişmesi için bu gerekli.' argümanlarıyla beliriyor.

Bunu diyen akıl yoksunu insan bozuntuları cahilin önde bayrak sallayanı çünkü alternatif yolları "hayvan deneyleri ucuz olduğu" içn tercih etmiyorlar... Zaten biraz beyni olan şunu düşünür "no tested on animals- hayvanlar üzerinde test edilmemiştir" ibaresi taşıyan tüm ürünler test edilmeden mi piyasaya çıkıyor.. E hepimiz hastanelik olalım o zaman...

Böyle tiplere o zman sen kendini bilime ada demek lazım... Sanki o hayvanların seçme hakkı var! Tek suçları insan olarak dünyaya gelmemeleri...

Bu anlayış hayvanların insanlar için yaratıldığı görüşüyle besleniyor olabilir.
Ne olur hayvanları rahat bıraksak , özgürce yaşasalar...
Fildişi , kürk avları ; hayvanat bahçeleri , hayvanlar üzerinde deneyler... Hepsi birer işkence benim gözümde.
Herhalde açık ekonomi toplumlarında ya da üretim yapan kapalı ekonomilerde kürk giymezse soğuktan ölecek kimse yoktur.
Her şeyin zararsız bir alternatifi vardır , olmalı.

Son düzenleme:
X