Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

695094_htmansetyeni.jpg

HAYVANSEVERLER BÜLENT ERSOY`A ÇOK KIZACAK

Bülent Ersoy: Üzerimdeki gerçek kürk, onların ne düşündüğü beni ilgilendirmiyor”

CAHİDE 3D, önceki akşam sahnesinde Bülent Ersoy’u ağırladı. Ersoy, cemiyet ve sosyete hayatının önde gelen isimlerini buluşturdu.

Diva, hayvanseverleri kızdıracak açıklamalarda bulundu. Kırmızı kürk giyen Ersoy, “Hayvanseverler kürk giymenize ne diyecek?” sorusuna, “Valla ben bilmem. Üzerimdeki gerçek kürk, onların ne düşündüğü beni ilgilendirmiyor” şeklinde yanıt verdi.

Sesini begendiğim,şarkılarını dinlediğim bir sanatçıydı şuana kadar ama kişilik yapısı olarak tasvip etmediğim bir insandı herzmn..hayvanseverlerle bi derdin yokki senin,hayvanlarla bir derdin var önce bunu kabul et..kendi egolarını tatmin etmek, "havalı"(!) görünmek adına can alabilecek bir yapıdasın..Allah kelamını dilinden düşürmüyorsun güya,tv önünde dualar ediyorsun ama estetik kaygıların yüzünden hayvanların elektroşokla öldürülüp derilerini yüzdürüyosun..kibir,gurur,ego insanı yüceltmez alçakgönüllü ve bilinçli olmayı dene zira inandığın din de senden bunu bekliyor..

bir de "hayvanseverleri kızdıracak" hayvan sevmemek normaldir hayvan sevmek anormaldir ve onlar azınlıkta bir gruptur..hayvanseverler denmesini sevmiyorum ben olması gereken bu zaten..siz sevmeyenlere bi ad bulun

Son düzenleme:
heraklia adlı arkadaşımızın paylaşımları:

arkadaşlarım yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim.
araştırmalarım sonucu hayvan testi yapmayan ve şirket olarak politikalarına bunu yansıtan 3 marka var.
1) organic naturel colors
2) tints of nature
3) sanotint
Bu boyalar aynı zamanda bitkiseldir. içinde zararlı maddeler paraben amonyak vs gibi bulundurmuyor. saça zarar vermiyor. aksine bakım yapıyor.
Diğer kimyasal boyalara göre biraz daha pahalı ama 5-10 lira oynuyor. tabi saçı yakma yıpratma derdi yok.
beni üzen şey ise diğer başlıklarda hala kimyasal boyalar kullanılarak bu tip sosyal sorumluluk isteyen konuların görmezden gelinmesi. artık kimyasal boyalar neticesinde saçını yakanlara, kel kalanlara, alerjiye maruz kalanlara pek üzüldüğüm söylenemez. her şeyin bir karşılığı olmalı, başka canların acıları üzerine kurulan mutluluktan hayır gelmez kanımca.
saygılarımla.

Wella malesef test yapıyor. Bazı yerlerde yapmadığı yönünde listeler var ama PETA' nın listesini baz alalım. Açıklamalarıyla birlikte. Nihai ürün değil de içeriğindeki ürünler hayvanlarda test ediliyor. Zaten herhalde maymuna ruju sürmezler, bu işkence olmaz en fazla komik olur. Fakat nedir..içeriğindeki kimyasallar gözlerimizi yakan delen ürünler hayvanlar üzerinde deneniyor. Netten videolara bakarsınız (kan tutmuyorsa) görebilirsiniz. Neva colorunda yaptığı kesin(benim düşüncem bu, yapmadığına dair bişi bulamadım). Çünkü yapmayan firma ben yapmıyorum diyor ve amblemi yapıştırıyor canlar. Çoğu ORGANİK yada BİTKİSEL ürünler hayvan testleri yapmıyor. Zaten bu ürünlerin amacı "çevreye ve yaşama saygı ilkesi".
Bu kadınlar ne zaman "ana" duygusunu tadarsa ya da "analık" hisleri uyanırsa bünyesinde o zaman "bu katliama son" diyecek. Ülkemden pek umutlu değilim açıkçası. Ama Avrupa Ülkeleri bu konuda bizden daha duyarlı.
Paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Aynı paralelde yaşamak güzel sizinle.

Şimdi Neva color markası için Ege Bölge Satış sorumlusu ile görüştüm. Ürünlerimizin girdileri Amerika' dan geliyor ve Türkiye' de üretimi oluyor dedi. Pazartesi İstanbul bölgeyi arıcam oraya yönlendirdi. Amerika biraz tehlikeli tabii. Tolga Bey' e bir kadın olarak bu vahşetin son bulması için bu testlerin yapılmamasını ve yapılmıyorsa amblemin basılması istediğimi özet geçtim. Üreticileri de bilgilendirelim ki Arz-Talep ilişkisini başlatalım.

Bugün Neva Color' daki ürünlerle alakalı bir yetkili ile telefonda görüştüm. kozmetik ürünlerdeki hayvan deneylerinin bizleri ne derecede rahatsız ettiğinden bahsettim (Bazıları görmezden gelse de benim gibi düşünenlerin varlığı sabit) Yetkili de "biz diğer büyük markalar gibi çoklu ürün üretmiyoruz, saç boyası üretiyoruz. ve bundaki kimyasalların oranı bellidir. bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar gösterir hepsi bu. onun dışında yeni ürünler değil ve deney yapmıyoruz" dedi. ama Amerika' dan gelen içerikler orda yapıyorlar mı kendilerine ait prosedür nedir bilemiyorum ama bizim böyle bir talebimiz yok dedi. sadece saç boyasında uzmanlaşmaları ve bunun da oranlarının belli olması içimi biraz rahatlattı. yani bir loreal değil!!!
ve kendisinden talebim hayvan deneyi yapmıyorlarsa bunun amblemini boyanın üstüne basmaları idi. o da bu konuyu yönetime ileteceğini söyledi. bassınlar ki kim ak kim kara belli olsun,,, kendisine buradan da teşekkür ederim

lumina88

NEVA için çok sevindim. Güzel bir marka çünkü. Çaban için teşekkürler heraklia :)

Slania Wella'dan eminiz malesef. NEVA eğer kimyasalların miktarını ve türünü net olarak belirlediyse teste gerek kalmıyor demektir. Zaten test yaptığını duymamıştım.

Şimdi toparlarsak temiz markalar şöyle.

1. ORGANIC NATUREL COLORS

2. TINTS OF NATURE

3. SANOTINT

4. NOX

5. ONIX

6. AVON (PETA kara listeye almış malesef AVON iptal)

7. NEVACOLOR

8. GOLDWELL

heraklia

Dermalogica da yapmıyor sitelerinde de yazıyor.

S: Dermalogica hayvanlar üzerinde test ediliyor mu?

C: Dermalogica ürünleri; şimdiye kadar yapılmadığı gibi gelecekte de hiç bir zaman hayvanlar üzerinde test edilmeyecektir.

Loreal bütün sektörü elinde tutuyor.
Raflarda görünce kan görünüyor gözüme, tüm açıklamalar ikna edici değil. Test yapmayan yapmadığını kesin beyan ediyor ve dikkat edilirse test yapmayanlar daha organik, daha az zararlı, daha duyarlı,,,
ve bir şey fark ettim, nivea petanın temiz listesinden kalkmış.

lady evil

Nivea'yı ben de göremedim
Inglot da kesinlikle yapmadığını sitesinde yazmış ama listede yok
Acaba bir firmaya mı bağlı,direkt Inglot yok çünkü

heraklia

Bugün Down under naturels saç kremi aldım, made in kanada,,,ve tabiki no tested on animals hatta never

Petanın test yapmayan temizler listesinde REVLON markasıda var, saç boyaları ve kozmetik ürünleri var sanırım, kullanan ya da gören bilen varsa ve yazarsa çok mutlu olurum.

heraklia nın açmış olduğu bu başlık altında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..kesinlikle süper bir paylaşım olmuş..can dostu üyelerle arkadaş olup ağımızı genişletelim yeni durumlardan haberdar olalım..lütfen herkes yazılarından can dostu olarak gördüğü kişileri arkadaşı olarak kk forumda eklesin..birlikten kuvvet doğar :)

Son düzenleme:
Saç boyasında can dostu markalarımız

1. Organıc naturel colors
2. Tınts of nature
3. Sanotınt
4. Nox
5. Onıx
6. Goldwell
7. Revlon

8. Dermalogıca saç bakım ürünleri

Son düzenleme:
hayvanlar üzerinde yapılmış olan deneyler %100 sonuç verseydi bu görüntüler oluşmazdı..aşağıdaki saç boyası reaksiyonların çoğunda Loreal markalı ürünler kullanılmış..

boots-hair-dye-puts-woman-burns-unit.jpg

Woman-Ends-Up-in-Burns-Unit-After-Allergic-Reaction-to-Hair-Dye-2.jpg

308357d1317751464-bad-hair-dye-reaction-paint_hair_02.jpg

308359d1317751472-bad-hair-dye-reaction-stacy1solent2103_468x325.jpg

308354d1317751453-bad-hair-dye-reaction-catkinsondm_468x310.jpg

article-2045050-0E375EFB00000578-225_224x341.jpg
article-2045050-0E37604F00000578-675_224x341.jpg

308352d1317751445-bad-hair-dye-reaction-_45674422_bbc_girlface466.jpg

308353d1317751450-bad-hair-dye-reaction-article-0-073c7a76000005dc-167_634x478_popup.jpg

Arkadaşlar bu konuda bana katılır mısınız bilmiyorum ama gazetenin diva haberinde attığı başlıkta istenen görüntü hayvanseverlerin gidip bülent ersoyu paralaması sanki..can dostu insanların bu tarz davranışlarını nasıl değerlendiriyosunuz ? Ben şahsen hayvanlarla ilgili konulara özel bir sempatisi olmayan insanların ekranda bu görüntüleri görünce hayvanseverleri itici bulduğu kanısındayım..ama işin şu kısmı da varki o canların yaşadıklarına ragmen sakin durmak pek de mümkün olmuyor nitekim ben de burda çok sayıyorum o canilere..ama ekran önündeyken, bir derdimizi insanlara duyurma çabasındaysak bu tarz durumlarda zor da olsa kendimizi tutmamız kanısındayım..kötü söz sarf etmemk herhangi bir şiddette bulunmamak gerektiğini düşünüyorum bu imajı kırmak için..çünkü asıl amaç insanlara derdimizi anlatabilmek, daha doğrusu onların bizi anlamasını ve bu yönde destek vermesini sağlamak..o nedenle kavga gürültü değilde tane tane konuşmaktan yanayım..bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz?sizce nasıl olmalı ?

Arkadaşlar bu konuda bana katılır mısınız bilmiyorum ama gazetenin diva haberinde attığı başlıkta istenen görüntü hayvanseverlerin gidip bülent ersoyu paralaması sanki..can dostu insanların bu tarz davranışlarını nasıl değerlendiriyosunuz ? Ben şahsen hayvanlarla ilgili konulara özel bir sempatisi olmayan insanların ekranda bu görüntüleri görünce hayvanseverleri itici bulduğu kanısındayım..ama işin şu kısmı da varki o canların yaşadıklarına ragmen sakin durmak pek de mümkün olmuyor nitekim ben de burda çok sayıyorum o canilere..ama ekran önündeyken, bir derdimizi insanlara duyurma çabasındaysak bu tarz durumlarda zor da olsa kendimizi tutmamız kanısındayım..kötü söz sarf etmemk herhangi bir şiddette bulunmamak gerektiğini düşünüyorum bu imajı kırmak için..çünkü asıl amaç insanlara derdimizi anlatabilmek, daha doğrusu onların bizi anlamasını ve bu yönde destek vermesini sağlamak..o nedenle kavga gürültü değilde tane tane konuşmaktan yanayım..bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz?sizce nasıl olmalı ?

Ben de size katılıyorum , agresif tepkiler vermek yerinde soğukkanlılıkla hareket edilmeli. Ancak böyle tutarlı sonuçlar alınabilir.
Ben bir şey sormak istiyorum.
Şampuan , diş macunu , sabun , deterjan gibi ürünler için nasıl alternatifler var ?
Herhalde organik üretim yapan markalar olabilir. Ancak bu noktada fiyat ve kolay ulaşılabilirlik de çok önemli.

"""""Çin Hükümeti kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesini zorunlu kılıyor.""""

Hangi işiniz doğru ki...

Ben de size katılıyorum , agresif tepkiler vermek yerinde soğukkanlılıkla hareket edilmeli. Ancak böyle tutarlı sonuçlar alınabilir.
Ben bir şey sormak istiyorum.
Şampuan , diş macunu , sabun , deterjan gibi ürünler için nasıl alternatifler var ?
Herhalde organik üretim yapan markalar olabilir. Ancak bu noktada fiyat ve kolay ulaşılabilirlik de çok önemli.
ben temizlik ürünlerini de organik almaya çalışıyorum fakat şimdi baktım üzerlerinde hayvanlar üzerinde denenmemiştir ibareleri yine yok .arkadaşlar kozmetik sanırım daha çok alternatifi olan bir sektör yalnız temizlik konusunda paylaşım yapabilir miyiz?

"Ülkemizde de hayvanlar üzerinde ürünlerini test etmeyen yerli-yabancı pek çok firma bulunuyor. Belki bir kaynak olur düşüncesiyle aşağıda ufak bir liste hazırladım. Bu listeye hayvan testi yapan firmaların test yapmayan ürünleri (örn; L’oreal’ın The Body Shop’ı gibi) ve bu firmaların sahibi oldukları yerli markalar (örn; komili, hacı şakir) dahil değildir. Test yapmayan firmaların sayısı arttıkça listeyi güncelleyeceğim. İşte hayvanlar üzerinde test yapmayan firmaların listesi:

(V) Almawin
(V) Alpro Soya
Avalon Organics
Aveda
Beiersdorf (Nivea, Eucerin)
Ciel d’Azur
Clarins
Clinique Laboratories
Dalan*
Dermalogica
Down Under Natural’s
(V) Dr. Baumann (yeni)
Dr. Hauschka
Ecem Naturel Kozmetik (Owo)
Ecover
Environne
Flormar*
Hello Kitty
Inglot (yeni)
Kiss My Face
Klar
Lavera Cosmetics (vegan ürünleri var) (yeni)
Lesa kedi-köpek mamaları (Goody, Champion)
Logona
Lush Cosmetics (vegan ürünleri var)
Masmi
Melvita
Misya Olive Sabunları
More Than Soap
Murad
(V) Natracare
(V) Nature’s Gate (yeni)
Oriflame
Organyc
Paul Penders
Queen Helene
Revlon
Sante Naturkosmetik
(V) Sarakan
(V) Sodasan
Solgar Vitamin
Taliani
Tommy Hilfiger
Urtekram
Yves Rocher (yeni)
Weleda

(V) Vegan

* Hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürün bileşenleri kullandıklarına dair bilgi yok.

Son güncellenme tarihi: 12.06.2012"

Yasemin Yıldız Avdan'ın Vegankedi isimli bloğundan alıntıdır

hayvan sevmeyen ve doğaya saygısı olmayan insanların gözündeki imajımız sanırım şöyle : biraz agresif ,biraz insanlardan soyutlanmış, asosyal, biraz sosyetik ,diğer hiçbir konuda (siyaset, güncel konular vs.) bilgisi olmayan .... daha sayabilirim de . ben ne zaman bu konularda bir konu açsam bu gözle bakılmaya başlandığını hissediyorum . o yüzden kesinlikle katılıyorum her an saldırılmaya ve saldırmaya hazır ( evet yapılanlar karşısında utanıyoruz ve bu diğer insanlar adına utancımız öfke doğuruyor ) sanılan imajı değiştirmek gerek

"Ülkemizde de hayvanlar üzerinde ürünlerini test etmeyen yerli-yabancı pek çok firma bulunuyor. Belki bir kaynak olur düşüncesiyle aşağıda ufak bir liste hazırladım. Bu listeye hayvan testi yapan firmaların test yapmayan ürünleri (örn; L’oreal’ın The Body Shop’ı gibi) ve bu firmaların sahibi oldukları yerli markalar (örn; komili, hacı şakir) dahil değildir. Test yapmayan firmaların sayısı arttıkça listeyi güncelleyeceğim. İşte hayvanlar üzerinde test yapmayan firmaların listesi:

(V) Almawin
(V) Alpro Soya
Avalon Organics
Aveda
Beiersdorf (Nivea, Eucerin)
Ciel d’Azur
Clarins
Clinique Laboratories
Dalan*
Dermalogica
Down Under Natural’s
(V) Dr. Baumann (yeni)
Dr. Hauschka
Ecem Naturel Kozmetik (Owo)
Ecover
Environne
Flormar*
Hello Kitty
Inglot (yeni)
Kiss My Face
Klar
Lavera Cosmetics (vegan ürünleri var) (yeni)
Lesa kedi-köpek mamaları (Goody, Champion)
Logona
Lush Cosmetics (vegan ürünleri var)
Masmi
Melvita
Misya Olive Sabunları
More Than Soap
Murad
(V) Natracare
(V) Nature’s Gate (yeni)
Oriflame
Organyc
Paul Penders
Queen Helene
Revlon
Sante Naturkosmetik
(V) Sarakan
(V) Sodasan
Solgar Vitamin
Taliani
Tommy Hilfiger
Urtekram
Yves Rocher (yeni)
Weleda

(V) Vegan

* Hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürün bileşenleri kullandıklarına dair bilgi yok.

Son güncellenme tarihi: 12.06.2012"

Yasemin Yıldız Avdan'ın Vegankedi isimli bloğundan alıntıdır

Clinique yapıyor Flormar da yaptırıyor diye biliyorum ben...

Daha önce açılmış hala aktif olan diğer konuları da takip edelim,aynı konu üzerinde farklı konularda paylaşım yapıyoruz birbirimizden haberdar olalım.
http://www.kadinlarkulubu.com/makya...6-kozmetik-sektorundeki-hayvan-deneyleri.html
Flormar ile iletişime geçmiştim cevap gelmemişti,sikayetvar'a şikayetimi ilettiğimde döndüler.
Gelen cevap linkte.
Yapmadıklarını ve yaptırtmadıklarını söylemişler tabii ne kadar doğru bilemem.

Bence bu konu başlığını, tüm Kadınlar Kulübü'ne duyurmamız lazım. Görünen o ki çoğunun haberi yok ya da başlığın içeriğini tam olarak anlayamıyor olabilirler.

Fikir olarak; herkes, özel mesaj yoluyla arkadaşlarına bu sayfayla ilgili çok kısa bir bilgi ve linki göndersin derim.

Ne dersiniz?

Veya başka fikriniz var mı?

Bence bu konu başlığını, tüm Kadınlar Kulübü'ne duyurmamız lazım. Görünen o ki çoğunun haberi yok ya da başlığın içeriğini tam olarak anlayamıyor olabilirler.

Fikir olarak; herkes, özel mesaj yoluyla arkadaşlarına bu sayfayla ilgili çok kısa bir bilgi ve linki göndersin derim.

Ne dersiniz?

Veya başka fikriniz var mı?

Konularda konu linki dağıtmak yasak.
Herkes tanıdığı üyelere özel mesaj gönderebilir,bu mantıklı.

Bu arada önceki başlıkta da sormuştum,bilen çıkmadı yine sorayım;
Kopaş kozmetik & pazarlama a.ş hakkında bilgisi olan var mı?
Bünyesindeki markalar Dalin,Alix Avien,Sesu,Voila,Cire Aseptine,XO,Foot Doctor,Dr. Beckmann

offfff oooooffffffffffffff eridim bittim şu mubarek günlerde , hepsi savunmasız Allahım yha çok fena

güzel anlamlı bir konu açan arkadaşımıza önce teşekkür edrim bilgilendirdi gözü açtı resmen resimler içimi acıttı biz insanlar nekadar gaddarız Allah soracak hesabını önce bunları yapanlara sonra bu devirde bilgilenmeyen araştırmayan yada bile bile onlara yardımcı olanlara soracak araştıran ilgilenen arkdaşlara teşekkür ediyorum benimde duydyğum öğrendiğim bişey olursa bende paylaşacağım topiğinzi takipteyim

X