Hayvan sevmeyenler

zhr79

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2007
7.155
9
44
içinizde varmı bilmiyorum ama varsada kusura bakmasınlar hiçyerimseniben
biz evde kopek besliyoruz ve cogu kişinin dilinden kurtulamıyoruz hayvanlarla kafayı bozmus insanlar onları muattap alıyorlar kendilerine sanırım :kızgın:..konu soyle bi arkadasım kopek beslenen eve melegin girmedigini soyledi ki mantıga sıgabilcek bir cumle degil bana gore Çok üzgünüm çoook bu tarz insanlar cevrede cok var hayvan sevmeyen besleyenlerede bi ton laf sayarlar '' ay bunun kılı ucar bilmemne yapar'',''ay yemektende kıl cıkar''
ama ne hikmetse her gelişlerinde yer içer giderler ....allahın yarattıgı her canlıyı sevebilmek herkesin harcı olmuyor heralde

içinizde varmı bilmiyorum ama varsada kusura bakmasınlar hiçyerimseniben
biz evde kopek besliyoruz ve cogu kişinin dilinden kurtulamıyoruz hayvanlarla kafayı bozmus insanlar onları muattap alıyorlar kendilerine sanırım :kızgın:..konu soyle bi arkadasım kopek beslenen eve melegin girmedigini soyledi ki mantıga sıgabilcek bir cumle degil bana gore Çok üzgünüm çoook bu tarz insanlar cevrede cok var hayvan sevmeyen besleyenlerede bi ton laf sayarlar '' ay bunun kılı ucar bilmemne yapar'',''ay yemektende kıl cıkar''
ama ne hikmetse her gelişlerinde yer içer giderler ....allahın yarattıgı her canlıyı sevebilmek herkesin harcı olmuyor heralde
arkdsım ne takıyosun boyle ınsanları sen kafanaa boşşş werrr bnm de köpegım war fakat su zamana kadar kımse bana onunla ılgılı olumsuz bı laf soyleme cesaretınde bulunamadı tepkımı çok sert bı şekılde ortaya koyarım cunku benım oğlumdan rahatsız olan benımle görüşmeyı keser bu kadar basıt bu isterse annem olsun kımse bnnm oğluma laf edemez zaten bnım tum sülalem bılır onun ne kadar değerlı oldugunu o yuzden herkez torunuymuş gıbı dawranır oğluma aksını dawrananı gözunun yasına bakmadan kowarım ewımden o ew bnm oğlumunda ewı cünkü vereliniortak

başlığı gördüm hayvan sevmeyen biri sevmeyenleri bu başlık altında toplıcak sandım küfürlerimi hazırladım ama şükürki öyle değilmiş :KK70:
kendi pisliklerine bakmadan hayvanlara laf eden insanlar var.ne yazık seninde saçın kılın var kendine nasıl bakıyor nasıl yıkanıp temiz tutuyorsan hayvanınada aynı şekilde bakarsan hiçbir sorun olmaz.kedi-köpekten iyide dost olmaz :)

Ne isterler o masum canlılardan anlamam!..Madem evine sokmuyorsun,besleyene ne karışıyorsun?demek lazım.Hak ediyorlar fazlasıyla.:ecrin_bebek:

oylede bazen acayip sinir bozucu hareketler oluyor bi ara kuzenim ufakda cok buyuk degil yani
ellerini yıkıyonuzmu yemek yaparken dedi anneme öldurcektim cocugu!!! yemezsen yeme yıkamıyoz biz dedim ya sinir ediyolar

başlığı gördüğümde hayvan sevmeyenleri buluşturmak için açılmış bi konu sandım ve kızgınlıkla açtım :)
benim evimde beslediğim hayvandan rahatsız olandan bende rahatsız oluyorum zaten, evimede gelmesin mümkünse

köpek delisi bi hatunum
ama ben de evde beslenmesini doğru bulmuyorum
bu onları sevmediğim anlamına mı geliyor?

evde hayvan beslenilebilirki ben hayvanları çok ama çok seviyorum..kedi köpek ve kuş özellikle..
ama şu an babamların apartmanında iki kişi var,biri kedi(ler besliyor yaklaşık 10a yakın ked, var evinde)öteki de köpek..
iki ablayıda çoks evmeme rağmen kusura bakmayın ve bakmasınlar ben tiksiniyorum.
onlarla haşır neşir olup yemekleri öyle yaptıklarına adım gibi eminim.
köpek masanın üzerinde geziyor mutfak masasının..
kedi desen evde garip bir koku oluşmuş falan filan..kafamçokkarıştı
oturmaya gitsem bile mutlaka babamların evine çıkıp kapıda soyunurum hemen duş alırım birde kızımı hiç sokmadım..:1no2:
seni ve diğer arkadaşlarımı tenzi ediyorum ama böyle hayvan besleyen gördüm ben..benneyaptımki

Sadece evde besleyenler mi seviyor hayvanları,
ben buna katılmıyorum,
bende severim ama uzaktan,yaklaşamam bile,
evde beslemeye ,hele birde çocuğunuz varsa karşıyım ben ,
bahçeli eviniz olur,doğal ortamda beslersiniz,bu gayet normal,ama
evde düşünemiyorum bile...
sevmekle beslemeyi bir tutmayalım bence...
sevgiler...

Sevmemekten ziyade ben korkuyorum, kuşa dahi elimi süremem...
Evde besleme konusuna gelince, ben karşıyım...Ama herkesin kendi kararı saygı duyarım...

köpek giren eve melek girmezmiş.Bu lafı duyduğumda 16 yaşındaydım.şu an 31 yaşındayım.Babam tek çocuk olduğum ve hayvanları çok sevdiğim için için bana 3 aylık köpek almıştı.O benim hayattaki en iyi dostum oldu.Binada imza toplamışlardı köpeği göndermek için.(allahtan babam seviliyodu çoğu kişi imza vermedi)Sebebmi sebeb yok çünkü havlamazdı bile.yani rahatsızlık veren bir köpek değildi.O zamanlar bi akraba bana bi kitap verdi al bunu oku bak köpek giren eve melek girmez bunu evde besleme diye.Tabi cevabı aynen yapıştırdım.Yahu kardeşim sizene melek girmiyosa benim evime girmiyo beyenmeyen gelmez evime sana bir rahatsızlığımı var benim köpeğimin kedimin vs.Sevmeyebilirsin bunuda anlamıyorum ama neyse koruyandan sevenden sanane.Neyse aşkımla 14 yılı böyle insanlarla mücadele ederek geçirdik sonra melek oldu bitanem .Böyle konuşan insanları hayatınızdan çıkarın cevaplarını verin derim ben.Yahu hayvanları sevmeyenler kendiniz nasıl yaşamak istiyorsanız yaşayın ama evinde kedisi köpeği olanlara sevip besliyenlere karışmayın bari allahaşına .

Son düzenleme:
gunaydin5ji.jpg

benim 2 tane köpeğim vardı birisi ben küçğkken evden kaçtı yada apartmanda onu seven birisi evine aldı bilmiyorum hala muallakta ama diğerini ise küçük kardeşim olduktan birşekilde başka bir aileye bakması için verdik ama hiçbirşekilde sokağa atmadık..
hala seviyorum hayvanları ama kızım olduğu evimizde tüysüz hayvanlar beslemeyi tercih ediyoruz su canlıları besliyoruz ama ölümleri ölüm gibi oluyor diye bazen geçelim bile diyoruz..ama onlarsızda olmuyor..
hayvan sevmeyen insan sevmez!

ben arkadaşımın konusunu hayvan sevmeyenlerin evde hayvan besleyenlere karşı verdikleri tepkiler, hatta eve melek girmez gibi değişik uyarılarda bulunmalarından duyduğu rahatsızlık üzerine açtığını düşündüm fisfisfis
yoksa gerçekten pis insanlar var ama onlar evlerinde hayvan beslemesede pis olurlardı heralde :sinifsinif:
ve gerçektende hayvan sevmek demek evde beslemek değildir
bende evde kedi kuş besledim ama köpek hayır ama bu besleyenleri bu açıdan eleştirebilirim anlamına gelmez
benim evime gelmek isteyenlerin, sadece beslediğim hayvan yüzünden beni eleştirmelerini haklı görmüyorum rahatsız olan gelmez diye düşünüyorum çünkü evdeki pislikten herkesten önce ev sahibi rahatsız olmalı zaten

Son düzenleme:
Ben bu konuda hassasım çünkü bu tarz insanlarla gerçekten çok uğraştım.Ve size yemin ediyorum hiç bi zararı olmazdı oğlumun.Çok sakin bi köpekti.Ama yok varlığı insanları rahatsız ediyodu.Ben onunla büyüdüm.Evin bir ferdi oldu.Evlendim eşim benim kadar bağlandı.Hayatında hayvan beslememiş.Evlendikten sonra oturduğum binada bile bir kişi kafayı taktı.vs... Onunlada uğraştık .neyse 2 yıl önce melek oldu bitanem.O günü size tarif edemem eşimle halimizi. Bunun nedemek olduğunu sadece yaşayanlar bilir gerçekten Ne olursa olsun vazgeçmeyin onlardan.Kim ne derse desin.

Son düzenleme:
Sevmemek değilde benim kokuya karşı alerjim var ve bir gün arkadaşımın evine gittim ev acaip pis kokuyordu ama herhalde kendileri o pis kokuya alışmışlar ben tabi fazla oturamadım ve birşey yiyemedim hemen kaçtım oradan hayvam dahipleri bunu dikkat etsin derim :kahve:

evde hayvan beslenilebilirki ben hayvanları çok ama çok seviyorum..kedi köpek ve kuş özellikle..
ama şu an babamların apartmanında iki kişi var,biri kedi(ler besliyor yaklaşık 10a yakın ked, var evinde)öteki de köpek..
iki ablayıda çoks evmeme rağmen kusura bakmayın ve bakmasınlar ben tiksiniyorum.
onlarla haşır neşir olup yemekleri öyle yaptıklarına adım gibi eminim.
köpek masanın üzerinde geziyor mutfak masasının..
kedi desen evde garip bir koku oluşmuş falan filan..kafamçokkarıştı
oturmaya gitsem bile mutlaka babamların evine çıkıp kapıda soyunurum hemen duş alırım birde kızımı hiç sokmadım..:1no2:
seni ve diğer arkadaşlarımı tenzi ediyorum ama böyle hayvan besleyen gördüm ben..benneyaptımki

hayatta tiksinmem ben oyle insanlar gordumki evleri leş gibi yasadıkları yer desen oyle ahım sahım da degil ama konu evde kopek beslemeye geldimi tiksinip yemek yemezler cok guluyorum bu olaya kaydirigubbakcemile3

tabi herkesin dusuncesi farklı herkes aynı dusunmuyor ben kopegimle aynı masada yemekde yerim ama okadar cok aynı masaya oturmayacagım insan varki bilemezsin tiksinmiyorum hayvanlardan hiç ne biliyim yerimseniben

Sadece evde besleyenler mi seviyor hayvanları,
ben buna katılmıyorum,
bende severim ama uzaktan,yaklaşamam bile,
evde beslemeye ,hele birde çocuğunuz varsa karşıyım ben ,
bahçeli eviniz olur,doğal ortamda beslersiniz,bu gayet normal,ama
evde düşünemiyorum bile...
sevmekle beslemeyi bir tutmayalım bence...
sevgiler...

dogal ortamdan kastın bahce, sokaksa eger onuda yapıyoruz kedileri kopekleri beslerim ama onu yapmayan hatta yolda hasta kedi kopek gorunce bile bi lokma bişi verim yazıktır diyemeyen bana gore vicdansızlar cok kötükedihüso

benim yigenim bizde kaldıgı surede evimizde kedi vardı hiçbirsekilde hayvanın zararı olmadı hatta benim yigenimin hayvana zararı cok oldukaydirigubbakcemile3
birde su yabancılarda suna dikkat ediyorum filmlerde olsun nette gordugum kadar videolarda olsun hayvanlarla cocuklar evlerde hep içiçe demekki birsey olmuyormus diyorum oyasta hayvan sevgisini tattırıyorlar cocuklara cok guzel birsey akannehir

kendi adıma evde beslenmesini doğru bulmuyorum,dışarıdada merhamet ve sevgi duyduğum varlıklar...
yaratılışı sebebiyle evde yaşamaya uygun değiller bence.ama evde besleyenlerede hiç bir müdahalem ve eleştirim yok,beni rahatsız etmesin yeter...

herkezin düşüncesi farklı kımı ewde beslemez ama sewer kımı besler fakat kopeğiyle aynı masada oturmaz aynı odada uyumaz ama cok sewer ama benım su an 1 tane oğlum war aslında 2 taneydı rotwailer dı bırı kaçtı malesef cok aramalarımıza ragmen bulamadık ama kesınlıkle hıc bır haywandan tıksınmıyorum ben aksıne bağzı ınsanlar bana daha tiksinç gelıo oğlumla aynı masadada yemek yerım aynı odada da uyurum hatta beraber uyuyoruz eşim oğlum ben bnm eşimde delı gıbı haywan sewen bı ınsan oldgu ıcın benı su an ıkna etmeye çalısıyo dogo arjantın cınsı bı bebek daha almak ıcın bende cok ısterım fakat oğlum üzülmesın sewgı bolunmesın dıye kabul etmıyorum su anlık oda ben alırım getırırım ewe nasılsa gerı gonderemezsın dıyo zemuszemus yağni bu ew nasıl eşim we benım se aynı sekılde benım oğlumunda o yuzden dıer tarftada yazdıgım gıbı begenmıyen ewıme gelmez hatta benıml görüşmez hatta köpeklerın kokusu bana yenı doğmuş bebek kokusundan bıle daha güzel gelıyor hatta düşünüyorum çoçcugum oldgu zmaan bu kadar cok sewebılecekmıyım dıye

X