Hayvanseverlerin dikkatine!

vulnera_senantur

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2015
1
4
32
Merhaba Sevgili Hanımlar,

Günümüzde neredeyse tüm toplumlarda birçok insan hayvan beslemekte. Kış mevsiminin ufak ufak yaklaştığı şu günlerde sokakta kalan hayvanlarımıza dikkat çekmek istiyorum.

Biliyorsunuz ne kadar hayvansever olsak da hala sokakta yalnız başına yaşayan bir çok hayvan bulunmakta. Aç, susuz dolaşıyorlar, kim bilir havalar soğuk olduğunda ısınacak bir barınak bile bulamıyorlar. Bizlere düşen görev ise, bu güzel hayvanlarımızı en iyi şekilde koruyup kollamak. Benim evimde 2 tane köpeğim 1 tane de kedim var. Bahçede ise civarda dolaşan tüm hayvanların bakımını üstleniyorum. Yazın bir şekilde idare etseler de kışın dışarıda kalmaları pek hoş olmuyor.

Bu yüzden bu hayvanların yeni sahiplerine ihtiyaçları var. İşte tam da burada, geçen hafta tanıştığım hayvankolik platformu devreye giriyor.

Bu platform bizim gibi hayvanseverlerin buluştuğu, türlü hayvan cinsleri hakkında bilgi veren, hayvanların hastalıkları ve bakımı hakkında bilgi içeren, güvenilir ve duyarlı bireyler tarafından fikir alışverişi sağlandığı bir platform.

Ne kadar çok kişinin bilgisi olursa o kadar faydalı olacağına inanıyorum.

İlgili platforma buradan ulaşabilirsiniz. Her türlü görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

....

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
bizimde evimizde bir tavşanımız var.kedi alerjim olduğu için tavşan aldık.tavşanı olan arakadaşlar varsa fikir alışverişinde bulunmak isterim.
öte yandan maalesef kış bastırmaya başladı.umarım soğuk bir kış olmaz.hayvancıklar sokakalarda donmazlar.bu konuda hepimize görevler üdüşüyor.ben kendimce penceremin önündeki kuşları besliyorum.köpek ve kediler için yemek artıklarını biriktiriyorum.Allah yardımcıları olsun.

Koli evler yapıp çok göz önünde olmayan noktalara yerleştirebiliriz mesela..
Sabit konularda topiki var..

Kışı bu yuzdeen hic sevmiyorum :KK43:

Bahceye 10 tane koli yapip koyddum zedelendikce degistiriyorum :KK43:
Bir suru kedim ve kopegim var disarda besledigim kisin cok uzuluyorum onlar sogukta kaliyor diye .
Gecen sene bi cok kediyi kullanmadigim odama almistim kar yagdiginda ama bu sene bakalim esim izin vericekmi :KK43:(

Yaşadığımız ortam müsait değil ki bizde yuva yapalım, mama koyalım. Yazın bir çift kumru geliyordu balkona, masanın üzerine ekmek ve su koyuyordum. Yağmurda kombinin üzerine konuyorlar, kovalamıyoruz tabii ki. Hatta çiçekleri bıdıklıyorlardı, ona bile sesimi çıkarmıyordum çoğunlukla. Ama elimizden gelen bu kadar maalesef. Kedilere, köpeklere hiç bir faydamız olamıyor, kaldırımlarımızda ne su kabı kalır ne yemek kabı. ALLAH bütün canlılara yardım etsin.

Yaşadığımız ortam müsait değil ki bizde yuva yapalım, mama koyalım. Yazın bir çift kumru geliyordu balkona, masanın üzerine ekmek ve su koyuyordum. Yağmurda kombinin üzerine konuyorlar, kovalamıyoruz tabii ki. Hatta çiçekleri bıdıklıyorlardı, ona bile sesimi çıkarmıyordum çoğunlukla. Ama elimizden gelen bu kadar maalesef. Kedilere, köpeklere hiç bir faydamız olamıyor, kaldırımlarımızda ne su kabı kalır ne yemek kabı. ALLAH bütün canlılara yardım etsin.
Bende çifte kumru besliyorum:-) çok tatlılar gerçektende:-)

Bende çifte kumru besliyorum:-) çok tatlılar gerçektende:-)

Benim kumrular artık gelmiyorlar, daha kuytu yerler buldular herhalde. Ama yazın balkonun kapısından mutfağa giriyorlardı. Su verdiğim kaba ayaklarınıda mı sokuyorlardı bilmem, bir bakıyordum mutfak kapısının önünde iki çift minik ayak volta atmış, izleri çıkmış :)) Benimde hoşuma gidiyordu doğrusu, hatta bazen gizlenip izliyordum. Artık bağımsızlığına kavuşturmaya çalıştıkları bir yavruları da vardı, onu da getiriyorlardı bazen. "Yi yavrum yi, bulmuşken yi" diyorlardı ona herhalde :))

X